1 Апдейт пошукової системи



Дата27.06.2016
өлшемі38.98 Kb.
#159776

1.2. Апдейт пошукової системи


Апдейтом пошукової системи в середовищі оптимізаторів прийнято називати зміна алгоритмів ранжирування того чи іншого пошукача. Оновлення позицій, займаних інтернет -ресурсами, - це і є зовнішній прояв чергового апдейта.

Апдейт індексу пошукової системи - вельми важлива подія в роботі оптимізаторів, в результаті якого той чи інший сайт може не тільки « просісти », а й « піднятися », в результатах видачі пошукових роботів.

Зміна алгоритмів ранжирування таких пошукових систем, як Яндекс і Google - це не тільки зайвий привід похвалитися своїми успіхами або невдачами на форумах. Апдейт - це своєрідний момент істини, який дозволяє говорити про те, яка стратегія просування сайту виявилася успішнішою.

Аналізуючи черговий апдейт, оптимізатори формують деякі його оціночні характеристики : «поганий апдейт » і «хороший апдейт ».


Як часто трапляються апдейти ?


Пошукові роботи обходять, за словами оптимізаторів, сайти безперервно. Разом з тим, результати видачі пошукових систем оновлюються з якоюсь періодичністю. Варто відзначити, що якщо в Google апдейти результатів видачі відбуваються практично щодня, то наприклад в Яндексі - всього лише 1-2 рази на тиждень.

Які ж характеристики сайтів враховуються при апдейте видачі ?


  • Різні зміни на сайтах/

  • Поява на них різних посилань/

  • Санкції, накладені на ті чи інші сайти ( песимізація, бан і фільтри)/

  • Та інше.

Як би то не було, апдейт індексу пошукової системи - це те, на чому будується робота всіх seo оптимізаторів/

Які бувають апдейти?


Оскільки в Інтернеті нічого не буває незмінним, все постійно оновлюється, то існує і кілька різних видів апдейтів. Насамперед - це апдейт видачі.

Що це таке? Це оновлення бази даних і перерахунок позицій, відповідно до інформації, зібраної пошуковою машиною з часу минулого апдейта, або зміною заданого алгоритму оновлень.

У пошуковій системі Яндекса систематично проходить апдейт тИЦ (тематичного індексу цитування). Цей індекс показує, кількість сайтів, що дають посилання на ваш ресурс. Саме це і враховує пошукова машина Яндекса.

Є ще і такі показники, як ІЦ (індекс цитування) і віц (зважений індекс цитування). При обробці цих показників враховуються не тільки кількість, але і якість сайтів дають посилання на вас.

Пошукова машина Google проводить апдейт PR (PageRank). Тут основним критерієм є посилання і відвідуваність сторінки. Оновлюється PR достатньо рідко. Цей критерій дозволяє швидко прикинути, до якої міри сайт розкручений, але не більше того.

Що таке фавікон, знає не кожен. Це іконка, розташована в адресному рядку поруч з назвою сайту. Апдейти фавікона проводяться досить рідко, та й багато чого тут залежить від браузера.

Пошукова машина Яндекса має у своєму розпорядженні таку корисну програму, як бистроробот. Принцип його роботи такий: чим частіше оновлюється сторінка, тим швидше вона індексується. Через два дні вона потрапить в загальну базу. Саме тому, працювати з сайтом треба постійно. Але треба знати, що індексування і зміна позицій сайту бистророботом апдейтом не є.

Як часто відбувається апдейт пошукової бази?


Абсолютно ясно, що пошукові бази повинні регулярно оновлюватися. Адже нова інформація надходить постійно. Це впливає на положення сайту, на його індекс відвідуваності, а, значить, і на доходи, які він приносить. Саме тому апдейт так важливий.

Відповідно, частота, з якою на різних пошукових машинах проходить апдейт, є досить важливим фактором. У різних пошукових машин апдейт відбувається з різною частотою. Найчастіше, приблизно раз на добу, оновлюється Рамблер. Проіндексовані сторінки, які найбільш активно відвідувалися, вже через дві-три години знаходяться в базі даних Рамблера. Принцип індексації в Рамблері взагалі дуже цікавий. Весь інтернет тут поділений на сектори, пофарбовані в різні кольори. Всі частини бази окремо оновлюються і збираються в одну, відповідно до кольору в строгій черговості. Такий алгоритм і дозволяє пошуковій машині Рамблера отримувати найсвіжішу інформацію.

Пошукова машина Яндекса проводить апдейт двічі на тиждень: найчастіше з вівторка на середу і з п'ятниці на суботу.

ТІЦ (тематичний індекс цитування) зазвичай оновлюється по вівторках. Цікаво ще й те, що в пошуковій системі Яндекса працюють два роботи. Один посилає інформацію відразу в систему, а інший збирає її в «буферній " базі, щоб, накопичивши певну її кількість, провести апдейт.

Один-два рази на місяць оновлює свої бази Google. Цей процес навіть має свою назву : Google Dance. Що стосується такого важливого показника, як PR (Page Rank, то-есть ранг сторінки), то апдейт тут відбувається лише раз на три - чотири місяці.

Навіщо потрібен апдейт?


Для початку, згадаємо, що ж це таке. Апдейт - це заміна застарілих файлів на більш нові. Для того щоб інформація постійно оновлювалася, що не була застарілою і виробляються апдейти.

У різних пошукових системах апдейт проводиться з різною частотою. Відбувається це приблизно таким чином: робот викачує сторінки і постійно змінює застарілі. Коли індексує програма набирає певну кількість таких оновлень, формується нова база даних, в яких, відповідно, змінюється все, від посилань до тексту.

Далі, весь вміст переноситься в постійну базу даних. Ось цей момент і називається апдейтом. Проблема полягає в тому, що під час апдейта можлива некоректна робота пошукових систем, але, зазвичай, через деякий час нормальне функціонування пошукачів відновлюється.

При апдейте змінюються такі показники, як ТІЦ на Яндексі і PR на Google. ТИЦ впливає на позицію сайту в Яндекс-каталозі, так само як і на продаж реклами, розміщеної на сайті. PR ж визначає, як високо буде знаходитися сайт в пошуковику, а, відповідно, дуже важливий для збільшення відвідуваності.



Зазвичай, після апдейта всі сайти, які активно просуваються, впевнено підвищують свої позиції. Звичайно, апдейти відбуваються не тільки в пошукових системах. Постійно оновлюються будь-які програми. У кожному разі, оновлення системи робить її більш досконалою та зручною.

Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет