Appendix II / додатак ii1 strictly protected fauna species



жүктеу 219.81 Kb.
Дата05.03.2016
өлшемі219.81 Kb.
34

APPENDIX II / ДОДАТАК II1

STRICTLY PROTECTED FAUNA SPECIES / СТРОГО ЗАШТИЋЕНЕ ВРСТЕ ФАУНЕ

(Med.) = in the Mediterranean/у Медитерану




VERTEBRATES/ КИЧМЕЊАЦИ



Mammals/Сисари
INSECTIVORA

Erinaceidae

* Atelerix algirus (Erinaceus algirus)



Soricidae

* Crocidura suaveolens ariadne

(Crodidura ariadne)

* Crocidura russula cypria

(Crocidura cypria)

Crocidura canariensis



Talpidae

Desmana moschata

Galemys pyrenaicus (Desmana

pyrenaica)


MICROCHIROPTERA

all species except/ све врсте осим

Pipistrellus pipistrellus

RODENTIA


Sciuridae

Pteromys volans

(Sciuropterus russicus)

Sciurus anomalus

* Spermophilus citellus

(Citellus citellus)

Spermophilus suslicus

(Citellus suslicus)



Muridae

Cricetus cricetus

Mesocricetus newtoni

* Microtus bavaricus

(Pitymys bavaricus)

Microtus cabrerae

Microtus tatricus

Spalax graecus



Gliridae

Dryomis laniger

Myomimus roachi

(Myomimus bulgaricus)



Zapodidae

Hystricidae

Hystrix cristata


CARNIVORA

Canidae

Alopex lagopus

Canis lupus

Cuon alpinus



Ursidae

all species/ све врсте



Mustelidae

Gulo gulo

Mustela eversmannii

Mustela lutreola (Lutreola lutreola)

Lutra lutra

Vormela peregusna



Felidae

Caracal caracal

Felis silvestris

* Lynx pardinus (Lynx pardina)

Panthera pardus

Panthera tigris



Odobenidae

Odobenus rosmarus



Phocidae

Monachus monachus

Phoca hispida saimensis

Phoca hispida ladogensis


ARTIODACTYLA

Cervidae

Cervus elaphus corsicanus



Bovidae

Capra aegagrus

Capra pyrenaica pyrenaica

Gazella subgutturosa

Gazella dorcas

Ovibos moschatus

Rupicapra rupicapra ornata
CETACEA

Monodontidae

Monodon monoceros



1Status in force since 1 March 2002. The Appendices are regularly revised by the Standing Committee / Стање на снази оd 1.

марта 2002.Стални комитет редовно ревидира додатке

34

35

Sicista betulina

Sicista subtilis


Globicephala macrorhynchus

Globicephala melas

Grampus griseus

Lagenorhynchus acutus

Lagenorhynchus albirostris

Orcinus orca

Pseudorca crassidens

Steno bredanensis

Stenella coeruleoalba

Stenella frontalis

Tursiops truncatus (tursio)



Phocaenidae

Phocoena phocoena



Physeteridae

Kogia breviceps

Kogia simus (Med.)

Physeter macrocephalus (Med.)



Ziphiidae

Hyperoodon rostratus

Mesoplodon bidens

Mesoplodon densirostris (Med.)

Mesoplodon mirus

Ziphius cavirostris



Balaenopteridae

Balænoptera acutorostrata (Med.) Balænoptera borealis (Med.)

Balaenoptera edeni

Balaenoptera physalus

Megaptera novaeangliae (longimana,

nodosa)


Sibbaldus (Balaenoptera) musculus

Balaenidae

Balaena mysticetus

Eubalaena glacialis

Birds/Птице
GAVIIFORMES

Gaviidae

all species/ све врсте


PODICIPEDIFORMES

Podicipedidae

Podiceps auritus

Podiceps grisegena

Podiceps nigricollis (caspicus)

Podiceps ruficollis
PROCELLARIIFORMES

Hydrobatidae

all species/ све врсте



Procellariidae

Bulweria bulwerii

Procellaria diomedea

Pterodroma madeira

Pterodroma feae

Puffinus assimilis baroli




Delphinidae

Delphinus delphis


PELECANIFORMES

Phalacrocoracidae

Phalacrocorax aristotelis (Med.)

Phalacrocorax pygmaeus

Pelecanidae

all species/све врсте


CICONIIFORMES

Ardeidae

Ardea purpurea

Ardeola ralloides

Botaurus stellaris

Bulbucus (Ardeola) ibis

Casmerodius albus (Egretta alba)

Egretta garzetta

Ixobrychus minutus

Nycticorax nycticorax

Ciconiidae

all species/ све врсте



Threskiornithidae

all species/ све врсте



Phoenicopteridae

Phoenicopterus ruber


ANSERIFORMES

Anatidae

Anser erythropus

Branta leucopsis

Branta ruficollis

Bucephala islandica

Cygnus cygnus

Cygnus bewickii (columbianus)

Histrionicus histrionicus

Marmaronetta (Anas) angustirostris

Mergus albellus

Oxyura leucocephala

Polysticta stelleri

Somateria spectabilis

Tadorna tadorna

Tadorna ferruginea
FALCONIFORMES

all species/ све врсте


GALLIFORMES

Tetraonidae

Tetrao urogallus cantabricus


GRUIFORMES

Turnicidae

Turnix sylvatica



Gruidae

all species/ све врсте



Rallidae

Crex crex


35

36

Puffinus puffinus



Puffinus yelkouan
Otididae

all species/ све врсте

CHARADRIIFORMES

Charadriidae

Arenaria interpres

Charadrius alexandrinus

Charadrius dubius

Charadrius hiaticula

Charadrius leschenaulti

Eudromias morinellus

Hoplopterus spinosus



Scolopacidae

Calidris alba

Calidris alpina

Calidris ferruginea

Calidris maritima

Calidris minuta

Calidris temminckii

Gallinago media

Limicola falcinellus

Numenius tenuirostris

Tringa cinerea

Tringa glareola

Tringa hypoleucos

Tringa ochropus

Tringa stagnatilis

Recurvirostridae

all species/ све врсте



Phalaropodidae

all species/ све врсте



Burhinidae

Burhinus oedicnemus



Glareolidae

all species/ све врсте



Laridae

Chlidonias hybrida

Chlidonias leucopterus

Chlidonias niger

Gelochelidon nilotica

Hydroprogne caspia

Larus audouinii

Larus genei

Larus melanocephalus

Larus minutus

Larus (Xenia) sabini

Pagophila eburnea

Sterna albifrons

Sterna dougallii

Sterna hirundo

Sterna paradisaea (macrura)

Sterna sandvicensis
COLUMBIFORMES

Pteroclididae

all species/ све врсте



Columbidae

Columba bollii


36

Fulica cristata

Porphyrio porphyrio

Porzana porzana

Porzana pusilla

Porzana parva

CUCULIFORMES

Cuculidae

Clamator glandarius


STRIGIFORMES

all species/ све врсте

CAPRIMULGIFORMES

Caprimulgidae

all species/ све врсте

APODIFORMES

Apodidae

Apus caffer

Apus melba

Apus pallidus

Apus unicolor
CORACIIFORMES

Alcedinidae

Alcedo atthis

Ceryle rudis

Halcyon smyrnensis



Meropidae

Merops apiaster



Coraciidae

Coracias garrulus



Upopidae

Upopa epops


PICIFORMES

all species/ све врсте


PASSERIFORMES

Alaudidae

Calandrella brachydactyla

Calandrella rufescens

Chersophilus duponti

Eremophila alpestris

Galerida theklae

Melanocorypha bimaculata

Melanocorypha calandra

Melanocorypha leucoptera

Melanocorypha yeltoniensis



Hirundinidae

all species/ све врсте



Motacillidae

all species/ све врсте



Pycnonotidae

Pycnonotus barbatus



Laniidae

all species/ све врсте



Bombycillidae

Bombycilla garrulus



Cinclidae

Cinclus cinclus



Troglodytidae

37

Columba junoniae

Turdinae

Cercotrichas galactotes

Erithacus rubecula

Irania gutturalis

Luscinia luscinia

Luscinia megarhynchos

Luscinia (Cyanosylvia) svecica

Monticola saxatilis

Monticola solitarius

Oenanthe finischii

Oenanthe hispanica

Oenanthe isabellina

Oenanthe leucura

Oenanthe oenanthe

Oenanthe pleschanka (leucomela)

Phoenicurus ochruros

Phoenicurus phoenicurus

Saxicola dacotiae

Saxicola rubetra

Saxicola torquata

Tarsiger cyanurus

Turdus torquatus



Sylviinae

all species/ све врсте



Regulinae

all species/ све врсте



Muscicapinae

all species/све врсте



Timaliinae

Panurus biarmicus



Paridae

all species/ све врсте



Sittidae

all species/ све врсте



Certhiidae

all species/ све врсте



Emberizidae

Calcarius lapponicus

Emberiza aureola

Emberiza caesia

Emberiza cia

Emberiza cineracea

Emberiza cirlus

Emberiza citrinella

Emberiza leucocephala

Emberiza melanocephala

Emberiza pusilla

Emberiza rustica

Emberiza schoeniclus

Plectrophenax nivalis



Fringillidae

Carduelis cannabina

Carduelis carduelis

Carduelis chloris

Carduelis flammea

Carduelis flavirostris

Carduelis hornemanni

Carduelis spinus




Troglodytes troglodytes

Prunellidae

all species/ све врсте


Muscicapidae

Loxia curvirostra

Loxia leucoptera

Loxia pityopsittacus

Loxia scotica

Pinicola enucleator

Rhodopechys githaginea

Serinus citrinella

Serinus pusillus

Serinus serinus



Ploceidae

Montrifringilla nivalis

Petronia petronia

Sturnidae

Sturnus roseus

Sturnus unicolor

Oriolidae

Oriolus oriolus



Corvidae

Cyanopica cyanus

Nucifraga caryocatactes

Perisoreus infaustus

Pyrrhocorax graculus

Pyrrhocorax pyrrhocorax


Reptiles/Гмизавци
TESTUDINES

Testudinidae

Testudo graeca

Testudo hermanni

Testudo marginata



Emydidae

Emys orbicularis

* Mauremys caspica 1
Dermochelyidae

Dermochelys coriacea



Cheloniidae

Caretta caretta

Chelonia mydas

Eretmochelys imbricata

Lepidochelys kempii

Trionychidae

Rafetus euphraticus

Trionyx triunguis
SAURIA

Gekkonidae

Cyrtodactylus kotschyi

Tarentola angustimentalis

Tarentola boettgeri

Tarentola delalandii

Tarentola gomerensis

Phyllodactylus europaeus
Agamidae
37

38

Carpodacus erythrinus



Coccothraustes coccothraustes

Fringilla teydea



Lacertidae

Algyroides fitzingeri

Algyroides marchi

Algyroides moreoticus

Algyroides nigropunctatus

* Archaeolacerta bedriagae

(Lacerta bedriagae)

* Archaeolacerta monticola (Lacerta

monticola)

Gallotia galloti

* Gallotia simonyi (Lacerta simonyi)

Gallotia stehlini

Lacerta agilis

Lacerta clarkorum

Lacerta dugesii

Lacerta graeca

Lacerta horvathi

Lacerta lepida

Lacerta parva

Lacerta princeps

Lacerta schreiberi

Lacerta trilineata

Lacerta viridis

Ophisops elegans

Podarcis erhardii

Podarcis filfolensis

Podarcis lilfordi

Podarcis melisellensis

Podarcis milensis

Podarcis muralis

Podarcis peloponnesiaca

Podarcis pityusensis

Podarcis sicula

Podarcis taurica

Podarcis tiliguerta

Podarcis wagleriana



Anguidae

Ophisaurus apodus



Scincidae

Ablepharus kitaibelii

Chalcides bedriagai

Chalcides ocellatus

Chalcides sexlineatus

* Chalcides simonyi (Chalcides

occidentalis)

Chalcides viridianus

Ophiomorus punctatissimus
OPHIDIA

Colubridae

Coluber cypriensis

Coluber gemonensis

Coluber hippocrepis

* Coluber jugularis 2

* Coluber najadum 3

Coluber viridiflavus

Coronella austriaca

Elaphe longissima

Elaphe quatuorlineata

* Stellio stellio (Agama stellio)

Chamaeleontidae

Chamaeleo chamaeleon

Natrix tessellata

Telescopus fallax



Viperidae

Vipera albizona

Vipera ammodytes

Vipera barani

Vipera kaznakovi

Vipera latasti

* Vipera lebetina 4

Vipera pontica

Vipera ursinii

Vipera wagneri

Vipera xanthina
Amphibians/Водоземци
CAUDATA

Salamandridae

Chioglossa lusitanica

Euproctus asper

Euproctus montanus

Euproctus platycephalus

* Mertensiella luschani (Salamandra

luschani)

* Salamandra atra 5

Salamandrina terdigitata

Triturus carnifex

Triturus cristatus

Triturus dobrogicus

Triturus italicus

Triturus karelinii

Triturus montandoni

Plethodontidae

* Speleomantes flavus (Hydromantes

flavus)

* Speleomantes genei (Hydromantes



genei)

* Speleomantes imperialis

(Hydromantes imperialis)

* Speleomantes italicus (Hydromantes

italicus)

* Speleomantes supramontis

(Hydromantes supramontis)

Proteidae

Proteus anguinus


ANURA

Discoglossidae

Alytes cisternasii

Alytes muletensis

Alytes obstetricans

Bombina bombina

Bombina variegata

Discoglossus galganoi

Discoglossus jeanneae

Discoglossus montalentii

Discoglossus pictus

Discoglossus sardus

Neurergus crocatus

38

39

Elaphe situla

Natrix megalocephala
Pelobatidae

Pelobates cultripes

Pelobates fuscus

Pelobates syriacus

Pelodytes caucasicus

Bufonidae

Bufo calamita

Bufo viridis

Hylidae

Hyla arborea

Hyla meridionalis

Hyla sarda



Ranidae

Rana arvalis

Rana dalmatina

Rana holtzi

Rana iberica

Rana italica

Rana latastei
Fish/Рибе
AGNATA
PETROMYZONIFORMES

Petromyzonidae

Lethenteron zanandrai (Med.)


CHONDRICHTHYES/ХРСКАВИЧАВЕ РИБЕ
Neurergus strauchi
OSTEICHTHYES (ACTINOPTERYGII)/КОШЉОРИБЕ
ACIPENSERIFORMES

Acipenseridae

Acipenser naccarii

Acipenser sturio

Huso huso (Med.)


ESOCIFORMES

Umbridae

Umbra krameri

ATHERINIFORMES

Cyprinodontidae

Aphanius fasciatus (Med.) Aphanius iberus (Med.)

Valencia hispanica

Valencia leutourneuxi


GASTEROSTEIFORMES

Syngnathidae

Hippocampus hippocampus (Med.) Hippocampus ramulosus (Med.)


PERCIFORMES

Percidae

Romanichthys valsanicola

Zingel asper

Gobiidae

LAMNIFORMES



Cetorhinidae

Cetorhinus maximus (Med.)



Lamnidae

Pomatoschistus canestrinii (Med.) Pomatoschistus tortonesei (Med.)




Carcharodon carcharias (Med.)


INVERTEBRATES/БЕСКИЧМЕЊАЦИ


Arthropods/Зглавкари

INSECTA


Mantodea

Apteromantis aptera



Ephemenoptera

Palingenia longicauda



Odonata

Aeshna viridis

Brachythemis fuscopalliata

Calopteryx syriaca

Coenagrion freyi

Coenagrion mercuriale

Cordulegaster trinacriae

Gomphus graslinii

Leucorrhinia albifrons

Leucorrhinia caudalis

Leucorrhinia pectoralis

Lindenia tetraphylla


Parnassius mnemosyne

Plebicula golgus

Polyommatus galloi

Polyommatus humedasae

Proserpinus prosperpina

Zerynthia polyxena


ARACHNIDA

Araneae

Macrothele calpeiana


CRUSTACEA

Decapoda

Ocypode cursor (Med.) Pachyplasma giganteum (Med.)


Molluscs/Мекушци

39

40

Macromia splendens



Ophiogomphus cecilia

Oxygastra curtisii

Stylurus (= Gomphus) flavipes

Sympecma braueri



Orthoptera

Baetica ustulata

Saga pedo

Coleoptera

Buprestis splendens

Carabus bessarabicus

Carabus hungaricus

Carabus olympiae

Cerambyx cerdo

Cucujus cinnaberinus

Dytiscus latissimus

Graphoderus bilineatus

Osmoderma eremita

Rosalia alpina

Lepidoptera

Apatura metis

Coenonympha hero

Coenonympha oedippus

Erebia calcaria

Erebia christi

Erebia sudetica

Eriogaster catax

Euphydryas (Eurodryas) aurinia

Fabriciana elisa

Hyles hippophaes

Hypodryas maturna

Lopinga achine

Lycaena dispar

Maculinea arion

Maculinea nausithous

Maculinea teleius

Melanargia arge

Papilio alexanor

Papilio hospiton

Parnassius apollo

GASTROPODA

Dyotocardia

Gibbula nivosa (Med.) Patella ferruginea (Med.) Patella nigra (Med.)



Monotocardia

Charonia rubicunda (= C. lampas = C. nodiferum) (Med.)

Charonia tritonis (= C. seguenziae)

(Med.) Dendropoma petræum (Med.) Erosaria spurca (Med.)

Luria lurida (= Cypræa lurida) (Med.) Mitra zonata (Med.)

Ranella olearia (Med.) Schilderia achatidea (Med.) Tonna galea (Med.)

Zonaria pyrum (Med.)

Stylommatophora

Caseolus calculus

Caseolus commixta

Caseolus sphaerula

* Discus defloratus 6

Discus guerinianus

Discula leacockiana

Discula tabellata

Discula testudinalis

Discula turricula

Elona quimperiana

Geomalacus maculosus

Geomitra moniziana

Helix subplicata

Leiostyla abbreviata

Leiostyla cassida

Leiostyla corneocostata

Leiostyla gibba

Leiostyla lamellosa


BIVALVIA


Unionoida

Margaritifera auricularia



Mytiloida

Lithophaga lithophaga (Med.) Pinna pernula (Med.)



Myoida

Pholas dactylus (Med.)


Echinoderms/Ехинодермате
ASTERIDAE

Asterina pancerii (Med.) Ophidiaster ophidianus (Med.)


ECHINIDAE

Centrostephanus longispinus (Med.)



Cnidarians/Книдарије
HYDROZOA

Errina aspera (Med.)


ANTHOZOA

Astroides calycularis (Med.)


Gerardia savaglia (Med.)
Sponges
PORIFERA

Aplysina cavernicola (Med.) Asbestopluma hypogea (Med.) Axinelle polyploïdes (Med.) Petrobiona massiliana (Med.)


40

41

Notes to Appendix II /Напомене Додатку II

On 3. December 1993 the Standing Committee to the Convention adopted the following

Recommendation (No. 39(1993)):
The Standing Committee of the Committee of European Wildlife and Natural Habitatus, acting under the terms of Article 14 of the Convention Recomemends that Contracting parties take into consideration the gollowing tehnical notes while implementing the Convention. Asterisks have been written where the name of the species has been changed to a more recent one, but the old name is kept in brakets. Footnotes have been used to update taxonomically some taxa.
3. децембра 1993. године Стални Комитет Конвенције прихватио је следеће Предлоге (Бр. 39

(1993):
Стални Комитет Конвенције о очувању европске дивље флоре и фауне и природних станишта, према Члану 14 Конвенције, предлаже да Земље Чланице узму у разматрање следеће техничке напомене при имплементацији Конвенције. Тамо где је име врсте промењено стављен је


41
42

симбол звездице, а старо име је задржано у заградама. Фусноте су коришћене за обележавање таксономских промена неких таксона.


1 Mauremys caspica has been divided into two new species:/Mauremys caspica подељена је у две нове врсте:
. Mauremys caspica

. Mauremys leprosa (Mauremys caspica leprosa)
2 Coluber jugularis has been divided into two new species:/Coluber jugularis подељена је у две нове врсте:
. Coluber jugularis

. Coluber caspius (Coluber jugularis caspius)
3 Coluber najadum has been divided into two new species:/Coluber najadum подељена је у две нове врсте:
. Coluber najadum

. Coluber rubriceps (Coluber najadum rubriceps)
4 Vipera lebetina has been divided into two new species:/Vipera lebetina подељена је у две нове врсте:
. Vipera lebetina

. Vipera schweizeri (Vipera lebetina schweizeri)
5 Salamandra atra has been divided into two new species:/Salamandra atra подељена је у две нове врсте:
. Salamandra atra

. Salamandra lanzai (Salamandra atra lanzai)
6 Discus defloratus: This species is no longer recognized as a taxonomically valid species as it was described from a few specimens, now recognized as belonging to a different species of Discus./ Discus defloratus : Ова врста се више не признаје као таксономски чиста врста јер је описана помоћу неколико примерака, сада се признаје као друга врста рода Discus.

42
43



43
44

44


©dereksiz.org 2016
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет