Бета (Бета-рідер, іноді gamma, gamma-reader) — імена або ніки людей, що редагували або допомагали редагувати текст. При цьому Бета редагує орфографічні, пунктуаційні та інші помилки, а Гамма – сюжетні. Назва фанфікуДата21.07.2016
өлшемі110.5 Kb.
Фанфік (також фенфік; від англ. Fan — прихильник та fiction — художня література) — це різновид творчості шанувальників популярних творів мистецтва (так званого фан-арту в широкому значенні цього слова), літературний твір, заснований на якому-небудь оригінальному творі (як правило, літературному чи кінематографічному), що використовує його ідеї, сюжет або персонажів. Фанфік може бути продовженням, передісторію, пародією, «альтернативним всесвітом», кросовером («переплетінням» кількох творів) тощо.

Інше визначення: фанфік — жанр масової літератури, створеної за мотивами художнього твору фанатом цього твору для читання іншими фанатами, який не має при цьому комерційної мети.Оформлення

Зазвичай до тексту фанфіку додають «шапку», де вказано автора і зміст твору:Автор (ім'я або нік)

Перекладач (ім'я або нік перекладача) — цю графу використовують тільки в перекладах.

Бета (Бета-рідер, іноді gamma, gamma-reader) — імена або ніки людей, що редагували або допомагали редагувати текст. При цьому Бета редагує орфографічні, пунктуаційні та інші помилки, а Гамма – сюжетні.

Назва фанфіку.

Дисклеймер (англ. disclaimer) — попередження, в якому автор повідомляє читача (особливо правовласника), що фанфік або сайт, про який іде мова, створено не з метою отримання прибутку, та вказує, кому належать всі права на використаних героїв. Також у дисклеймері може бути попередження про зміст самого фанфіку, але зазвичай його виносять до окремого розділу «Попередження».

Варнінг/Попередження (від англ. warning) — попередження про зміст фанфіку, якщо він містить мотиви, котрі можуть викликати неприйняття у читачів (слеш, OOC, AU, нецензурна лексика тощо).

Рейтинг (англ. rating) - неформальна система визначень, прийнята авторами фанфіків для того, щоб дати читачам початкове уявлення про те, наскільки фанфік або фан-арт придатний для певних вікових груп. Рейтинги грунтуються на шкалі американської асоціації кінокомпаній. Система рейтингів і критерії їхнього використання в різних спільнотах можуть різнитися між собою. Зазвичай використовуєть таку шкалу:

G/Дженерал (General) — фанфіки, які може читати будь-хто.

PG (Parental Guidance) — фанфіки, які можна читати тільки від дванадцяти років з дозволу батьків.

PG-13 – фанфіки, які можна читати тільки від тринадцяти років з дозволу батьків.

R (Restricted) — фанфіки, в яких є секс, насильство, нецензурна лексика.

NC-17 (No Children) — фанфіки, які не можна читати дітям. У тексті є графічні описи сексу і/або насильства, різні перверзії. Цей рейтинг - відповідник рейтингу Х в кіно.

Іноді трапляються рейтинги PG-15 або NC-21 — вони випадають ыз чинного списку.Пейринг (англ. pairing) — так зазвичай позначають фанфіки, в яких описано романтичні й сексуальні стосунки. Цей рядок у шапці вказує, які персонажі вступлять у стосунки.

Пари записують через косу риску — слеш (Перший персонаж / Другий персонаж). Зазвичай першим пишуть ініціатора стосунків (або активного партнера). Добре відомих персонажів канону зазвичай позначають ініціалами.

«Жанр» – особлива позначка про загальний «настрій» фанфіку.

Опис/Саммарі (англ. summary) — короткий опис фанфіку, анотація.

Також у «шапці» можуть бути Примітки, Присвята та Подяки.

Фанфіки поділяють на різні категорії за низкою ознак, наприклад:

Залежно від наявності в сюжеті любовної лінії:

«Джен» (від англ. general audience, що означає «будь-яка аудиторія») – любовна лінія відсутня або малозначуща.

«Гет» (от «гетеросексуальний») — описує любовну лінію (романтичні та сексуальні стосунки) між героями різної статі, яка є однією з головних тем твору.

«Слеш» (від англ. slash-слеш) — описує любовну лінію (романтичні та сексуальні стосунки) між героями однієї статі, тобто гомосексуальні стосунки між чоловіками. За легендою, термін походить від звичаю об'єднувати персонажів похилою рискою (слешем) у графі «пейринг».

Фем-слеш (від англ. fem-slash) — описує любовну лінію (романтичні та сексуальні стосунки) між героями однієї статі, тобто гомосексуальні стосунки між жінками.

Залежно від стосунку до реалій світу оригіналу:

«AU» (від англ. Alternative Universal) — якщо є значні розбіжності або навіть пряме протиріччя із всесвітом оригіналу.

«не-AU» (не мають спеціального терміна) — розбіжностей із всесвітом оригіналу немає, або вони незначні.

Залежно від стосунку характеру героїв фанфіку до їхнього характеру в оригіналі:

«OOC» (от англ. Out Of Character) — якщо є значні розбіжності або навіть протиріччя з характерами в оригінальному творі.

«У характері» — якщо розбіжностей з характерами героїв у оригінальному творі немає, або вони незначні.

За способом створення самого твору:

«Round robin» і суміжна з ним «рольовка» — фанфік, створений групою авторів, кожен з яких по черзі пише свою частину тексту. Як правило, їм притаманні різкі переходи між частинами та неузгодженість стилю.

Сонгфік (від англ. Song-fic) — фанфік, у якому докладно процитовано якусь пісню (автором якої не є творець фанфіку).

Кросовер (від англ. crossover) — фанфік, у якому використано всесвіти та персонажів кількох фендомів одночасно.За загальною природою:

Фанфік – героями Ф. є персонажі художніх творів, анімації, кіно тощо, тобто фанфік – це текст, написаний на основі чужих ідей і за використання чужих персонажів, котрий не має комерційної мети.

RPF (від англ. real person fiction) — героями RPF є реальні постаті, зазвичай знаменитості. Хоча RPF не підпадає під строге визначення фанфіку (використовує невигаданих персонажів), він поділяє інші його ознаки.

RPS (від англ. real person slash) — описує любовну лінію (романтичні та сексуальні стосунки) між реальними постатями (знаменитостями).

Профанфік (від англ. profic) — це професійні художні твори, в яких автори описують пригоди героїв у світі, створеному кимось іншим. На відміну від звичайного фанфікшена, профанфіки пишуть з метою отримання прибутку.

Як приклад можна навести книжкові серії про світи «Dragonlance», «Star Wars», «Warhammer». Як і RPF, не відповідає строгому визначенню «фанфіку», але де-факто ним є.

Філк (Filk) — фанфік у вигляді пісні.

За наявністю оригінальних персонажів, створених автором фанфіка:

OC (від англ. Original Character — Оригінальний персонаж) — у даному творі є оригінальний персонаж, створений автором фанфіка.

OFC (від англ. Original Female Character — Оригінальний Жіночий Персонаж).

OMC (от англ. Original Male Character — Оригінальний Чоловічий Персонаж).

Вписка (англ. Self-insertion) — у даному творі під подобою оригінального персонажа виступає сам автор.

Мері Сью (від англ. Mary Sue), іноді Меріс або Машка — оригінальний персонаж, який є втіленням або самого автора, або того, яким автор хотів би бути.

Мері Сью зазвичай наділені надзвичайною вродою та неабияким розумом. Як правило, у них незвичний колір очей і волосся, складне мелодійне ім'я, бурхливе минуле і надприродні здібності. З'явившись, вони часто затьмарюють решту героїв, стають дівчинами канонічних персонажів, а потім рятують світ. Порятувавши світ, вони або виходять заміж за канонічного персонажа, або героїчно гинуть.

«Мері Сью» – це зневажливе визначення для явища, властивого не тільки фанфікам, хоча з'явилося воно саме в фандомі (деякі літературні героїні за всіма ознаками підпадають під визначення Мері Сью). Героїня, що з’явилася як Мері Сью, може інколи стати повноправним OFC.

Марті Стью, він же Марті Стю (від англ. Marty Stu) або Моріс Стю (Maurice Stu) (можливі будь-які чоловічі імена: Герті, Метті, варіації прізвищ — Сью і Стю, іноді трапляється зневажливий варіант Меріс) — чоловіча іпостась Мері Сью. Зустрічається дещо рідше, аніж Мері Сью. Бувають гетеро- і гомосексуальні.

Жанри:

Екшен, Екшн (Action) — фанфіки з динамічним сюжетом. Стосункам між персонажами приділено небагато уваги.

Гумор (Humour) — гумористичний фанфік.

Пародія (Parody) — комічне або сатиричне наслідування оригінального твіру.

Дарк або Даркфанфік (Dark, Darkfic) — фанфік, у якому багато уваги приділено смерті, жорстокості та тортурам.

Deathfic — фанфік, у якому один або декілька героїв помирають.

POV (Point of view) — розповідь від першої особи.

Смарм (Smarm) — фанфік, у якому герої розуміють важливість дружби. Натяки на романтичні або сексуальні відносини з іншим персонажем відсутні.Жанри фанфіків з романтичною лінією:

Романтика (Romance) — фанфік про романтичні стосунки між героями. Як правило, має щасливий кінець.

Драма (Drama) — романтична історія з сумним фіналом.

Ангст (Angst) — текст, де велику увагу приділено стражданням персонажа, духовним або фізичним.

Флафф (Fluff) — текст, де увагу приділено доброзичливим стосункам між героями.

Hurt/comfort — текст, у якому один персонаж страждає, а інший приходить йому/їй на допомогу.

Established Relationship (ER) — спокійні, усталені стосунки між героями.

PWP (Porn without Plot — порнографія без сюжету; або «Plot, what Plot?» — Сюжет? Який сюжет?) — порно безсюжетне, або з мінімальним сюжетом. Головна тема тексту - еротичні сцени.Фанфіки з сексуальною тематикою можуть мати особливі «ппримітки», наприклад:

Ваніль (Vanilla) — у високорейтинговому фанфіку описано сексуальні стосунки без елементів садомазохізму.

Грейпфрут (Grapefruit) — у фанфіку описано сексуальні зносини з елементами насильства або примусу. За легендою, визначення походить від «g-rape-fruit».

Домашня дисципліна (Domestic discipline) — у фанфіку описано тілесні покарання: один з сексуальних партнерів б'є іншого, коли той/та робить щось неправильно. Ця категорія пов'язана з BDSM.

Фіранкова історія (Curtain story) — у фанфіку описано стосунки (здебільшого "слеш"), у яких пара поводиться гіпертрофовано по-домашньому, скажімо, вирушає купити м'які меблі.

Кінк (Kink) – від англійського «дивина, ненормальність, відхилення») і Сквік (Squick — від «someone else's kink» («чужий кінк») і «icky» («неприємний»)). Ці примітки вказують, що певні мотиви у фіку можуть шокувати читача.

Лимон (Lemon) — ця примітка вказує, що текст насичений еротикою. Відповідає рейтингу NC-17.

UST (Unresolved Sexual Tension) — герої відчувають потяг один до одного, але з якихось причин не вступають у сексуальний контакт або відкриті романтичні стосунки.Фанфіки можна класифікувати за розміром:

Максі (Max) — дуже великий фанфік, часом більший за середній роман. Приблизно від 70 машинописних сторінок.

Міді (Midi) — фанфік середнього розміру. Приблизно від 20 до 70 машинописних сторінок.

Міні (Min) — маленький фанфік. Розмір від 1 машинописної сторінки до 20.

Драббл (Drabble) — коротка історія на 100 слів, яка має підтекст і/або несподіваний кінець.

Віньєтка (Vignette) — дуже коротка історія, котра включає якусь одну думку (опис почуттів, внутрішній монолог, невеличку подію).

Фіклет (Ficlet) — короткий фанфік.

До фанфіків застосовують і звичайні літературні терміни:

Дилогія (Ambilogy) — серія з двох фанфіків, як правило, максі.

Трилогія (Trilogy of novels) — серія з трьох фанфіків.

Сиквел (Sequel) — продовження, де змальовано, що трапилося з героями після закінчення іншого тексту.

Приквел — опис подій, які трапилися з героями до подій певного тексту.

Джерело.

Перекладач: white-queen

Редактор: Z.Lenka
ФІКРАЙТЕРАМ І ФІКПЕРЕКЛАДАЧАМ!

Перш ніж викладати свої фік ознайомтесь з деякими нескладними правилами.

1. Перш ніж викласти фік, напишіть шапку, що має складатися з наступних пунктів:

Автор:


Перекладач(якщо є)

Посилання на оригінал (якщо переклад, чи стягнено з іншого сайту)


Назва

Жанр (якщо є):

Рейтинг:

Пейрінг (якщо є)(мається наувазі пари. напр. Едвард/Белла):

Статус: (завершений/ в процесі)

Розмір: (міні/міді/максі)

Опис: – саммарі

Увага: міні вважаються короткі фанфіки не більше 1,5 листа в Word і повинні поміщатися в один пост на форумі. Максі вважаються довгі фанфіки більше 5 розділів, розміром більше 10 стр. в Word-і. Всі інші середні по довжині фанфіки вважаються міді.

2. Викладаючи свій фік, ви мусите розуміти, що коментарі можуть бути різними. І негативними також.

3. Фанфіки мусять бути беченими! Автори мусять зрозуміти, що помилки заважають читати! Тому мусять знаходити собі бет(редакторів). Зазвичай це робиться так: пишеться ПП якомусь форумчанину приблизно наступного змісту: «Слухай, пишу фік, але з граматикою проблеми... Поможеш? «. Або ж бета сама находить автора( ).

Перекладачам і Розміщувачам!

1. Якщо ви найшли цікавий фанф і хочете ним поділитися, то СПОЧАТКУ СПИТАЙТЕ ДОЗВОЛУ У АВТОРА!

2. Якщо ви найшли цікавий фанф на іноземній мові і хочете його перекласти і поділитися, то СПОЧАТКУ СПИТАЙТЕ ДОЗВОЛУ У АВТОРА!

3. Якщо ви найшли цікавий перекладений фанфік і хочете його викласти, то СПОЧАТКУ СПИТАЙТЕ ДОЗВОЛУ у перекладача і впевніться, що ПЕРЕКЛАДАЧ має дозвіл на переклад!

Фікрідерам!

1. Любі читачі, зрозумійте, що БУДЬ_ЯКА критика має мати підґрунтя! В інеті є такий чарівний звір «обоснуй», якого треба скрізь втикати))

2. Яле якщо вам подобається і сторія, то намагайтесь писати щось змістовніше.

3. Пам’ятайте, що ви НЕ зобов’язані читати фік!

4. Нападки і необгрунтована критика матимуть "бридко". Автори - люди ніжні, їх потрібно берегти!Оформлення фанфіка

Назва


Автор, чи альфа (аlpha) – ім’я чи нік автора фіка.

Перекладач – ім’я чи нік перекладача (тільки для перекладів).

Бета, бета-рідер (beta, beta-reader) – імена чи ніки людей, що редагували чи допомагали редагувати авторський текст. Бета редагує орфографію, пунктуацію та стилістику. Іноді застосовується термін Коректор – виправляє здебільшого пунктуацію.

Гамма, гамма-рідер (gamma, gamma-reader) – відповідальний за зміст фанфіка. Гамма шукає фактичні помилки та протиріччя у сюжеті. Може готувати фактичний матеріал, історичні довідки тощо.

Оригінальна назва (тільки для перекладів)

Посилання на оригінал (тільки для перекладів)

Дозвіл на переклад (тільки для перекладів)

Категорія – джен/слеш/гет, наявність любовних стосунків між персонажами.

Рейтинг (англ. rating) – неформальна система позначень, що існує, аби дати читачеві попереднє уявлення про те, чого чекати, а також про те, наскільки зміст фанфіку чи фанарта буде прийнятним для певних вікових груп.

Пейринг (англ. pairing – парний) – позначка, що зазвичай використовується для жанрів фанфікшена, що описують романтичні та сексуальні стосунки. Ця позначка дозволяє визначити, які з персонажів будуть залучені до таких стосунків. Пари записуються через косу риску – слеш, зазвичай ініціатор стосунків або активний партнер записується першим.

Персонажі (Involving) – список усіх персонажів, задіяних у тексті.

Жанр – перелік специфічних для фанфікшена приміток, що описують загальний настрій фанфіка, його стосунки з каноном, наявність певних сюжетних ходів.

Розмір – об`єм фанфіка. Вказується за допомогою умовних позначень чи як кількість слів/знаків у тексті.

Таймінг, чи таймлайн (англ. timing, timeline) – вказівка на стосунки часу дії фанфіка з часом дії канону.

Дисклеймер, чи Відмова від прав (англ. disclaimer) – попередження, у якому автор повідомляє читачеві, а головне — правовласнику, що фанфік/фанарт, про який йдеться, був створений не з метою отримання зиску, а також вказує, кому саме належать права на персонажів.

Попередження, чи варнінг (англ. warning) – попередження про зміст фанфіка; робиться у випадку, коли можливе несприйняття у читачів/частини читачів з тієї чи іншої причини (слеш, ООС, AU, нецензурна лексика та ін.)

Опис (англ. summary) – анотація, короткий опис фанфіка. Інколи позначається як Teaser.

Коментарі – примітки, присвяти, дяки та інші відмітки автора.

Статус, чи стан – інформація щодо стадії написання фанфіку (завершений/незавершений).

Розміщення – дозвіл чи заборона автора на републікацію твору у інших місцях та умови републікації.

Ставлення до критики, чи критика – позитивне чи негативне ставлення автора до критичних коментарів.

Основні поняття

Фендом (англ. fandom – букв. фанатство) – назва неформальних субкультурних спільнот, учасники яких мають спільний інтерес або хобі – прихильність до певного жанру, твору, письменника, актора та ін. Рідше цим словом називають усю сукупність джерел, що стосуються твору чи кількох творів, об`єднаних описаним у них світом.

Канон (canon) – усі факти, що містяться в оригінальному творі, що є першоджерелом для певного фендому.

Фанон (fanon) – набір широко розповсюджених та визнаних фактів у певному фендомі, що їх не містить канон. Зазвичай ці факти так часто згадуються у фанфіках і так добре вписуються в канон, що більшість фанатів сприймає їх, як належне.

Фанфікшен, скор. фанфік, фік, ФФ (від англ. fan – шанувальник и fiction – художня література) – літературна творчість шанувальників популярних творів, що використовує їхній сюжет та персонажів.

Фанарт (fan-art) – художня творчість шанувальників за мотивами канону чи фанфікшена. Складається з малюнків, колажів, фанвідео, коміксів,графіки, шпалер, аватарів тощо.

Фансервіс (англ. fan service – безкоштовні послуги, безкоштовний додаток) – художній прийом в каноні, що використовується для створення певного підтексту, найчастіше сексуального характеру; додавання певних сцен та ракурсів, що не є важливими для сюжету, та розрахованих на певну реакцію цільової аудиторії з метою підвищення зацікавленості та/або залучення потенціальних глядачів.

Категорії фанфікшена

Джен (gen, від англ. general – основний, загальний) – любовна лінія відсутня або не є основною.

Гет (het, від англ. heterosexual – гетеросексуальний) – основна любовна лінія описує стосунки між героями різної статі.

Слеш (від англ. slash – символ «\») – опис романтичних чи сексуальних стосунків між представниками однієї статі. Зазвичай – але не повсюдно – в каноні такі стосунки відсутні та немає навіть згадок щодо гомосексуальності задіяних персонажів.

Інші можливі позначення слеша:

– яой (YAOI – скор. від яп. ヤマなし、オチなし、意味なし – ні кульмінації, ні фіналу, ні сенсу) – термін з японської манги та аніме, що у них зображені гомосексуальні стосунки між чоловіками.

– шонен-ай (від яп. shounen ai – кохання між юнаками) – термін з японської манги та аніме, що у них зображені романтичні, але не сексуальні стосунки між юнаками та молодими чоловіками. Наразі у Японії в цьому значенні частіше використовують термін Boys Love (BL), а шонен-ай означає гомосексуальні стосунки у звичайному житті.

– М+М (М/М) – чоловік+(/) чоловік, Man+(/)Man

– Male Love – кохання між чоловіками

– Boys Love – кохання між юнаками, див. вище.Фемслеш, скор. фем (англ. femmeslash) – опис романтичних та/або сексуальних стосунків між персонажами жіночої статі. Інші позначення: юрі (від яп. yuri - лілея) – термін з тим же значенням у манзі та аніме.

Ориджинал, скор. оридж (оriginal) – аматорський літературний твір, автор якого не отримує матеріального зиску від публікації. Ориджинал не може бути віднесений до жодного канону, авторські права на нього повністю належать автору. В мережевій культурі заведено оформляти ориджинали так само, як фанфікшен – вказуючи жанр, рейтинг, пейринг тощо. Відмінність ориджиналів від «справжньої літератури» умовна та маловивчена.

РПФ (RPF, англ. real person fiction) – героями таких творів є реально існуючі люди, зазвичай знаменитості.

РПС (RPS, англ. real person slash) – опис гомосексуальних відносин між реальними особами, незалежно від їхньої сексуальної орієнтації.

Профанфік, профік (profic) – комерційні художні твори, що в них різні автори описують пригоди героїв у світі, створеному кимось іншим. На противагу фанфікшену профікшен створюється з метою отримання зиску. Як приклад можна навести книжкові серії по світу Dragonlance, «Зоряним війнам», «С.Т.А.Л.К.Е.Р» тощо.

Рейтинги

G (General – основний, загальний) – фанфіки, що на їхню аудиторію не накладається жодних обмежень.

PG (Parental Guidance – з дозволу батьків) – дітям з дванадцяти років можна читати з відома батьків.

PG-13 – можна читати дітям від тринадцяти років з відома батьків. Такі фанфіки можуть містити неграфічні описи любовних стосунків, згадки про секс, одне-два нецензурних слова.

R (Restricted – обмежений) – фанфіки, що містять описи сексу та насильства, нецензурну лексику у великій кількості.

NC-17 (No Children) – не можна читати дітям до 18-ти років. Містять графічні описи сексу та/або насильства, різних перверзій.

NC-21 – не рекомендовано читати особам, що не досягли двадцятиоднорічного віку. Містять графічні описи тортурів несексуального характеру, канібалізму, іншого гуро та/або реалістичні описи серйозних розладів поведінки.

Іноді можна зустріти позначення PG-15 чи R18 – они не входять до загальновживаного переліку та можуть трактуватись відповідно як PG-13 та NC-17.

Також існує альтернативна система умовних позначень рейтингів, що її використовують, наприклад, на www.fanfiction.net. Ознайомитись з нею можна за посиланням: www.fictionratings.com.

Розміри та часові рамки фанфіків

Макси (max) – великий фанфік, об`ємом приблизно від 70 друкованих сторінок (200 тис. символів).

Міді (midi) – середній фанфік, об`єм від 20 до 70 сторінок (40-200 тис. символів).

Міні (min) – маленький фанфік. Об`єм до 20 сторінок (до 40 тис. символів).

Драбл (drabble) – уривок. Зазвичай – окрема сцена, замальовка, опис персонажа. Зрідка під драблом розуміють коротку (на сто слів) історію, що має подвійний підтекст та/або несподівану розв`язку.

Віньєтка (vignette) – дуже коротка історія, що містить одну певну думку (опис почуттів, внутрішній монолог, невеличку подію).

Фіклет (ficlet) – короткий фанфік, що складається з однієї частини.

Дилогія (ambilogy) – серія з двох, зазвичай макси, фанфіків.

Трилогія (trilogy of novels) – серія з трьох фанфіків.

Сиквел (sequel) – продовження фанфіка.

Приквел (prequel) – опис подій, що трапились з героями до того, як розпочались події, описані в іншому творі.

Вбіквел (рос. наслід.) – відгалуження сюжету іншого фанфіка.

Преканон (pre-canon чи pre-series) – події фанфіка відбуваються до подій канона.

Постканон (post-canon чи post-series) – події фанфіка відбуваються після подій канона.

WIP (Work in progress – робота триває) – частина фанфіка вже опублікована, продовження очікується. Те ж саме, що й TBC (To Be Continued – далі буде).

Серіал (serial) – цикл фанфіків.

Жанри фанфікшена

Необхідно вкотре зазначити: те, що ми розуміємо під «жанром» у фанфікшені, не має нічого спільного з традиційним визначенням поняття «жанр» та є сукупністю умовних позначень, що описують як метод, форму, загальний настрій тексту, так і певні сюжетні колізії або весь сюжет в цілому.Драма (drama) – жанр фанфікшена, що описує напружені стосунки, конфлікти між персонажами.

Романтика (romance) – жанр фанфікшена про ніжні та романтичні стосунки. Зазвичай має щасливий фінал.

Ангст (нім. angst – страх, неспокій, туга, депресія) – жанр фанфікшена, в якому описуються сильні переживання, фізичні та/або моральні страждання персонажа, присутні також депресивні мотиви та трагічні події.

Екшен, екшн (action) – жанр фанфікшену з динамічним сюжетом, у якому домінують пригоди, а не почуття героїв.

Гумор (humour) – гумористичні фанфіки.

Пародія (parody) – пародія на оригінальний твір.

Кросовер (crossover, чи x-over, X/O) – жанр фанфікшену, у якому задіяні персонажі та/або реалії більш ніж одного фендому.

Рітелінг (англ. retelling – переказ) – жанр фанфікшену, в якому персонажі канона опиняються на місці героїв іншого твору. На відміну від кросовера, рітелінг відтворює перш за все сюжет альтернативного твору та може навіть містити розгорнуті цитати з нього.

Гапфілер (англ. gap – проміжок, filler – наповнювач) або missing scene – близький до канону переказ, що містить додаткові підробиці.

Есе (essay) – публіцистичні тексти на фендомні теми.

Дарк, чи даркфік (dark, darkfic) – жанр фанфікшену, що містить сцени жорстокості, сексуального насильства, смерті персонажів.

Десфік (deathfic) – фанфік, у якому один чи кілька героїв помирають.

ПОВ (POV, point of view – точка зору) – оповідання, події у якому викладені від першої особи, або з точки зору одного з персонажів.

Смарм (англ. smarm – лестощі) – жанр фанфікшену, в якому один з персонажів тим чи іншим чином демонструє, наскільки для нього важливе дружнє ставлення (без романтичного чи сексуального відтінку) іншого персонажа.

Смат (англ. smut – непристойність) – жанр фанфікшену, що описує виключно секс між дійовими особами. Зазвичай має рейтинг NC-17.

Флаф (fluff) – жанр фанфікшену, що описує теплі, нічим не затьмарені стосунки між персонажами.

Hhjj (happy happy joy joy – о радість, о щастя!) – зневажливе позначення для фанфіка, у якому відсутній сюжетний конфлікт, персонажам все вдається напрочуд легко, з неодмінно щасливим фіналом.

Філк (filk) – фанфік у вигляді пісні.

Сонгфік (англ. song-fic) – фанфік, у якому розгорнуто процитовано певну пісню.

Харт/Комфорт (Hurt/comfort, Н/С, НС – батіг та пряник) – жанр фанфікшену, в якому один персонаж страждає, а інший приходить йому на допомогу. Тобто автор спочатку знущається над персонажем, а потім втішає його за допомогою іншого персонажа.

Established Relationship (ER) – жанр фанфікшена, що описує стабільні стосунки між персонажами.

ПВП (PWP, porn without plot – порнографія поза сюжетом; або plot, what plot? – сюжет? який сюжет?) – безсюжетне порно, невибагливий мінімальний сюжет, основна увага звертається на сексуальні сцени.

БДСМ (BDSM – Bondage/Discipline, Domination/Submission, Sadism/Masochism) – жанр фанфікшена, що описує свідомі та добровільні стосунки, що включають у себе рольові ігри та інші практики, пов`язані з обмеженням свободи, примусом, приниженням, покаранням, депривацією тощо заради психологічної розрядки та/або сексуального задоволення.

Ваніль (vanilla) – фанфік, що описує стосунки без БДСМ (термін використовується у тематичних спільнотах).

Грейпфрут (grapefruit) – фанфік, що описує зґвалтування чи примус до статевого акту. Походить від «g-rape-fruit».

Лимон, лемон (lemon) – графічний опис сексуальних сцен. Відповідає рейтингу NC-17.

Лайм (lime) – еротичний зміст. Відповідає рейтингу R.

Цитрус (citrus) – фанфікшен категорій лимон (lemon), лайм (lime) и грейпфрут (grapefruit) – тобто все те, де наявний секс. Ця сукупність визначень є застарілою і наразі використовується рідко.

Домашня дисципліна, ДД (DD, англ. domestic discipline) – фанфік, у якому присутні тілесні чи моральні покарання, пов`язані з сексуальними відносинами дійових осіб.

Історія про фіранки, фіранкові казки (англ. сurtain story) – оповідання, зазвичай слешне, де пара поводить себе підкреслено по-домашньому, вибирає фіранки для спальні тощо.

Трізом, трійця (англ. threesome – троє) – стосунки (романтичні, частіше сексуальні) у трьох.

Хорор (англ. horror – жах, страх) – фік, що містить сцени, що лякають.

Кінк (англ. kink – ненормальність, відхилення) – містить описи, що можуть шокувати читача, зазвичай пов`язані з насильством та нетрадиційними сексуальними практиками.

Сквік (squick, від англ. someone else’s kink – дивний и icky – неприємний) – фік, що свідомо написаний, аби викликати у читача відразу. Також ситуації, що викликають у певного читача відразу незалежно від контексту.

Крек (англ. crack - жарт) – фанфік, що ґрунтується на дещо божевільному жарті чи припущенні.

МПРЕГ (MPREG від англ. male pregnancy – чоловіча вагітність) – оповідання, у якому персонаж чоловічої статі вагітніє та, можливо, народжує.

Нон-кон (non con, n/c чи nc, скор. від англ. non-consensual sexual intercourse – недобровільна сексуальна взаємодія) – у фанфіку описані сцени зґвалтування чи іншого примусового статевого акту.

Даб-кон (dub con, скор. d/c, dc, від англ. dubious consent – непевна згода) – один з партнерів не усвідомлює чи пригнічує свої сексуальні потреби, а інший його переконує за допомогою почасти жорсткого тиску. В результаті обидва досягають задоволення.

ЮСТ (UST від англ. unresolved sexual tension – пригнічена сексуальна напруга) – фанфік, у якому герої думають (мріють) про можливу сексуальну близькість, але з певних причин не втілюють це у дійсності.

РСТ (RST от англ. resolved sexual tension – вивільнення сексуальної напруги) – те, що відбувається після ЮСТу.

Перший раз (first time) – опис першого сексуального (гомосексуального) досвіду.

Ченслеш (chanslash) – слеш-фік, в якому один з героїв неповнолітній.

Інцест (Incest) – сексуальна взаємодія між близькими родичами. Розрізняють вертикальний – стосунки між представниками старшого та молодшого поколінь, та горизонтальний інцест – стосунки між родичами в одному поколінні.

Твінцест (twincest) – інцест між близнюками.

Позначення відповідності фанфіка канону

АУ, АВ (AU, від англ. alternative universal – альтернативний всесвіт) – містить значні відмінності чи протиріччя канону. До АУ також відносять фанфіки, у яких оригінальні герої чи реальні особи переносяться у іншу реальність чи історичну епоху.

Не-АУ, не-АВ чи «в каноні» (in canon) – відмінностей від світу оригінального твору немає, або вони незначні.

OOC (OOC, від англ. out of character – не в характері) – дійові особи-герої оригінального твору демонструють значні розбіжності чи протиріччя з тими характерами, що описані у першоджерелі.

Не-ООС, IC, чи «в характері» (англ. in character) – відмінностей від оригінальних персонажів немає, або вони незначні.

OC (від англ. original character – oригінальний персонаж) чи ОП – наявні персонажі, вигадані автором фанфіка.

ОФС (OFC, від англ. original female character – oригінальный жіночий персонаж), чи ОЖП – головний жіночий персонаж фанфіку є ОС.

ОМС (OMC, від англ. original male character – oригінальний чоловічий персонаж), чи ОМП – головний чоловічий персонаж фанфіку є ОС.

Вписка (англ. self-insertation) – так позначають випадки, коли автор тим чи іншим чином вписує себе в контекст фанфіка.

Мері Сю (англ. Mary Sue) – спочатку оригінальний персонаж, що, за загальною думкою, є альтер-его автора фанфіка. В широкому розумінні – зневажливе позначення будь-якого занадто нав’язливого персонажа, що йому автор приділяє занадто уваги.

Марті Сю, він же Марті Стю (англ. Marty Stu) чи Mоріс Стю (Maurice Stu) – чоловічий варіант Мері С’ю.

Терміни, що стосуються пейрингів

Актив/Пасив, Акт/Пас – активний та пасивний партнер в гомосексуальній парі.

Топ/Ботом, Дом/Саб (Dominance/Submission) – домінантний та пасивний партнер в BDSM.

Семе/Уке – активний та пасивный партнер в яой-термінології.

АТГ (ATG, any two guys – двоє будь-яких хлопців) – слеш-термін, що означає, що в тексті можна замінити імена персонажів будь-якими іншими іменами без жодних втрат для сюжету та розуміння.

EIG (everyone is gay – навколо самі лиш геї) – фанфік, в якому всім основним дійовим особам приписується нетрадиційна орієнтація без будь-яких пояснень від автора і незалежно від того, що з цього приводу сказано в каноні.

ОТП (OTP, one true pairing – єдиний істинний пейринг) – єдиний пейринг, що вважається цінним/доречним/цікавим в певному фендомі з точки зору окремого шанувальника чи групи шанувальників.

WNGWJLEO (we're not gay we just love each other – ми не геї, ми просто кохаємо один одного) – незадовільне пояснення того, чому двоє абсолютно гетеросексуальних дійових осіб раптом приклеїлись одне до одного.

Інші корисні терміни

Челендж (англ. сhallenge – виклик) – запрошення написати фанфік, що містить якісь певні мотиви чи умови.

Fun-Q-Fest – явище, безпосередньо пов`язане з челенджем: сайти, присвячені одному персонажу чи поєднанню персонажів, де публікуються фанфіки, написані як відповідь на той чи інший челендж.

Round robin – фанфік, створений групою авторів, кожен з яких по черзі пише свою частину.

Шапка (header) – розміщується, як правило, на початку фанфіка та містить коротку інформацію щодо твору.

Фідбек (англ. feedback – реакція у відповідь) – коментарі читачів до фанфіку, обговорення, критика, рекомендації.

Обоснуй, він же звір-обоснуй, чи абаснуй (викр. рос.) – вимога до співрозмовника підкріпити свою думку фактами, логічними висновками чи бодай міркуваннями з позицій здорового глузду. В фанфікшені – факт в каноні, що слугує формальним приводом для сюжета фанфіка, а також внутрішня логіка фанфіка.

Злісний автор, злостивий автор (досл. англ. evil author) – наявність авторських коментарів у тексті. Прийом зазвичай використовується для створення комічного ефекту.

Полова, лушпиння (англ. peel story) – зневажлива назва для фанфіка, у якому, на думку читача, немає нічого цікавого.

Caveat lector – читайте (чи дивіться) на власний страх та ризик!

Plot bunny – ідея чи сюжет для фанфіка, що з`являється раптово та гризе автора, доки він його не напише.

Шип (ship, скор. від англ. relationship – стосунки) – пейринг. Спочатку термін використовувався лише для гетних пейрингів.

Шипер (shipper) – прихильник якогось певного пейринга. Також прихильник певного розподілу ролей у парі, чи певного емоційного забарвлення.

Кавай (від яп. kawaii – гарненький, чарівний) – слово зі сленгу шанувальників аніме, означає крайній ступінь захоплення та розчулення.

Свун (англ. swoon – знепритомніти), «роз’ющення» чи «кров з носа» – крайній ступінь захоплення та обожнювання.

Броманс (bromance від англ. brother – братній и romance) – близькі, романтичні, але не сексуальні стосунки між двома або більше чоловіками; вирізняється відкритими та досить інтимними проявами уваги.
Каталог: RMO
RMO -> Програмовані конспекти з астрономії
RMO -> Завдання для самостійної роботи з астрономії у програмі з астрономії для 11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів записано: „…астрономія – це точна наука, яка використовує багатий математичний апарат, знання з фізики, хімії…”
RMO -> Топонимика Саратовской области
RMO -> Адамант (фр.) в старину название алмаза, бриллианта
RMO -> Примерная программа по раннему обучению английскому языку в первом классе начальной школы. Приложение к учебно-методическому пособию «Учимся говорить по-английски»


Достарыңызбен бөлісу:


©dereksiz.org 2019
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет