Бібліотеки сумщини (дані станом на 01. 01. 2016 року) обласна універсальна наукова бібліотека



Дата17.06.2016
өлшемі345.07 Kb.
#142789
БІБЛІОТЕКИ СУМЩИНИ

(дані станом на 01.01.2016 року)



ОБЛАСНА УНІВЕРСАЛЬНА НАУКОВА БІБЛІОТЕКА

40030, м. Суми, вул. Героїв Сталінграда, 10

Факс 0(542) 70-00-98

E-mail: sumylib@ukr.net



http://www.ounb.sumy.ua

Директор


Фролова Тетяна Іванівна т. 0(542) 70-00-99

Бібліотека створена 1 березня 1939 року

Населення міста – 270,5 тис. осіб

Користувачі – 37,9 тис. осіб

Фонд – 584,40 тис. прим. документів

В рамках програми «Бібліоміст» налагоджена співпраця з регіональним офісом Сумської обласної державної адміністрації з питань впровадження реформ у сфері місцевого самоврядування, децентралізації повноважень органів виконавчої влади. Проведено 5 тренінгів для фахівців бібліотек міста та скайп-конференцію для бібліотек області.

Продовжував працювати регіональний тренінг-центр по впровадженню нових інформаційних технологій в галузі культури. За 2015 рік проведено 5 тренінгів по електронній звітності для публічних бібліотек області, 8 навчальних занять для бібліотекарів загальноосвітніх шкіл, 31 тренінг для студенів Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д. Бортнянського.

Електронний масив бібліотеки на 01.01.2016 р. налічує 367157 записів документів, з них 309241 записів в електронному каталозі.

Працівники закладу накопичили досвід роботи з переселенцями та учасниками АТО: відкрито інформаційний куточок для переселенців, на сайті бібліотеки розміщена інформація для тимчасово переміщених осіб, бібліотекарі разом з волонтерами надавали матеріальну допомогу переселенцям, збирали кошти. Бібліотечні працівники долучилися до Всеукраїнської акції «Бібліотека українського воїна». В ході проведення акції протягом року зібрано та передано до обласного військового комісаріату та бібліотеки військової частини А 1476 книги в кількості 705 примірників.

Багаторічна співпраця поєднує відділ мистецтв обласної бібліотеки з Сумським міським Польським центром «Віра. Надія. Любов», Сумським обласним товариством греків «Відродження», Сумським обласним товариством вірменської культури «Арцах». Розпочали роботу з новоствореним Центром азербайджанської культури «Гобустан». На базі бібліотеки проводяться численні масово-інформаційні заходи за участю представників цих громад.

В рамках проекту «Вікно в Америку» працювали 6 клубів з вивчення англійської мови, англійської граматики, розмовної англійської мови, любителів кіно, проводяться Дні ігор. Популярністю користувалися клуби іноземних мов для початківців. У 2015 році були організовані клуби італійської, німецької, нідерландської, польської, англійської, іспанської, французької мов. Зацікавленість читачів викликав жіночій клуб «One small cup of coffee», на засіданнях якого в домашній атмосфері можна реалізувати свої творчі ідеї, отримати багато корисної інформації з різних сфер життя.

У 2015 році відділ документів іноземними мовами отримав від Посольства США грант ($9900) та другий транш попереднього гранту ( $9000) на реконструкцію кімнати для перегляду фільмів, придбання меблів та обладнання.

З лютого 2014 року в ОУНБ функціонує регіональний піар-офіс, який став результатом перемоги у конкурсі програми «Бібліоміст». Інноваційний досвід роботи бібліотеки у 2015 році був висвітлений в 10 передачах та інформаціях по обласному радіо, 13 відеосюжетах на телебаченні та 55 статтях у всеукраїнських та місцевих газетах, 47 – в електронних ЗМІ.
ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА для дітей ім. М. ОСТРОВСЬКОГО

40030, м. Суми, вул. Петропавлівська, 51

E-mail: sodb@ukr.net

http://sodb.sumy.ua/

Директор

Тогобіцька Лілія Миколаївна т. 0(542) 22-00-82

Заснована бібліотека 1921 року

Користувачі – 16,1 тис. осіб

Фонд – 161,94 тис. прим. документів

Переможець 4 раунду конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг на основі безкоштовного доступу до інтернету» програми «Бібліоміст».

Працівники бібліотеки приєдналися до проведення сімейного конкурсу «Книга пам’яті мого роду», організаторами якого були Українська бібліотечна асоціація працівників бібліотек для дітей та Національна бібліотека України. Конкурс був присвячений 70-й річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. На розгляд обласного журі було подано більше 100 робіт. Цікавим був і конкурс «Книжкове літо – 2015».

Бібліотекарі та користувачі бібліотеки стали учасниками Всеукраїнських благодійних акцій «Бібліотека українського воїна» та «Книжковий дім, відкритий для всіх» по збору книг і бібліотек для воїнів АТО та читачів-дітей зі Сходу України.

Ведеться велика соціокультурна діяльність, функціонує 12 клубів за інтересами.



БІЛОПІЛЬСЬКА РАЙОННА БІБЛІОТЕКА ім. О. ОЛЕСЯ

41800, Сумська обл., м. Білопілля, вул. Старопутивльська, 39

Е-mail: belopol-rb@ukr/net

http:// librarybelop.at.ua/

Директор

Маценко Галина Василівна т. 0(5443) 9-98-46

Населення району – 50,7 тис. осіб

Заснована РБ ім. О. Олеся 1897 року

Мережа – 37 бібліотек, з них на селі – 29

Користувачі – 22,5 тис. осіб

Фонд – 342,96 тис. прим. документів

Ведеться цікава соціокультурна та просвітницька робота – вечори-зустрічі з воїнами АТО, презентації книг.

Бібліотечні працівники районної бібліотеки стали організаторами фотопроекту «Я – читаю», за умовами якого активні читачі були сфотографовані з книгою. Молодь Білопільщини взяла активну участь у Всеукраїнській акції «Українська молодь читає», а працівники та користувачі бібліотеки – в акції «Бібліотека українського воїна». В рамках проекту «Бібліотека як центр підтримки громади в умовах воєнної загрози» працівниками бібліотек району зібрані дані про внутрішньо переміщених осіб, створені інформаційні куточки, де зібрані інформаційні матеріали, правові документи для переселенців.

В районі працює 25 гуртків та клубів для дітей та 21 клуб за інтересами. До послуг читачів – 10 історико-краєзнавчих клубів. При районній бібліотеці працює музей О. Олеся. Кожного року проводиться відкритий районний літературно-мистецький конкурс ім. О. Олеся «…І розітнувсь мій перший спів…».

Бібліотечні працівники районної бібліотеки разом з читачами плели маскувальні сітки для потреб воїнів, які беруть участь в АТО.

З 2013 року бібліотеки району працюють в умовах децентралізації.
БУРИНСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА РАЙОННА БІБЛІОТЕКА

41700, Сумська обл., м. Буринь, вул. Незалежності, 12 а

Е-mail: biblioburyn@i.ua

www.library-buryn.org

Директор


Лук’янцева Анна Анатоліївна т. 0(5454) 2-13-45

Населення району – 25,0 тис. осіб

Заснована ЦБ 1928 року

Мережа – 26 бібліотек, з них на селі – 24

Користувачі – 12,2 тис. осіб

Фонд – 316,03 тис. прим. документів

Центральна районна бібліотека отримала 100 примірників книг від меценатів з Торонто (Канада). Ще 91 примірник книг було придбано за кошти мецената, які він перерахував на рахунок бібліотеки. Бібліотеки долучилися до акцій «Всеукраїнський урок екологічних знань», «Бібліотека українського воїна», «Українська молодь читає». Бібліотекарі взяли участь в проекті «Бібліотеки як центри надання інформації виборцям», який проводився Міжнародною фундацією виборчих систем спільно з Центральною виборчою комісією, Міністерством культури України та Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів.

На базі центральної бібліотеки проводяться заняття літературно-мистецького факультету «Університету третього віку».

ЦРБ надає доступ до всесвітньої мережі Інтернет. При бібліотеці створено відділ інформаційних технологій та комп’ютерного забезпечення бібліотечно-бібліографічних процесів. Працює сайт бібліотеки, який містить власні електронні ресурси («Краєзнавчі розвідки», «Творчість буринчан», «Історія сіл», «Буринщина на сторінках преси» та інші). За звітний рік його відвідали 8265 користувачів. Діяльність бібліотеки постійно відображається на сторінці «Бібліотеки Бурині» у соціальній мережі Facebook.

Працівники бібліотек району неодноразово надавали допомогу воїнам АТО, збирали продуктові набори, передавали воїнам листівки та малюнки від дітей.


ВЕЛИКОПИСАРІВСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА РАЙОННА БІБЛІОТЕКА

42800, Сумська обл., смт. Велика Писарівка, вул. Борців революції, 2

Е-mail: vpr.library@gmail.com

Директор

Грабар Зінаїда Іванівна 0(5457) 5-12-01

Населення району – 19,2 тис. осіб

Заснована ЦБ 1923 року

Мережа – 19 бібліотек, з них на селі – 16

Користувачі – 10,6 тис. осіб

Фонд – 276,86 тис. прим. документів

Великописарівська районна державна адміністрація передала центральній районній бібліотеці в безстрокове безоплатне користування 5 ноутбуків. В бібліотеці створено Інтернет-центр.

Ведеться цілеспрямована робота з популяризації літератури різних напрямків, особливо краєзнавчої.

Функціонує 12 клубів за інтересами. Бібліотекарі гуртують творчих людей краю, проводяться засідання поетичного об’єднання «Джерело натхнення» ім. Володимира Затуливітра.

Вироби майстринь, яких об’єднали клуби за інтересами «Майстрині» та «Посиденьки», неодноразово були представлені на районних виставках робіт майстрів декоративно-ужиткового мистецтва.


ГЛУХІВСЬКА РАЙОННА БІБЛІОТЕКА

41400, Сумська обл., м. Глухів, вул. Києво-Московська, 53

Е-mail: gluhiv-library@ukr.net

http://glukhivlibrary.at.ua

Директир


Привалова Тамара Миколаївна 0(5444) 2-40-23

Населення міста – 34,0 тис. осіб

Населення району – 23,2 тис. осіб

Заснована бібліотека 1790 року

Мережа – 34 бібліотеки, з них на селі – 33

Користувачі – 17,0 тис. осіб

Фонд – 455,83 тис. прим. документів

Глухівська районна бібліотека в 2015 році відсвяткувала 225-річчя з часу заснування. Продовжилась реалізація проектів програми «Бібліоміст». В рамках проекту «Бібліотеки – центри інформаційного забезпечення» проводились онлайн-консультації із спеціалістами пенсійного фонду, управління праці та соціального захисту, податкової інспекції.

В районній бібліотеці, Кучерівській, Некрасівській, Полошківській, Слоутській, Дунаєцькій, Сварківській, Білокопитівській, Шевченківській, Первомайській сільських бібліотеках. працюють Інтернет-центри, послугами яких протягом року скористалися 2219 осіб. Для сільських бібліотекарів та слухачів Університету ІІІ віку працюють курси з основ комп’ютерної грамотності. Посвідчення про закінчення курсів за 2015 рік отримали 18 слухачів.

Працівники районної бібліотеки підготували та стали переможцями проекту УБА «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках».

В районі функціонує 22 клуби та любительських об’єднань за інтересами, багато років ведеться цілеспрямована робота по популяризації літератури з різних напрямків, особливо краєзнавчої. Налагоджене соціальне партнерство, робота з тимчасово переміщеними особами.

З 2010 року бібліотеки району працюють в умовах децентралізації.


КОНОТОПСЬКА РАЙОННА БІБЛІОТЕКА

41600, Сумська обл., м. Конотоп, вул. Миру, 19

E-mail: konotop-biblioteka@ukr.net

Директор


Панченко Світлана Миколаївна т. 0(5447) 2-25-90

Населення району – 29,0 тис. осіб

Заснована бібліотека 1944 року

Мережа – 33 бібліотеки, з них на селі – 31

Користувачі – 17,3 тис. осіб

Фонд – 283,83 тис. прим. документів

З 2007 року в районній бібліотеці за сприяння Посольства США в Україні (LEAP–VI) працює Інтернет-центр. При читальному залі бібліотеки діє Публічний центр регіональної інформації. Районна бібліотека взяла участь у проекті «Бібліотеки як центри надання інформації виборцям», який проводився Міжнародною фундацією виборчих систем спільно з Центральною виборчою комісією, Міністерством культури України та Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів. Працівники районної бібліотеки постійно проводять заходи актуальної тематики в сільських бібліотеках, НВК та школах району.

Бібліотечні працівники району активно долучилися до участі в акціях «Кобзар моєї родини», «Українська молодь читає», «Бібліотека українського воїна». В районі функціонує 31 клуб за інтересами.

З 2010 року бібліотеки району працюють в умовах децентралізації.
КОНОТОПСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА МІСЬКА БІБЛІОТЕКА ім. С. І. ПОНОМАРЬОВА

41600, Сумська обл., м. Конотоп, вул. Червоної Калини, 18

Е-mail: libkonotop1@ukr.net

http://konotop-cbs.edukit.sumy.ua/pro_biblioteku/

Директор


Стеценко Тетяна Володимирівна т. 0(5447) 2-35-24

Населення міста – 92,0 тис. осіб

Заснована ЦБ ім. С. Пономарьова 1947 року

Мережа – 5 бібліотек, з них на селі – 1

Користувачі – 14,6 тис. осіб

Фонд – 120,98 тис. прим. документів

З 2007 році в ЦБ ім. С. Пономарьова працює Інтернет-центр. У 2015 році його послугами скористалися 200 жителів міста. У 4-х бібліотеках діють пункти доступу громадян до офіційної інформації, відвідування яких за 2015 склало 1343.

Центральна міська бібліотека – центр соціокультурних зв’язків. Структурні підрозділи ЦБС мають цікавий досвід популяризації літератури, використовуючи для цього як традиційні, так і нові форми роботи, такі як квест, мистецький коктейль, хіт-парад, літературна кав’ярня. Інформація про інноваційні заходи розміщується на каналі YouTube.

В минулому році бібліотеки системи продовжили співпрацю з волонтерською організацією «Бджілка». Для воїнів АТО плели маскувальні сітки, збирали літературу, продукти та одяг. Бібліотеки долучилися до Всеукраїнської акції «Бібліотека українського воїна».

Молоді користувачі Конотопської міської централізованої системи взяли участь у Всеукраїнській акції «Українська молодь читає».

В бібліотеках міста працюють клуби за інтересами: «Зустріч», «Свічадо» – центральна міська бібліотека ім. С. І. Пономарьова, «Дивограй» (центральна дитяча бібліотека), «Юний правознавець» (філія № 1), «Надія» (філія № 2), «Казкова країна Читалія» (філія № 3).

КРАСНОПІЛЬСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА РАЙОННА БІБЛІОТЕКА

42400, Сумська обл., смт. Краснопілля, вул. Лермонтова, 7

Е-mail: krasn_bibl@ukr.net

Директор


Овчаренко Тетяна Василівна т. 0(5459) 5-14-69

Населення району – 28,6 тис. осіб

Заснована ЦБ 1920 року

Мережа – 30 бібліотек, з них на селі – 23 (знаходяться на бюджеті сільських рад)

Користувачі – 17,1 тис. осіб

Фонд – 323,66 тис. прим. документів

Надають користувачам доступ до всесвітньої мережі Інтернет. Бібліотеки брали участь в обласному проекті на кращу презентацію «Перемозі присвячується», проекті «Літо з книгою», сімейному конкурсі «Книга пам’яті мого роду», обласному конкурсі читців, присвяченому пам’яті Т. Г. Шевченка.

В бібліотеках системи щорічно проводиться районний конкурс читців творів П. А. Грабовського. У 2015 році в конкурсі взяли участь 28 конкурсантів. Ведеться змістовна соціокультурна та просвітницька робота. В 10-ти бібліотеках району працює 12 клубів за інтересами.


КРОЛЕВЕЦЬКА РАЙОННА БІБЛІОТЕКА

41300, Сумська обл., м. Кролевець, вул. Комсомольська, 27

Е-mail: krollibrb@ukr.net

http://krolevets-raybibl.edukit.sumy.ua/
Директор

Ракоїд Наталія Володимирівна т. 0(5453) 5-28-84

Населення району – 38,4 тис. осіб

Заснована бібліотека 1893 року

Мережа – 26 бібліотек, з них на селі – 21

Користувачі – 14,1 тис. осіб

Фонд – 317,74 тис. прим. документів

Бібліотечні заклади району мають цікавий досвід популяризації літератури. Районна бібліотека – постійний учасник Міжнародного літературно-мистецького фестивалю «Кролевецькі рушники». Бібліотечні працівники активно долучилися до участі у Всеукраїнській акції «Українська молодь читає», при цьому використовувалися такі форми роботи, як бібліографічний привал, бібліодайвінг, буктрейлер. Продовжували діяти 25 клубів за інтересами. Цікаво проходять засідання клубу «Калина», літературно-мистецької світлиці «Надвечір’я» в районній бібліотеці.

Бібліотечні заклади району займають одне з перших місць за кількістю наявної комп’ютерної техніки (52) та кількістю бібліотек, які мають доступ до мережі Інтернет (19). У стінах районної бібліотеки продовжувалися заняття для слухачів Університету третього віку.

Вже другий рік в місті функціонує вулична бібліотека, в якій кожен може вибрати та залишити книгу, не заходячи до бібліотеки. Кожного року зростає кількість користувачів сайту бібліотеки та сторінки в соціальній мережі Facebook.

З 2011 року бібліотеки району працюють в умовах децентралізації.
ЛЕБЕДИНСЬКА РАЙОННА БІБЛІОТЕКА

42200, Сумська обл., м. Лебедин, вул. Волі, 27

Е-mail: biblioteka.lebedin@ukr.net

Директор


Ольховик Тетяна Савеліївна т. 0(5445) 2-37-33

Населення – 19,8 тис. осіб

Заснована бібліотека 1904 року

Мережа – 23 бібліотеки, з них на селі – 22

Користувачі – 12,3 тис. осіб

Фонд – 298,07 тис. прим. документів

В районній бібліотеці щорічно проводиться конкурс читців «У вінок Кобзареві» (у 2015 році в конкурсі взяли участь 26 учасників). Брали участь у Всеукраїнській акції «Бібліотека українського воїна», творчих конкурсах «Майбутнє моє і моєї країни», «Казку складаємо самі», «Паперовий світ».

Переможець 4 раунду конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету» програми «Бібліоміст». За рік послугами Інтернет-центру скористалися 150 користувачів. Інформація про роботу бібліотек району відображається на веб-сайті Лебединської районної державної адміністрації.

В бібліотеках району функціонує 29 клубів за інтересами. В читальному залі районної бібліотеки продовжував працювати євроклуб «Welkome», який об’єднує в своїх рядах 30 учасників. Талановитих літераторів краю згуртувала літературна студія «Творча хата», що третій рік працює при районній бібліотеці. Ведеться велика соціокультурна діяльність.

З 2001 року бібліотеки району працюють в умовах децентралізації.


БІБЛІОТЕКИ ЛЕБЕДИНСЬКОГО МІСЬКОГО ВІДДІЛУ КУЛЬТУРИ І ТУРИЗМУ

42200, Сумська обл., м. Лебедин, вул. Кобижча, 139

E-mail: bbibliotekav1@ukr.net

Зав. міською бібліотекою

Дворницька Світлана Олексіївна т. 0(5445) 2-25-60

Населення міста – 26,2 тис. осіб

Заснована бібліотека 1952 року

Мережа – 3 бібліотеки

Користувачі – 3,5 тис. осіб

Фонд – 36,92 тис. прим. документів

Бібліотеки міста накопичили цікавий досвід популяризації літератури. Дві бібліотеки мають вихід в Інтернет. Щорічно за ініціативи бібліотек проводиться міський конкурс читців Шевченкового слова.
ЛИПОВОДОЛИНСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА РАЙОННА БІБЛІОТЕКА ім. Л. НОВИЧЕНКА

42500, Сумська обл., смт. Липова Долина, вул. Роменська, 17

Е-mail: bib.lip.dol@gmail.com

http://bibliotekald.at.ua/

Директор

Лисенко Світлана Анатоліївна т. 0(5452) 5-19-32

Населення району – 18,8 тис. осіб

Заснована ЦБ 1922 року

Мережа – 23 бібліотеки, з них на селі – 21

Користувачі – 13,0 тис. осіб

Фонд – 232,50 тис. прим. документів

З 2013 року в ЦБ ім. Л. Новиченка працює Інтернет-центр, послугами якого протягом 2015 року скористалися 278 жителів Липової Долини та району. Діє веб-сайт центральної районної бібліотеки. Офіційні сторінки бібліотеки відкриті в соціальній мережі Facebook та на Google+.

Налагоджене соціальне і ділове партнерство. Накопичено цікавий досвід залучення користувачів у бібліотеки та проведення соціокультурної і просвітницької діяльності. Силами працівників бібліотеки підготовлено літературну збірку «Ми українці – сильні духом», яка містить поетичні твори місцевих поетів, присвячені учасникам Майдану та воїнам АТО.

У 2015 році в бібліотеках району проходила районна акція «Вся Україна поруч – доторкнись». Кожен з її учасників підготував мультимедійну презентацію про свою подорож Україною.

Функціонує 18 клубів за інтересами. На базі центральної районної бібліотеки ім.. Л. Новиченка організована літературно-мистецька вітальня «Гостини для душі», яка гуртує навколо себе творчу еліту селища та району.


НЕДРИГАЙЛІВСЬКА РАЙОННА БІБЛІОТЕКА

42100, Сумська обл., смт. Недригайлів, вул. Шевченка, 3

Е-mail: nedr.bib@ukr.net

Директор


Міненко Олена Миколаївна 0(5455) 5-20-34

Населення району – 24,6 тис. осіб

Заснована РБ 1897 року

Мережа – 25 бібліотек, з них на селі – 21

Користувачі – 16,7 тис. осіб

Фонд – 297,88 тис. прим. документів

Три бібліотеки району мають комп’ютерну техніку, дві з них – вихід в Інтернет. Бібліотеки отримують 134 назви періодичних видань.

У бібліотечних закладах ведеться змістовна соціокультурна та просвітницька робота. Функціонує 11 клубів за інтересами. Цікаві заходи проводяться в рамках клубу «Зелена лампа», який працює при районній бібліотеці.

З 2014 року бібліотеки району працюють в умовах децентралізації.
ОХТИРСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА РАЙОННА БІБЛІОТЕКА

42700, Сумська обл., м. Охтирка, вул. Батюка, 24

Е-mail: biblio@meta.ua

http://info-orcbs.blogspot.com

http://grun-tanya.blogspot.com

http://komihi.blogspot.com

http://mpavlivka.blogspot.com

http://sonyachne.blogspot.com

http://chernechina.blogspot.com

Директор


Андоленко Ольга Миколаївна т. 0(5446) 2-52-81

Населення району – 26,5 тис. осіб

Заснована ЦБ 1896 року

Мережа – 20 бібліотек, з них на селі – 19

Користувачі – 16,2 тис. осіб

Фонд – 267,35 тис. прим. документів

З 01.01.2015 в мережі бібліотек системи сталися зміни – 12 бібліотек-філій району були реорганізовані в бібліотечні пункти.

Протягом року працівники бібліотек району підвищували свою кваліфікацію шляхом участі в різноманітних програмах, тренінгах, семінарах. Директор КЗ «Охтирська РЦБС» в рамках проекту «Школа локальної демократії», що реалізується Центром гуманістичних технологій «АЛАХАР» спільно з словацькими колегами з Братислави, пройшла стажування в Словаччині.

ЦБС продовжує реалізацію проектів – «Територія добра» – сайт безкоштовної адресної допомоги людям, які потрапили в складну життєву ситуацію (http://www.terdobra.org); Code Club UA – безкоштовний клуб кодування в рамках Національної волонтерської мережі клубів кодування для дітей 9-11 років; «Центр розвитку громади» – активізація громади Охтирщини на вирішення актуальних місцевих проблем, ознайомлення з прикладом європейських країн на тренінгах (http://www.dobrodel.org.ua/projeck/507/); кіноклуб медіа просвіти з прав людини Docudays UA «Діалог» при центральній районній бібліотеці; «Врятувати від забуття» в рамках програми «Місце зустрічі – Діалог» за підтримки Німецького федерального фонду «Пам’ять. Відповідальність та майбутнє»; «Програма медіа грамотності для громадян» за підтримки Міністерства закордонних справ та міжнародної торгівлі Канади, у партнерстві трьох організацій: Академія української преси, IREX та StopFake.

Бібліотеки Охтирщини долучилися до участі у культурологічній акції «Кобзар моєї родини», Всеукраїнських акціях «Українська молодь читає», «Бібліотека українського воїна» Всеукраїнській громадській природоохоронній акції під назвою «Батарейкам – утилізація», обласному турі сімейного конкурсу «Книга пам’яті мого роду».

В бібліотеках системи функціонують 36 клубів за інтересами.

З 2004 році в ЦБ працює Інтернет-центр, створений за сприяння Посольства США (LEAP-IV). Доступ до мережі Інтернет має Охтирська центральна районна бібліотека та 8 сільських книгозбірень. За 2015 рік користувачами Інтернет-центру Охтирської ЦРБ стали 562 користувачі з 39 населених пунктів району, сільських бібліотек-філій – 904 користувачі.

.

ОХТИРСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА МІСЬКА БІБЛІОТЕКА

42700, Сумська обл., м. Охтирка, вул. Київська, 2

Е-mail: ochtmistocbs@ukr.net

http://okhtyrka-biblioteka.edukit.sumy.ua/novini_biblioteki/

Директор


Фомічова Алла Миколаївна т. 0(5446) 2-34-31

Населення міста – 48,8 тис. осіб

Заснована ЦБ 1952 року

Мережа – 4 бібліотеки

Користувачі – 9,8 тис. осіб

Фонд – 97,22 тис. прим. документів

Продовжили роботу Інтернет-центр та пункти публічного доступу до офіційної інформації, в яких користувачі мали змогу не лише отримати доступ до мережі, а й пройти навчання з ІТ (233 особи). Бібліотеки системи мають змогу висвітлювати свою роботу на блогах та в соціальних мережах. Кількість звернень на блоги – 8746.

Накопичено цікавий досвід залучення користувачів у бібліотеки та проведення соціокультурної і просвітницької діяльності. Працює програма літнього читання. Проводиться робота з вимушеними переселенцями, відбуваються зустрічі волонтерами, воїнами АТО, учасниками подій на Майдані. Проведена презентація книги Є. Положія «Іловайськ».

Працівники центральної міської бібліотеки стали переможцями проекту УБА «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках».
Бібліотеки системи приєдналися до акції «Батарейкам – утилізація. Здай лампу – збережи планету».

Функціонує 6 клубів та гуртків за інтересами.


ПУТИВЛЬСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА РАЙОННА БІБЛІОТЕКА

41500, Сумська обл., м. Путивль, вул. Кірова, 30

Е-mail: cbs-putivl@ukr.net

Директор


Журавська Антоніна Михайлівна т. 0(5442) 9-11-18

Населення району – 27,8 тис. осіб

Заснована ЦБ 1922 року

Мережа – 24 бібліотеки, з них на селі – 22

Користувачі – 12,0 тис. осіб

Фонд – 162,90 тис. прим. документів

При бібліотеці працює Інтернет-центр, послугами якого у 2015 році скористалися 245 користувачів. Інформація про бібліотеку та її послуги розташована на міському порталі м. Путивля – www.putivl.com.ua., в мережі Facebook www.facebook.com/groups/putivlcbs/. сайті дитячої бібліотеки www.babybook.16mb.com.

Налагоджене соціальне і ділове партнерство. Бібліотечні працівники системи є постійними учасниками всіх культурологічних та суспільних заходів громади. Накопичено цікавий досвід залучення користувачів у бібліотеки та проведення соціокультурної і просвітницької діяльності.

Центральна районна бібліотека стала організатором акцій «Фото з війни», в ході якої читачі надавали фото своїх рідних, які воювали, листи з фронту, посвідчення, довідки та «Прочитай книгу про війну» по популяризації літератури військово-патріотичної тематики. Долучилися книгозбірні і до Всеукраїнської акції «Бібліотека українського воїна», культурологічної акції «Кобзар моєї родини». Підготували заявку та ввійшли в число переможців проекту УБА «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках».

В системі функціонує 28 клубів за інтересами. Лише на базі центральної районної бібліотеки діють літературна студія «Ярославна», жіночий клуб «Берегиня», жіноче об’єднання «Вдохновение», фітоклуб «Материнка», клуб органічного землеробства.

Центральна районна бібліотека стала виставковою залою для талановитих людей краю.
РОМЕНСЬКА РАЙОННА БІБЛІОТЕКА

42000, Сумська обл., м. Ромни, вул. Гетьмана Мазепи, 51

Е-mail: Romny-library@ukr.net

http://romny-raybibl.sumy.sch.in.ua/

Директор


Рибачок Наталія Едуардівна т. 0(5448) 3-24-77

Населення району – 33,2 тис. осіб

Заснована бібліотека 2002 року

Мережа – 47 бібліотек, з них на селі – 46

Користувачі – 19,8 тис. осіб

Фонд – 392,09 тис. прим. документів

На базі районної бібліотеки створено Інтернет-центр. Районна та дві сільські книгозбірні мають доступ до мережі Інтернет. Інформація про інноваційні заходи, які проводяться в бібліотеках району, висвітлюється на сайті Роменської районної бібліотеки, офіційному сайті Роменської районної державної адміністрації та в соціальних мережах.

Районна бібліотека – центр соціокультурних зв’язків, проводяться цікаві заходи з героїзації осіб, які відстоюють незалежність України, вшанування їх пам’яті. Бібліотечні працівники району взяли активну участь у Всеукраїнській акції «Українська молодь читає». В книгозбірнях діє постійно діюча служба «З книгою по життю», по обслуговуванню ветеранів, літніх людей, інвалідів за місцем їх проживання..

Користувачів різних вікових категорій об’єднують 37 клубів за інтересами. Більшість сільських бібліотек є центрами місцевих громад, мають цікавий досвід роботи.

Методист районної бібліотеки Любов Колодненко здійснила візит до Львівської області у складі двадцяти бібліотечних фахівців з різних областей України, які стали переможцями конкурсу програми «Бібліоміст» «Програма навчальних поїздок: вивчення досвіду провідних бібліотек України».

З 2012 року бібліотеки району працюють в умовах децентралізації.
РОМЕНСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА МІСЬКА БІБЛІОТЕКА

ім. Б. АНТОНЕНКА-ДАВИДОВИЧА

42000, Сумська обл., м. Ромни, вул. Коржівська, 94

Е-mail: library-romny@ukr.net

http://romny-bibl.edukit.sumy.ua

http://romny-dytbibl2.edukit.sumy.ua

http://romny-dytbibl.edukit.sumy.ua

Директор


Рослова Ніна Миколаївна т. 0(5448) 5-31-49

Населення міста – 41,1 тис. осіб

Заснована ЦБ ім. Б. Антоненка-Давидовича 1920 року

Мережа – 5 бібліотек

Користувачі – 13,0 тис. осіб

Фонд – 122,07 тис. прим. документів

У 2012 році система стала переможцем 3 раунду конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету» програми «Бібліоміст». У порівнянні з 2014 роком кількість користувачів Інтернет-центрів бібліотек збільшилася на 219 і становить 1118 осіб. Жителі міста мають змогу отримувати знання з основ комп’ютерної грамотності та поглибити їх на курсах, які працюють при бібліотеках. У 2015 році такою можливістю скористалися 48 осіб. На головній сторінці сайту бібліотеки розміщена інформація для тимчасово переміщених осіб, для користувачів центральної міської бібліотеки ім. Б. Антоненка-Давидовича оформлена папка-досьє «Правова допомога учасникам АТО та переселенцям». Центральна міська бібліотека має свою сторінку в соціальній мережі Facebook, на YouTube.

Кожен структурний підрозділ системи має цікавий досвід у проведенні соціокультурної та просвітницької роботи. Працює 9 клубів за інтересами.

Працівники центральної міської бібліотеки ім. Б. Антоненка-Давидовича здобули перемогу в конкурсі УБА «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках».

Бібліотекар юнацького відділу цієї бібліотеки Людмила Кубатко як переможець програми «Бібліоміст» для публічних бібліотек «Програма навчальних поїздок: вивчення досвіду провідних бібліотек України» перебувала з професійним візитом у Закарпатській області.

Матеріали про заходи, які проводять бібліотеки, постійно публікуються на сторінках міськрайонної газети «Вісті Роменщини», газет «Тандем-прес» та «Новий погляд Роменщини» (за 2015 рік – 58 публікацій).
СЕРЕДИНО-БУДСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА РАЙОННА БІБЛІОТЕКА

41000, Сумська обл., м. Середино-Буда, вул. Комуністична, 30

Е-mail: biblioteka.sbuda@gmail.com 

Директор


Лабузова Олена Володимирівна т. 0(5451) 9-29-55

Населення району – 16,5 тис. осіб

Заснована ЦБ 1924 року

Мережа – 25 бібліотек, з них на селі – 21

Користувачі – 10,1 тис. осіб

Фонд – 231,71 тис. прим. документів

В ЦБС функціонують 7 клубів за інтересами. Продовжується співпраця бібліотек району з «Деснянсько-Старогутським» національно-природним парком, за участі якого організовуються екологічні лекторії, готуються презентації, оформлюються фотовиставки, на яких користувачі бібліотек мають змогу познайомитись з унікальними природними місцями району.
СУМСЬКА РАЙОННА БІБЛІОТЕКА

42320, Сумська обл., смт. Хотінь, вул. Соборна, 24

Е-mail: biblioteka1911@ukr.net

Директор


Пасько Тетяна Миколаївна т. 0(542) 29-72-53

Населення району – 62,5 тис. осіб

Заснована бібліотека 1911 року

Мережа – 48 бібліотек, з них на селі – 44

Користувачі – 26,4 тис. осіб

Фонд – 412,05 тис. прим. документів

Більшість сільських бібліотек є центрами місцевих громад, мають цікавий досвід роботи.

В районі функціонує 71 клуб за інтересами, учасниками яких є 960 жителів. При районній бібліотеці працює клуб для людей похилого віку «Золотий вік».

16 сільських бібліотек мають комп’ютерну техніку, п’ять з них мають вихід в Інтернет.

Бібліотеки району мають найкращу передплату серед районних ЦБС і бібліотек районів, у 2015 році сума передплати складала 112,6 тис. грн., на І півріччя 2016 року – 118,6 тис. грн.

З 2010 року бібліотеки району працюють в умовах децентралізації.
СУМСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА МІСЬКА БІБЛІОТЕКА ім. Т. Г. ШЕВЧЕНКА

40000, м. Суми, вул. Кооперативна, 6

Е-mail: lib@library.sumy.ua

http://www.library-sumy.com

http://inva-center.com/organization/32/393/

Директор


Стадниченко Людмила Михайлівна т. 0(542) 22-21-28

Населення міста – 270,5 тис. осіб

Заснована ЦМБ ім. Т. Г. Шевченка 1950 року

Мережа – 18 бібліотек, з них на селі – 1

Користувачі – 76,7 тис. осіб

Фонд – 860,61тис. прим. документів

Проведена реорганізація Сумської міської централізованої системи шляхом об’єднання бібліотек-філій № 12 та № 13 на території Піщанської сільської ради в бібліотеку-філію № 12.

За час свого існування система перетворилася на справжній осередок соціокультурних зв’язків, громадських ініціатив.

Працює 59 клубів за інтересами. У 2015 році на базі ЦМБ розпочав роботу клуб англійської мови «Humpty-Dumpty» (Шалтай-Балтай), молодіжний клуб «Аристократ» (бібліотека-філія № 5 ім. А. Чехова, дитячий польський сектор Польського центру «Віра. Надія. Любов» (бібліотека-філія № 7), нове «дихання» отримав жіночий клуб «Гламур» (бібліотека-філія № 2).

В минулому році бібліотечна система міста Суми започаткувала проект «Бібліотеки – консультаційні пункти по наданню житлових субсидій». Продовжується реалізація проекту «Золото рідного міста».

Бібліотекар бібліотеки-філії № 5 стала одним із 12 переможців конкурсу фотографій «Я молодий, сучасний бібліотекар», який проводився в межах соціального напрямку роботи Молодіжної секції УБА.

Послугами Інтернет-центру ЦМБ за 2015 рік скористалися 1023 користувачі. Проводяться навчання основам комп’ютерної грамотності, віртуальні екскурсії для учнів сумських шкіл, професійно-технічних училищ, студентів вищих навчальних закладів. Доступ до Інтернету мають 17 бібліотек. Продовжують поповнюватися електронні бази періодики (56000 записів), краєзнавство (26881 запис (1008 записів з приєднаними файлами), фактографічна база даних «Геннадій Терентійович Петров – сумський краєзнавець».

Інформація про роботу бібліотек міста знаходить своє відображення на сайті ЦБС http://library-sumy.com, блозі ЦМБ ім. Т. Г. Шевченка http://shevlibrary.blogspot.ru, блозі Сумської міської ЦБС sumylibrary.blox.ua/, сторінці https://www.facebook.com/librarysumy, Групі вК – бібліо Сумка та сторінці вК – Бібліотека імені Тараса Шевченка Мсуми, каналі «Бібліотека Шевченка» в YouTube (https://www.youtube.cjm/channel1/UCn2jlvP-JvSvklurG6nruWA). Активно працює «Інформаційно-ресурсний центр для людей з обмеженими можливостями» www.inva-center.com (бібліотека-філія № 17).

Діяльність бібліотек системи висвітлюється в засобах масової інформації – 27 публікацій в місцевих газетах, 34 репортажі на телебаченні, 15 – на радіо.

В бібліотеках системи проводяться різноманітні заходи по виконанню «Програми діяльності підрозділів Сумської міської централізованої бібліотечної системи по обслуговуванню внутрішньо переміщених осіб в м. Суми», цільових міні-програм – «Бібліотерапія», «Школа втрачених знань», «Сходження до прекрасного», «Сім’я – сім сторінок здоров’я», «Сім «Я», «Книга – добрий, мудрий друг», «Екологія. Суспільство. Бібліотека», «Радість спілкування».

Влітку для дітей та дорослих працювала служба книжкової навігації. Бібліотекарі виходили в парки, на береги річки та озера, на дитячі майданчики створивши літературні лавочки, бібліотечні кафе під відкритим небом, бібліотеку на дачі, бібліосадочки.


ТРОСТЯНЕЦЬКА РАЙОННА БІБЛІОТЕКА ім. Л. УКРАЇНКИ

42600, Сумська обл., м. Тростянець, вул. Л. Татаренка, 5а

Е-mail: bibtrost@ukr.net

http://btrast.blogspot.com/

http://trostianets-biblioteka.edukit.sumy.ua/

http://bib-trost.blogspot.com/

http://bib-bor.blogspot.com/

http://bib-novg.blogspot.com/

http://bib-stan.blogspot.com/

Директор


Єфремова Людмила Михайлівна т. 0(5458) 5-19-91

Населення району – 35,1 тис. осіб

Заснована ЦБ ім. Л. Українки 1905 року

Мережа – 26 бібліотек, з них на селі – 22

Користувачі – 14,1 тис. осіб

Фонд – 246,10 тис. прим. документів

У 2015 році відбулися зміни в мережі бібліотечних закладів району – згідно з відповідними рішеннями органів влади закриті Кіровська сільська та Тростянецька міська дитяча бібліотеки.

Директор районної бібліотеки була учасником регіонального обговорення «Бібліотека в умовах кризи» та VI Львівського бібліотечного форуму.

Бібліотеки району брали активну участь у Всеукраїнських акціях «Українська молодь читає», «Бібліотека українського воїна». Тростянецька районна бібліотека отримала перемогу у спільному конкурсі Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA та програми Bibliomist «Кіноклуб Docudays UA у бібліотеці».

Інформація про заходи, які проводять бібліотеки району, висвітлюється на сайті РБ, популярність якого значно зросла, про що говорить збільшення кількості відвідувань майже у двічі в порівнянні з минулим роком. Свої власні блоги мають 14 сільських бібліотек. Робота бібліотек району постійно популяризується в соціальних мережах ВКонтакті (219 друзів) та Facebook (734 друзі). З 2012 року бібліотека зареєстрована на каналі YouTube за адресою https://www.youtube.com/channel/UCfmeihMrLzX7edjEIJQNBgm.

У 5-ти бібліотеках діють пункти доступу громадян до офіційної інформації органів влади. На базі районної бібліотеки продовжує працювати Університет третього віку. У минулому році на факультеті інформаційних технологій здобули знання з основ комп’ютерної грамотності 20 слухачів, англійську мову на факультеті іноземної мови вивчали 35 курсантів.

Налагоджене соціальне і ділове партнерство. Накопичено цікавий досвід залучення користувачів у бібліотеки та проведення соціокультурної і просвітницької діяльності.

З 2014 року бібліотеки району працюють в умовах децентралізації.


ШОСТКИНСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА РАЙОННА БІБЛІОТЕКА

41100, Сумська обл., Шосткинський район, смт. Вороніж, вул. Садова, 57

Е-mail: bibliotekacrb@ukr.net

Директор


Одноліток Наталія Миколаївна т. 0(5449) 7-62-94

Населення району – 20,7 тис. осіб

Мережа – 21 бібліотека, з них на селі – 19

Заснована ЦБ 1943 року

Читачі – 11,7 тис. осіб

Фонд – 217,82 тис. прим. документів

При ЦБ створено краєзнавчо-етнографічну кімнату, де представлені цікаві експонати, документи. Ведеться цілеспрямована робота по популяризації літератури.

При ЦБ працює жіночий клуб «Відрада», ЦДБ – «Пролісок», в бібліотеках створено 9 гуртків «Книжкова лікарня».


ШОСТКИНСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА МІСЬКА БІБЛІОТЕКА ім. Л. ТОЛСТОГО

41100, Сумська обл., м. Шостка, вул. Миру, 11

Е-mail: cbstolstogo@ukr.net

http:/cbstka-dytbibl. edukit.sumy.ua

Директор

Євтушенко Ольга Іванівна т. 0(5449) 6-23-52

Населення міста – 77,2 тис. осіб

Заснована ЦМБ ім. Л. Толстого 1943 року

Мережа – 7 бібліотек

Користувачі – 20,1 тис. осіб

Фонд – 203,41 тис. прим. документів

Налагоджене соціальне і ділове партнерство. Накопичено цікавий досвід залучення користувачів у бібліотеки та проведення соціокультурної і просвітницької діяльності з використанням інноваційних форм роботи.

З 2007 році при ЦМБ ім. Л. Толстого працює Інтернет-центр, який створено за сприяння Посольства США (LEAP-VI). За 2015 рік його послугами скористалося 1006 осіб.

Продовжує працювати пересувна мобільна бібліотека, яка була відкрита на прохання адміністрації в/ч № 3022 в рамках часткової мобілізації для здійснення швидкого обслуговування військових та бійців АТО. Бібліотеки міської системи також долучилися до акції «Бібліотека українського воїна».

На базі юнацького відділу Шосткинської центральної міської бібліотеки ім. Л. Толстого відбулося відкриття розмовно-дискусійного клубу «Insight into English». На учасників клубу чекають: захоплюючі подорожі англомовними країнами світу, ігри, цікаві та жваві розмови, дискусії, які допоможуть вдосконалити лексичний запас англійських слів, переступити бар'єр розмовного страху.

Провідний бібліограф ЦМБ Тетяна Плющ як один із переможців конкурсу «Програма професійних навчальних поїздок: вивчення досвіду провідних бібліотек України» мала можливість ознайомитися з кращим досвідом роботи бібліотек Закарпаття.

Бібліотеки системи працюють в рамках проекту «Регіональні піар-офіси сучасних бібліотек». Протягом року про новітні послуги бібліотек міста розповідали 36 статей, надрукованих в періодичних виданнях, 41 сюжет на місцевому телебаченні, 31 стаття в електронних ЗМІ та на офіційному сайті міської ради. Створений музей П. Куліша. Кожного року проводяться Кулішівські читання, науково-практичні конференції, присвячені життю і творчості П. Куліша, в яких беруть участь цікаві особистості з усієї України.
ЯМПІЛЬСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА РАЙОННА БІБЛІОТЕКА

41200, Сумська обл., смт. Ямпіль, вул. Соборна, 6

Е-mail: yampol_cbs@ukr.net

http://yampol.pp.net.ua

Директор

Погребнова Лариса Сергіївна т. 0(5456) 2-14-56

Населення району – 23,9 тис. осіб

Заснована ЦБ 1934 року

Мережа – 20 бібліотек, на селі – 16

Користувачі – 12,6 тис. осіб

Фонд – 161,94 тис. прим. документів

Продовжують працювати Інтернет-центри, які відкрито за сприяння Посольства США (LEAP-V). У 3-х бібліотеках діють пункти доступу громадян до публічної інформації.

У 2015 році започатковано спільний етнографічний проект «Відродження», у рамках якого проводяться цікаві заходи фольклорно-етнографічного напрямку. Центральна районна та центральна дитяча бібліотеки долучилися до участі в інноваційному проекті Молодіжної секції Української бібліотечної асоціації «Display-кросинг».

Ямпільська центральна районна бібліотека долучилася до загальноукраїнської акції з проведення Всеукраїнського дня бібліотек під гаслом «Бібліотек@ – діалог, культура, мир». Накопичено цікавий досвід залучення користувачів в бібліотеки та проведення соціокультурної і просвітницької діяльності. В бібліотеках району діє 24 клуби за інтересами.



Працівники центральної районної бібліотеки стали переможцями проекту УБА «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках».

Директор ЦБС Лариса Погребнова брала участь у навчальному візиті переможців конкурсу програми «Бібліоміст» для бібліотекарів публічних бібліотек «Програма професійних навчальних поїздок: вивчення досвіду провідних бібліотек України» до бібліотек Івано-Франківської області.

Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет