Будова рослинної клітини. Лабораторне дослідження Будова клітини листка елодеї



Дата18.07.2016
өлшемі34.5 Kb.
#207459
Тема : Будова рослинної клітини. Лабораторне дослідження 1. Будова клітини листка елодеї

Мета : формувати знання про клітинну будову організмів, ознайомити учнів із загальним планом будови клітин, особливостями будови рослинної клітини, розвивати вміння готувати мікропрепарати; розвивати практичні вміння працювати зі збільшувальними приладами; виховувати акуратність, охайність;

Обладнання: таблиця “Будова рослинної клітини “, мікроскоп, предметні та накривні скельця , препарувальні голки, піпетки, розчин йоду, луски цибулі , склянка води.

Тип уроку: комбінований

Методи і прийоми: тестова перевірка, вправа “Карусель”, графічний диктант.

Терміни та поняття: оболонка, клітинна мембрана, цитоплазма, ядро, органели, вакуоля, пластиди.
Клітина- це дивний і

загадковий світ.

Дитяча енциклопедія.

Хід уроку

І. Організація класу.

Шановні учні! Придивіться один до одного. Які ви всі різні! Кожен із вас відрізняється зростом, рисами обличчя, кольором шкіри, очей. Та є між вами ще одна відмінність – це настрій.

Перш ніж розпочати урок, з”ясуємо, з яким настроєм ви прийшли на сьогоднішнє заняття.

У кожного з вас на робочому столі знаходяться картки , на яких зображено контури людського обличчя. Домалюйте, будь-ласка, контур рота, який відповідає теперішньому вашому настрою:

Хороший настрій

Нормальний настрій

Поганий настрій

А тепер покажіть ці обличчя мені . Як бачимо, хоча ви і знаходитеся в однакових умовах, але кожен з вас має різний настрій. Тож давайте посміхнемось один одному, змінимо свій настрій на хороший.



ІІ. Актуалізація опорних знань:

Тестова перевірка навчальних досягнень:

Фотосинтез у клітинах рослин відбувається в :

А) ядрі, б) хлоропластах, в) вакуолях.

2. Під час фотосинтезу рослини поглинають:

а) кисень, б) вуглекислий газ, в) органічну речовину.

3. Під час фотосинтезу рослини виділяють:

а) кисень, б) вуглекислий газ.

4. Процес фотосинтезу відбувається тільки при сонячному світлі, а при штучному – ні :

а) так, б) ні, в) власний варіант відповіді.

5. Під час дихання рослини поглинають :

а) кисень, б) вуглекислий газ.

6. Під час дихання рослини виділяють :

а) кисень, б) вуглекислий газ.

7. Ріст – це зміни :

а) кількісні, б) якісні.

8. Мінеральне живлення – це надходження та засвоєння з грунту розчинених у воді неорганічних та деяких органічних речовин:

а) так, б) ні, в) власний варіант відповіді.

9. Рослини живляться за допомогою :

а) мінерального живлення, б) повітряного живлення, в) мінерального і повітряного.

10. Найактивніше дихання спостерігається в тих частинах рослини, що ростуть :

а) так, б) ні , в) власний варіант відповіді.



ІІІ. Мотивація навчальної діяльності :

Розгадайте ребус

( Ключова фраза : Цитологія – наука про клітину )

ІY. Повідомлення теми та мети уроку.

Y. Надання необхідної інформації: ( Пояснення вчителя з використанням комп”ютера)

Основні частини клітини Будова і функції

1. Оболонка Обмежує її вміст , захищає її від несприятливих впливів довкілля

2. Цитоплазма Містяться органели

3. Пластиди Накопичуються запасні поживні речовини

4. Вакуолі Підтримують тиск всередині клітини, сприяють збереженню її сталої форми

5. Ядро Носій спадкової інформації

6. Клітинні включення Тимчасові утвори

7. Хлоропласти Відбувається фотосинтез

б) малюнок рослинної клітини;



2. Лабораторна робота № 1. Будова клітини листка елодеї

(згідно інструкції )

YІ. Інтерактивна вправа “ Карусель”:

( Клас об’єднується в 2 ланки , у кожній з яких утворюються пари ( 2ряди парт та пари учнів , що сидять за однією партою.) Склад ланок є постійним , пари змінні , з одного боку ряду діти сидять на своїх місцях , а з іншого пересідають , рухаючись уздовж ряду. Ланки отримують однаковий пакет завдань , а кожна пара працює над якимось одним питанням. Учні в парах разом обговорюють своє завдання, по завершенню склад пар змінюється. У новоутворених парах діти діляться один з одним інформацією, якою вони оволоділи під час роботи у першій парі . Вправа продовжується до тих пір , доки не утворяться початкові пари.)

Завдання для ланок: “Будова і функції основних частин рослинної клітини”:

1 пара – будова і функції оболонки

2 пара – будова і функції цитоплазми

3 пара – будова і функції ядра

4 пара – основні органели клітини , їх функції.

YІІ. Рефлексія

Графічний диктант.

(Поставити знак + , якщо твердження правильне, знак – , якщо “ ні”).

1) Цитологія – наука про будову і функції клітини.

2) Клітина – найменша структурна і функціональна одиниця живого.

3) Усі організми мають клітинну будову.

4) Ззовні клітина оточена мембраною.

5) Всередині клітина заповнена цитоплазмою.

6) У цитоплазмі містяться лише пластиди і вакуолі.

7) У всіх рослинних організмів клітини мають ядро .

8) Цитоплазма складається з води ( близько 80 ), органічних та неорганічних сполук.
9) У ядрі містяться носії спадкової інформації про клітини та весь організм в цілому.

10) Клітинні включення є постійними утворами в цитоплазмі.



YІІІ. Підсумок уроку.

Вправа “Мені на уроці було (не)цікаво, тому що …”



ІХ. Оцінювання

Коментоване оцінювання навчальних досягнень учнів.



X. Інструктаж домашнього завдання

Вивчити відповідний матеріал у підручнику.

Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет