Частотні характеристики лінійних кіл



бет1/2
Дата04.01.2023
өлшемі246.15 Kb.
#468126
түріЛабораторна робота
  1   2
Лаби


Лабораторна робота


з ОТК №6
на тему:
«ЧАСТОТНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ЛІНІЙНИХ КІЛ»
»

.
____________________

Київ 2022


Мета: Експериментальне дослідження частотних властивостей R-C і R-L –кіл, побудова частотних залежностей параметрів кола.
Опис роботи
У будь-якій електронній схемі можна виділити пари вузлів, до яких підключається джерело сигналу, що впливає, (джерело чи струму, чи напруги), і пари вузлів, до яких підключається навантаження, яке впливає на перетворений схемою сигнал. Електронна схема шляхом виділення зазначених вузлів може бути представлена у вигляді чотириполюсника .
Якщо вхідна напруга Uвх(t) являє собою гармонійний сигнал і електронна схема лінійна, то всі інші струми і напруги будуть гармонійними, що відрізняються друг від друга амплітудою і фазою. Зв'язок між парою будь-якого струму чи напруги характеризується схемною функцією, вид і властивості якої визначаються структурою і складом електронної схеми.
У дійсній роботі досліджується передатна характеристика K(w) схеми, номер якої відповідає номеру бригади (табл. 6.1). Вхідний сигнал надходить від генератора синусоїдальної напруги Г3-112/1, як навантаження використовується резистор, опір якого вибирається в діапазоні 1...10 КОм.
Для дослідження передатної характеристики збирають вимірювальне коло відповідно до схеми, приведеної на Рис. 6.1 (досліджуване коло вибирається з табл. 6.1 відповідно до номера бригади). На вхід досліджуваного кола подається напруга, амплітуда якої підбирається таким чином, щоб вихідний сигнал давав чітку картинку на екрані осцилографа. Частотний діапазон, у якому виконуються виміри, вибирається вимірювана величина досягала в цьому діапазоні свого максимального і мінімального значення.
Модуль передатної характеристики K(w) на заданій частоті визначається як відношення амплітуд вихідного і вхідного опорів:

Задаючи різну частоту вхідної напруги і вимірюючи |Uвих| і , можна побудувати амплітудно- і фазочастотну характеристики досліджуваної схеми.

Рис. 6.1




Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет