Сабақтың тақырыбы Қожа- әдепті бала Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



Дата01.03.2024
өлшемі149.25 Kb.
#493522
түріСабақ
Туякбаева демо сабақ 2





Бөлім:

Мектеп өмірі. Әдепті бала –арлы бала

Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда)

Туякбаева Маржан Кабдоловна

Күні:




Сынып:5

Қатысушылар саны: 15

Қатыспағандар саны:-

Сабақтың тақырыбы

Қожа- әдепті бала

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

5.1.2.1 Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну және нақты ақпаратты анықтау
52.5.1. Берілген сұрақты дұрыс түсініп, лайықты жауап беру, шағын диалогке қатысу
5.5.1.1 - мәтіндерден жалпы және жалқы есімдерді ажырата білу.

Сабақтың мақсаты



Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді, нақты ақпаратты анықтайды.
Берілген сұрақтарға дұрыс жауап береді
Шағын диалогке түседі
Мәтіннен жалпы және жалқы есімдерді ажырата біледі.

Бағалау критерийлері:

бейнероликті тыңдап, негізгі мазмұнын түсінеді.
Нақты ақпаратты анықтайды.
Берілген сұрақтарға дұрыс жауап береді
Шағын диалогке түседі
Жалпы және жалқы есімді анықтайды.




Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

С абақтың
басы
7 минут
Алдыңғы білімді еске түсіру
Жаңа сабақпен байланыстыру



Сұрақтар арқылы, балаларды жаңа тақырыпқа жетелейді
- Сендер балаларға арналған қандай щығармаларды білесіңдер?
-Балаларға арналған қандай фильмдерді білесіңдер?
-Олар сендерге ұнай ма?Неліктен?
2 портреттің қандай байланысы бар?



Жаңа сөздерді ұсынады, олардың дұрыс айтылуын үйретеді


ықшам- не большой, компактный
жағымды-приятный
тууы куәлігі-свидетельство о рождении
ес біледі-как начал понимать
қолайсыз- не удобный
келемеждеу-насмехаться
өз-өзіне есеп беру- отчитываться перед самим собой
төбелеспеймін- не буду драться
тентек- не послушный
ұят болады-будет стыдно
бір ауыздан қабылданды- было принято единогласно

Сұрақтарға жауап береді

Жаңа сөздерді пайдаланып, тірек сөздер, сөйлемдер құрастырады






Портреттер



Сабақтың ортасы

10 мин




1-тапсырма.
«Менің атым – Қожа» фильмінен үзінді көрсетеді, тірек сөздер ұсынады
Қожаның іс-әрекетін талдайды
Іс-әрекеті дұрыс па?
Сендерде осындай жағдай болды ма?
Сендер Қожаның орнында болсаңдар не істер едіңдер?

бейнероликті тыңдап, тірек сөздер арқылы негізгі мазмұнын түсінеді



Дескриптор
1.Қожаның іс-әрекетін талдайды -1б.
2.Өмірмен байланыстыра алады-1б.
3. Мәтінді болжай алады-1б.



https://www.youtube.com/watch?v=gmTHTfNYxng

Тыңдалымнан кейін
5 мин


Оқулықпен жұмыс


5 мин





2-тапсырма Мәтінге сәйкес ақпараттың дұрыс-бұрыстығын анықтау

Ақпарат

Дұрыс

Дұрыс емес

Ал енді айтуға да, естуге де қолайсыз емес есімдер бар.







Адамның атының сүйкімді болуы да- зор бақыт па деймін.







Біз бір класта төрт Қожа бармыз.







Оқушылар екеуімізді шатастырып алмас үшін өңімізге қарап, мен «Сары Қожа», оны «Қара Қожа» деп атайды.







Бірақ жүре-бара құлағын үйреніп, дағдыланып кеттік.







«Қара Қожа» дегендерге Әу!» деп жалт қарамайтын болдым.







Фамилиям- Қадыров. Қадыр- менің атам.






3-тапсырма


Оқулықтағы 38 бет 3-тапсырмадағы мәтіннен жалпы, жалқы есімдерді теріп жазыңдар.



Кестедегі ақпараттың дұрыс, бұрыстығын анықтайды

Мәтіннен жалпы, жалқы есімдерді теріп жазады





Жеке орындайды, парақтарды ауыстырып бір-бірін тексереді
Әр дұрыс жауап үшін 1 балл беріледі.
1. Мәтінді мұқият оқып дұрыс -бұрыстығын
анықтайды. 3балл.

Дескриптор :


1.Оқулықтағы мәтіннен жалпы есімді анықтады-1б
2.Оқулықтан жалқы есімді анықтады-1б



Кесте қағаздары

Оқулық 38 бет 3 -тапсырма





15 мин Топтық жұмыс


4-тапсырма
«АВС» әдісі бойынша геометриялық фигуралар арқылы 3 топқа бөлініңдер
Мәтін барлық топқа бірдей беріледі. Әр топ ұсынылған мәтінді мұқият оқиды.



А тобы- мәтін бойынша 3 сұрақ құрастырады.
В тобы –мәтін бойынша 3 сұрақ құрастырады. Екі топ бір-бірімен диалогке түседі.
С тобы – 2 топтың сұрақ құрастыру кезінде мәтінді өздері саралайды,бақылайды, кері байланыс береді.



«Сэндвич» әдісі арқылы топтар бір-бірін бағалайды.

Геометриялық фигуралар

Сабақтың соңы
3 мин



Инсерт әдісі арқылы білім алушы өз ойын жазады



Не білемін?

Не білдім?

Не білгім келеді?











Оқушылар кестені толтырады.




Кеспе қағаздары

3-тапсырма Мәтінге сәйкес ақпараттың дұрыс-бұрыстығын анықта





Ақпарат

Дұрыс

Дұрыс емес

Ал енді айтуға да, естуге де қолайсыз емес есімдер бар.







Адамның атының сүйкімді болуы да- зор бақыт па деймін.







Біз бір класта төрт Қожа бармыз.







Оқушылар екеуімізді шатастырып алмас үшін өңімізге қарап, мен «Сары Қожа», оны «Қара Қожа» деп атайды.







Бірақ жүре-бара құлағын үйреніп, дағдыланып кеттік.







«Қара Қожа» дегендерге Әу!» деп жалт қарамайтын болдым.







Фамилиям- Қадыров. Қадыр- менің атам.







3-тапсырма Мәтінге сәйкес ақпараттың дұрыс- бұрыстығын анықта

Ақпарат

Дұрыс

Дұрыс емес

Ал енді айтуға да, естуге де қолайсыз емес есімдер бар.







Адамның атының сүйкімді болуы да- зор бақыт па деймін.







Біз бір класта төрт Қожа бармыз.







Оқушылар екеуімізді шатастырып алмас үшін өңімізге қарап, мен «Сары Қожа», оны «Қара Қожа» деп атайды.







Бірақ жүре-бара құлағын үйреніп, дағдыланып кеттік.







«Қара Қожа» дегендерге Әу!» деп жалт қарамайтын болдым.







Фамилиям- Қадыров. Қадыр- менің атам.







3-тапсырма Мәтінге сәйкес ақпараттың дұрыс- бұрыстығын анықта



Ақпарат

Дұрыс

Дұрыс емес

Ал енді айтуға да, естуге де қолайсыз емес есімдер бар.







Адамның атының сүйкімді болуы да- зор бақыт па деймін.







Біз бір класта төрт Қожа бармыз.







Оқушылар екеуімізді шатастырып алмас үшін өңімізге қарап, мен «Сары Қожа», оны «Қара Қожа» деп атайды.







Бірақ жүре-бара құлағын үйреніп, дағдыланып кеттік.







«Қара Қожа» дегендерге Әу!» деп жалт қарамайтын болдым.







Фамилиям- Қадыров. Қадыр- менің атам.








Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет