План-конспект урока української мови в 3 класі з російською мовою навчання



Дата27.06.2016
өлшемі52.89 Kb.
#160246
Орієнтовний план-конспект урока української мови

в 3 класі з російською мовою навчання
Вчитель Курильченко Ганна Ігорівна

Тема. Апостроф. Правильна вимова та правопис слів з апострофом.

Мета. Поглибити й систематизувати знання учнів про правила вживання апострофа, формувати вміння правильно вимовляти й писати слова з апострофом, збагачувати словниковий запас; розвивати навички орфографічного письма, комунікативні навички, увагу та пам’ять; виховувати любов до рідної мови, формувати загальнолюдські цінності.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: телевізор, ноутбук, лялька Маша, малюнки, картки з словами, роздатковий дидактичний матеріал, опорні схеми.


Хід уроку:

І. Організація класу

1. Привітання.

2.Створення емоційного фону (музична заставка з мультфільму «Маша и Ведмідь»).

3. Вступне слово вчителя.

- Ви вже здогадались, хто сьогодні до вас завітав? Дійсно, це Маша, герой вашого улюбленого мультфільму. Сьогодні вона завітала до вас, щоб навчатися разом з вами. Допоможемо їй у вивченні української мови.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.


  1. Каліграфічна хвилинка.

- Щоб у наших зошитах було красиво і чисто

урок почнемо без зупинки,

з каліграфічної хвилинки.

- Маша пропонує прописати першу букву свого імені - М. Який звук на письмі позначається цією буквою? ( [приголосний, твердий )

- Поряд з буквою пропишіть склади ма , м'я. Які це склади?

- Повторіть запис з дошки. Закінчить рядок.

- В Маші виникло питання, що це за знак у другому складі? ( Діти пояснюють)
ІІІ. Оголошення теми і завдань уроку

- Ви вже знайомі з апострофом. Сьогодні на уроці ми продовжимо працювати над темою: « Апостроф». Давайте визначимо завдання до уроку. Що ми повинні знати та уміти? Посадимо наше дерево сподівань. (правило правопису апострофа, вимовляти і писати слова з апострофом, складати словосполучення і речення з цими словами, вживати їх у зв’язному мовленні)


IV. Перевірка домашнього завдання.

Фронтальна перевірка.



- Ви вже багато знаєте про апостроф. Назвіть слова з домашнього завдання, які ви написали з апострофом, правильно їх вимовляючи.
V. Актуалізація знань учнів.

1.Робота над скоромовкою. Письмо по пам’яті.

- Ви правильно вимовили всі слова. Наша Маша – росіянка, такого знаку(апостроф) в російській мові немає,тому навчимо її вимовляти слова з апострофом. Допоможе в цьому скоромовка. Прочитаємо скоромовку повільно. Тепер швидше. Хто хоче позмагатися у швидкості?



У Мар’яна зв’язка м’яти.

- В яких словах пишеться апостроф? Чому?

(Розучування скоромовки)

- Запишіть її по пам’яті.

- Перевірте себе.

- Про яку рослину розповідається у скоромовці. Що ви знаєте про неї?

-Молодці, вимовляти ми навчилися добре. Прийшов час трошки відпочити.

Зарядка для оченяток.
YI. Систематизація і закріплення вивченого матеріалу.

1.Малюнковий диктант.

- Багато слів для Маші незнайомі. Вона не знає, як вони не тільки вимовляються і пишуться. Давайте навчимо її.

(Діти дивляться на малюнки, хором називають, записують. 1 учень працює за дошкою)

М’яч, черв’як, хом’як, пір’я, в’юн.

Взаємоперевірка зошитів.

- Обміняйтеся зошитами. Перевірте один одного.( Учня, який працював у дошки, перевіряє його сусід)

- До якого з записаних слів підходить ця звукова схема?

( - 0 - = 0 - )

- Зверніть увагу на останнє слово. В народі кажуть: « В’ється в’юном», як ви це розумієте?(замініть синонімом).


Висновок. Давайте зробимо висновок, коли ж у словах пишеться апостроф ( звертаємось до опори)
2. Робота в парі. Розрізняння слів з апострофом і без нього.

- Сьогодні, блукаючи в лісі, Маша назбирала повний кошик …. слів. Вона хоче поділитися з Мішею, але не знає, як це зробити.

- Прочитаємо слова. Скажіть, на які групи можна поділити ці слова?

(з апострофом та без). Допоможіть дівчинці виконати завдання, працюючи у парах.

( Одна пара робить це у дошки, інші за партою).

- Чи згодні ви? Запишіть коментуючи.

Висновок. Хто може пояснити Маші, чому в словах другого стовбчика апостроф не пишеться?

Фізкультхвилинка

- Ми з Машею побачили, що ви втомилися. Тому пропонуємо відпочити.


3. Робота з підручником. Переклад.

- Маша отримала своє перше завдання і потребує вашої допомоги.

- Відкрийте підручники на сторінці 52, вправа 135.

Красиве ім’я, зелена м’ята, висока голуб’ятня .. ( інші усно)

4. Складання речення.

- Складіть усно з останнім словосполученням (дружна сім’я) речення

5. Бесіда про сім’ю.

Сім’я – це найголовніше в житті кожної людини. Тут тебе безперечно люблять, розуміють, оточують увагою, тут завжди зрозуміють та підтримують. Клас – це теж сім’я, тому ви повинні з розумінням ставитися один до одного, поважати думку кожного, прагнути допомогти.

Висновок. Який вид роботи познайомив нас з новими словами?
6. Самостійна робота. Робота над реченнями.

- Маша теж хоче розповісти про свою сім’ю. Вона недавно почала вивчати українську мову, тому зробила помилки. Прочитайте розповідь. Хто побачив помилки? Скільки їх? Знайдіть їх.

- Самостійно запишіть.(Хто перший закінчить, той виправляє на дошці)

Я дівчинка Маша, мені пять років.

Моя матуся Даря – лікарь.

Батько Демян працює воді’єм.

Висновок. Яке правило допомогло вам правильно записати текст?
7. Вправа на розвиток зв’язного мовлення.

- Маша – весела дівчинка, вирішила не продовжувати свою розповідь, про ще одного члена своєї родини. За малюнками закінчить її розповідь, використовуючи слова з апострофом.



Висновок .Маша задоволена, що ви склали розповідь про її домашнього улюбленця.
VII. Домашнє завдання

- Закріпити дома вміння писати слова з апострофом допоможуть вам завдання, які приготувала Маша. Перед вами лежать 3 кольорові аркуша. На жовтому – завдання на повторення вивченої орфограми, на блакитному – з словами з апострофом треба скласти і записати речення, на зеленому – завдання для творчих учнів, які можуть скласти розповідь за опорними словами. Оцінить свої можливості та оберіть завдання по силах.


VІ. Підсумок

- Повернемося з Машею до нашого дерева сподівань? Чи всі задачі уроку ми виконали? Які вправи допомогли нам у вивченні цієї теми?

Рефлексія

- Приготуйте долоні. Плесніть у долоні, якщо ви згодні зі мною.

- Я був активний на уроці…

- Мені було цікаво...

- Я все встигав…

- Мені було все зрозуміло...



Ось ви і поаплодували собі, а може і нам з Машею.
- Я була рада з вами познайомитись та працювати.



Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет