Проект порядок денний та проекти рішень



бет1/48
Дата28.04.2016
өлшемі4.7 Mb.
#92874
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   48

НАЦІОНАЛЬНА РАДА УКРАЇНИ

З ПИТАНЬ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ


ПРОЕКТ

Порядок денний та проекти рішень




Тип зустрічі


засідання Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення

дата


17 грудня 2015 року (четвер)

місце


вул. Прорізна, 2

Голова Національної ради


Артеменко Юрій

Відповідальний секретар


Котенко Катерина

присутні члени Національної ради


  1. Артеменко Юрій

  2. Герасим'юк Ольга

  3. Фещук Уляна

  4. Котенко Катерина

  5. Ільяшенко Олександр

  6. Костинський Сергій

  7. Черниш Олег

присутні представники апарату




запрошені




проекти рішень

питання


  1. Про розгляд проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (щодо уточнення умов розповсюдження програм телерадіоорганізацій у складі універсальної програмної послуги)», що надійшов від Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку.

ТЕМА


Нормотворча діяльність

відповідальний член нацради


фещук у.ю.

відповідальний працівник апарату


чумаченко г.о.

проект рішення


Розглянувши та обговоривши проект Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про телебачення і радіомовлення” (щодо уточнення умов розповсюдження програм телерадіоорганізації у складі універсальної програмної послуги)” (реестр. №3504 від 23.11.2015), керуючись частиною другою статті 24 Закону України “Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення”, Національна рада
ВИРІШИЛА:

1. Затвердити зауваження та пропозиції до проекту Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про телебачення і радіомовлення” (щодо уточнення умов розповсюдження програм телерадіоорганізації у складі універсальної програмної послуги)”, що додаються.

2. Направити рішення Національної ради до Комітету з питань інформатизації та зв’язку.

3. Виконання цього рішення покласти на юридичне управління.

4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника голови Національної ради Фещук У.Ю.

Зауваження і пропозиції до проекту Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про телебачення і радіомовлення”

(щодо уточнення умов розповсюдження програм телерадіоорганізації у складі універсальної програмної послуги)” (реестр. №3504 від 23.11.2015)

Розглянувши проект Закону України“Про внесення змін до Закону України “Про телебачення і радіомовлення” (щодо уточнення умов розповсюдження програм телерадіоорганізації у складі універсальної програмної послуги)” (далі – проект Закону), вважаємо за необхідне висловити до нього зауваження і пропозиції.

Статтю 1проекту Закону пропонується доповнити новим терміном:

“приватні телерадіоорганізації – телерадіоорганізації, які є юридичними особами приватного права”.

Натомість, чинна редакція Закону України “Про телебачення і радіомовлення” містить статтю 17 наступного змісту:

“приватна телерадіоорганізація створюються фізичними та/або юридичними особами у порядку, визначеному цим Законом, Цивільним кодексом України (435-15) та Господарським кодексом України (436-15)”.

У свою чергу, частина 3 статті 81 Цивільного кодексу України проголошує:

“Цим Кодексом встановлюється порядок створення, організаційно-правові форми, правовий статус юридичних осіб приватного права”.

Пропоноване доповнення до статті 1 проекту Закону не може бути підтримано Національною радою, оскільки воно не доповнює за змістом чинні норми законодавства.

Пропоновані зміни щодо надання можливості приватним телерадіоорганізаціям виключати своєї програми (програм) зі складу універсальної програмної послуги на певній території, не можуть бути підтримані Національною радою, оскільки такі положення протирічать суті поняття універсальної програмної послуги, закріпленим в чинній редакції Закону України “Про телебачення і радіомовлення”.

Зокрема, чинна редакція Закону України “Про телебачення і радіомовлення” зобов’язує операторів забезпечити абонентів можливістю перегляду програм універсальної програмної послуги. Наділення приватних телерадіоорганізацій правом на виключення своїх програм зі складу універсальної програмної послуги на певній території призведе до того, що, у випадку приватних телерадіоорганізацій, обов’язковість забезпечення абонентів програмами універсальної програмної послуги фактично ставиться під сумнів.

Також, внесення відповідних змін може суттєво обмежити права абонентів. Якщо припустити, що значна частка приватних телерадіоорганізацій скористаються передбаченим в проекті Закону правом на виключення своїх програм зі складу універсальної програмної послуги на певній території, то абоненти, які проживають на такій території, будуть суттєво обмежені в кількості доступних для перегляду програм універсальної програмної послуги.

З огляду на існуючу необхідність перегляду складу універсальної програмної послуги пропонуємо передбачити у її складі програми Національної суспільної телерадіокомпанії України, програм, створення та мовлення яких забезпечуються державою, а також програм ефірного мовлення місцевої категорії мовлення, які технічно приймаються на території розташування відповідної мережі, програми мовлення громад.

Враховуючи зазначене, вважаємо, що проект Закону потребує доопрацювання.


питання


  1. Про розгляд проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо поліпшення доступу до інформації осіб з порушеннями слуху», що надійшов від Державного комітету телебачення і радіомовлення України.


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   48




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет