Проект порядок денний та проекти рішень



бет1/76
Дата28.04.2016
өлшемі4.76 Mb.
#93234
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   76

НАЦІОНАЛЬНА РАДА УКРАЇНИ

З ПИТАНЬ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ


ПРОЕКТ

Порядок денний та проекти рішень




Тип зустрічі


засідання Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення

дата


26 жовтня 2015 року (понеділок)

місце


вул. Прорізна, 2

Голова Національної ради


Артеменко Юрій

Відповідальний секретар


Котенко Катерина

присутні члени Національної ради


  1. Артеменко Юрій

  2. Герасим'юк Ольга

  3. Фещук Уляна

  4. Котенко Катерина

  5. Ільяшенко Олександр

  6. Костинський Сергій

  7. Черниш Олег

присутні представники апарату




запрошені




проекти рішень




питання


  1. Про розгляд проекту розпорядження Кабінету Міністрів України «Про Національний план дій «Рівність, мир, розвиток» на період до 2020 року», що надійшов від Міністерства соціальної політики України.

ТЕМА


Нормотворча діяльність

відповідальний член нацради


фещук у.ю.

відповідальний працівник апарату


чумаченко г.о.

проект рішення


Розглянувши та обговоривши проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про Національний план дій «Рівність, мир, розвиток» на період до 2020 року», керуючись частиною другою статті 24 Закону України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення», Національна рада
ВИРІШИЛА:

1. Погодити проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про Національний план дій «Рівність, мир, розвиток» на період до 2020 року» із зауваженнями (додаються).

2. Направити рішення Національної ради до Міністерства соціальної політики України.

3. Виконання цього рішення покласти на юридичне управління.

4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника голови Національної ради У. Фещук.
Зауваження до проекту розпорядження Кабінету Міністрів України

«Про Національний план дій «Рівність, мир, розвиток» на період

до 2020 року»
Пунктом 6 Завдання 5 Розділу ІІ. Участь жінок у встановленні миру проекту розпорядження Кабінету Міністрів України пропонується розробка та поширення тематичних програм та соціальної реклами у засобах масової інформації щодо ґендерних аспектів запобігання та врегулювання воєнно-соціальних конфліктів. Національну раду визначено співвиконавцем заходу.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення» Національна рада є конституційним, постійно діючим колегіальним органом, метою діяльності якого є нагляд за дотриманням законів України у сфері телерадіомовлення, а також здійснення регуляторних повноважень, передбачених цими законами.

До повноважень Національної ради не належить розробка та поширення тематичних програм та соціальної реклами у засобах масової інформації.

У зв’язку з цим, просимо вилучити Національну раду із переліку виконавців зазначеного завдання.


питання


  1. Про розгляд проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у частині оптимізації системи центральних органів виконавчої влади (питання епідеміологічного нагляду (спостереження), протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально небезпечним захворюванням)», що надійшов від Міністерства охорони здоров’я України.

ТЕМА


Нормотворча діяльність

відповідальний член нацради


фещук у.ю.

відповідальний працівник апарату


чумаченко г.о.

проект рішення


Розглянувши та обговоривши проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у частині оптимізації системи центральних органів виконавчої влади (питання епідеміологічного нагляду (спостереження), протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально небезпечним захворюванням)», керуючись частиною другою статті 24 Закону України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення», Національна рада

ВИРІШИЛА:

1. Погодити проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у частині оптимізації системи центральних органів виконавчої влади (питання епідеміологічного нагляду (спостереження), протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально небезпечним захворюванням)» із зауваженнями.

2. Направити рішення Національної ради до Міністерства охорони здоров’я України.

3. Виконання цього рішення покласти на юридичне управління.

4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника голови Національної ради У. Фещук.

Зауваження до проекту Закону України «Про внесення змін

до деяких законодавчих актів України у частині оптимізації системи центральних органів виконавчої влади (питання епідеміологічного нагляду (спостереження), протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально небезпечним захворюванням)
Проектом Закону України пропонується внесення змін до деяких законів України, зокрема до Закону України «Про затвердження Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки».

У додатку 2 до Програми пропонуються зміни до підпункту 6 пункту 9, підпункту 10 пункту 1, підпункту 12 пункту 1.

Зазначеними пунктами передбачається:

проведення широкомасштабних інформаційних заходів з питань профілактики ВІЛ/СНІДу, в тому числі за участю державних та комунальних телерадіоорганізацій;

розроблення проектів актів щодо регламентування виконання Програми з урахуванням очікуваних результатів, показників, завдань і заходів Програми;

подання МОЗ щороку до 1 лютого звіту про виконання завдань і заходів Програми у межах повноважень відповідно до плану моніторингу та оцінки ефективності виконання Програми.

Співвиконавцем вказаних заходів визначено Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення» Національна рада є конституційним, постійно діючим колегіальним органом, метою діяльності якого є нагляд за дотриманням законів України у сфері телерадіомовлення, а також здійснення регуляторних повноважень, передбачених цими законами.

Чинним законодавством, зокрема законами України «Про телебачення і радіомовлення» та «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення» не передбачено повноважень Національної ради, які б могли забезпечити виконання зазначених вище завдань та заходів, що виключає можливість регулювання нею сфери охорони здоров’я (в тому числі розроблення проектів актів щодо регламентування виконання Програми).

Щодо проведення «широкомасштабних інформаційних заходів з питань профілактики ВІЛ/СНІДу, в тому числі за участю державних та комунальних телерадіоорганізацій», Національною радою можливим є лише звернення до відповідних телерадіоорганізацій стосовно розгляду ними можливості розміщення ними відповідних інформаційних матеріалів, оскільки відповідно до частини третьої статті 5 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» не вмотивоване законодавством України втручання органів державної влади чи органів місцевого самоврядування, громадських чи релігійних об'єднань, їх посадових осіб чи працівників, а також власників у сферу професійної діяльності телерадіоорганізацій не допускається.

Національна рада не входить до системи центральних органів виконавчої влади, підзвітна Верховній Раді України і Президентові України.

Враховуючи зазначене, вважаємо доцільним виключити Національну раду із співвиконавців вказаних заходів, а також з переліку виконавців заходів програми, зазначених у пункті 5 Паспорту Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки, що є додатком 1 до зазначеної Програми.


питання


  1. Про порушення клопотання про відзначення орденом «За заслуги» ІІІ ступеня.


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   76




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет