Сабақ «Біздің төріміз Ақорда»



бет1/4
Дата16.11.2019
өлшемі453.5 Kb.
#447487
түріСабақ
  1   2   3   4
Біздің төріміз Ақорда Нұрмұқанова (12


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 6- тарау. Астана – мәдениет пен өнер ордасы Мұғалімнің аты-жөні: Нурмуханова Бакит Каировна

Мектеп: «№ 46 ЖББОМ» КММ

Күні:

Сынып: 6 Қатысқандар: Қатыспағандар:

Сабақ тақырыбы

3- сабақ «Біздің төріміз – Ақорда»

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сәйкес)

6.3.3.1. орта көлемді шығармаларды түсіну, тақырыбы мен негізгі ойды анықтау.

6.4.1.1. мәтіндердің стильдік ерекшеліктерін сақтай отырып, өмірбаян жазу.



Сабақ мақсаттары

1. Талқылау сұрақтары негізінде шығарманың тақырыбы мен негізгі ойын анықтау.

2. Мәтіндерді стильдік ерекшеліктеріне қарай ажырату.

3. Ресми іс- қағаздары стилінің ерекшеліктерін сақтай отырып, өмірбаян жазу.


Бағалау критерийі

  • «Ақорда» мәтінінің тақырыбы мен негізгі ойын сұрақтар негізінде түсіндіреді;

  • мәтіндерді стильдік ерекшеліктеріне қарай ажыратады, талдайды;

  • ресми іс- қағаздары стилінің ерекшеліктерін сақтай отырып, өмірбаян жазу.

Тілдік мақсаттар

Оқушылар орындай алады: мәтінді оқып, мазмұнын түсінеді, тақырыбы мен негізгі ойды анықтайды.

Пәнге қатысты сөздік қор мен термин: әйгілі, нышан, іскери, кезекті, дизайнер, тұсаукесер, резиденция

Өмірбаян жазуға арналған сөздер мен сөз тіркестері: тудым, оқимын, қатыстым, бардым, қатысамын, орын алдым

Құндылықтарға баулу

«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша:

- өз елінің тарихын, мәдениетін құрметтеуге;

- Отанға деген сүйіспеншіліктерін оятуға;

- азаматтық жауапкершілік қалыптастыруға негізделген.



Пәнаралық байланыс

АКТ-ны пайдалануда информатика, Астананың шығу тарихы туралы ақпараттарды білуде Қазақстан тарихы, орналасу жеріне байланысты география пәндерімен байланысады.

Алдыңғы білім

Астана, Бәйтерек, зәулім ғимараттар, Елбасы туралы түсініктері бар

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

7 минут

Психологиялық ахуал орнату «Шаттық шеңбері» әдісі бойынша жүзеге асырылады.

Мақсаты: ынтымақтастық атмосферасын құру, жағымды көңіл-күй қалыптастыру, қолайлы психологиялық орта орнату

Оқушылар шеңберге тұрады. Бір-бірлерімен қолдарымен амандасады, құшақтасып амандасады, көздерімен амандасады.

Оқушылар ортадағы қорапшадан смайликтерді алады. Көңіл –күйлерің қандай?- смайликтерді көрсетеді

«Жұлдызша», «Күн», «Ай» смайликтері арқылы топқа бөлінеді.





СЖ: «Сақина салмақ» ойыны

Мақсаты: алдыңғы білімге кері байланыс жасау, еске түсіру, ойды жинақтау.

Орындалуы: бірінші мұғалім бастайды, сақинаны бір оқушының қолында қалдырады, сол оқушыға сұрақ қойылады, ары қарай осы оқушы жалғастырады

- Қазақстан Республикасының астанасы қай қала?

- Астана қаласының бұрынғы атауы туралы не айтасың?

- Астана қаласының символы?

- Астана сөзінің синонимін айт.

- Қазақстан Республикасының Президенті кім?


ҚБ: «Жарайсың», «Жақсы», «Өте жақсы» сөздері арқылы оқушылардың сұрақтарға берген жауаптары ауызша бағаланады.
«Ой шақыру» әдісі

Мақсаты: бейнелі суреттерге сүйене отырып, сабақтың тақырыбын болжау




Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет