«Бекітемін»:....................... Шаиева А.С
Пән: Математика
Орта мерзімді жоспар бөлімі:
«Су – тіршілік көзі»
Күні: 17.04
Сынып: 3-сынып
|
Мектеп: №42 «Ақниет» гимназиясы
Мұғалімнің аты-жөні: Харесова М.К
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
|
Сабақ тақырыбы
|
Қағаз ақша
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары
(оқу бағдарламасына сілтеме)
|
3.1.3.6 1000 теңгелік, 2000 теңгелік, 5000 теңгелік
ақшаларды ажырату және түрліше төлем жасау
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар:
оқулықта берілген тапсырмаларды топта, жұпта, жеке орындайды.
Көптеген оқушылыр:
мұғалімнің көмегімен жаңа білімді түсініп, алған білімін өмірде қолдана алады.
Кейбір оқушылар:
тақырыпты терең меңгеруге арналған тапсырмаларды орындайды.
|
Бағалау критерийлері
|
Тапсырмаларды орындау алгритімін түсінеді.
Сыни ойлайды, алған білімін практикада қолданады.
|
Тілдік мақсаттар
|
Дағдыларын дамыту:
белгілі бір соманы түрлі купюралар мен монеталар мен қалай жинауға болатынын түсіндіре алады.
Пәндік лексика және терминология:
Теңге, купюра, монета, ұсақтау.
Диалог/жазбаша жұмысқа қажетті пайдалы фразалар топтамасы
Талқылау:
– 500, 800, 1000 теңгені түрліше жинақтай аласың ба?
– 1000, 2000, 5000 теңгені ұсақтай аласың ба?
Жазу:
Өрнектер.
|
Құндылықтарды дарыту
|
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
|
Пәнаралық байланыстар
|
Музыка, қазақ тілі.
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Интернет-ресурстар, дерекқордан және интернеттен сабаққа қатысты ақпаратты іздеу;
|
Ресурстар
|
Топқа бөлуге арналған парақшалар, интерактивті тақта, жұмыс дәптері, қалам мен түрлі түсті қарындаш, стикер, видеоматериалдар., постер, кері байланыс парағы т.б
|
Бастапқы білім
|
Үшінші тоқсанда алған білімдерін қолданады.
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың
жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
Қызығушылық ояту
«Теңге ілу» ойыны арқылы топқа бөлу
Бала санына қарай түрлі 500, 1000, 2000, 5000 теңгелік тапсырмалар жазылған қағаз ақшалар тасталады. .
Ә р оқушы өзіне ұнаған ақшаны алып тапсырманы шешіп, бір-бірін тауып, бір топ құрайды
Балалар қолымызға не алдық?
Қағаз ақшаны қалай атаймыз? Купюра
-Сенің қолыңда неше теңге?
Қандай тапсырма берілген?
Жұмыс ережесін келісу
Сабақта бір-бірімізді сыйлаймыз, тыңдаймыз!
Уақытты үнемдейміз!
Нақты,дәл жауап береміз!
Сабақта өзіміздің шапшаңдығымызды, тапқырлығымызды көрсетеміз!
Сабаққа белсене қатысып, жақсы баға аламыз!
Үй тапсырмасын тексеру:
№6 , 28-бет
5000=3000+2000
5000= 4000+1000
5000=2000+2000+1000
- Балалар сіздер не себепті топқа осылай бөлініп отырдыңыздар?
- Ендеше сабағымыз не туралы болмақ?
- Басқа елдің ақшалары қалай аталады?
Оқу мақсатын таныстыру:
Балалар бүгінгі сабағымыздың мақсаты қандай?
«Мен 1000 теңгелік, 2000 теңгелік, 5000 теңгелік ақшаларды ажыратамын және түрліше төлем жасаймын»
Күтілетін нәтижені анықтау
Мен 1000 теңгелік, 2000 теңгелік, 5000 теңгелік ақшаларды ажыратады
Күнделікті өмірде түрліше төлем жасауды үйренеді
Білімді өзектендіру.
Ендеше балалар бүгінгі сабағымыздың не туралы екенің ұғынуымыз үшін бейнероликті тамашалайық.
|
Достарыңызбен бөлісу: |