Сабақтың қысқа мерзімді жоспары



Дата09.01.2024
өлшемі133.92 Kb.
#488701
түріСабақ
Индустрияландыру


Сабақтың қысқа мерзімді жоспары


Мұғалім ТАӘ:  
Дүкенбай Б.Ә /Әшірбай А.С  

«ТАНЫСТЫМ» 

Күні: 

08.01-12.01.2024

ӘБ жетекшісі: 
Жолдасов С.С. 
____________________
__.__.2024 ж 

Сынып: 

9 сынып 

Қатысқандар  
саны: 


Қатыспағандар саны: 


Мұғалімнің жеке даму жоспары 

‘Фишбоун’ әдісі арқылы оқушылардың сыни ойлау дағдыларын дамыту 

Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі 

 9.3A Қазақстан тоталитарлық жүйенің нығаюы кезеңінде

Сабақ тақырыбы: 

Қазақстандағы индустрияландыру саясатының қарама-қайшылығы неде?

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: 

9.4.2.1. Қазақстандағы индустрияландырудың жетістіктері мен кемшіліктерін талдау

Тарихи концепт

Дәлел

Сабақ мақсаттары  

Қазақстандағы индустрияландырудың жетістіктері мен кемшіліктерін талдау арқылы ХХ ғасырдың 20-3- жж орын алған экономикалық, әлеуметтік өзгерістерге баға береді.

Бағалау критерийлері: 

Жоғары деңгей дағдылары:

Қазақстандағы индустрияландырудың ерекшеліктері туралы тапсырмада берілген тұжырымға, дәлел келтіреді.

Тілдік мақсаттар 

Пәндік лексика мен терминология:
Индустрияландыру,урбанизация, «Кіші қазан» идеясы т.б.
Қазақстандағы индустриялизацияның тиімді/тиімсіз тұстары.... Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер
Индустрияландырудың себептері....
Индустрияландырудың тарихи маңызы...
Индустрияландырудың қысқа мерзімді/ орта мерзімді/ ұзақ мерзімді нәтижелері.....

Құндылықтар 

- «Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік»
- «ынтымақтастық»
- құрмет

АКТ қолдану дағдылары 

Интербелсенді тақта, презентация, ноутбук т.б.




Сабақбарысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет



Ресурстар

Сабақтың басы



БСМ Термин сөздермен жұмыс.
Индустрияландыру - iрi, техникасы дамыған өнеркәсiптi, өндiрiс құрал-жабдықтарын өндiретiн салаларды құру;

  • Урбанизация – қала тұрғындарының өсуi.

  • Қазақстанда индустрияландыруға бағыт алу 1925 жылы желтоқсанда өткен БК(б)П-ның ХІV съезінде Кеңестер Одағын индустрияландыру бағытымен бірге белгіленді.

  • Кіші Қазан – Ф.И.Голощекин ұсынған қазақ ауылдарын кеңестендіруге арналған саясат.

PPT



Сабақтың ортасы


Зерттеу сұрақтары:

  • ХХ ғасырдың 20-30 жылдарындағы Қазақстандағы индустрияландыру саясаты КСРО экономикасына қалай әсер етті?

Зерттеу мен талдау
Оқулықпен жұмыс жасау арқылы тапсырмалар орындау
1) Индустриализация кезінде Қазақстанда салынған кемінде 3 кәсіпорынды кескін картаға белгілеңіз.

2) Қазақстандағы индустрияландырудың ерекшеліктері туралы SWOT анализде берілген тұжырымға, дәлел келтіріңіз.

Бірін-бірі бағалау арқылы, жұмыстарға толықтырулар еңгізу.



Зерттеу сұрағы:

  • ХХ ғасырдың 20-30 жылдарындағы Қазақстандағы индустрияландыру саясаты КСРО экономикасына қалай әсер етті?

Зерттеу сұрағының жауабы:
Жалпы одақ бойынша темір жолдар салу 1,4 есеге артса, ал Қазақстанда 3,1 есеге артқан. Шымкент қорғасын зауыты одақта қорытылған қорғасынның 73,9 % -ын берді, түрлі-түсті металл өңдеуден 2-ші орын, мұнайдан 3 –орынға шықты.
Үй тапсырмасы:
Голощекинның «Кіші Қазан» саясатының мақсатын және үш зардабын анықтап дәптерге жазып келу


Оқулық


Оқулық


Сабақтың соңы

Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:
- нені білдім, нені үйрендім
- нені толық түсінбедім
- немен жұмысты жалғастыру қажет

Оқушылар өздерінің жұмысы мен сыныптастарының жұмысын белгілі бір критерийлер бойынша бағалай алады




Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы




Барлық оқушылар:
Кейбір оқушылар:



Мұғалім: Оқушылардың ресурстармен жұмыс істеу барысында айтылған ойларына ауызша баға беріледі. Мұғалім бақылауы: Бейнероликтер көру барысында айтылған негізгі идеяларды түсіндіріп, саралағанына назар аударылып бағаланады.
Топаралық бағалау: Топтық жұмыс кезінде, постерді дайындау барысында оқушылар қаншалықты белсенді және түйінді идеяларды айтуы бағаланады.
Өзара бағалау: Оқушылардың берілген критерий бойынша өзге топтарды бағалауы

Денсаулық сақтау технологиялары.
Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері.
Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары



Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.




Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңілбөлуқажет?


Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет