Модуль/Пән
|
математика
|
Педагог
|
Мирзахмедова Ш. З.
|
күн: « » _________20___
|
Жалпы мәліметтер
|
Курс___ ___ топ___
|
Бөлім/ бөлімше
|
Дәреже мен түбір. Дәрежелік функункция
|
Сабақтың тақырыбы
|
47-48 nші дәрежелі түбір және оның қасиеттері
|
Сабақтың түрі
|
Практикалық сабақ
|
Мақсаты (оқу нәтижелері)
|
Алгебралық өрнектерді түрлендіру.
|
Міндеттері (бағалау критерийлері)
|
1) n-ші дәрежелі түбір және n-ші дәрежелі арифметикалық түбірдің анықтамасының сәйкестігін табады;
2) Иррационал және алгебралық өрнектерді түрлендіруде
n-ші дәрежелі түбір және рационал көрсеткішті дәреже қасиеттерін қолданады.
|
Күтілетін нәтижелер
|
1) n-ші дәрежелі түбір және n-ші дәрежелі арифметикалық түбірдің анықтамасының сәйкестігін таба алады;
2) Иррационал және алгебралық өрнектерді түрлендіруде
n-ші дәрежелі түбір және рационал көрсеткішті дәреже қасиеттерін қолдана алады.
|
Ойлау дағдылары
|
Біледі, түсінеді, қолдады,
|
Сабақтың барысы
|
Уақыт
|
Іс-әрекеттер мен тапсырмалар
|
Бағалау
|
Ресурс
|
2 мин
|
Сәлемдесу. Түгендеу.
Сабақтың тақырыбын хабарлау, оқу нәтижесі және бағалау критерийлерімен таныстыру
|
|
|
5 мин
|
Білімді жаңарту
Таратпа материалдарын дағы сұрақтарға жауап беру арқылы білім алушылардың алдыңғы сабақта алған білімдерін тексеру.
Қажеттілігіне қарай (жақсы сөйлей алмайтын бала) ол бұл тапсырмада сурақтарға жауапты аузекі емес жазба түрінде береді
|
Сұрақтар:
Үйлесімді оқиға дегеніміз не?
Үйлесімсіз оқиға дегеніміз не?
Оқиға дегеніміз не?
Ақиқат оқиға дегеніміз не?
Мүмкін емес оқиға дегеніміз не?
Аузекі мадақтап бағалап отырам
|
Таратпа материалдар
|
15 мин
|
Жаңа тақырыпты слайд арқылы түсіндіру.
|
|
Слайд 1,
|
3 мин
|
Тақырыпты пысықтау үшін тапсырмалар
Жұптық жұмыс:
1-тапсырма:
«Бірге ойлаймыз» әдісі
Студенттер жұптасып
Студенттер жұптасып дәреже мен түбірдің өмірде қай салаларда қолданылатын постерге жазады
Қажеттілігіне қарай (жақсы сөйлей алмайтын бала) ол бұл тапсырмада қасындағы оқушымен ақылдасып орындайды
|
Тапсырманың қадамдары:
аузекі мадақтап бағалап отырам
|
А 4 форматтағы ақ қағаз
|
мин
мин
10 мин
|
.
Жеке жұмыс: 2- тапсырма.
Денгейлік тапсырмалар
І деңгей
ІІ деңгей
ІІІ деңгей
Қажеттілігіне қарай (жақсы есептей алмайтын бала) оған бұл тапсырмада үнемі көмектесіп отырам
|
Аузекі мадақтап бағалап отырам
|
Дәптер
Слайд 2
|
3 мин
|
«сұрақ менен жауап сенен » әдісі бойынша сабақты қорытындылау .
квадтар түбір астында 64?
квадтар түбір астында 81?
квадтар түбір астында 225?
квадтар түбір астында 169?
Қажеттілігіне қарай (жақсы сөйлей алмайтын бала) ол бұл тапсырмада сурақтарға жауапты аузекі емес жазба түрінде береді
| |
|
40 мин
|
Кітапта берілген есептерді өз бетінше жазба түрде есептеу
| |
Кітап
дәптер
|
5мин
|
Уй тапсырмасы:
Теңдеу сөзіне синквейн жазып келу
Кері байланы:
Не білемін
Нені түсіндім
Нені қолданамын
| |
|
Интерактивті тақтаның көмегімен тестілеу құралдары арқылы оқушылардан тест алынады және бірден қорытындысы шығарылып отырады. Топ басшылары бағалау парағына белгілеп отырады.
3 . Есептеңдер:
4. Есептеңдер:
5. Амалдарды орындаңдар:
Әр топ қалауы бойынша Қазақстанның кереметтерінің үшеуін таңдайды, сол кереметтің артында жасырылған Ә.Н.Шыныбеков пен Н.Я.Виленкиннің оқулықтарынан берілген тапсырманы сыныппен орындайды.