Сабақтың тақырыбы Интерьердің сәндік заттарын дайындау мен безендіру Оқыту мақсаттары



Дата22.10.2019
өлшемі79.5 Kb.
#447252
түріСабақ
өнер 9класс 1 тоқсан 5 сабақ Интерьердің сәндік заттарын дайындау.


Пән:Өнер

Мұғалімнің аты-жөні: Каналбеков Қ

Күні

Класс: 9

Оқушы саны:

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі

Cәндік қолданбалы өнер

Сабақтың тақырыбы

Интерьердің сәндік заттарын дайындау мен безендіру

Оқыту мақсаттары

9.2.1.1 мазмұнды, ерекше туындыны орындау үшін өз бетінше және сенімділікпен өнердің көркем құралдарын қолдану

Сабақтың мақсаттары

Жоспарлап қойған идеяларын жүзеге асыру үшін белгіленген кезең бойынша орындау.


Бағалау критерийлері

  • топта өздері жоспарлаған сағаттарының дизайнын алғашқы кезеңі бойынша жасайды.

Тілдік мақсаттар


Біз экспериментті ұнататындықтан, ........... әдісін таңдадық. Жасаған......... интерьерде ...... стильді беріп тұрады.

Құндылықтарды

дарыту

Сабақта оқушылар біріге жұмыс істей отыра серіктестікті, кабинетте өзін-өзі ұстау ережесін ұстану арқылы қауіпсіздік, тапсырманы орындау арқылы жауапкершілік құндылықтары дарытылады.

Пәнаралық байланыстар

Пән

Кезең

Тарих

Оқушылар қазақ ою-өрнектерін қолдану кезінде, тапсырманы орындауда қолданады.

Дифференциация

Техникалармен жұмыс жасау кезінде, әр оқушының деңгейіне байланысты материалдармен жұмыс жасайды.

АКТ қолдану дағдылары

Осысабақтаоқушылар АКТ-ны пайдаланып шығармашылық, креативті идеяларды дамыта алады.

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Қауыпсіздік техникасының тармақтары бойынша , өнер кабинетінің ішінде жүгіруге, кескіш бұйымдармен ойнауға, ноутбуктармен ұқыпсыз, мақсатсыз жұмыс істеуге рұқсат етілмейді.

Бастапқы білім

Оқушылар шығармашылық жұмыстарды жасау кезінде, қауіпсіздікті сақтау шараларын біледі. Әртүрлі әдістерді біріктіре отырып, өнер материалдарын өз бетімен анықтай алады.

Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері


Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

.


Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут

Ұйымдастыру кезеңі

Ынтымақтастық атмосфераны орнату

Бір-біріне жылы лебіздерін білдіреді және күннің сәтті өтуін тілейді.

Топтастыру (мозайка әдісі )



Сабақтың презентациясы.

Сабақтың ортасы
10 минут

20 минут




Оқушылармен біріге өтілген сабақты талқылаймыз. Сабақ тақырыбына шығу үшін оқушыларға шырағдан түрлі техниикамен орындау жолдарын презентация көрсетіп, сұрақ қоямын:

- Бұл слайдта не көрдіңіздір?

- Не үшін шырағданды түрлі техникамен сәндейді?


  • Бүгінгі сабағымыз қандай тақырыппен байланысты болады?

  • «Интерьердің сәндік заттарын дайындау».

Кейін сабақ мақсаттарын, бағалау критерилерін таныстырамын. Оқушылармен біріге үй интерьеріндегі сәндеуге арналған бұйымдардың бірі, шырағданды қарастырамыз.

«Ойлан-жұптас-бөліс» стратегиясы» әдісін қолдандым

Оқушыларға идеяларын жетілдіру үшін ноутбуктарды әр топты қамтамасыз ету.

Оқушылар алдыңғы сабақта бөлінген шағын топтарда жұмыс жасайды.

Тапсырма.

Әр топ өздері жоспарлаған парағына сәйкес, материалдарды дайындап, бастапқы кезеңін жасау.

Дескрипторлар:


  • Шырағдан эскизін орындау.

  • Таңдаған техникасымен жұмыс жасау кезінде, түстер үйлесімділігіне көңіл бөледі.

  • Шырағданды қазақтың этно - стилінде орындайды

  • Бастапқы кезеңін ұқыпты орындайды.

Әр топқа 2минут уақыт беріледі, өздерінің жұмыстарымен кезекпен шығып, таныстырады. Дескриптор бойынша өздерін бағалайды.

Қалыптастырушы бағалау алдым

Сағат жасау әдістері: әртүрлі техникадағы шебер-класстар Декупаж ✿ Часы ✿ Decoupage ✿ Wall clock ✿ Мастер-класс Татьяны Чимбирь

Сабақтың соңы

5 минут


«Оқушы үні» әдісі бойынша оқушылар бүгінгі сабақтан өздеріне алған қызықты ақпараттарды айтады. Олар өздерінің жасаған жұмыстары бойынша ойларын айтулары тиіс.

Мұғалім оқушылардың жұмыстарына кері байланыс береді.






Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы



Жұмыс барысында оқушылар түрлі жұмыстарға қатысады. Қажет болған жағдайда мұғалім және басқа да оқушылар тарапынан қолдау қарастырылған.

Топтық жұмыс қарастырылған.

Топта ролдердің бөлінуі әрбір оқушының жұмысқа белсенді араласуын және өзара қолдау мен көмекті көздейді.


Бақылау,

Кері байланыс

Бағалау критерийлері

Жұмысын қорғау кезіндегі бағалау.



Денсаулық сақтау технологиялары.

Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері.

Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары

Құралдарды ұқыпты қолдана білу, жұмыс орнын бейімдеу.


Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылғанба?

Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе,неліктен?

Дифференциация дұрыс жүргізілдіме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?





Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Бұл сабақтан мен келесі сабағыма әсер ететін, сынып туралы немесе оқушылар жайында нені білдім?




Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері


Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

.


Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут

Ұйымдастыру кезеңі

Ынтымақтастық атмосфераны орнату

Бір-біріне жылы лебіздерін білдіреді және күннің сәтті өтуін тілейді.

Топтастыру (мозайка әдісі )



Сабақтың презентациясы.

Сабақтың ортасы
10 минут

20 минут




Оқушылармен біріге өтілген сабақты талқылаймыз. Сабақ тақырыбына шығу үшін оқушыларға шырағдан түрлі техниикамен орындау жолдарын презентация көрсетіп, сұрақ қоямын:

- Бұл слайдта не көрдіңіздір?

- Не үшін шырағданды түрлі техникамен сәндейді?


  • Бүгінгі сабағымыз қандай тақырыппен байланысты болады?

  • «Интерьердің сәндік заттарын дайындау».

Кейін сабақ мақсаттарын, бағалау критерилерін таныстырамын. Оқушылармен біріге үй интерьеріндегі сәндеуге арналған бұйымдардың бірі, шырағданды қарастырамыз.

«Ойлан-жұптас-бөліс» стратегиясы» әдісін қолдандым

Оқушыларға идеяларын жетілдіру үшін ноутбуктарды әр топты қамтамасыз ету.

Оқушылар алдыңғы сабақта бөлінген шағын топтарда жұмыс жасайды.

Тапсырма.

Әр топ өздері жоспарлаған парағына сәйкес, материалдарды дайындап, бастапқы кезеңін жасау.

Дескрипторлар:


  • Шырағдан эскизін орындау.

  • Таңдаған техникасымен жұмыс жасау кезінде, түстер үйлесімділігіне көңіл бөледі.

  • Шырағданды қазақтың этно - стилінде орындайды

  • Бастапқы кезеңін ұқыпты орындайды.

Әр топқа 2минут уақыт беріледі, өздерінің жұмыстарымен кезекпен шығып, таныстырады. Дескриптор бойынша өздерін бағалайды.

Қалыптастырушы бағалау алдым

Сағат жасау әдістері: әртүрлі техникадағы шебер-класстар Декупаж ✿ Часы ✿ Decoupage ✿ Wall clock ✿ Мастер-класс Татьяны Чимбирь

Сабақтың соңы

5 минут


«Оқушы үні» әдісі бойынша оқушылар бүгінгі сабақтан өздеріне алған қызықты ақпараттарды айтады. Олар өздерінің жасаған жұмыстары бойынша ойларын айтулары тиіс.

Мұғалім оқушылардың жұмыстарына кері байланыс береді.







Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет