Сабақтың тақырыбы: Күрделірек санды өрнектер



Дата09.07.2016
өлшемі30.22 Kb.
#187796
түріСабақ
Математикадан ойын сабағы

3 сынып

Ә.М. Жұмағұлова

бастауыш сынып мұғалімі

«Зырян қаласының №9 орта мектебі» КММ

Сабақтың тақырыбы: Күрделірек санды өрнектер.

Сабақтың мақсаты: Құрылымы күрделірек санды өрнектерді құрып, жазады және олардың мәнін табуды үйренеді; есептеу дағдыларын арттырады. Көбейту кестесі бойынша білімдерін автоматтандырады, логикалық ойлау қабілеттерін дамыта түседі. Ұйымшылдыққа, жауапкершілікке тәрбиеленеді.

Сабақтың түрі: ойын сабағы.

Қолданылған әдістер: жартылай-ізденіс, ізденіс, проблемалық оқыту, СТО стратегиялары «ЖИГСО-1», «Дөңгелек үстел»

Сабақ барысы

Ұйымдастыру.

-Адам өз алдына биік мақсаттар қойып, соған жету үшін еңбек етеді. Бүгінгі сабақта Математика шыңына көтерілеміз. Оған жету үшін төмендегідей мақсат-міндеттерді орындауымыз керек. (Сабақтың мақсат-міндеттерін қойып, оқушылардың іс-әрекетіне бағыт-бағдар беру. ) (Слайд)

- Әлемдегі ең биік шың қалай аталады? Ол қайда орналасқан? (Джомолунгма, биіктігі 8863 км – Эверест, Гималаи тау жүйесінде орналасқан)

I белес. Көркем жазу

1топ – 657 санын түрлендіріп, өсу ретімен жазу.

2топ – 492 санын түрлендіріп, кему ретімен жазу.

3топ – жүздігі, ондығы, бірлігі бірдей цифрларымен берілген үш таңбалы сандарды өсу ретімен жазу.



пердесін пайдалану)

II белес. «Допты ұста» ойыны арқылы көбейту кестесі бойынша білімдерін автоматтандыру.

III белес. Математикалық диктант.

  1. Ең кіші 2 таңбалы сан мен 4-тің көбейтіндісінің мәні

  2. Ең үлкен үш таңбалы саннан кейінгі сан

  3. 18-дің жартысы

  4. 8-дің төрттен бір бөлігі

  5. 900-дің жүзге бөліндісі

  6. 28-дің ширегі

  7. Мен бір сан ойладым. Оның жартысын 2-ге көбейткенде 16 шықты. Мен қай сан ойладым?

  8. Азайғыш 94, азайтқыш 24, айырманың мәні?

(Тақтада берілген дұрыс жауаптары бойынша жұпта бірін-бірі өзара тексеріп, бағалайды. Слайд – актив тақта)

IV белес. Ойлан, тап.

  1. Ішінде 5, 9, 3, 7 банандары бар тәрелкелерді бір үстелдегі банандар екіншідегіден 2 есе артық болатындай етіп, 2 үстелге қалай бөліп қоюға болады?

  2. Екі натурал санныың қосындысының мәні 13-ке тең, ал көбейтіндісінің мәні 36-ға тең. Ол қандай сандар?

  3. Бақаның қысқы ұйқысының ұзақтығы 4 ай. Жылдың қандай бөлігін бақа ұйқымен өткізеді?

(Осы уақытта үлгерімі төмен оқушы карточка бойынша жұмыс орындайды)



Жаңа сабаққа дайындық

V белес. -Берілген жазулардың ішінен санды өрнектерді теріп жаз, мәнін тап.

36-4*3 а:8=4 7*в

5*2 58-14 8*3= 6*4 27: х = 9

30*2 200 :10 (12+8):2 +46

Санды өрнектердің құрылымы жағынан ерекшелігін байқа.

VI белес. Оқулықпен жұмыс №1 – тақтада орындау.

VII белес. ЖИГСО-1 стратегиясы бойынша орындалады

Топта отырған оқушылар №1 №2 №3 №4 №5 №6 деп нөмірленіп, сәйкес үлестірмелі қағаздарға жазылған күрделі санды өрнектерді жеке шығарады. Нөмірлер бойынша жеке топтар құрылып, бірін-бірі тексереді. Жанұя тобына оралып, тапсырмасын талдап түсіндіреді.



VIII белес. «Дөңгелек үстел» стратегиясы бойынша жұмыс.

1 топ. Көбейтумен шығарылатын есеп құрастыру - 3 кг 4 пакет

2 топ. Бөлумен шығарылатын есеп құрастыру - 5 кг 40 кг

3 топ. Бөлумен шығарылатын есеп құрастыру 6 пакет 24 кг

1қадам - есеп құрастыру

2 қадам – басқа топтың құрастырған есебін тексеріп, қысқа шартын жазу

3қадам – басқа топтың құрастырған есебін, қысқа шартын тексеріп, шешуін жазу

4 қадам – басқа топтың құрастырған есебін, қысқа шартын, шешуін тексеріп, жауабын жазу



IX белес. №7 – тақтада жұмыс

X белес. Қорытынды:

Қай амал бір бірінші орындалатынын көрсет - тест жұмысы



Алдымызға қойылған мақсат – міндеттер орындалды. Математика шыңына да жетіп, туымызды тігеміз.

Бағалау. "Баспалдақ" әдісі арқылы өзін-өзі бағалайды.

Үйге тапсырма: №6, №11, 108 бет

Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет