Тесла и Веде Интервју: Велимир Абрамовић



Дата20.07.2016
өлшемі108 Kb.
#211291


Тесла и Веде

Интервју: Велимир Абрамовић

П: Тесла каже: "Живот је ритам који се мора спознати. Ја осећам тај ритам и препуштам му се. Он ми је врло захвалан и дао ми је сва знања која имам. Све што живи повезано је дубоким и дивним везама. …Те везе су нераскидиве.

…Имамо два ока: земаљско и духовно. …Универзум је жив у свим својим манифестацијама. …" Тесла се овде обраћа персоналном Богу, када каже "Он" и "препуштам му се". Можете ли нам рећи нешто више о томе?


Велимир Аврамовић: Да. Тесла сматра да у Космосу постоји једно језгро одакле је добијао своје идеје, одакле свако добија идеје. Значи, језгро које када покуша да објасни терминима обичног језика, материјалним терминима, он назива извором светлости. Значи, оно је светлост, суштина светлости. У духовној терминологији Тесла каже да је то језгро самилост и лепота. У свом схватању да је васиона жива, он изводи последицу свог духовног оживљавања исходишта свих његових идеја и такође поставља теорију да је човек аутомат космичких сила, тј. да постоје космолошки разлози за стваралаштво и да један јединствени космички закон влада целокупном Васионом па и човековим телом и умом.
Лично је учинио много радећи на себи у раној младости, негде од своје шесте, седме године када је постао свестан да прима идеје које не примају и сви други људи из његове околине, породица, пријатељи итд. То је трајало до његове 17 и 18 године и завршило се драматично са тешком болешћу кроз коју је израстао у духовно биће вишег реда. Почео је након тога потпуно другачије да размишља. У овај век је дошао управо са тим космичким језгром и зато је инсистирао на речи "проналазак" или "откриће" (invention), а не изум. Он није вадио идеје из ума већ је само откривао оно што је природа већ створила, оно што је Бог, Врховно Божанство за које каже:
"Ја верујем у једног Бога који није описан у религијама."
Дакле, Врховно Божанство, Творац, ствара бесконачност која има своје еманентне, унутрашње Космичке законе који раде по одређеној шеми. Као научник, Тесла је био тај који је проналазио те законе. Није их вадио из ума, јер је ум универзалан и нема разлике између људског ума, ума научника и ума саме природе. Све то потиче из Божијег ума. Тесла то прво открива себи а онда свима другима. Сматрао је да наука представља само каналисање врховних принципа, поистовећење ума и стварности, и прилагођавање тог открића колоквијалном језику, обичном људском језику за који важе конвенције. Значи, ако кажемо да је нешто атом или молекул или електрицитет, ми смо се договорили да те речи то значе. На основу тог договора научник то објашњава језиком математике.



Професор Велимир Абрамовић

Укратко речено, његово главно становиште јесте да је васиона жива, да постоји свест и да је човек тај који мора да освести материју. То је у ствари главна улога човека на земљи - да схвати најдубљу везу између тзв. живе и тзв. неживе материје - и да прикаже то јединство.

Према томе, и наука и религија и уметност и сви други видови људског мишљења, филозофија, делатности, чак иду према разотуђењу чула од саме универзалне стварности. Наука не би требало да се бави експериментима у смислу да постави значење људских потреба и људског прилагођавања природе себи, тј. човечанству, изнад законитости која је природна. Зато Тесла говори о језгру с којим увек морамо бити повезани, јер из њега проистичу принципи који у науци значе етику. На тај начин особа добија један унутрашњи регулатив да начини открића која се више користе у сврхе добра него у сврхе зла. То је оно што је карактеристично код Тесле - покушај уношења етике у научна истраживања. намеравао је да открије метафизику света апарата електронско-технолошког доба у коме живимо, кога је он започео својим патентима (1898. патент телеаутоматске контроле; 1899. откриће у Колорадо Спрингсу). радећи са екстра ниским фреквенцијама, тзв. бочне модулације, открио је да електромагнетна поља показују интелигентна својства, тј. да постоји веза између светлости и ума на чистом физичком плану. У то је укључена и промена временских координата. Локална временска координата у ствари представља однос хомогених електромагнетних поља. Ако, дакле, променимо локалну временску координату, постоји могућност астралног путовања.

По мом мишљену, Тесла је све ово остварио још у прошлом веку а касније је све то усавршавао.



П: Тесла је рекао да наука није могућа без духовности. У чему се огледа трансцендентална димензија Теслиних научних погледа и зашто је Тесла рекао: "Верујем да ће моја открића људима учинити живот лакшим и сношљивијим и усмерити их на духовност и моралност?"

ВА: Да. Изразито је инсистирао на томе да постоји јединство духа и материје, тј. да материја проистиче из духовне сфере заједно са свим проналасцима и комплетном људском науком. Тесла зато и каже: "Својим проналасцима учинићу да живот људи буде лакши." То је управо прилагођавање човековог ума и чула, његовог искуства и његовог свакодневног живота, космичкој парадигми, свету принципа или узора коме сваки човек мора да се повинује да би био слободан. Можда то изгледа противречно али у ствари није. јако леп пример је гравитација. Гравитацију не осећамо све до тренутка када начинимо неки антигравитациони акт, као на пример подизање руке. До тог тренутка немамо осећај њеног дејства.

По мом мишљењу, Теслини проналасци у вези обртног магнетног поља носе у себи три вида трансценденције. Прво, то је веза између микро и макро света. Почев од атома, Сунчевог система, Галаксије, па до група Галаксија, постоји низ концентричних обртних магнетних поља који на известан начин чине концентричне магнетне сфере које дају илузију кретања. Тесла је сматрао да кретање није нешто реално, као што је говорио антички филозоф Мелис који је први рекао да перцепцја кретања не значи да кретање стварно постоји. Уколико имамо јединствени космички физички континуум, једну реалну бесконачност која је свуда истоврсног састава и свуда је изотропна тј. истих особина и ако време као нешто нематеријално заменимо за силу, добијамо принцип који може да гаси и активира тачке бесконачног бића. На тај начин, без класичног појма интензитета и енергије, ствара се утисак перцепције кретања без претпоставке да је кретање нешто реално.

Дакле, прва трансценденција његових проналазака односи се на укидање реалности кретања, и то баш због тих концентричних магнетних ротационих поља. Ево зашто. Знате за тзв. оглед "с јајетом". Када укључите ротационо магнетно поље, јаје полако почиње да се врти. Усправља се и врти се бржа и брже. Оно повећава силу вртења. Међутим, то се дешава, не додавањем магнетне силе, већ "променом" геометрије магнетног поља. Ту лежи суштина трансценденције која објашњава да перцепцију кретања ствара гашење и паљење истоврсних тачака бића, а не кретање тела кроз простор.

Теслини ставови се много више поклапају с Ведским учењима. Ведска математика има једно потпуно другачије тумачење бројева, посебно бесколичинског броја нуле и бесконачности. Она инсистира на циклусима што представља велики значај у таласној механици. Код Теслиних калемова, примара и секундара поређаних у облику концентричних поља, јавља се моменат временске координације на локалном нивоу. Ако постигнете одређену временску координацију, која је карактеристична за биће у датом моменту садашњости, видећете стварање материје или оно што виде јогији с Истока. Њима мозак служи као електромагнетска машина. Тесла је покушао да мозак и његове могућности изрази једним конвенционалним, математичким и научним језиком и учини да то буде доступно свима. На тај начин би живот постао много лакши.



П: Споменули сте јогије. Познато је да је Тесла парктиковао јогу, поготово у другој половини живота. Позанто је да је живео у целибату, био вегетаријанац . . . Имао је контакт с Бхагавад-гитом и другим ведским списима. Веровао је у реинкарнацију. Да ли уопште познајемо Теслу?

ВА: Врло слабо. Мислим да западни свет никада није упознао Теслу иако је живео у центру највеће буке западне цивилизације, у Њу Јорку. Био је потпуно одвојен од људи и с њима је комуницирао само када је желео. Што се тиче религије, сматрао је да ће најпогоднија форма будућности бити уједињење будизма и хришћанства. За широку народну масу је препоручивао "самоиницијацију" тј. да човек пре свега развије све своје способности па тек онда добије учитеља на вишем плану. Сматрао је да човек мора да пронађе другог човека коме ће предати знање. Знање по себи, предавања на универзитетима, писање научних чланака и сл. не доприноси развоју науке, јер људи не разумеју о чему се ту ради. Углавном је о својим радовима говорио преко медијума као што су биле новине.

П: Познато је да је Тесла познавао Вивекананду и да је веровао у Кришну?

ВА: Вивекананда је био код Тесле у лабараторији где му је Тесла материјализовао неколико фигурица од којих је једна била фигурица Кришне. Вивекананда је био члан мисије Рама - Кришне која је требала да споји источну и западну цивилизацију, да пренесе мудрост истока која усклађује појединца и друштво, друштво и планету, планету и њено галактичко, космичко окружење и оплемени људе Запада. Вивекананду је код Тесле запањило то што је Тесла дошао до највиших сазнања и да је помоћу електромагнетних поља манипулисао енергетским облицима вишега реда - астралним нивоом.

Западна наука сматра Теслу својим чланом. Али то је погрешно. У свим Теслиним апаратима постоји оно што би Хришћани рекли "свети дух", тј. нематеријални принцип с којим се сродила Теслина душа као проналазача. Тесла каже да је знање примао од "космичког језгра" и да је путем визуализације и конкретног рада на моделу склапао апарате. Дакле, чисто психичко знање је уобличавао у конкретан апарат. У том смислу није био западњак.



П: Тесла се користио неким санскритским терминима као на пример акаш, што значи простор или етар. Можете нам рећи нешто о томе?

ВА: Тесла је имао сопствену теорију етра по којој се сва материја раствара у етру и из етра се по одређеном принципу структуира. Ти принципи су били принципи временске координације делова етра. Делови неког материјалног система су симултани и делују издвојено у односу на простор. Материја и простор имају заједничку градивну јединицу, етар. Тај етарски дијаметар без одређеног правце сферно исеца делове континуума. Када се на основу тога начини систем каскадних поља примара и секундара добијамо сферу у сфери, сферу у сфери итд. са само три сфере добијате модел Космоса с којм је Тесла радио и на основу кога је вршио своје експерименте. Посебно је радио с енергетским сноповима етарског карактера, тзв. пројектори честица, који јако личе на брахмастру или Брахмино оружје које се спомиње у ведској литератури.

Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет