З в І т про виконання заходів Програми економічного І соціального розвитку Чернігівської області за підсумками 2013 року



бет1/24
Дата27.06.2016
өлшемі1.22 Mb.
#161503
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   24
З В І Т

про виконання заходів

Програми економічного і соціального розвитку Чернігівської області
за підсумками 2013 року



Заходи

Стан виконання




3. Фінансові ресурси




3.1. Податково-бюджетна політика





Пріоритет 1. Забезпечення повноти та своєчасності збору платежів до Державного та місцевого бюджетів.




Заходи з реалізації пріоритету:




  • виконання прогнозних завдань та вжиття заходів щодо забезпечення надходження в повному обсязі податків та зборів, що контролюються податковою службою;

Протягом 2013 року до Державного бюджету зібрано 1823,9 млн грн податків, зборів та інших обов’язкових платежів, які контролюються Головним управлінням Міндоходів в області, що на 6,0 % менше 2012 року.

Найбільше скорочення відбулось за рахунок плати за користування надрами, якої надійшло 901,4 млн грн, що на 164,0 млн грн або на 15,4 % менше.

Водночас, Головним управлінням Міндоходів в області вживались заходи по пошуку шляхів збільшення надходжень.

Так, порівняно з 2012 роком збільшили сплату податків до державного бюджету


2,7 тис. платників податку на прибуток та 1,9 тис. платників ПДВ. Як результат, податку на прибуток надійшло 300,7 млн грн, що на 28,1 млн грн або на 10,3 % більше, та податку на додану вартість – 531,7 млн грн (+8,0 млн грн або +1,5 %). Крім того, до місцевих бюджетів в частині, що контролюється Головним управлінням Міндоходів в області, надійшло
1152,3 млн грн податку на доходи фізичних осіб, що на 54,1 млн грн або на 4,9 % більше, плати за землю – 211,6 млн грн, що на 15,2 млн грн або на 7,7 % більше, єдиного податку на підприємницьку діяльність – 126,7 млн грн, що на 29,7 млн грн або на 30,7 % більше.




  • організація роботи по виконанню бюджетних призначень, затверджених сесіями місцевих рад;

Доходи місцевих бюджетів в частині, що контролюються Головним управлінням Міндоходів в області, за 2013 рік склали 1588,8 млн грн, що на 4,0 % більше 2012 року.




  • вдосконалення механізмів адміністрування податків, зборів (обов’язкових платежів) з метою забезпечення умов для добровільного виконання платниками податків вимог податкового законодавства;

З метою упередження помилок, що допускають платники податків при застосуванні податкового законодавства та веденні податкового обліку, Головним управлінням Міндоходів в області протягом 2013 року проведено 451 семінар, практикум та тренінг, 435 сеансів телефонного зв’язку «гаряча лінія». В засобах масової інформації опубліковано
11336 роз’яснювальних та аналітичних статей, інформаційних матеріалів тощо. В мережі Інтернет розміщено 4924 матеріали. На радіоканалах оприлюднено 1894 матеріали, на телебаченні – 2044 матеріали. Випущено та розповсюджено серед платників податків 777 видів друкованої продукції загальним накладом 55,5 тис. примірників. Проведено 110 заходів з майбутніми платниками податків.




  • реалізація комплексу заходів, спрямованих на погашення податкового боргу.

На виконання рішень суду за поданнями податкових органів Державною виконавчою службою стягнуто 2,5 млн гривень. В рахунок погашення податкового боргу надійшло грошовими коштами 59,0 млн грн, списано 115,7 млн грн безнадійного податкового боргу в зв’язку з визнанням боржників банкрутами та недостатністю активів для погашення кредиторських вимог, припиненням державної реєстрації та закінченням терміну давності.

Станом на 01.01.2014 податковий борг до Зведеного бюджету становив 226,3 млн грн, що на 43,2 млн грн або на 16,0 % менше, ніж на початок року.






Пріоритет 2. Забезпечення збалансованості бюджету, сформованого на основі реалістичного макроекономічного прогнозу.




Заходи з реалізації пріоритету:




  • планування надходжень місцевих бюджетів на основі реальних прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку області з урахуванням зміни податкової бази, фактичного рівня відповідних надходжень у минулому та поточному роках.

Дохідна частина бюджету області на 2013 рік розроблена на основі прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку регіону, вимог Бюджетного та Податкового кодексів України, Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік», положень та динаміки надходження податків, зборів та інших платежів у минулі роки.

До загального фонду місцевих бюджетів області за 2013 рік надійшло 1469,4 млн грн платежів, що на 5,2 % більше 2012 року.






Пріоритет 3. Збереження соціальної спрямованості бюджету, забезпечення фінансування установ бюджетної сфери згідно з бюджетними призначеннями.




Заходи з реалізації пріоритету:




  • забезпечення першочергового направлення коштів на фінансування оплати праці та інших захищених статей видатків при збалансованому підході до фінансування інших видатків.

Протягом 2013 року з місцевих бюджетів усіх рівнів на виплату заробітної плати з нарахуваннями працівникам установ бюджетної сфери спрямовано 2611,5 млн грн, що на 1,1 % більше 2012 року. Питома вага зазначених видатків у бюджетах міст обласного значення та районів області складає 80,7 % від їх загальної суми, з урахуванням видатків на енергоносії – 90,6 % асигнувань.




Пріоритет 4. Оптимізація мережі бюджетних установ області.




Заходи з реалізації пріоритету:




  • приведення мережі бюджетних установ, які утримуються за рахунок коштів місцевих бюджетів, до реальних можливостей їх фінансового забезпечення

Протягом 2013 року проведено упорядкування мережі бюджетних установ, зокрема, закрито 19 установ освіти та реорганізовано 6 загальноосвітніх навчальних закладів, закрито
11 фельдшерсько-акушерських пунктів та 332 стаціонарних ліжко-місця у медичних закладах. Зменшено штатну чисельність працівників бюджетних установ на 574 одиниці, у тому числі в освіті – на 278 од., в охороні здоров’я – на 193 од., у системі соціального захисту і соціального забезпечення – на 68 од., в культурі – на 24 од., в інших установах – на 11 од. В результаті проведених заходів заощаджено 9,7 млн грн, у тому числі в освіті – 3,1 млн грн, в охороні здоров’я – 4,4 млн грн, у соціальному захисті і соціальному забезпеченні – 1,2 млн грн, в культурі – 0,8 млн грн, в інших галузях – 0,2 млн гривень.





Пріоритет 5. Запровадження програмно-цільового методу планування та виконання бюджетів на рівні обласного, міст обласного значення та районних бюджетів.




Заходи з реалізації пріоритету:




  • розроблення та затвердження відповідними місцевими радами бюджетних програм та паспортів бюджетних програм.




Відповідно до Концепції реформування місцевих бюджетів, затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23.05.2007 № 308-р, в області здійснювались заходи щодо реалізації експерименту стосовно впровадження програмно-цільового методу планування та виконання місцевих бюджетів. Головними розпорядниками коштів обласного бюджету та міст обласного значення затверджено 1395 паспортів бюджетних програм.



3.2. Грошово-кредитна сфера





Пріоритет 1. Збільшення депозитного портфеля банківських установ та покращення його строкової структури.




Заходи з реалізації пріоритету:




  • запровадження нових депозитних програм та покращення умов обслуговування клієнтів;




Банківська система області пропонувала клієнтам різні види депозитів, умови яких постійно поновлюються в залежності від суми вкладу, його терміну, валюти, терміну отримання відсотків. Також є окремі депозитні програми для пенсіонерів та дітей, сезонні акційні вклади. Здійснювалось постійне покращення умов обслуговування клієнтів при проведенні розрахунків, здійсненні переказів, в процесі кредитування, при оформленні депозитів. Вдосконалювались відповідні програмні комплекси, запроваджувалися банківські інтернет-сайти та нові технології, які дозволяють здійснювати дистанційне управління рахунками та платежами, розширювалась мережа торгових терміналів.




  • активізація рекламної та інформаційної діяльності банківських установ;

Велику увагу банківські установи області приділяють проведенню рекламних кампаній та доведенню інформаційної продукції до споживачів. Інформація про банківські послуги висвітлюється на телебаченні, радіо, інтернет-сайтах, в газетах і журналах.




Пріоритет 2. Нарощування обсягів кредитних вкладень та підвищення їх якості.




  • здешевлення вартості кредитних коштів;

Вартість кредитних ресурсів в національній валюті протягом 2013 року знизилась на
1,7 відсоткових пункти і у грудні склала 19,9 %, в іноземній – на 0,8 відсоткових пункти до

12,1 %.





  • покращення якості кредитного портфеля банків, адекватне управління банківськими ризиками, зменшення питомої ваги проблемної заборгованості за кредитами.

Станом на 01.01.2014 проблемна заборгованість банківського сектора області складала
351,9 млн грн (8,6 % від загальної суми кредитного портфеля), що на 3,0 % менше до початку 2013 року.




Пріоритет 3. Розширення сфери застосування платіжних карток та розвиток безготівкових розрахунків, як одного з інструментів детінізації економіки.




Заходи з реалізації пріоритету:




  • подальший розвиток мережі банківських та торговельних терміналів.

Протягом 2013 року кількість торгових терміналів зросла на 855 одиниць до 3188 терміналів. Кількість банківських терміналів зросла на 53 одиниці до 737 терміналів.




Пріоритет 4. Координація та контроль за діяльністю банківського сектору регіону.




Заходи з реалізації пріоритету:




  • продовження здійснення моніторингу діяльності банківських установ області;

Здійснювався моніторинг діяльності бан­ківських установ області за всіма напрямами їх діяльності відповідно до вимог нор­мативно-правових актів Національного банку України. Проводяться інспекційні планові, позапланові та цільові перевірки. Протягом 2013 року проведено 45 таких перевірок, крім того, здійснено 183 перевірок кас банків з питань проведення валютно-обмінних операцій.




  • організаційне забезпечення роботи банківсько-кредитної ради.




Протягом 2013 року проведено 3 засідання банківсько-кредитної ради, на яких підведені підсумки діяльності банківського сектору області та визначені основні завдання та напрямки діяльності на перспективу. Крім того, проведене розширене спільне засідання Регіонального комітету з економічних реформ та банківсько-кредитної ради, на якому було розглянуто питання впливу банківського сектору на соціально-економічний розвиток регіону.



3.3. Фінансовий стан суб’єктів господарювання





Пріоритет 1. Моніторинг та аналіз результатів діяльності господарського комплексу.




Заходи з реалізації пріоритету:




  • здійснення щоквартального моніторингу фінансових результатів діяльності господарського комплексу області в розрізі адміністративно-територіальних одиниць та видів економічної діяльності;

Проводився щоквартальний моніторинг фінансових результатів діяльності господарського комплексу області в розрізі адміністративно-територіальних одиниць та за видами економічної діяльності.

За січень-вересень 2013 року суб’єктами господарювання області одержано позитивний фінансовий результат (сальдо) від звичайної діяльності до оподаткування у сумі 281,6 млн грн (у відповідному періоді минулого року був негативний фінрезультат у сумі 33,0 млн. гривень). Прибутки прибутково працюючих підприємств зросли на 23,2 % і склали 566,3 млн грн, збитки зменшились на 42,2 % до 284,7 млн гривень. Прибутково спрацювали 60,1 % підприємств.






  • проведення щоквартального моніторингу та аналізу збиткових підприємств області, виявлення причин збиткової діяльності, визначення шляхів розв’язання існуючих проблем.

Здійснюється щоквартальний моніторинг та аналіз найбільш збиткових підприємств області з визначенням причин такого стану та шляхів розв’язання існуючих проблем. Інформація про проблемні питання, які потребують вирішення на державному рівні, направляється центральним органам влади.




Пріоритет 2. Підвищення ефективності діяльності господарюючих суб’єктів.




Заходи з реалізації пріоритету:




  • ініціювання вирішення проблемних питань діяльності суб’єктів господарювання перед центральними органами влади

Клопотання щодо вирішення проблемних питань направлялись Державному концерну «Укрторф» (щодо державного підприємства «Чернігівторф»), Міністерству економічного розвитку і торгівлі України (щодо ПАТ «Ніжинсільмаш»), Державному космічному агентству України (щодо ПАТ «ЧеЗаРа») та НАК «Надра України» (щодо дочірнього підприємства
НАК «Надра України» «Чернігівнафтогазгеологія»).





  • організаційне забезпечення роботи комісії з питань санації та банкрутства підприємств.

26 березня, 25 червня, 27 вересня та 12 грудня 2013 року проведені чергові засідання комісії з питань санації та банкрутства підприємств, на яких обговорювались питання: про реалізацію державної політики щодо запобігання банкрутству, забезпечення умов реалізації процедур відновлення платоспроможності боржників або визнання їх банкрутами; про новації у законодавстві з питань банкрутства, які виникли у зв’язку з набуттям чинності Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»; про перспективи та шляхи погашення заборгованості із виплати заробітної плати працівникам підприємств, щодо яких реалізуються процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом; про перспективи завершення процедур банкрутства підприємств, що мають значну заборгованість перед Пенсійним фондом України; про захист майнових прав власників сертифікатів, органів місцевого самоврядування та інших осіб під час проведення процедури банкрутства підприємств-правонаступників колишніх колективних сільськогосподарських підприємств; щодо стану провадження справ про банкрутство підприємств сфери житлово-комунального господарства; про перспективи завершення довготривалих (понад 2 роки) справ про банкрутство підприємств області та погашення існуючих боргів; про підвищення ефективності роботи арбітражних керуючих, що виконують повноваження розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів на підприємствах Чернігівської області.



4. Забезпечення макроекономічної стабільності та підвищення конкурентоспроможності економіки регіону




4.1. Розвиток інфраструктури регіону





Пріоритет 1. Модернізація соціальної інфраструктури.




Заходи з реалізації пріоритету:




У 2013 році Чернігівській області на соціально-економічний розвиток передбачались кошти з державного бюджету в обсязі 113,8 млн грн, з яких за рік на рахунки розпорядників коштів надійшло 103,4 млн грн, освоєно біля 37,0 млн гривень. В розрізі програм фінансування робіт має такий вигляд:

  • державні капітальні видатки: передбачено біля 17,8 млн гривень. За минулий рік фактично надійшло 15,5 млн грн, з них освоєно – 1,4 млн гривень. Впродовж року виконувалися роботи з будівництва, реконструкції та капітального ремонту 11 об’єктів соціальної сфери.

  • субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій – 43,3 млн гривень. У 2013 році на рахунки замовників кошти надійшли в повному обсязі, з них фактично використано майже 13,7 млн. гривень. За рахунок субвенції проводились роботи з будівництва, реконструкції, капітального ремонту, на 74 об’єктах галузі освіти, охорони здоров’я, культури, спорту.

  • кошти державного фонду регіонального розвитку – 1,74 млн гривень. За рік фактично надійшло майже 23,7 млн грн, освоєно – 13,7 млн гривень. Завершено роботи з будівництва
    3 об’єктів галузі охорони здоров’я та житлово-комунальної сфери, реконструкції 3 об’єктів освітянської сфери та 2 об’єктів охорони здоров’я. Введено в експлуатацію деякі соціально-важливі об’єкти, з них: спальний корпус обласного центру медико-соціальної реабілітації дітей-інвалідів по вул. Доценка, 34 у м. Чернігові та реконструйовано загальноосвітню школу I-III ст. в смт Понорниця Коропського району.

  • субвенція з державного бюджету обласному бюджету на проведення заходів з відзначення 120-річчя від дня народження Олександра Довженка, заходів з вшанування пам’яті у зв’язку з 70-ми роковинами Корюківської трагедії - 15,0 млн гривень. За минулий рік кошти надійшли в повному обсязі, з них освоєно майже 2,5 млн гривень. За рахунок субвенції виконувались роботи з будівництва та реконструкції 2 об’єктів, виготовлялась проектно-кошторисна документація по 3 об’єктам галузі культури.

  • бюджетні призначення, передбачені області розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23.10.2013 року №828-р - 6 млн гривень. Видатки було спрямовано на погашення кредиторської заборгованості за фактично виконані роботи у 2012 році. На кінець минулого року кошти надійшли в повному обсязі, з них використано майже 5,8 млн гривень.




  • забезпечення моніторингу стану використання державних коштів, спрямованих на соціально-економічний розвиток регіону;

Щомісяця до 5 числа надавалась звітність Мінфіну про використання державних капітальних видатків, розподілених згідно з розпорядженням КМУ від 11.02.2013 №76-р (зі змінами). Щомісяця до 10 числа Мінфіну, Мінекономрозвитку та Мінрегіону надавалась звітність про використання коштів державного фонду регіонального розвитку та субвенції на соціально-економічний розвиток окремих територій. Щоквартально до 5 числа надавалась звітність Мінкультури про використання субвенції, передбаченої додатком 7 до Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» та постановою Кабінету Міністрів України від 10 квітня 2013 року № 250 „Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проведення заходів з відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка, 120-річчя від дня народження Олександра Довженка, заходів з вшанування пам’яті у зв’язку з 70-ми роковинами Корюківської трагедії”. Щомісяця до 5 числа надавалась звітність Мінфіну про використання бюджетних коштів та інформацію щодо виконання зобов’язань за запозиченнями.





Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   24




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет