Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні»



Дата16.06.2016
өлшемі106.26 Kb.
#138720
түріЗакон


Додаток

до рішення районної ради

від «____» __________ 2008 року № ____
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок списання та відчуження основних засобів
(рухомого майна), що є спільною власністю територіальних
громад Сарненського району



  1. Положення розроблено на підставі Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», наказів Міністерства фінансів України від 27.04.2000р. № 92 «Про затвердження Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 7 «Основні засоби», Державного казначейства України та Міністерства економіки України №142/181 від 10.08.2001р. «Про затвердження Типової інструкції про порядок списання матеріальних цінностей з балансу бюджетних установ».

  2. Чинність цього Положення поширюється на рухоме майно, віднесене до основних засобів (надалі-майно), яке є на балансі підприємств і установ спільної власності територіальних громад району.

  3. Дія цього Положення не поширюється:

  • на нерухоме майно;

  • на майно, яке є предметом застави згідно з договором застави і відчуження якого здійснюється з урахуванням вимог Закону України «Про заставу»;

  • на майно, порядок відчуження якого визначається окремими нормативно-правовими актами України (майно, на яке звернено стягнення за рішенням суду, господарського суду).

І. Списання майна спільної власності територіальних громад


району

  1. Списанню з балансів підприємств і установ спільної власності територіальних громад району підлягає майно, яке:

  • непридатне для подальшого використання;

  • виявлене в результаті інвентаризації як недостача;

  • морально застаріле;

  • фізично зношене;

  • пошкоджене внаслідок аварії чи стихійного лиха, в результаті чого його відновлення є економічно недоцільним і воно не може бути реалізоване.

  1. Знос, нарахований у розмірі 100 відсотків на майно, не може бути підставою для його списання.

  2. Для оформлення необхідної документації на списання майна, наказом керівника установи (підприємства) створюється комісія у складі:

  • керівника або його заступника (голова комісії);

  • головного бухгалтера або його заступника (в установах, де штатним розписом посада головного бухгалтера не передбачена, особи, на яку покладено ведення бухгалтерського обліку);

  • керівників груп обліку (в установах, які обслуговуються централізованим бухгалтеріями) або інших працівників бухгалтерії, які обліковують матеріальні цінності;

  • особи, на яку покладено відповідальність за збереження матеріальних цінностей;

  • інших посадових осіб (на розсуд керівника).

  1. Дозвіл на списання з балансу установи (підприємства) майна надається у такому порядку:

  • вартістю за одиницю в розмірі до 2500 гривень – з дозволу керівника установи (підприємства);

  • вартістю за одиницю від 2500 до 5000 гривень – за рішенням постійної комісії районної ради з економічних питань, підприємництва, залучення інвестицій та комунальної власності;

  • вартістю за одиницю понад 5000 гривень, а також транспортних засобів та майна, яке перебуває під наглядом відповідних Державних інспекцій незалежно від вартості – за рішенням районної ради за відповідним висновком постійної комісії з економічних питань, підприємництва, залучення інвестицій та комунальної власності.

  1. Списання майна проводиться за первісною або відновлювальною вартістю (у результаті проведення індексації або переоцінки основних засобів).

При списанні майна, що було в експлуатації, в документах вказується і сума нарахованого зносу.

  1. Для розгляду питання по списанню майна, визначеного в другій та третій частинах п. 4 статті І, установі (підприємству) необхідно надати районній раді наступні документи:

  • клопотання з обґрунтуванням доцільності списання майна, погоджене профільним відділом райдержадміністрації;

  • акт технічного стану майна, підписаний членами комісії та затверджений керівником.

В акті зазначається найменування основного засобу, причина списання, інвентарний номер, рік випуску (введення в експлуатацію), первісна (або відновлювальна) вартість, сума зносу. При списанні автомобілів, нагрівальних котлів та інших основних засобів, які перебувають під наглядом Державних інспекцій, акт підписується представником відповідної інспекції або надається його письмовий висновок, що додається до акта.

При списанні транспортного засобу – копія технічного паспорта.



  1. В разі прийняття профільною постійною комісією та районною радою позитивного рішення комісією складається акт про списання основного засобу встановленої форми та затверджується керівником установи (підприємства).

  2. Розбирання та демонтаж матеріальних цінностей, які втратили своє виробниче призначення або стали непридатними, проводяться тільки після затвердження у встановленому порядку акта про їх списання.

  3. При списанні автотранспортних засобів вказується пробіг автомобіля і дається технічна характеристика агрегатів, деталей автомобіля та можливість подальшого використання основних деталей і вузлів, які можуть бути отримані в результаті демонтажу.

При списанні механічного, електро- та медичного обладнання, обчислювальної техніки до акту про списання додається висновок відповідного спеціалізованого підприємства про непридатність його для подальшої експлуатації.

При списанні основних засобів, які вибули внаслідок аварій, до акта про списання додається копія акта про аварію з поясненням причин, які викликали аварію та вказуються заходи, які прийняті щодо винних осіб.



  1. Посадові особи, які порушили порядок зберігання майна або безгосподарно ставились до нього (знищення, підпалювання тощо), несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.

  2. Всі деталі, вузли та матеріали розібраного (демонтованого) обладнання, які придатні для подальшого використання оприбутковуються на відповідних субрахунках бухгалтерського обліку, а непридатні - як вторинна сировина, обов’язково здаються установі, на яку покладено збір такої сировини.

Також підлягають обов’язковій здачі деталі та вузли, виготовлені із кольорових металів, які не використовуються в даній установі (підприємстві).

  1. Деталі та вузли, що містять дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння, вилучені після демонтажу основних засобів відповідно до Положення про порядок збирання, здавання відходів і лому дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння, підлягають здачі на спеціалізовані підприємства, що здійснюють їх приймання та переробку.

Забороняється знищувати, викидати, здавати в лом техніку, прилади та інші вироби, що містять дорогоцінні метали і каміння, без попереднього вилучення та одночасного оприбуткування цінних деталей.

  1. Копії актів про списання, документів щодо здачі металобрухту, дорогоцінних металів та каміння спеціалізованим підприємствам надаються відділу з питань юридичного забезпечення роботи ради та комунальної власності виконавчого апарату районної ради.

ІІ. Відчуження майна спільної власності

територіальних громад району



  1. Відчуження майна спільної власності територіальних громад району проводиться безпосередньо підприємством (установою) спільної власності територіальних громад району, на балансі якого є це майно, після відповідного рішення районної ради.

  2. Відчуження майна здійснюється, як правило, шляхом його продажу через аукціон. Як виняток, за обґрунтованим клопотанням установи, що утримується за рахунок коштів бюджету місцевого самоврядування, державного бюджету районна рада може прийняти рішення про викуп чи безоплатну передачу майна.

  3. Передача майна з балансу на баланс підприємств (установ) спільної власності територіальних громад району проводиться безоплатно з дозволу районної ради.

  4. Передача майна спільної власності територіальних громад району до державної власності проводиться у відповідності з Законом України “Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності”.

  5. Для розгляду питання про відчуження майна згідно з цим Положенням підприємству (установі) необхідно подати районній раді наступні документи:

    1. Звернення підприємства (установи) із зазначенням:

  • техніко-економічне обґрунтування доцільності відчуження майна та напрямів використання коштів;

  • відомості про об'єкти основних фондів (засобів), які пропонуються до відчуження, за даними бухгалтерського обліку на дату оцінки;

  • акт інвентаризації основних фондів (засобів), які пропонуються до відчуження;

  • акт технічного стану майна, складений на дату оцінки та затверджений керівником суб'єкта господарювання.

За вимогою профільної постійної комісії районної ради заявник надає додаткові документи та інформацію, необхідні для прийняття обґрунтованого рішення.

  1. В разі прийняття районною радою позитивного рішення, підприємством (установою) визначається початкова ціна продажу майна на підставі погодженого висновку про вартість такого майна. Незалежна оцінка майна, що пропонується до відчуження, проводиться відповідно до законодавства про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність.

  2. Після проведення оцінки майна суб'єкту господарювання забороняється вчиняти дії щодо об'єкта відчуження, які можуть призвести до зміни його вартості.

Погоджений висновок про вартість майна дійсний до закінчення строку дії згоди районної ради на відчуження такого майна.

  1. Кошти, що надійшли від продажу майна, спрямовуються відповідно до вимог законодавства. Суб'єкти господарювання зобов'язані подати районній раді протягом 30 календарних днів з моменту реалізації майна звіт за результатами відчуження та використання зазначених коштів.

Підготовка до проведення аукціону



  1. Підготовка до проведення продажу майна на аукціоні:

  • надання суб'єктом господарювання згоди на відчуження майна;

  • підготовку інформації про майно та умови його продажу;

  • укладення договору з організатором аукціону.




  1. Інформація про майно, що підлягає продажу, повинна містити такі відомості:

  • найменування об'єкта, його місцезнаходження, первісну (переоцінену) вартість та суму зносу;

  • відомості про майно (технічні характеристики, рік випуску тощо);

  • початкову вартість продажу майна;

  • фіксовані умови продажу майна (зокрема відшкодування витрат, пов'язаних з продажем майна);

  • кінцевий строк прийняття заяви про участь в аукціоні;

  • час та місце ознайомлення з майном;

  • час та місце проведення аукціону;

  • адресу, номер телефону, час роботи служби з організації аукціону.



  1. Інформація про майно, що підлягає продажу на аукціоні публікується не пізніше ніж за 30 календарних днів до дати проведення аукціону у друкованих засобах масової інформації.

  2. Строк призначення аукціону не повинен перевищувати 12 місяців з дня надання згоди на продаж майна.


Умови участі покупців в аукціоні

  1. Аукціон проводиться за наявності не менш як двох учасників.

  2. Участь в аукціоні не можуть брати юридичні та фізичні особи, які не подали в установлений строк документів, необхідних для реєстрації як учасників, або перебувають у стані ліквідації (юридичні особи).
    Відомості про учасників аукціону заносяться до книги реєстрації окремо щодо кожного об'єкта та не підлягають розголошенню до визначення переможця.

  3. Кінцевий строк прийняття заяв про участь в аукціоні – три дні до початку його проведення.

Проведення аукціону



  1. Продаж майна на аукціоні здійснюється організатором аукціону на підставі договору з суб'єктом господарювання. У договорі передбачаються:

  • строк проведення аукціону;

  • початкова вартість об'єкта продажу і порядок її зниження;

  • розмір і порядок виплати винагороди організатору аукціону;

  • взаємні зобов'язання, умови розірвання договору та відповідальність сторін;

  • інші умови.

  1. Для участі в аукціоні учасники одержують відповідні картки із зазначенням номера учасника, найменування об'єкта (об'єктів), продаж якого здійснюється.

  2. Аукціон проводиться безпосередньо ведучим (далі - ліцитатор). До початку торгів ліцитатор повідомляє про майно, що підлягає реалізації, та умови його продажу. Початком торгів вважається момент оголошення початкової вартості продажу об'єкта.

  3. Кожна наступна вартість, запропонована учасниками на аукціоні, повинна перевищувати попередню не менш як на 10 відсотків.

  4. У разі коли після оголошення початкової вартості продажу учасники не висловлюють бажання придбати об'єкт за оголошеною початковою вартістю, ліцитатор, якщо це передбачено договором, має право знизити вартість об'єкта, але не більш як на 10 відсотків. Якщо і після такого зниження об'єкт не продається, торги припиняються.

  5. Під час аукціону ведеться протокол, до якого заносяться початкова вартість продажу об'єкта, пропозиції учасників аукціону, відомості про учасників аукціону, результат торгів (ціна продажу, відомості про фізичну або юридичну особу, що одержала право на придбання об'єкта).

  6. Протокол підписується ліцитатором та покупцем (його представником).

  7. У триденний строк після проведення аукціону надсилається протокол суб'єкту господарювання, на балансі якого перебуває майно, для затвердження або надання обґрунтованої відмови у такому затвердженні в разі порушення порядку проведення аукціону. Копії затвердженого протоколу видаються переможцю аукціону та організатору аукціону.

  8. Аукціон вважається таким, що не відбувся, у разі:

  • відсутності учасників або наявності тільки одного учасника;

  • несплати переможцем аукціону належної суми у повному обсязі на умовах, визначених у договорі купівлі-продажу.

Розрахунки за придбане майно



  1. Керівник суб'єкта господарювання, на балансі якого перебуває об'єкт продажу, забезпечує збереження зазначеного майна до набуття покупцем права власності на придбаний об'єкт.

  2. Затверджений протокол є підставою для укладення протягом 10 днів договору купівлі-продажу між переможцем аукціону та суб'єктом господарювання.

  3. До договору купівлі-продажу додається затверджений протокол аукціону.

  4. Договір купівлі-продажу є підставою для внесення коштів до банківської установи як оплати за придбане майно.

  5. Покупець зобов'язаний оплатити придбане майно протягом 30 календарних днів з дати підписання договору купівлі-продажу.

  6. Суб'єкт господарювання здійснює у встановленому порядку передачу майна покупцю тільки після сплати ним коштів у повному обсязі за придбане майно шляхом укладення акта приймання-передачі.

  7. Суб'єкт господарювання у 10-денний строк після передачі майна подає районній раді відомості про факт передачі.

  8. У разі коли майно не продано, суб'єкт господарювання, на балансі якого перебуває об'єкт продажу, може прийняти рішення про повторний його продаж.

  9. У разі повторного проведення аукціону можлива зміна умов продажу, включаючи початкову вартість. У цьому разі початкову вартість продажу може бути зменшено не більш як на 30 відсотків за погодженням із районною радою. Повторний аукціон проводиться відповідно до цього Порядку.

Прикінцеві положення



  1. Керівник суб'єкта господарювання забезпечує згідно із законодавством цільове використання коштів, отриманих від реалізації майна.

  2. Рішення районної ради про надання згоди на відчуження майна діє не більш як 12 місяців з дати його прийняття.

  3. Спори, що виникають у процесі відчуження майна відповідно до цього Порядку, розв'язуються у порядку, передбаченому законодавством.



Заступник голови ради Прозапас О.І.




Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет