АПАРАТ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
ІНФОРМАЦІЙНЕ УПРАВЛІННЯ
ВІДДІЛ ІНФОРМАЦІЙНО-БІБЛІОТЕЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
№ 19
|
19 березня 2014 року
|
Огляд регіональної преси
НАРОДНІ ДЕПУТАТИ В ОКРУГАХ 2
ЗАЛЕЖНІСТЬ ВІД РОСІЇ НАДТО ПЕРЕБІЛЬШЕНА 2
Олена Нечипуренко, "Новий день", 14.03.2014, Херсонська обл. 2
ЕКОНОМІЧНЕ ТА СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНЕ ЖИТТЯ РЕГІОНІВ 4
МОРСКИЕ СИЛЫ КРЫМА ПЕРЕБРАЛИСЬ В ДОНБАСС 4
Елена Харченко, "Донбасс", 18.03.2014, Донецкая обл. 4
"НАВІЩО РОБИТИ РЕМОНТ ПЕРЕД ВІЙНОЮ?" 6
Зіновія Воронович, "Високий замок", 18.03.2014, Львівська обл. 6
И НА ЗАПОВЕДНЫЕ ЗЕМЛИ ПОСЯГАЮТ 7
Карина Литвиненко, "Время", 18.03.2014, Харьковская обл. 7
ДЕПУТАТЫ ГОРОДСКОГО СОВЕТА НА ВНЕОЧЕРЕДНОЙ СЕССИИ ОБРАТИЛИСЬ К РОССИЙСКОЙ ФЕДЕРАЦИИ О ПРИНЯТИИ ГОРОДА СЕВАСТОПОЛЯ В СОСТАВ РОССИИ 9
Степан Давыдов, "Новый Севастополь ", 17.03.2014, АР Крым 9
МОЛОДЁЖЬ ДОНБАССА НАСТАИВАЕТ: МНЕНИЯ МОГУТ БЫТЬ РАЗНЫМИ! 10
"Донбасс", 17.03.2014, Донецкая обл. 10
"ГУБАРЕВЦЫ" ЦЕЛЫЙ ДЕНЬ БРОДИЛИ ПО ДОНЕЦКУ И ЗАХВАТЫВАЛИ ВСЁ, ЧТО ПОПАДАЛОСЬ ПОД РУКУ 11
"Донбасс", 16.03.2014, Донецкая обл. 11
МІТИНГ З НАГОДИ 200-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА СПОНУКАВ ЗАГРИВОГО ВИБАЧАТИСЯ ПЕРЕД ЛИТВИНОМ 12
Олег Брюханов, "Звягель", 14.03.2014, Житомирська обл. 12
МОЖЕТ ЛИ КРЫМ ПОЗВОЛИТЬ СЕБЕ НЕЗАВИСИМОСТЬ? 13
Алексей Правдин, "Крымский ТелеграфЪ" , 14.03.2014 13
ГУБЕРНАТОР - ПЕРЕВОЗЧИКАМ: "ВЫ НЕ ДОЛЖНЫ ПЛАТИТЬ НИКАКИХ ПОБОРОВ!" 16
Анна Никулина, "Рідне Прибужжя", 13.03.2014, Николаевская обл. 16
ТОЧКИ ЗОРУ 17
СОБЫТИЯ ВНЕ ЗАКОНА 17
Алексей Басакин, "Жизнь", 18.03.2014, Донецкая обл. 17
"КРИМСЬКОТАТАРСЬКИЙ НАРОД НЕОБХІДНО ВИЗНАТИ КОРІННИМ КРИМСЬКИМ НАРОДОМ" - ІРИНА ГЕРАЩЕНКО 20
"Львівська газета", 17.03.2014 20
ОЛЕКСАНДР СИЧ: "ДЕРЖАВА МАЄ НАРЕШТІ ВІДМОВИТИСЯ ВІД ПОПУЛІЗМУ В СИСТЕМІ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я" 20
"Галичина", 15.03.2014, Івано-Франківська обл. 20
КРИМ МАЄ ЗАЛИШИТИСЯ В СКЛАДІ УКРАЇНИ! 21
"Львівська пошта ", 15.03.2014 21
КОЛЕСНИЧЕНКО: УСЛОВИЯ МВФ ПОЧУВСТВУЕТ НА СЕБЕ КАЖДЫЙ 21
Даша Павленко, "Новый Севастополь ", 14.03.2014, АР Крым 21
ПАКЕТ НАРАБОТОК ВИЦЕ-ПРЕМЬЕРА ГРОЙСМАНА ПО ПЕРЕРАСПРЕДЕЛЕНИЮ НАЛОГОВ И ПРЕСЕЧЕНИЮ КОРРУПЦИИ 22
Игорь Заиковатый, "РЕАЛ Винница", 14.03.2014 22
ЗАЛЕЖНІСТЬ ВІД РОСІЇ НАДТО ПЕРЕБІЛЬШЕНА Олена Нечипуренко, "Новий день", 14.03.2014, Херсонська обл. Народний депутат України Федір Негой на минулому тижні спілкувався з херсонськими журналістами в надзвичайно складний для держави час.
Тому від початку висловив стурбованість передусім ситуацією на Кримському півострові, а також поділився власними міркуваннями стосовно першочергових кроків, необхідних для стабілізації економіки держави, зміцнення засад зовнішньоекономічного партнерства.
Як член фракції партії "УДАР" Федір Федорович висловив цілковиту впевненість у тому, що цілісність України навіть у жорстких умовах політичної кризи та загострення зовнішнього тиску таки вдасться зберегти. За його словами, кримський сценарій був виплеканий Росією задовго до нинішньої ескалації її елітних військових підрозділів на півострові, як і підступний підігрів сепаратистських настроїв у південно-східній Україні, що завідомо покликаний зробити нашу державу слабкою та роздрібненою внутрішніми чварами, розгулом провокацій, бандитизму, знесиленою економічною кризою, зовнішніми боргами та санкціями, міжетнічними конфліктами, методично розваленою армією.
- Я щойно їхав до Херсона і зустрічав по дорозі поламані українські БТРи, які прагнуть полагодити наші військові, не дотягнувши в напрямку Криму, - з гіркотою і образою за власну армію переповідає нардеп. - Боєздатне військо натомість не повинне злидарювати, ні технічно, ні в забезпеченні особового складу. Бойова техніка має бути оснащена і заправлена не з розрахунку, щоб якось дотягти до умовного пункту призначення, а там хоч… Якщо не здатна сьогодні держава повноцінно подбати про свої Збройні сили, так треба визнати це відверто і попросити допомоги в бізнесу, підтримки в простих небайдужих громадян. Стосовно ж бойового духу, патріотизму, так доведено - вони в українських рядових та офіцерів в сотні разів вищі, ніж у російських. Тож треба забезпечити гідно таку армію, фінансово захистити наших воїнів.
Стосовно перспектив вступу України до Північно-Атлантичного блоку Негой запевняє, що наразі питання приєднання до НАТО ні у фракціях, ні в комітетах парламенту не зачіпали.
- Особисто я за позаблоковий статус нашої держави. Зважаючи на останні події, обома руками за те, аби Україна нарешті мала свою потужну армію, була економічно сильною державою, - розмірковує нардеп. - Щоб через небажання годувати власну армію не довелося годувати чужу.
Багатомільярдні борги, в які під виглядом іноземних (у тому числі російських) інвестицій загнали Україну за президентства Януковича, стали кабалою, внаслідок чого планувалося перетворити Україну на провінцію Російської Федерації на кшталт Осетії чи Абхазії, переконаний Федір Негой. Нині ж для прямої агресії знайшли влучний, хоч і цілковито брехливий привід - нібито нова влада тисне на росіян Криму. Нардеп натомість оптимістично вірить у те, що стабілізація в Україні - справа часу, щонайменше двох-трьох тижнів. А затим, мовляв, настане час наводити лад у країні, розбиратися з тими, хто цинічно порушує закони, насамперед роздмухує сепаратизм.
Щодо ставлення до принципів формування нового (технічного) уряду, який має пропрацювати до президентських виборів і за цей час стабілізувати ситуацію, Федір Негой, як і його колеги по фракції, були одностайні в тому, що це має бути команда потужних професіоналів, здатних керувати державою в кризових умовах, а не просто політиків. Своїми місцями в нинішньому уряді ударівці чемно поступилися представникам майдану, хоч і мали власних професійно підготовлених фахівців. Невдовзі, сподівається нардеп, настане й час асоціації з ЄС. Чи виправданим буде поновлення курсу на Євросоюз і чим загрожуватиме втрата левової частки ринку Росії, Федір Негой наразі особливого розчарування не відчуває, адже, за його словами, частка, скажімо, городини, яку експортує наша держава північному сусідові, складає в середньому лише 10% від загальних обсягів її експорту. Європа ж споживає набагато більше цієї продукції. А якщо ще й відкриє кордони для вільної торгівлі, то й поготів ми будемо тільки в плюсі. До того ж, ніхто не збирається відмовлятися від торгівлі з Росією. На питання, що сьогодні заважає українській городині гідно конкурувати на європейському ринку, Федір Негой зауважив, що продукція наших аграріїв насправді є доволі якісною і конкурентоздатною, попри усілякі плітки про недотягування до євростандартів та норм.
- Біда наших селян у тому, що їм набагато простіше та спокійніше збути вирощене в примітивних сітках та бананових ящиках на стихійних базарчиках вздовж траси, аніж надати йому товарно-привабливого вигляду, цивілізовано розсортувати, запакувати, пройти лабораторний контроль і продати достойну продукцію за вигідною ціною, а отже, виручити в кілька разів більше, ще й сплативши податки державі, - зі знанням справи розмірковує Негой.
Серед причин низьких темпів розвитку аграрного сектору держави нардеп як член профільного парламентського комітету вважає відсутність фінансового підкріплення відповідних державних програм, адже сільське господарство досі практично ніхто не лобіював. Промисловців, банкірів, зернотрейдерів - так, а от простих селян… У зв'язку з цим Федір Федорович за голову береться, мовляв, поки не був депутатом і глибоко не вникав у проблеми, звісно, уявляв, що державна казна розкрадається, але ж що в таких розмірах - це жах! З багатомільярдних асигнувань по кишенях казнокрадів розтікалася щонайменше половина бюджетних коштів.
Серед красномовних доведень тому - й реалізація останніх газових угод, від яких зиск мали лише олігархи, в яких у власності перебувають промислові гіганти, котрим, власне, і знизили ціну на споживаний у колосальних обсягах газ. Прості ж смертні ніякого послаблення на гаманці не відчули. Хоч для побутових споживачів, тобто населення, цілком достатньо обсягів газу, що видобувається в Україні, а отже, про прив'язку до дорогого російського блакитного палива тут не може йти й мови. Все це лише примітивні спекуляції, аби бідні й надалі спонсорували багатих.
І хоча трагедії та здобута неймовірно дорогою ціною перемога Майдану мимоволі відійшли з першого плану, поступившись загостренню небезпеки від ворога зовнішнього, Федір Негой досі з величезним трепетом пригадує простих героїв Майдану, з якими, чергуючи, спілкувався по кілька днів на тиждень: "Такого героїзму, патріотизму і сили духу чоловіків, жінок, молоді і навіть дітей я не бачив упродовж свого життя. Люди вийшли за свою свободу, за майбутнє. Я пишаюся, що вони є, їх так багато і що я живу серед таких людей! Вони - немов лавина, що наростає. Зранку ми перекривали своїми машинами рух на Інститутській, яку барикадували. З нами були спочатку десятки, потім сотні, а надвечір - тисячі. За кілька сотень метрів вони ланцюгом передавали бруківку, поміж ними - мами, діти. Таксисти безкоштовно звозили киян у центр. Брехня, хто вірить у те, що революцію сумління робили західняки. За нашими підрахунками, їх було там до 30%, половина - кияни, решта - з інших регіонів. Якщо кому буде легше від усвідомлення, що повстали на Майдані виключно націоналісти, то я - націоналіст, бо цілком розділяю прагнення людей, що вистояли!"
http://www.newday.kherson.ua/component/content/article/4-obwestvo/1901-zalezhnist-vid-rosii-nadto-perebilshena.html?directory=1
Достарыңызбен бөлісу: |