Тема. Зима.
Мета. Фізичний розвиток.
Розвивати загальну моторику в логоритмічних та динамічних іграх та вправах. Вчити дітей орієнтуватися в просторі.
Соціально-моральний розвиток
Розвивати комунікативні здібності дітей . Виховувати потребу у спілкуванні з однолітками.
Пізнавальний розвиток.
Розвивати пізнавальні здібності дітей ,здатність аналізувати, виробляти умовиводи щодо змін в природи, висувати припущення . Стимулювати самостійну активність дітей.
Мовленнєвий розвиток
Розвивати мовне дихання, артикуляційну моторику, діалогічне мовлення. Закріпити вміння чітко промовляти звуки відповідно сигнальним малюнкам; чітко промовляти слова з динамічних і логоритмічних вправ. Вчити дітей називати назву кожного пальця на руці.
Художньо-естетичний розвиток
Розвивати любов до музики; дрібну моторику м’язів пальців.
Креативний розвиток
Закріплювати з дітьми теоретичний досвід з лексичної теми «Зима». Надавати можливість дітям самовизначатись, виявляти творчу ініціативу, здійснювати самостійний вибір, приймати свої рішення.
Матеріали: дзеркала на кожну дитину, вітрячки сніжинки, ілюстрації зими, сніжинки, чарівна паличка, мікрофон, предметні картинки, музика Моцарта п’єса «Сніжинки», музика до пісні «Сніжок-пушок»(автор не відомий), бубон
Хід заняття.
-
Логоритмічна вправа «До логопеда…»(авторська розробка)
Діти крокують по килимку промовляючи слова з рухами відповідно тексту:
До логопеда ми прийшли.
Звуки різні ми знайшли.
Чітко будемо промовляти:
Слова і речення складати.
Один, два, три, чотири, п’ять - (діти повертаються у коло і плескають в долоні)
Хочемо все на світі знати!
-
Дихальна вправа «Хмарка» (авторська розробка)
Хмарка щічки надуває
(діти надувають щічки і утримують повітря до п’яти під рахунок логопеда)
Сильний вітер випускає
Вітерець тихіш стає
Посміхнутися на дає!
Логопед. – Діти, а що з хмарки випадає взимку?
Діти. – Сніжинки.
Логопед. – А чи, хочеться малятам на занятті сніжинками стати?
Відповіді дітей.
Логопед. – Чарівна паличка допоможи малюків сніжинками перетвори.
Логопед торкається паличкою до кожної дитини, повідомляє що вони тепер сніжинки.
Логопед. – А тепер мої сніжинки давай подорожувати та про зиму розповідати.
-
Гра «Знайди свій будинок»
Мета. Розвивати орієнтування в просторі використовуючи предметні малюнки.
Хід.гри: дитині логопед дає малюнок, а дитина повинна знайти такий самий за столомі зайняти своє місце, відповідно малюнку.
-
Розвиток дихання.
Дуємо сніжинки на вітрячку.
-
Артикуляційні вправи.
А, де це на пустунчик-язичок?
Заховався за білий тиночок (зубки разом вправа «Парканчик» утримуємо до п’яти)
« Смачне варення» (облизуємо верхню і нижню губу)
«Гойдалка» (піднімаємо язичок верх і вниз з напругою)
«Конячка» (клацання язичком в повільному, швидкому темпі)
-
Промова звуків подовжено [с][ш][ж][з][р].
-
Гра « Веселий бубон»
Мета. Розвивати фонетичний слух за допомогою музичного інструмента.
Хід гри: діти літають, як сніжинки по килимку коли звучить музика, музика затихає діти повинні зупинитися. Крім того музика за звучанням різна, діти повинні орієнтуватися за музичним ритмом(марш(крокують),швидка(біг на носках)…)
-
Логоритмічна вправа «Сніжинки» з музикою за п’єсою Моцарта «Сніжинки»(авторська розробка). Діти виконують рухи відповідно тексту:
Ми - сніжинки, ми – пушинки
Покружляли, покружляли.
Посідали, посідали.
Полетіли ми на небо –
Вітерець впіймали (повітря набирають у щічки)
Вітерець пустили – (випускають повітря із щічок)
Голівкою закрутили (колові рухи головою)
Ніжками затопали (топають ніжками
Ручками захлопали (плескають в долоньки)
Сніжинка покружляли снігу накидали!
-
Логопед – Діти, покажіть , як падає сніжок?
-
Логоритмічна вправа На гірці»
Діти показують руками , як падає сніжок і промовляють:
На гірці – сніг, сніг, сніг
Під горою – сніг, сніг, сніг
На ялинці – сніг, сніг, сніг, сніг
Під вербою – сніг, сніг, сніг
А, в барлозі?????
Спить ведмідь. Ви ведмедя не будіть!
-
Гра « Мікрофон»
Мета. Розвивати діалогічного мовлення.
Хід гри: логопед пропонує дітям відповідати на запитання:
-
Чому ж гарно взимку?
-
А чому погано?
-
Рухлива гра «Сніжинки»
Мета. Розвивати загальну моторику, орієнтування у просторі.
Хід гри: на килимку розкладені сніжинки. Кожна дитина займає свою сніжинку «будиночок», коли звучить музика сніжинки літають, а як тільки закінчується музика кожна дитина повинна стати на сніжинку. В процесі гри сніжинки зникають і ми визначаємо найспритнішого.
-
Пальчикова вправа .« Наші пальці»(авторська розробка)
Діти виконують вправи пальчиками відповідно до тексту:
Наші пальчики стулялись
Ой! Цікаво що це сталос?
Змерзли? То ж погрієм їх
Вкриєм ковдрою малих (розтираємо долоні і пальчики)
Великий пальчик,
Вказівний пальчик,
Середній пальчик,
Безіменний пальчик,
Мізинчик.
-
Логоритмічна вправа «Сніжок – пушок» з музичним супроводом і рухами.
По селу тепер щоднини
Крутиться метелиця
Сніг лапатий на долині і на гори стелиться
Приспів:
Ой, сніжок ! ой, пушок!
Сніжно-білий
Від сніжку ми усі посвіжіли.
На санки сідайте, діти,
Всіх зима запрошує
За санками в’ється вітер сніжною порошею.
Рефлексія заняття.
Логопед. – Чарівна паличка вже чекає сніжинок в дітей перетворює.
-
Скажіть мені, малята, що з вами трапилося?
-
Що цікавого було в вашій подорожі?
Достарыңызбен бөлісу: |