Математика 2- сынып



Дата21.06.2016
өлшемі35.5 Kb.
#151686
түріСабақ
Математика 2- сынып

Ахметжанова А.Б, бастауыш сынып мұғалімі

СҚО, Есіл ауданындағы Петровка орта мектебі
Тақырыбы: Тік төртбұрыштың қасиеттері.

Мақсаты: Тік төртбұрышпен таныстыру, оны құрастыру және атай білуге үйрету.

Міндеті: а) геометриялық денелерді дұрыс атай білуге үйрету.

ә) екі амалмен шығарылатын есептерді әртүрлі тәсілмен шығара отыра қортынды шығаруға үйрету.

б) ондықты аттап қосу мен азайтуға білімдерін пысықтау.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі: Мұғалімнің іс- әрекеті: Оқушының әрекеті.

Ұйымдастыру жұмысы: Оқушылардың сабаққа дайындығы, зейіндерін аудару.

Амандасуы, қажетті құрал-жабдықтарды алу.

Жаңа сабаққа дайындық

Жаңа сабақты түсіндіру.

Оқулықпен жұмыс.

Қорытынды.


Үйге:


1.Құрастыру. Әр түрлі геометриялық денелерден машина құрастыру.
Қандай геометриялық денелерді қолдандыңдар.

Жаңа сабақтын тақырыбы мен мақсатын хабарлау.

Мұғалімнің көмегімен шығару.

Шартын жазу.

Математикалық диктант.

Э.О.қосу – тапсырма.


91 бет №5,№6



Интерактивті тақтадан геометриялқ денелердің көмегімен машина құрастыру.












  1. Тік төртбұрыш

  2. Шеңбер

Э.О.-қосу. Тыңдау.

Э.О.-қарап отырып дәптерлеріне тік төртбұрыш сызу. Қорытынды жасайды. Тік төрбұрыштың қарама-қарсы қабырғалары бірдей.

№2 Шартын жазу. Қосудың терімділік қасиетін пайдалану.

№3

№2 I –тәсіл (4+5)+3=12



II-тәсіл. 4+(5+3)=12 III-тәсіл . (4+3)+5=12

№3

(30+20)-20=30



30+(20-20)=30

(30-20)+20=30

Қосындының мәнін жазу, қосылғыштардың орнын ауыстыру керек.
Э.О. тапсырманы орындау.


Интерактивті тақта

Электронды оқулықты қосу.

Фигуралар. Көпбұрыштар. Тік төртбұрыш.

Э.О. қосу.

Фигуралар. Көпбұрыштар. Тік төртбұрыш.

1,2 тапсырма





Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет