Сабақ жоспары № Модуль/ пән атауы Қазақ тілі мен әдебиеті Педагог дайындады



Дата28.09.2023
өлшемі239.58 Kb.
#478974
түріСабақ
102 экол жагдайы


Жетісу гуманитарлық-техникалық колледжі
Сабақ жоспары №



Модуль/ пән атауы

Қазақ тілі мен әдебиеті

Педагог дайындады

Ескермес Г.Б.

Сабақ тақырыбы

Ұлттық экология бастаулары.Экологиялық мәдениет және тыйым сөздер.

  1. Жалпы мәліметтер

1 курс; 102

Күні

26.09.2023

Сабақтың түрі

Аралас сабақ

  1. Мақсаты, міндеттері

Мәтін тақырыбына байланысты қосымша материалдарды энциклопедиялардан тауып, ортақ қорытындылар жасау.
Мәтінді тыңдай отырып, негізгі идеяларды (ақпараттарды) қысқаша түртіп жазу (конспектілеу), жазбаға сүйеніп мәтін
мазмұнын түсіндіру.
Сөйлем деңгейінде тыныс белгілерін қолдана білу.

  1. Күтілетін нәтижелер

Мәтінді оқиды, түсінеді.Экологияға қатысты тиім сөздерді есіне сақтайды.
Мәтін тақырыбына байланысты қосымша материалдарды энциклопедиялардан тауып, орындайды.
Берілген суреттер бойынша жазба тапсырманы орындайды (2-3 жай сөйлем құрастырып жазады).

  1. Қажетті ресурстар

Презентация; суреттер; стикерлер.

5. Сабақтың барысы
1. Ұйымдастыру
Сәлемдесу (көңіл күйін көтеру «Шаттық шеңбері»)
Психологиялық дайындық.
Ойға толсын санамыз,
Бестік болсын бағамыз.
Баласындай бір үйдің,
Тату болсын арамыз.
(Бір бірімен амандасады.)


Қызығушылықты ояту
-Суреттерге қарап өз ойыңызды айтыңыз.
-Тақырыпты болжап көріңіз.
Суретпен танысады ,
мазмұның түсінеді
Өз ойын қысқаша айтып береді.



2.Өткен тақырыпты қайталау. Өткен тақырыпты қайталау мақсатында «Flippity» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрап, өткенге шолу жасаймын.

2. Жаңа білімді меңгеру кезеңі:
Оқу мақсатымен таныстыру. Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен оқу мақсаттарын оқушыларға таныстырамын.

1.Анықтаманы дәптерге жазыңыз.
Экология (лат. оіkos – үй, баспана; logos – ілім) – жеке организмнің қоршаған ортамен қарым-қатынасы.

Оқылымның алдыңдағы тапсырма:
Ойтүрткі
- Елімізде қандай экологиялық мәселелер бар?
- Оның зардабы қандай?

2.Оқылым тапсырма .
Тыйым сөздер :
Ұлттық экологиялық тыйым сөздерді жазып,мағынасын ашып түсіңдір!
Анықтама:
Қазақ халқының тәрбие құралдарының бірі – тыйым сөздер. Бұл сөздер есі кірген балаларды жаман әдет, жат пиғыл, орынсыз қылық, теріс мінездерден сақтандырып отырған.

3. Тындалым тапсырмасы:


Сілтеме бойынша өтіп, Арал теңізі туралы бейнебаянды көріп шығыңыз, сұрақтарға жауап беріңіз!
https://www.youtube.com/watch?v=nAuTWxbyjFA
Суреттерден не байқадыңыздар?

- Бейнебаянан не көрдіңіздер?


- Арал теңізінің проблемасын аңғара алдыңыздар ма?
Олар қандай проблема?
- Арал қасіреті деп айтуға келетін жағдай ма екен, қалай
ойлайсыздар?

2.Қорытындылау. Сабақтың мақсатына қол жеткізу нәтижесі (Стикерлер)
Сабақты бекіту үшін «Түсін мені» әдісін қолданамын. Оқушылар кезектесіп қағаз алып, сол қағаздағы сөз жауап болатындай етіп сұрақ қояды.


4.Бағалау критерийлері.
1-4 тапсырмаларды орындаған оқушыға «90-100»
1-3 тапсырмаларды орындаған оқушыға «80-89»
1-2 тапсырмаларды орындаған оқушыға «70-79»

  1. тапсырма орындаған оқушыға «57-69»




5. РЕФЛЕКСИЯ МЕН КЕРІ БАЙЛАНЫС
«ҮЛКЕН ШЕҢБЕР» ТӘСІЛІ

Бүгін не білдіңіз?
Сіз үшін не жаңалық болды?
Сабаққа қатысуыңызды қалай бағалайсыз?
Сабақта қандай қиындықтар туындады?



6. Бағалау
7. Үй тапсырмасы

«Қазақстанның қазіргі экологиялық жағдайы» эссе


Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет