Сабақ тақырыбы: Мәтінді есептер шығару Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары



бет1/2
Дата19.09.2023
өлшемі107.32 Kb.
#478012
түріСабақ
  1   2
Омарқұл Эльяр Ихтиярұлы қмж


Қысқа мерзімді жоспар



Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

9.4.В Ықтималдықтар теориясының элементері

Педагогтің Т.А.Ә.

Омарқұл Эльяр Ихтиярұлы

Күні:




Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы:

Мәтінді есептер шығару

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары:

9.3.2.5 геометриялық ықтималдықты есептер шығаруда қолдану;

Сабақтың мақсаты:

Геометриялық ықтималдықты мәтінді есептер шешуде қолданады

Бағалау критерийлері:

-геометриялық ықтималдықты анықтайды;
-геометриялық ықтималдықты есептер шығаруда қолданады;

Ойлау дағдыларыңың деңгейі:

Қолдану

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңі/ Уақыты

Педагогтың іс-әрекеті

Оқушыңың іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы



  1. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу. Оқушыларды түгелдеу.

  2. Үй тапсырмасын тексеру. «Мен саған, сен маған» әдісі бойынша.

Үй тапсырмасын орындау барысында қателік жіберген оқушыларға түсіндірме жұмыстарын жүргізу.

Слайдтағы дұрыс жауаптар бойынша үй тапсырмасын тексерді. Үй тапсырмасы бойынша жіберген қателері бойынша жұмыс жасайды.

Оқушылар үйтапсырмасын тексеріп бір-бірін «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды

Слайд 1




Өткен сабақты қайталау.
«Миға шабуыл» әдісі.

  1. Элементар оқиғалар кеңестігі дегеніміз не?

  2. Кездейсоқ оқиға дегеніміз не? Мысал келтіріңіз?

  3. Ақиқат және жалған оқиға мысал келтіріңіз?

  4. Кездейсоқ оқиғаның ықтималдығының формуласы?

  5. Жиілік және салыстырмалы жиілік дегеніміз не?

Оқушылар сұрақтарға жауап берді.

Дұрыс жауап берген оқушыларды «Бас бармақ» әдісі бойынша бағаланады






Сабақтың ортасы

Жаңа сабақ. Мұғалім түсіндірмесі. 1-мысал. Қабырғасы 4м болатын жабық куб тәрізді бөлмеде маса бар делік. Оның
бөлме қабырғасынан 1 м қашықтықта ұшу ықтималдығы қандай?

Шешуі:_R=_8см_r=4см__=__Жауабы:_0,25_Жұптық_жұмыс_«Үштік_»_әдісі_(Ойлан,_жұптас,_бөліс)_І_жүп.'>Шешуі:_R=_6см_r=3см__Жауабы:_0,25_ІІ_топ.'>Шешуі:


Жауабы: 0,94
Топтық жұмыс. «Эстафета» әдісі
І топ. Радиустары 3см және 6 см болатын екі концентрлі дөңгелектер берілген. Үлкен дөңгелек ішінен кездейсоқ белгіленген нүктенің кіші дөңгелекке тиісті болу ықтималдығы қандай?
Шешуі:
R= 6см
r=3см
Жауабы: 0,25
ІІ топ. Радиустары 4см және 8см болатын екі концентрлі дөңгелектер берілген. Үлкен дөңгелек ішінен кездейсоқ белгіленген нүктенің осы шеңберлермен шектелген сақинаа тиісті болу ықтималдығы қандай?
Шешуі:
R= 8см
r=4см
=
Жауабы: 0,25
Жұптық жұмыс
«Үштік » әдісі (Ойлан, жұптас, бөліс)
І жүп. Кубқа шар іштей салынған. Кубтан кездейсоқ алынған нүктенің шарға тиістң болуының ықтималдығын табыңдар.
Шешуі:

Жауабы:


ІІ жүп. Сүретте радиустары 8 және 14 см центірі бір нүктеде орналасқан екі дөңгелек салынған. Нысанаға лақтырылған дене үлкен сақинаға түсу ықтималдығын табыңыз.
Шешуі:


=
Жауабы:0,52
Жеке жұмыс. «Өзіңді тексер!» әдісі
Тапсырма. Бетінде 16 шұжығы бар диамтрі 40 см болатын пицца берілген. Егер шұжықтың диамтрі 5 см болса, онда пиццаға себілген тұз түйіршігінің шұжықтың бетіне түсу ықтималдығын анықтаңыз.
Шешуі:
r= см
R= см

ЕББҚ-тың оқушыға арналған тапсырма:







Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет