Сабақтың тақырыбы: Пысықтау жаттығулары.
Сабақтың мақсаты: 1) Оқушылардың өткен тақырыптардан алған білімдерін
тиянақтау, есептер шығарту арқылы пысықтау.
2) Оқушылардың зейіндерін, есте сақтау қабілеттерін, пәнге деген қызығушылығын, логикалық ойлау қабілетін, ауызша және ойша есептеу дағдыларын дамыту.
3) Оқушыларды шапшаң ойлауға, тапқырлыққа, ойын қорыта білуге, шапшаң әрі дұрыс есептеуге, топтық жұмысқа тәрбиелеу.
Сабақтың көрнекілігі: Слайдтар, суреттер, асықтар және т.б
Сабақтың түрі: Сайыс сабақ
Сабақтың әдісі: Сұрақ-жауап, есептер шығару, ойын ойнау
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылардың оқу-құралдарын түгендеп, зейіндерін сабаққа
аудару.
Псих. дайындық: Есептеуге жүйрік болсаң жасыңнан,
Математикаға орын берсең басыңнан.
Барлық ғылым саған үйір болады,
Досың солар табылатын қасыңнан - дей келе математика сабағымызды бастаймыз.
Үй тапсырмасын тексеру: № 4 – есеп, 68 – бет
-
= 62 онд. 750 см = 75 дм
-
= 6 жүзд. 20 бірл. 750 см = 7 м. 5 дм
620 = 6 жүзд. 2 онд. 750 см = 7 м 50 см
Үй тапсырмасын қорытындылау: «Гүл теру ойыны»
1 – гүл: 1 тоннада неше килограмм бар?
2 – гүл: 1 центнерде неше килограм бар?
3 - гүл: 1 килограмда неше грамм бар?
4 – гүл: 1 метрде неше сантиметр бар?
Мұғалім: Жақсы балалар біз масса, ұзындық өлшем бірліктерін қайталадық.
Біз қазір өткен сабақтарға байланысты пысықтау есептерін шығаратын боламыз.
Оқушылар бүгінгі біздің сабағымыз ерекше болмақ. Біз бүгінгі сабағымызда «Алтын сандық» ойынын ойнайтын боламыз. Ол үшін біз алдымен 2 топқа бөлініп алмыз.
-
- топ: «Үшбұрыштар»
-
– топ: «Төртбұрыштр»
Балалар біздер топқа бөліндік, енді мен сіздерді ойынның шарттарымен таныстырып өтейін.
1. Тас қақпа
2. Күміс қақпа
3. Алтын қақпа
4. Алтын сандық
Оқушылар әр қақпаны ашу үшін, бізоның артында жасырылған есептерді 2 топ болып, жарысып шығаруымыз керек. Қай топ 1- ші болып орындаса сол топ қақпаны ашу мүмкіндігіне ие болады және сол топтың қоржынына 20 ұпай салынады.
Ойын шарты түсінікті ме? Ендеше біз ойынымызды бастаймыз.
Дәптермен жұмыс:
Сәуірдің 25 – і
Сынып жұмысы.
158
158=1 жүзд. 5 онд. 8 бірл.
Дайындықты тексеру
№ 1.
54 саны 9 – дан неше есе артық?
54 саны 9 – дан неше бірлікке артық?
10 саны 70 – тен неше есе кем?
10 саны 70 – тен неше бірлікке кем?
Тас қақпа.
№ 2.
(74 - 9) + 7 = 90 (32 + 19) – 17 = 34
(68 + 8) -15 = 61 (27 + 28) + 18=73
Қорытындылау, ұпай санын беру.
Күміс қақпа
№ 3
546 + 20 =566 529 – 309 = 220
682 +314 = 996 543 – 120 = 423
Қорытындылау, ұпай санын беру.
Алтын қақпа
№ 4
Матаның бөлігінен 12 жағажай қолшатырын және 10 шатыр тігуге болады. Төмендегі өрнекпен шығатындай есепке сұрақ қой.
12 + 10 12 – 10
Қорытындылау, ұпай санын беру
Алтын сандық
№ 5
(69 - 54) – (3 + 6) =24 (69 - 54) - (3+6) = 6
69 – (54 + 3) + 6 = 6 69 - (54 - 3) + 6 = 12
Қорытындылау: Жақсы балалар, барлығымыз бүгінгі сабаққа өте жақсы қатыстыңдар. Сендерге көп – көп рахмет
Үйге тапсырма: № 6 , 69 –бет
Қарақұдық орта мектебі
Ашық сабақ:
Өткізген: Құлекенова М
2 «Б» сынып
Бостан - 2012 жыл.
Достарыңызбен бөлісу: |