Сабақтың мақсаты Мәтінді түсініп оқиды; -кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттайды; -іс әрекетіне пікір білдіреді



Дата23.01.2024
өлшемі0.72 Mb.
#489574
түріСабақ
адеб 2 кл КМЖ 55 сабак


Сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар 55 сабақ



Күні:

Мұғалім:

Бөлім

Дені саудың – жаны сау

55 сабақтың тақырыбы

Мен де спортшы боламын

Үлгілік оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

2.2.6.1 – кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау, мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалау.

Сабақтың мақсаты

-Мәтінді түсініп оқиды;
-Кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттайды;
-Іс әрекетіне пікір білдіреді.

Білу, түсіну
Қолдану
Талдау



Сабақтың барысы



Сабақтың кезеңдері / уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ
тың басы
5 мин

Сыныпты қалыпқа келтіру. Ойсергек. Тақтаға бірнеше спортшының суретін іледі. – Осы адамдардың бойында қандай қасиеттер бар деп ойлайсың? Олардың сырт келбеттері қандай? Сабақтың тақырыбымен таныстыру, мақсатын хабарлау.

Бұлар – спортшылар. Олар мықты, төзімді, шыдамды, намысқой . Олардың денесі сымбатты, күші көп деген сияқты жауаптар айтады.

Мадақтау сөздер

Жарайсың дар!



и/б тақта


Сабақ
тың ортасы
25-30 мин



1-тапсырма.
Бекзат Саттарханов – қазақ боксшысы. Ол 20 жасында бокстан олимпиада чемпионы атанды.
Білу. Түсіну. Оқылым.
2-тапсырма. Түсініп оқы
Қыдырбек Рысбекұлы. «Бекзат» – Мәтін кім туралы?
– Мәтін кейіпкерлерін сипатта.
– Мәтіннің қай тұсы саған ерекше әсер етті?
Неліктен?
Мәтіндегі сөздермен жұмыс. Баһадүр – батыр.
Жұптық жұмыс.
3-тапсырма. Сызбамен жұмыс.
Жеке жұмыс.
4-тапсырма. Үзіндіде сипатталған кейіпкерді тап. «Мына қазақтың ойы да, жұдырығы да оқтай ұшқыр... сарт-сұрт ұрып, оңға орғиды. Көздеп ұрып, солға орғиды. Қайсар қазақ енді бәйгені ешкімге бермесін ішіміз сезе қойды».
5-тапсырма. Бекзаттың қарсыласының осал емес екендігін қалай байқадыңдар? Сипаттап айтыңдар.
Бұл тапсырманы да мұғалім жұпта орындауды ұйымдастырады. Жаңа жұптар құруына болады.
Айтылым. 6-тапсырма.
Мәтіннің соңғы азатжолын дауыстап оқы. Не түсінгеніңді өз сөзіңмен жеткіз.
Топтық жұмыс. Стикерлер арқылы топтастыру. Тапсырма. Топ ішінде талқылау.
7-тапсырма.
Бекзаттай спортшы болғың келе ме? Ол үшін не істеу керек?

Оқушылар мәтінмен алдымен іштей оқып танысады. Мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді.
ЕБҚ-Мәтінді түсініп оқиды.
Оқушылар жұпта сызба бойынша сөйлейді.

Берілген үзінді бойынша кейіпкерді табады. Кейіпкердің есімін парақшаға жазады.


ЕБҚ-мәтін бойынша жұмыс жасайды.
Оқушылар мәтін бойынша жұмыс жасайды. Қажет тұсты тауып, әңгімелейді.
ЕБҚ-Мәтін бойыншажұмыс жасайды.

Мәтіннің соңғы азатжолын бірнеше оқушы мәнерлеп оқиды. Түсінгендерін әңгімелеп айтады.


ЕБҚ-Соңғы абзацты дауыстап оқиды.

Оқушылар топта ой бөліседі. Ортақ шешімдер шығарады. Ойларын постерге жазып, сынып алдында қорғайды.


ЕБҚ-Жұппен жұмыс жасайды.

Бағалау критерийі: Мәтінді түсініп оқиды;
Дескриптор:
Мәтінді түсініп оқы ҚБ: «Отшашу»
Бағалау критерийі:
Кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттайды;
Дескриптор: Кейіпкердің есімін парақшаға жазады.
ҚБ: «сызғыш»
Бағалау
критерийі:
Іс әрекетіне пікір білдіреді.


Дескриптор:
Оқушылар мәтін бойынша жұмыс жасайды
ҚБ «бағдаршам»

Әдебиеттік оқу оқулығы. Алматы «Атамұра» 2022 жыл,



Әдебиеттік оқу оқулығы. Алматы «Атамұра» 2022 жыл,



Әдебиеттік оқу оқулығы. Алматы «Атамұра» 2022 жыл,


Әдебиеттік


оқу оқулығы. Алматы «Атамұра» 2022 жыл,

Әдебиеттік
оқу оқулығы. Алматы «Атамұра» 2022 жыл,




Сабақ
тың соңы
10 мин



Синтез. Ойтолғау. Айтылым. Өзің қандай спорт түрімен айналысып жүрсің? Әңгімеле. Рефлексия. «Бағдаршам» әдісі.

Берілген сұрақтарға өз ойларын айтады.

Өз әрекетін бағалайды

«Бағдаршам» әдісі



Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет