Бөлімі: Жай бөлшектерге амалдар қолдану
|
|
Педагогтің аты-жөні:
|
Прназарова Г
|
Күні:
|
30.11.2023
|
Сыныбы:5б
|
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Аралас сандарды қосу және азайту.
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты
|
5.1.2.20 аралас сандарды қосу және азайтуды орындау
|
Сабақтың мақсаты:
|
Оқушылардың аралас сандарды қосу, азайтуды түсіндіру, тақырып бойынша есептер шығару арқылы білімдерін нығайту
|
Бағалау критерийлері
|
Оқушылар бөлімдері бірдей және бөлімдері әртүрлі жай бөлшектерге қосу және азайту амалдарын орындай алады
|
Құндылықтарға баулу
|
Ынтымақтастық, еңбек пен шығармашылық, ашықтық, өмір бойы білім алу құндылықтарына баулу сапалық және эксперименттік тапсырмалар арқылы іске асырылады.
|
Сабақ кезеңі/
Уақыты
|
Педагогтің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
20 мин
|
I Ұйымдастыру кезеңі.
Оқушылармен амандасып, оларды түгендеп, сабаққа дайындығын тексеру.
Сабақ тақырыбымен, жоспарымен және оқу мақсатымен таныстыру.
II. Өткен сабақты қайталау (жеке жұмыс):
Оқушылар келесі 5 сұрақтық сандық диктант орындайды. Орындап болған соң олар дұрыс жауабымен тексереді.
Егер дұрыс болса «1» дұрыс болмаса «0» деген сан қойылады. Нешеуі дұрыс болғанына қарай балл қояды.
дұрыс бөлшек
Бөлімдері бірдей екі бөлшектің қайсысының алымы кіші болса , сол бөлшек үлкен болады.
Бөлшекті: қысқартсақ
Дұрыс жауабы : 10100
|
Оқушылар оқушылар үй тапсырмасын көрсетеді
|
Дескриптор
- Қозғалыстағы дененің жылдамдығы мен орташа жылдамдығын есептейді.
|
|
Сабақтың ортасы
15мин
|
Жұлдызшаның орнына қалып кеткен сандарды қойыңыздар:
1 -
6
10
5
Қай сан артық?
|
Оқушылар өзіндік жұмыс істейді
|
Дескриптор
-Жұлдызшаның орнына қалып кеткен сандарды қояды
Жалпы балл-4
|
Дәптер
|
Сабақтың соңы
10мин
Рефлекция
Бағалау
Үй тапсырмасы
|
Өрнектің мәнін табыңдар:
6 3)
Қарбыз бен қауынның массалары кг болды. Ондағы қауын Қарбыз қауыннан неше килограмм ауыр?
Аралас сандарды азайтыңдар
–
БББ кестесі
Тапсырмалардың бағалау критерий бойынша бағаланады.
|
Оқушылар жаңа сабақты тапсырмаларын орындайды.
II -нұсқа
Жұлдызшаның орнына қалып кеткен сандарды қойыңыздар:
1 -
2
15
3
Қай сан артық?
|
Дескриптор
Өрнектің мәнін табады
Жалпы балл-2
|
Алдамұратова.Т.А «Атамұра»,
Математика 5- сынып.
2017 ж.
|