Сабақтың тақырыбы: Көбейтудің ауыстырымдылық заңы Күні



Дата19.03.2024
өлшемі39.44 Kb.
#496029
түріСабақ
Көбейтудің ауыстырымдылық заңы


Пәні: Математика
Сабақтың тақырыбы: Көбейтудің ауыстырымдылық заңы

Күні: 23.01.18ж

СЫНЫП: 2 «Г»

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспаған оқушылар саны:

Сабақ негізделген оқу мақсаттары

2.1.2.2 - көбейту және бөлу - өзара кері амалдар екенін түсіну, көбейту және бөлу амалдарының компоненттері арасындағы байланысты анықтау

Сабақ мақсаты:



Барлық оқушылар:
• Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді.
Оқушылардың басым бөлігі:
• Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады.
Кейбір оқушылар:
• Білімді сыныптастарына түсіндіріп оқулықтан тыс ресурстар қоса алады.

Бағалау критерийі

  • Көбейтудің ауыстырымдылық қасиетін белетін болады.

Ресурстар

Оқулық, суреттер, және әртүрлі заттар, кері байланыс.

Әдіс-тәсілдер

Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру,көрнекілік. Рефлексия.

Пәнаралық байланыс

Музыка, қазақ тілі.

Алдыңғы білім

  • Заттарды топтап санауды біледі;

  • Заттар тобын бірнеше тең бөліктерге бөле алады;

  • Ауыстырымдылық заңын біледі.

Сабақтың жоспары

Жоспарланған уақыт

Сабақ барысы :

Ресурстар

Басталуы



Сәлемдесу.
Сынып реттілігін қадағалау. Оқушыларды түгендеу. Оқу құралдарын байқау.
Сұрақ-жауап:

  • Сандардың неше түрі бар?

  • Тақ сандарды ата.

  • Жұп сандарды ата.

  • Көбейтудің компоненттерін ата.

  • Бөлудің компоненттерін ата.

Психологиялық ахуал қалыптастыру:
Бір-бірімізді тыңдаймыз десек 1 рет қол шапалақтаймыз!
Ұйымшыл боламыз десек 2 рет
Белсенділік танытамыз десек 3 рет шапалақтаймыз!


Жаңа білім

Білу және түсіну
Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады.
1.Суреттерге қара.Балалар алаңында неше текше бар?Өрмелеу қабырғасына неше шаршы сызылған?
2. Ойлан!
А) Кестеде неше баған және неше жол бар?Барлығы неше ұяшық бар?
3*5=15 ұяшық
5*3=15 ұяшық












































Ә) Қорапқа текшелер салынды.Неше қатар болды?Неше баған?Барлығы неше текше болды?
5*4=4*5
текше а*в=в*а





























































Көбейткіштердің орнын ауыстырғаннан көбейтіндінің мәні өзгермейді.
3.Үлгі бойынша орында.
20*2=20+20=40 6*3=6+6+6=18
2*20=40 3*6=18

Оқулық,
мәтіндер.

Ортасы

Қолдану
Дәптермен , тақтамен жұмыс.
4.Қысқаша жазылуы бойынша есептер құрастыр.
І-ші шаңғышы-27 м
ІІ-ші шаңғышы-19 м ?
ІІІ-ші шаңғышы-?м, 3 м артық
Шешуі: (27+3)+(19+27)=76
Жауабы: барлығы 76 метр
Тапсырмалар орындау соңында кері байланыс орнату. Оқушылардың тапсырманы орындау деңгейіне сай бағалап отыру.




Сергіту сәті

Сергіту сәті "Күміс құмған-ай"




Аяқталуы



Синтез
6.Тиімді тәсілмен есепте.
23+18+7=48 68+12+9=89
65-5+10=70 56-20-6=30


Кері байланыс

«Бағдаршам» әдісі




Үйге тапсырма: 25-бет №5

Рефлексия





Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет