Сабақтың тақырыбы: Өнімділік. Бірлескен жұмыс. Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты



Дата09.12.2022
өлшемі2.53 Mb.
#466964
түріСабақ
кмж үлгі матем





Білім беру ұйымының атауы

«

Пәні:

Математика

Бөлім:

Мамандық әлемі. Есеп шығару

Педагогтің аты-жөні:




Күні:




Сынып: 4

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Өнімділік. Бірлескен жұмыс.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

4.5.1.2 есептерді шығаруда жұмысқа жіберілген уақыт, атқарылған жұмыс, өнімділік/ егіннің түсімділігі, ауданы мен массасы/ жылдамдық, арақашықтық, уақыт/ биіктік, ені, ұзындық, көлемі шамаларырының өзара тәуелділігін пайдалану

Сабақтың мақсаты

Бірлесіп жұмыс істеуге берілген есептерді шығаруды үйренеді

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру
Өзін-өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру

Жаңа білім

Бекіту

Кері байланыс



Сабаққа дайындық

Үй тапсырмасын тексеру


Жаңа тақырып. 1 тапсырма


169сағ=169/24=7(1к)=7тәул.1сағ
Геологтар күні-сәуірдің алғашқы жексенбісі
800мин800/60=6(25қалд.)=6мин25сек.
Полиция күні-23 маусым
385с=385/60=6(25қалд)=6мин 25сек
Кеншілер күні-тамыздың соңғы жексенбісі
607с=607/60=10(7қалд )=10мин 7сек
Мұғалімдер күні-қазанның алғашқы жексенбісі
2 тапсырма

3- тапсырма
А. t=3сағ
Шебер-20бөлш/сағ ? бөлш/сағ
Шәкірті-?бөлш/сағ, б
Ш: V2=20/2=10бөлш/сағ
V=V1+V2 V2=20+10=30 (бірлескен ж)
A=V*t A=30*3=90бөлш/сағ
Ж: Олар 90 бөлшек жасады
Ә. A=56 t1=3 V1=V2 V1=? V2=?
t=t1+t t=3+4=7бөлш/сағ
V=A/t=56/7=8бөлш/сағ
A1=V*t1=8*3=24 бөлшек
A2= V*t2=8*4=32 бөлшек
Ж: 1-ші жұмысшы 24, 2-ші жұмысшы 32 бөлшек жасайды
4-тапсырма

ФС тапсырмасы. 5-тапсырма
S=1900м t1=1мин t2=2мин
V1=54км\сағ=54*1000/60=900м\мин
V2=?км\сағ
S1=V1*t1 S1=900*1=900м
t2=t-t1=2-1=1мин
S2=S-S1=1900-900=1000м
V2=S2/t2=1000/1=1000м\мин
1000/1000*60/1000=60км\сағ

Шығармашылық тапсырма.6 тапсырма


7451+526 7451+536
7451+566 7451+586
Бірінші қосылғыштар бірдей. Сондықтан есептемей өсу ретімен жазуға болады
526<536<566<586
Менің мысалым:
700+365 700+456 700+615 700+832

ЕБҚ 7 тапсырма


56*10=560 360*100=36000
41*1000=41000

ЕҚБ
Зерттеушілік тапсырма. 8 тапсырма


Қайраттың әпкесі-Алуа
Беріктің әпкесі –Толқын
Талғаттың әпкесі-Сәния

9 тапсырма.Үй тапсырмасы



«Бас бармақ» әдісі арқылы жүзеге асады



Үй тапсырмасын тексертеді
Шамалардың мәнін табады
Есептерді шығарады
Есептерді шығарады
Есеп шешуін жазады
Кесте бойынша өрнек құрады

Есепті шығарады


Мәндерді өсу ретімен жазады


Мәндерді өсу ретімен жазады


Мысал келтіреді


Бірінші өрнектерді орындайды


Ойлану арқылы жауабын айтад

Үй тапсырмасын түсініп алады


Кері байланыс жасайды



ҚБ:



Дескриптор:


Шамалардың мәнін таба алды
Мереке күндерін атай алды

ҚБ:
Дескриптор:


Есепті шығару жоспарын қарастыр алды
Есепті шығарып жауабын жазды

Дескриптор:


Есептің шығару жоспарын құрады-1Б
Қолданған формуласын айтады-1Б

ҚБ:




Дескриптор:
Есепті шығарады
Формулаларды қолдануды біледі

Дескриптор:


Кестемен жұмыс жасауды біледі
Кестені пайдаланып өрнек құрады,мәнін табады

Дескриптор:


Қозғалысқа арналған есепті шығарды-1б
Есеп шығаруда формулаларды қолданды-1б

Дескриптор:
Есептеуді орындамай –ақ мәндерін өсу ретімен жазды-1б
Өз мысалдарын келтіре алды-1б

Дескриптор:


Әр бағандағы бірінші өрнектің жауабын жазды,есептеді

ҚБ:




Дескриптор:
Есепті шығара алды-1б
Есеп мазмұнын түсінеді-1б

Сабақ туралы ойын айтады



Дәптерлер

Кәсіби мерекелер тізбесі


Мамандықтар туралы суреттер
Баспахана туралы суреттер
Шеберлер туралы бейнебаян

Бөлшектер


Суреттер

Дәптер

Кесте
ААвтокөлік


тердің макеті, суреттері
Сызба

Суреттер

Плакат
Есептеу тәсілдері жазылған плакат

Суреттер
Теледидар


Кері байланыс парағы






Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет