"Т.Рысқұлов атындағы орта мектебі және МЖИ"КММ
Мұғалімнің аты-жөні:
|
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
|
Күні: Сынып: 6
|
Пәні: математика
|
Бөлім: Рационал сандарға амалдар қолдану
|
Сабақтың тақырыбы
|
Рационал сандарды көбейту
|
Оқу мақсаттары
|
6.1.2.15Рационалсандарды көбейтуді орындау;
|
Сабақмақсаттары
|
Оқушылар: Рационал сандарды көбейтуді орындайды;
|
Бағалау критерийлері
|
Оқушы:Табалары бірдей рационал сандарды көбейтеді
Таңбалары әртүрлі сандарды көбейтуді орындайды
|
Тілдікмақсаттар
|
Оқушы: Берілген сабақтың математикалық терминологиясын қолданады;
рационал сандарды көбейтуді ауызша айқындайды;
рационалсандардыкөбейту ережелерін тұжырымдайды;
Пәнгеқатыстылексикаментерминология:
оң сан; теріс сан; бүтін сан; рационал сан; санның модулі;
таңбалары бірдей сандар; таңбалары әртүрлі сандар;
Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер:
таңбалары әртүрлі сандарды көбейту үшін;
таңбалары бірдей сандарды көбейту үшін;
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Есептер шығару барысында Жалпыға бірдей еңбек қоғамын бойларына сіңіру Бір-бірін сыйлауға, тындауға, өзара мәдениеттілікке және жұппен жұмыс істей білуге, ұжымдылыққа, шыдамдылыққа, жауапкершілікке, әділдікке тәрбиелеу
|
Пәнаралық байланыстар
|
|
Бастапқы білім
|
Рационал сандарды көбейту ережесін біледі
|
Саралау оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?
|
Оқушылар сабақ бойы жеке және жұпта жұмыс жасайды. Сабақта әр түрлі деңгейдегі тапсырмалар беру арқылы саралау қарастырылған. Қабілеті жоғары оқушыларға қосымша тапсырмалар дайындалған
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
Әрбір оқушы өзін өзі бағалайды және бір-бірін жұпта бағалайды.
|
Ресурстар АКТ
|
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы.
|
Сабақта сыныпта қозғалып жүруге арналған белсенді іс-әрекет түрлері қарастырылған
|
Сабақбарысы
|
Сабақ кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
|
Сабақтың басы
3 min
8 min
|
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу. Раппорт орнату
1)Оқушылардың сабаққа қатысуын, сабаққа дайындығын тексеру.
2 ) Үй тапсырмасын тексеру.Жұпта оқушылар бірін-бірі тексереді
ҚБ Оқушылардың бірін бірі бағалауы
3) Сабақтың мақсаттарымен, күтілетін нәтижелермен таныстыру
Өткенді қайталау Тест
Екі теріс санның көбейтіндісі қандай сан екенін көрсет.
А)оң В) оң да, теріс те бола алады С) теріс Д) нөлгетең
2) Таңбалары әртүрлі сандардың көбейтіндісі қандай сан екенін көрсет
А) оң В) теріс С) нөлгетең Д) оң да, теріс те бола алады
3) Мәні теріс сан болатын өрнекті көрсет.
А) –7 ⋅ (–2,7) В) –2 ⋅(–5) С) 8 ⋅ (–3) Д) –2,86 ⋅ |–3,23|
4) Нәтижесі 30-ға тең өрнекті көрсет.
|
|
|
А) –30 ⋅ (–1) В) (–10) ⋅ (–3) С) –15 ⋅ 2 Д) (–4) ⋅ 65
5)4 ⋅ (–0,2) ⋅ (–5) өрнегінің мәнін тап.
А) 4 В) –4 С) 40 Д) –40
6) (–85) ⋅ (–0,9) өрнегініңмәнін тап.
А) –2 В) 90 С) –90,3 Д) 76,5
КБ. Дұрыс жауабы бойынша уақытында ауызша кері байланыс беріледі.
|
|
|
Достарыңызбен бөлісу: |