Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:
9.2А Тотығу-тотықсыздану реакциялары
|
Мектеп: №9 В. Савва атыдағы мектеп-лицей
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні: Жеңіс Н.
|
Сынып: 9
|
Қатысқандар:
|
Қатыспағандар:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Тотығу-тотықсыздану реакциялары
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары
Ойлау дағдыларының деңгейлері:
Білу, түсіну, қолдану
|
9.2.2.4 тотығу және тотықсыздану үдерістері бір-бірімен байланысты екенін және бір мезгілде жүретіндігін түсіну
|
Сабақтың мақсаты
Нақты қол жетімді уақытта шектеулі сабақтың Smart мақсаты негізінде құрастырдым
|
Тотығу және тотықсыздану үрдістерін түсіну;
Тотығу –тотықсыздану реакциялары нәтижесінде қандай элементтердің электрондарды беретінін немесе қосып алатынын есептеңіз;
|
Бағалау критерийі- Сабақтың мақсатына жету Блум таксономиясының ойлау деңгейіне негізделіп құрастырдым
|
Тотығу және тотықсыздану үрдістерін ажыратады;
Тотығу тотықсыздану реакцияларындағы элементтердің берген немесе қосып алған электрондарының суммасы нолге тең болатындығын есептейді;
|
Тілдік мақсаттар- Академиялық тілде сөйлеу үшін тілдік мақсаттарды қолданамыз. Айтылым-тыңдалым, оқылым-жазылым компоненттері орындалды
|
Оқушылар тотығу-тотықсыздану туралы өз сөзімен түсіндіре алады.
Терминдерді біледі: тотығу, тотықсыздану электртерістілік,жоғары тотығу дәрежесі, төменгі тотығу дәрежесі
Сөз тіркестері
Бөлшектердің электрон беру процесін.........деп атайды
Бөлшектердің электрондарды қосып алу процесі.........деп аталады
Үштілділік
English
|
Қазақша
|
Орысша
|
Oxidation degree
|
Тотығу дәрежесі
|
Степень окисления
|
Electronegativity
|
Электртерістілік
|
Электроотрицательность
|
Oxidant
|
Тотығу
|
Окислитель
|
Reductant
|
Тотықсыздану
|
Восстановитель
|
|
Құндылықтарға баулу-«Мәңгілік елдің» 7 механизміне негізделіп алынды
|
Индустрияландыру мен инновацияларға негізделген экономикалық өсу. Ақпараттық сауаттылық, құнды әрі маңызды ақпаратты таба білу , азаматтық жауапкершілік
|
Пәнаралық байланыс
Оқу мақсаттарына қарап физика, математика пәндерімен байланыстырылды
|
Математика- тотығу-тотықсыздану есептерін щығаруда
Физика- катион және анион болып бөлінуі кезінде
|
Алдыңғы білім
Брунердің спиральді оқыту бағдарламасына сәйкес алдыңғы білімді қайталап, жаңа біліммен ұштастырылды
|
8.1.3.1 Атом құрылысы
9.2.2.3 Тотығу дәрежесі
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
5 минут
|
1.Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. Сыныпта жағымды атмосфера орнату үшін «Фронтальды сұрақ»:
Мақсаты: оқушыларға өткен сабақ бойынша тосыннан сұрақтар қойып, жауап алу. Бұл оқушылардың жылдам, шапшаң ойлау дағдыларын жетілдіреді.
Атомдар мен иондар анықтамасы
Атомдар мен иондардың ерекшелігі
Электрондардың анықтамасы
Тотығу дәрежесі дегеніміз не?
Тотығу дәрежесін қалай есептейді?
|
Достарыңызбен бөлісу: |