Бөлім
|
Заттар және олардың қасиеттері. Ауа мен су
|
Педагогтің аты-жөні
|
|
Күні:
|
16.11.2023ж
|
Сынып:3
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтыңтақырыбы
|
Заттың қасиеттері
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту/оқу мақсаттары
Мемлекеттік тапсырыс
|
4.3.1.1 заттың қасиетіне байланысты қолдану аясын анықтау
4.1.2.2 алынған нәтижені оқушы таңдаған формада ұсыну
Сұрақ, тапсырма – «Пісіру» (топ, жұптық талқылау) – Жауап, орындау - Рефлексия
|
Сабақтың мақсаты
Барлық оқушылар 45 мин не үйренетіндігі, жасай алатындығы, дағды қалыпт-ды.
Оқу мақсаттары
Сабақтың мақсаты
Тапсырма
Дескрипторлар
|
Барлық оқушылар
Сыныптағы кемінде 3 заттың 2-ден кем емес қасиетіне байланысты 2-ден кем емес қолдану аясын анықтайды,
алынған нәтижені өзі таңдаған формада (ауызша, кластер, кесте, сурет, т.б.) ұсынады.
Тапсырма №1 (Т). Сұрақтар:
Қандай заттар?
Қасиеттері қандай?
Қолданысы?
Тапсырма №2 (Ж). (Балалар) Сыныптағы кемінде 3 заттың 2-ден кем емес қасиетіне байланысты 2-ден кем емес қолдану аясын анықтап, алынған нәтижені өздерің таңдаған формада (кластер, кесте, сурет, т.б.) ұсыныңдар.
Дескрипторлар.
1. Сыныптағы кемінде 3 затты таңдайды.
2. Әр заттың 2-ден кем емес қасиетін атайды.
3. Әр қасиеттің 2-ден кем емес қолдану аясын анықтап
4. Алынған нәтижені өздерің таңдаған формада (кластер, кесте, сурет, т.б.) ұсынады.
Тапсырма №3. Тапсырманы таныстыру, талдау (бағалау).
Рефлексия: Жетістік. Кедергі. Шешу жолдары.
*Заттың қандай қасиеттері болатынын біледі.
*Затты қасиетіне байланысты қалай қолданатынын түсінеді.
1. Білу және түсіну
2. Қолдану
3. Ойлаудың жоғары деңгейі (талдау, жинақтау, бағалау).
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезең
уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы.
6 минут
|
Ұйымдастыру кезеңі.
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.
«Жер, су, ауа» ойыны
-
-
Топқа бөлу.
Балалар топқа бөліну үшін қораптың ішінен заттар таңдап алу арқылы 4 топқа бірігеді.
Алдыңғы білімді еске түсіру.
«Додокаэдр әдісі» әдісі арқылы жүреді.
-Бүйрек қандай қызмет атқарады?
-Жүйке жүйесіне қандай мүшелер жатады?
-Жүйке жүйесінің қызметі қандай?
- Қандай сезім мүшелері бар?
-Балалар,біз неліктен заттар арқылы біріктік?
-Бұл заттарға не ортақ?
Топтың атауын атап айту.
1.Ағаштан жасалған заттар тобы (сызғыш,парақ,салфетка )
2.Матадан жасалған заттар тобы(шүберек,киім,қолғап)
3. Темірден жасаған заттар тобы (қасық,шеге,қағаз қыстырғыш)
4. Пластмассадан жасалған (қасық,қуыршақ,қалам)
Балалар,олай болса біз бүгін «Заттың қасиеттері» туралы оқып, білімімізді кеңейтетін боламыз.
Сабақ мақсаты жария етіледі.
|
Ширату ойынын қол қимылдарымен орындайды.
Додокаэдр әдісі арқылы сұраққа жауап береді.
Алынған заттар арқылы топтың атын анықтап,тақы
рыпты шығарады.
Сабақ мақсатымен танысады.
|
Бағалау
|
АКТ тақта,презентация,үлестірмелі заттар.
Слайд
|
Сабақтың ортасы
20 мин
|
Жаңа сабақ .
Тыңдалым.Айтылым
1-тапсырма
Білу, түсіну
Бейнеролик арқылы жаңа сабаққа түсінік беру.
Тыңдалған бейнеролик бойынша сұрақтар қою.
|
Достарыңызбен бөлісу: |