Күні:
|
29.03.2023
|
Бөлім:
|
Тағам мен сусын. Дені саудың-жаны сау.
|
Педагогтің аты-жөні:
|
Нурпейсова А.С
|
Сынып:1 «Д»
|
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың
тақырыбы
|
№103 сабақ. 11-ден 20-ға дейінгі сандардың құрамы
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
1.1.1.3** 20 көлемінде сандардың разрядтық құрамын анықтау, разрядтық қосылғыштарға жіктеу;
|
Сабақтың мақсаты
|
Сандардың разрядтық құрамын анықтайды, разрядтық
қосылғыштарға жіктейді
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың
кезеңі/уақыты
|
Педагогтіңәрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтыңбасы (3мин)
|
Ұйымдастырукезеңі:
Сәлемдесу.
Оқушыларды түгендеу.
Психологиялық ахуал орнату.
1,2,3
Қанат қағып ұш!
4,5,6
Көк асапанда қалқы!
7,8,9,10
Өз орныңа қон!
Дәптерге орындаған тапсырмаларын тексеру, қосу мен азайтуға қатысты сұрақтар қою
|
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Балалар шапалақ соғады
Сұрақтарға жауап береді
|
|
|
Сабақтың
ортасы
(5мин)
8 мин
|
«Ой қозғау»
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айтылады.
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс
«Барлық сыныппен жұмыс» әдісі
№1 Текшелерді санауға көмектес.
Есептеуді түсіндір.
ЕББҚ
Суретте берілген заттарды санап, тиісті санмен сәйкестендір
ЕҚБ
Азайтуға берілген мысалдың есепте, мәнін разрядтық қосылғыштардың қосындысына жікте
|
Фазлда берілген разрядтық қосылғыштардың қосындысын табады
Ережені қайталайды
Дескриптор:
- қосудың мәнін табады
-азайту амалына өрнек құрады
-мәнін табады
Дескриптор:
- заттарды санайды
-тиісті санмен сәйкестендіреді
Дескриптор:
-азайтуға берілген мысалдың мәнін табады
-оны разрядтық қосылғыштардың қосындысына жіктейді
|
Мадақтау
Жарайсың
Жарайсың!
|
Оқулық
86-бет
|
12 мин
2 минут
|
2- тапсырма Жеке жұмыс
«Біліміңді қолдан!» әдісі
№2 Дәптеріңе жазып, есепте.
18-8=10 10+9=19 19-9=10
10+7=17 13-3=10 10+2=12
Сергіту сәті
«Денеме демалыс» жаттығуы
|
Дескриптор:
- екітаңбалы саннан біртаңбалы санды азайтудың мәнін есептейді
-біртаңбалы сан мен екітаңбалы санды қосудың мәнін есептейді
Жаттығу жасайды
|
Тамаша!
|
Оқулық 86-бет
|
Сабақтың
соңы
5мин
|
3 –тапсырма Жұптық жұмыс
«Көршіңмен әңғімелес!» әдісі
№3 «Жеуге жарамды-жеуге жарамсыз» ойыны. Тізбектерді есептеп, Әлияның нені жасырғанын анықтайсың.
Жеуге жарамды- алма (10)
Жеуге жарамсыз- қуыршақ (4)
|
Дескриптор:
- қосу мен азайтуға берілген тізбекті есептейді
-шыққан мәніне сүйеніп жеуге жарамды, жарамсыз затты анықтайды
|
«Комментарий»
арқылы
|
Оқулуқ 87-бет
|
Рефлексия
5мин
|
Кері байланыс
«Үш сұрақ » әдісі
1.Бүгінгі сабақтан не білдің?
2.Саған қандай тапсырма қиын болды?
3.Қандай тапсырма қызықты болды?
|
Бүгінгі сабақтан алған білімдері туралы айтады
|
Мадақтау
Жарайсың!,
Жақсы!
Талпын!
|
|
Күні:
|
30.03.2023
|
Бөлім:
|
Тағам мен сусын. Дені саудың-жаны сау.
|
Педагогтің аты-жөні:
|
Нурпейсова А.С
|
Сынып:1 «Д»
|
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың
тақырыбы
|
№104 сабақ. Қосу және азайту / Қысқа азық дайындаймыз
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
1.1.2.5 20 көлеміндегі біртаңбалы мен екітаңбалы сандарды ауызша қосу және азайтуды орындау;
|
Сабақтың мақсаты
|
20 көлеміндегі біртаңбалы мен екітаңбалы сандарды ауызша қосады және азайтады
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың
кезеңі/уақыты
|
Педагогтіңәрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтыңбасы (3мин)
|
Ұйымдастырукезеңі:
Сәлемдесу.
Оқушыларды түгендеу.
Психологиялық ахуал орнату.
1,2,3
Қанат қағып ұш!
4,5,6
Көк асапанда қалқы!
7,8,9,10
Өз орныңа қон!
Дәптерге орындаған тапсырмаларын тексеру, қосу мен азайтуға қатысты сұрақтар қою
|
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Балалар шапалақ соғады
Сұрақтарға жауап береді
|
|
|
Сабақтың
ортасы
(5мин)
8 мин
|
«Ой қозғау»
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айтылады.
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс
«Барлық сыныппен жұмыс» әдісі
№1 13-ке 5-ті қалай қосуға, 19-дан 5-ті қалай азайтуға болатынына қара.
ЕББҚ
Суретте берілген заттарды санап жаз, сол санды нүктемен көрсет.
ЕҚБ
Ағаштарда берілген екі таңбалы сандармен бір таңбалы сандарды ауызша қос және азайт.
|
Қосу мен азайтуға берілген өрнекті ауызша есептейді
Ережені қайталайды
Дескриптор:
-қосудың мәнін қалай табуға болатынын түсінеді
-азайтудың мәнін қалай табуға болатынын түсінеді
Дескриптор:
- заттарды санап жазады
-нүктемен көрсетеді
Дескриптор:
-берілген сандарды пайдаланып ауызша қосады
-берілген сандарды пайдаланып ауызша азайтады
|
Мадақтау
Жарайсың
Жарайсың!
|
Оқулық
88-бет
|
12 мин
2 минут
|
2- тапсырма Жеке жұмыс
«Біліміңді қолдан!» әдісі
№2 Дәптеріңе жазып, оны есепте.
Сергіту сәті
«Денеме демалыс» жаттығуы
|
Дескриптор:
- екітаңбалы саннан біртаңбалы санды азайтудың мәнін есептейді
-біртаңбалы сан мен екітаңбалы санды қосудың мәнін есептейді
Жаттығу жасайды
|
Тамаша!
|
Оқулық 88-бет
|
Сабақтың
соңы
5мин
|
3 –тапсырма Жұптық жұмыс
«Көршіңмен әңғімелес!» әдісі
№3
|
Дескриптор:
- қосуды есептеу жолын түсіндіреді
-азайтуды есептеу жолын түсіндіреді
-теңдіктер құрады
|
«Комментарий»
арқылы
|
Оқулуқ 89-бет
|
Рефлексия
5мин
|
Кері байланыс
«Үш сұрақ » әдісі
1.Бүгінгі сабақтан не білдің?
2.Саған қандай тапсырма қиын болды?
3.Қандай тапсырма қызықты болды?
|
Бүгінгі сабақтан алған білімдері туралы айтады
|
Мадақтау
Жарайсың!,
Жақсы!
Талпын!
|
|