Таныстым: Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Момынай жалпы орта білім беретін мектебі Қысқа мерзімді (сабақ)



Дата15.03.2024
өлшемі77.17 Kb.
#495714
түріСабақ

Таныстым:
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Момынай жалпы орта білім беретін мектебі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Пәні: Алгебра ҚГБ
Тақырыбы: Функцияның кризистік нүктелері мен экстремум нүктелері

Бөлім:

10.3АТуындының қолданылуы

Педагогтің Т.А.Ә.

Алиева Гүлжан Аманкулкызы

Күні:

19.02.2024ж

Сынып: 10 «А»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Функцияның кризистік нүктелері мен экстремум нүктелері



Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

10.3.1.17 - функцияның кризистік нүктелері мен экстремум нүктелерін табу;

Сабақтың мақсаты

Функцияның кризистік нүктелері мен экстремум нүктелерін табу.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс
тар

Сабақтың басы



Оқушылармен амандасу, түгендеу, назарын сабаққа аудару
Жағымды психологиялық ахуал орнату.
Оқу мақсаттарымен таныстыру.
Үй тапсырмасын тексеру.



Жинақтала
ды, сабаққа ынталанады.



Оқулық.



Сабақтың ортасы

Өткен сабақты пысықтау.
Мысал. Функцияның экстремумдық нүктелерін табуға қолданбалы есеп
Бақалардың саны көбейеді, ал кейбір кезеңдерде маусымға байланысты төмендейді. Олардың санын мына теңдеумен модельдеуге болады, мұндағы t - жыл басынан бергі айлар саны.
Табыңыз:
а) Жыл басындағы бақалар санын
b) Маусымдағы алғашқы ең үлкен көбею кезеңіндегі бақалар санын табыңыз
Шешуі: а) , t = 0 демек
b) , демек .
при . Мұнда , .
Максимум және минимум нүктелеріне зерттейміз
,

Бақалар саны 1500 тең.
Дескриптор:

Деңгейлі тапсырмалар орындау.
А деңгей

  1. функциясының экстремум нүктелерін табыңыз.

  2. функциясының экстремумын табыңыз.

В деңгей

  1. функцияның туындысы түрінде болсын. Экстремум нүктелер санын табыңыз

С деңгей

  1. функциясының экстремум нүктесін табыңыз.

Жеке жұмыс
№1. функциясының максимум нүктелерін табыңыз.
№2. функциясының минимум нүктелерін табыңыз.
Дескриптор:
1) функциялардың туындысын табады;
2) функцияның сындық нүктелерін анықтайды;
3) сындық нүкте бөлетін әрбір аралықтағы туындының таңбасын анықтайды;
4) функцияның өсу және кему аралығын табады;
5) Функцияның максимум нүктесін табады;
6) функцияның минимум нүктесін табады;

Алдыңғы сабақта алған білімдерін еске түсіреді.

Қосымша ақпарат көздерін пайдалана отырып түсінеді


Тапсырманы жұптасып орындайды


Дескрипторды қолданады
Тез орындап болған оқушылар қосымша есептер шығарады.

Балл деңгейіне қарай беріледі


«А»-1б
«В»-2б
«С»-3б
Дескриптор бойынша бағаланады.



bilimland.kz


Сабақтың соңы

Үй жұмысы: №
Рефлексия.

Білемін

Білдім

Білгім келеді













Үй жұмысын алады.
Рефлексияны орындайды








Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет