Мектеп
|
«Ә.Байсалбаев атындағы орта мектеп» КММ
|
Қысқа мерзімді жоспар бөлімі:
|
Python тілінде программалау
|
Мұғалімнің аты-жөні:
|
Сайдаева М.А.
|
Күні
|
30.01.2024
|
Сынып
|
6
|
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
|
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Мәліметтер типтері
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары
|
6.3.3.1 деректер түрлерін жіктеу
|
Сабақ мақсаттары
|
Деректердің типтері туралы ұғым қалыптастыру, жіктеу және Python тілінде деректердің типін пайдаланып берілген программаның кодын жазу.
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Білім алушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Басы
Үйымдастыру
3 мин
Үй тапсырмасын тексеру.
5 мин
Жаңа сабаққа кіріспе
4 мин
|
Сәлемдесу,түгендеу
Психологиялық дайындау «Амандасу»
Педагог білім алушыларға амандасу әрекеттерінің суретін көрсетеді, оқушылар сол әрекеттерді жасайды.
QR код арқылы 2 топқа бөлу
«Дұрыс,бұрыс» әдісін пайдаланып, үй тапсырмасын тексеру
«Ой қозғау»
-Балалар төмендегі суреттерге назар аударайықшы.
Ақпарат ұсыну түріне қарай қалай бөлінген?
Сабақтың мақсатымен таныстырамын
|
Сәлемдеседі.
Оқушылар бір-бірімен суреттегі әрекетерді көрсетеді
QR кодты сканерлеу арқылы топқа бөлінеді
Берілген тапсырманы орындайды
Сұрақтарға жауап береді,мысал келтіреді,сабақ тақырыбын ашады.Сабақтың мақсатымен танысады.
|
ҚБ : «Керемет!»
«Жарайсың!»
«Жақсы!»
Дескриптор:
1.Python программалау тілінің алфавитін анықтайды – 1 балл
2. Python тілінің синтаксисін белгілейді – 1 балл
ФБ : 2 балл
|
Инт.тақта
Үлестірме материалдар
Слайд 1
Слайд 2
Слайд 3
|
Сабақтың ортасы
6 мин
Практикум
20 мин
Топпен жұмыс
5 мин
Жеке жұмыс
7 мин
Жеке жұмыс 8 мин
|
«Кинометафора» әдісі
Бейнесабақ көрсету. Сабаққа қосымша мәліметтер айтып мысалдар келтіру.
1 тапсырма.
«Ойлан, бірік, бөліс!» әдісі
1 топ: Деректердің типтері.
2 топ: Айнымалылардың типін анықтау
2 тапсырма
Оқулық 85 бет.
Берілген айнымалыларға type() функциясын қолдансаң, қандай деректер типін аласың?
a=156.78; b=’ata’; c=True; ppp=’stl’; max=-25; min=False;
3 тапсырма:
Оқулық 84 бет.
N секунд уақыт берілген. Берілген секундтарды сағатпен, минут және секундпен өрнектейтін программа құрастыр. N (0<N<86400) – бүтін сан. Тапсырманың программа коды төменде берілген (1-код).
|
Бейнесабақты көреді,мұғалімді тыңдайды.
1 тапсырманы топпен ойласып,бірігіп, орындайды
2 тапсырманы орындайды.
3 тапсырманы орындайды
|
Дескриптор:
Деректер типтерінің атауын ажыратады балл
Дескриптор:
Айнымалының типін анықтайды – 2 балл
ФБ – 2 балл
ФБ – 3 балл Дескриптор:
Python программаны іске қосады – 1 балл
type() функциясын қолданып,айнымалының типін анықтайды – 1 балл
Нәтижесін экранға шығарады - 1 балл
Дескриптор:
Python программаны іске қосады – 1 балл
Python тілінің синтаксисін пайдаланып, программа жазады – 1 балл
Нәтижесін экранға шығарады - 1 балл
ФБ – 3 балл
|
Бейнесабақ. Дәптер
https://lms.topiq.kz/library/work/5243181003833344?page=18
https://joyteka.com/100514840
Слайд 4
Слайд 5
Оқулық 84 бет
Python программалау тілі
Слайд 6
Оқулық 85 бет
|
Соңы
Сабақты бекіту
4 мин
Кері байланыс
2 мин
Үйге тапсырма
1 мин
|
«Сәйкестендіру» әдісі
Learning.aps онлайн платформасы арқылы,сабақты қорытындылау.
«Диск сөмкелері» әдісі
«Жасыл диск» - Мен бәрін жақсы орындадым: менің көңіл-күйім тамаша»
«Қызыл диск» - Мен тапсырманы орындай алмадым, көңіл-күйім жоқ»
«Сары диск» - «Көңіл-күйім жақсы, сыныптастарымның көмегімен тапсырманы орындадым
§ 3.3. 85-бет Үй тапсырмасы
|
Тапсырманы сәйкестендіреді
Сабаққа кері байланыс жасайды
|
ҚБ : «Керемет!»
«Жарайсың!»
«Жақсы!»
Өзін –өзі бағалау
|
Презентация
https://learningapps.org/watch?v=p79uh5icj24
Оқулық
|