Сабақ жоспары
10.1 В Тригонометриялық функциялар
|
Физика-математика бағытындағы НЗМ Алматы қаласы
|
Күні:
|
Мұғалімніңаты-жөні:
|
Сынып: 10
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
|
|
|
|
|
|
|
Тригонометриялық функциялардың графигі және оның қасиеттері 2-сабақ
|
|
|
|
|
|
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
10.2.3.1 тригонометриялық функциялардың қасиеттерін білу және графигтерін салу
|
Сабақтың мақсаты
|
Тригонометриялық функциялардың графигін салу
|
Жетістік критерийлері
|
Тригонометриялық функциялардың анықтамаларын біледі;
Тригонометриялық функциялардың қасиеттерін біледі
Тригонометриялық функциялардың графиктерін салады
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар:
Сыныпта талқылау барысында формулалар қалай дәлелденетінін көрсету
Пәнге қатысты лексика мен терминалогия:
Период, функцияның жұптылығы(тақтылығы).
Диалогка/жазылымға қажетті тіркестер:
Функцияның графигын сыза алады
Функцияларының өсу, кему аралықтарын анықтай алады
Функцияларының анықталу және мәндер облысын біледі.
Функцияларының теріс және оң болғанда аргументтері қай аралықта болатынын анықтай алады.
|
Құндылықтарды дарыту
|
Сыни тұрғыдан ойлау арқылы білімге деген сүйіспеншілікті қалыптастыру, бір-бірін тыңдау, еңбегін бағалау
|
Пәнаралық байланыстар
|
Анықтамаларды математикалық тілде оқу барысында қазақ тілі. Гармоникалық тербелісте физика пәнімен байланыс орнатылады.
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Презентация, интернет
|
Бастапқы білім
|
Негізгі тригонометриялық функциялар
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
4 минут
|
Амандасу
Оқушыларды түгендеу
Үй тапсырмасын тексеру
|
|
Сабақтың ортасы
Жаңа тақырыпты түсіндіру
мин
|
Жаңа сабақтың тақырыбымен таныстыру
Оқу мақсаттарын көрсету
Қажетті терминологияны көрсету
Функциялардың анықтамаларына сүйене отырып, тригонометриялық функциялардың графиктерін сызу
|
Презентация
|
20 минут
|
Топтық жұмыс: оқушылар 4 топқа бөлінеді. (синустар тобы, косинустар тобы, тангенстар тобы және котангенстер тобы) Әр топ атына сәйкес есептер ұсынылады. Оқушылар топтасып берілген тапсырмаларды постерде орындап, тақтаға шығып, қорғайды.
|
1 – қосымша
|
20 минут
|
Жұптық жұмыс: топтардағы оқушылардан жұптар құрылып, есептер ұсынылады. Жұптар өз тапсырмаларын орындап болғаннан соң бір-бірімен есептерін алмасып тексеріп, өзара бағалаулар жүргізеді.
|
2 – қосымша
|
10 минут
|
Жеке жұмыс: Қалыптастырушы бағалау жұмысы
|
3 – қосымша
|
Сабақтың соңы
6 минут
|
Сабақты қорытындылау, сұрақ- жауап әдісі қолданылады. Оқушылардан кері байланыс алу.
Рефлекция
Қызыл-сабақты түсінбедім.
Сары-сабақты орташа түсіндім.
Жасыл-сабақты жақсы түсіндім
Сабақта орындалған тапсырмалар тақырыпты толық түсінуіңізге көмектесе алды ма?
Сабақтан алған қорытынды пікіріңіз?
Үйге:таратпа материалдар (Қосымша 4)
|
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір
Оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде болуы мүмкін.
Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез-келген кезеңінде қолданыла алады
|
Бұл бөлімде оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдеріңізд іжазасыз
|
Денсаулық сақтау технологиялары.
Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері.
Осы сабақта қолданылатын
Қауіпсіздік техникасы ережелерініңтармақтары
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
|
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы солжақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|
Жалпыбаға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
1 – қосымша
ші топ тапсырмасы. Функцияның графигін сызыңыз.
ші топ тапсырмасы. Функцияның графигін сызыңыз.
ші топ тапсырмасы. Функцияның графигін сызыңыз.
ші топ тапсырмасы. Функцияның графигін сызыңыз.
2 – қосымша
1-ші жұп
2-ші жұп
3-ші жұп
4-ші жұп
5-ші жұп
6-шы жұп
3 – қосымша
Оқушының аты-жөні ____________________________
|
Пәні: математика
|
Сыныбы: 10 « »
|
10.1 В Тригонометриялық функциялар
|
Оқу мақсаты:
10.2.3.1 тригонометриялық функциялардың қасиеттерін білу және графигтерін салу
|
Тригонометриялық функциялардың қасиеттерін қолданып функцияның графигін салыңыз.
Бағалау критерийлері:
Тригонометриялық функциялардың қасиеттерін біледі
Тригонометриялық функциялардың графиктерін салады
|
4 – қосымша
Достарыңызбен бөлісу: |