Урок з фізики в 10 класі Тема уроку : Залежність маси від швидкості, енергії від маси. Розв‘язання задач



Дата04.07.2016
өлшемі50.13 Kb.
#177176
түріУрок
Урок з фізики в 10 класі

Тема уроку: Залежність маси від швидкості, енергії від маси. Розв‘язання задач.

Виконала: Хасієва Лариса Володимирівна,

вчитель фізики ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 м. Амвросіївка Донецької обл.



Цілі уроку:

  • Дидактична: формування поняття взаємозв‘язку між вивченими явищами, завершити формування вмінь досліджувати явища оточуючого світу, систематизувати знання учнів по формуванню уявлення про фізичну картину світу. Повторення основних понять СТВ (специальної теорії відносності), развиток познавальних навиків, творчих здібностей, інтересу до предмета, закріплення навиків рішення задач та самостійної роботи.

  • Розвивальна: формувати інтерес до рішення фізичних задач, срияти активазації творчого мислення, пробуджувати в учнів пізнавальний інтерес.

  • Виховна: стимулювати розвиток ініціативи, кмітливості, розширити кругозір учнів, збуджувати інтерес до вивчення фізики.

Оснащення уроку: картки із завданнями для групових та індивідуальних робіт, мультимедійный проектор, екран, комп‘ютер.

Тип уроку: урок контролю знань

План уроку:

  1. Організаційний етап (2 хв.)

  2. Мотивація навчальної діяльності (5 хв.)

  3. Групова робота (20 хв.)

  4. Індивідуальна самостійна робота (10 хв.)

  5. Підсумки уроку. Рефлексія (5 хв.)

  6. Домашнє завдання (3 хв.)

ЕПІГРАФ:

У всьому світі чи знайдеться дюжина людей, які по-справжньому розуміють теорію Ейнштейна! (Д. Гамов)

Конспект уроку:

Етапи уроку

Діяльність учителя

Діяльність учнів

1. Організаційний етап

Привітання учнів,

.


Привітання вчителя, організація робочих місць, об‘єднання у групи.

2. Мотивація навчальної діяльності

Сьогодні наш урок присвячено СТВ, ми повторимо з вами вивчені поняття та формули з теорії відносності, оцінимо ваші досягнення з цієї теми.

-Якщо ви бажаєте узнати яка швидкість найбільша,

Якщо ви бажаєте зупинити час,

Скоротити свої розміри,

Та збільшити масу тіла -

Вивчайте теорію відносності!



Слухають вчителя, налаштовуються на роботу

3. Групова робота

Вчитель пропонує: 1) перелік слів з теми, серед яких зустрічаються поняття, які не мають відношення до неї (Дод.1);

2) знайти та виправити помилку у формулах у разі її наявності (Дод. 2);

3) рішити задачі (Дод. 3)


Робота в групах, відповіді на питання, рішають задачі, обговорюють результати, та проводять їх взаємоперевірку за допомогою вчителя

4.Індивідуальна самостійна робота

Відповісти на питання тесту (Дод.4). Сильним учням пропонується самостійна робота по варіантам з теми "СТВ".

Індивідуальна та самостійна робота учнів.

Обирають правильні відповіді, рішають задачі.



5.Підсумки уроку. Рефлексія

Вправа "Мікрофон"

- Що ми з вами робили на уроці? Що ви почерпнули для себе нового?...


Учні підводять підсумки уроку.



6. Домашнє завдання

Задає домашне завдання,

Скласти фізичний твір, в якому було б відображено залежність значення маси від швидкості, або енергії від маси.



Записують домашнє завдання.

ДОДАТКИ

Додаток 1. Тиск, Енштейн, швидкість світла, молекула, маса, коливання, теорія, відносність, сила, енергія, маса покою, тертя, прискорювач, колайдер, струм.

Додаток 2. Вчитель пропонує різні формули, в яких допущені помилки, а також вірні. Треба виправити помилки у формулах.

Додаток 3. Задачі

  1. На скільки зміниться маса одного кілограма льду при його плавленні?

  2. Дві частинки ударяються одна об одну зі швидкістю 0,8с відносно земного спостерігача. Яка відносна швидкість частин?

  3. Яка швидкість електрона, якщо його маса привищує масу спокою у 40 тис. раз?

  4. Маса покою космічного коробля 9 т. На скільки збільшиться його маса, якщо він рухається з швидкістю 8км/с?

Додаток 4. Тести

I. Вкажіть, при яких умовах закони СТВ переходять в закони класичної механіки:

А) при V<< C, Б) при V=C, B) при V C, Д) при V >> C, Е) ніколи не переходять.

II. Вкажіть, які з наведених нижче стверджень являються постулатами теорії відносності:

1) закони природи мають однакову математичну форму в будь-якій ІСВ; 2) швидкість світла в вакуумі однакова для всіх ІСВ; 3) усі закони природи мають різну математичну форму в різних ІСВ; 4) швидкість світла залежить від вибору СВ.



А) Тільки 1; Б) тільки 2; В) тільки 3; Г) 1 и 2; Д) 3 и 4.

III. Хто стверджував, що всі ІСВ рівноправні, та у всіх ІСВ не тільки механічні, але й усі інші фізичні закони мають однакову форму?

А) Г.Галілей; Б) І.Ньютон; В) А.Эйнштейн.

IY. Вкажіть правильне стверждення:

А) принцип відносності в класичній фізиці розповсюджується на всі закони природи, а в релятивістській - тільки на закони механіки;

Б) принцип відносності в одинаковій ступені розповсюджується як на релятивістську, так і на класичну фізику;

В) релятивістський принцип відносності розповсюджується на всі закони природи, а класичний принцип відносності розповсюджується тільки на закони механіки.



Y. Вкажіть правильне стверждення:

А) зі збільшенням швидкості до значень близьких до щвидкості світла маса тіла зменшується;

Б) зі збільшенням швидкості до значень близьких до щвидкості світла маса тіла збільшується;

В) зі збільшенням швидкості до значень близьких до щвидкості світла маса тіла не змінюється.



YI. Вкажіть правильне стверждення:

А) енергія тіла пропорційна квадрату швидкості світла;

Б) енергія тіла пропорційна швидкості світла;

В) енергія тіла обернуто пропорційна масі тіла та його швидкості



Додаток 5. Задачі

  1. При якій швидкості руху космічного корабля маса продуктів харчування збільшиться в два рази?


Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет