Звіт
голови Камінь-Каширської районної державної адміністрації
Валерія Дунайчука про виконання делегованих повноважень
Шановні депутати та всі запрошені!
Відповідно до Конституції України, законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про місцеві державні адміністрації» дозвольте сьогодні прозвітувати перед вами про виконання Камінь-Каширською районною державною адміністрацією у 2015 році делегованих їй районною радою повноважень.
Враховуючи широкий спектр означених повноважень та розуміючи високий рівень відповідальності за ефективність їх реалізації, мною, як головою районної державної адміністрації, та посадовими особами районної державної адміністрації послідовно здійснювались заходи, спрямовані на організацію забезпечення дієвого і результативного функціонування структурних підрозділів районної державної адміністрації, їх тісної співпраці (у межах компетенції) з виконавчими комітетами сільських рад, територіальними органами міністерств і відомств України та іншими суб’єктами діяльності, які зареєстровані на території району і беруть безпосередню участь у процесах практичного втілення в життя вимог сьогодення.
У звітному періоді дії виконавчої влади були зосереджені на подоланні існуючих проблем, забезпеченні збалансованого економічного і соціального розвитку всіх галузей народногосподарського комплексу району, територіальних громад, залученні інвестицій, ефективному використанні ресурсів, забезпеченні надходжень в бюджети, всебічному розвитку освіти, культури, охорони здоров’я, спорту, поліпшенні добробуту та соціального захисту населення у непростий для нашої країни час. Аналізуючи здобутки, які маємо в даних сферах діяльності, слід розуміти, що вони є результатом взаємодії обох гілок влади, як виконавчої, так і представницької. У повсякденну практику нашої співпраці впевнено увійшли спільні засідання колегії райдержадміністрації, президії районної ради, прийоми громадян з особистих питань, продуктивна та злагоджена робота над проектами рішень у постійних комісіях під час підготовки сесій, інші спільні заходи у міжсесійний період.
Пріоритетне завдання кожного посадовця полягає у формуванні, наповненні та виконанні основного фінансового документа, позаяк від цього залежить соціально-економічний потенціал адміністративно-територіальної одиниці. Відтак, виконання бюджету району за 2015 рік по загальному фонду склало 100,6 % до річного призначення. Лише Черченська сільська рада (єдина в області) не спромоглася справитися з поставленим нею завданням. Власних доходів надійшло 34567,7 тис. грн. при зобов’язанні 30771,9 тис. грн., що становить 112,3 %. Перевиконання – 3,8 млн. грн. У порівнянні з відповідним періодом минулого року власних доходів отримано на суму 14286,9 тис. грн., або на 70,4 % більше в зв’язку із введенням у дію змін до Бюджетного кодексу України про передачу єдиного та екологічного податків зі спеціального до загального фондів місцевих бюджетів. За звітний проміжок часу з державного та обласного бюджетів районом отримано базової та стабілізаційної дотацій – 31417,8 тис. грн., субвенцій – 343223,4 тис. грн. Левова частка цих коштів мала соціальне спрямування.
Міському та сільським бюджетам надано іншої субвенції з районного бюджету в сумі 22583,6 тис. грн.
Виконання по надходженню до спеціального фонду місцевих бюджетів району за 2015 рік склало 5824,0 тис. грн., або 106,8 % до річного плану. На видатки по спеціальному фонду з урахуванням використання залишків коштів на початок року направлено 12451,7 тис. грн.
Основним джерелом власних надходжень (45,8 %) є податок на доходи фізичних осіб. За звітний період до бюджету району надійшло 15,8 млн. грн. податку на доходи з фізичних осіб, або 113,9 % до річного призначення.
Крім того, важливим джерелом надходжень до місцевих бюджетів є плата за землю. З початку року до місцевих бюджетів району надійшло 2,5 млн. грн., що становить 111,3 % до річного. В порівнянні з минулим роком надходження зросли на 885,2 тис. грн., або на 52,3 %.
За 12 місяців 2015 року по даному платежу річне призначення виконали всі сільські ради.
Від здачі в оренду землі за звітний період до місцевих бюджетів надійшло 1,6 млн. грн., що становить 109,7 %.
В кінці року в район надійшли кошти ІІ-го траншу стабілізаційної дотації в сумі близько 2,2 млн. грн., з яких 300 тис. грн. надано ДНЗ на харчування дітей, 280 тис. грн. – придбання приміщення під ДНЗ с/р Качин, 80 тис. грн. – добудову їдальні стаціонарного відділення територіального центру (в тому числі харчування в реабілітаційному відділенні), 360 тис. грн. – придбання приміщення під краєзнавчий музей, 80 тис. грн. – ЦРЛ на придбання кисневого газоконцентратора, 80 тис. грн. – ЦПМСД на ремонт ФАПу в с. Теклине,
110 тис. грн. – придбання котла в ЗОШ с. Нові Червища.
Окрім того, стабільною була виплата заробітної плати, пенсій та соціальних допомог. Систематично здійснювалися розрахунки за спожиті бюджетними установами енергоносії та комунальні послуги.
На території району нараховується більше двохсот приватних стрічкових пилорам та деревообробних цехів. При тому, що знижений податковий тиск на підприємців, зарплата працівникам виплачується в «конвертах». Вони не отримують відповідних зарахувань до Пенсійного фонду і, відповідно, їм не «йде» пенсійний стаж. В той же час, малозабезпечені сім’ї звертаються за отриманням соціальної допомоги. Держава нараховує соціальні виплати, субсидії, а підприємці свідомо не реєструють найману робочу силу та не сплачують платежів до бюджету. Досить складна ситуація зі сплатою акцизного збору з реалізації підакцизних товарів (алкоголь, тютюн). 5 % зараховується до бюджету місцевих рад – то значний потенціал. Але це робота органів місцевого самоврядування. Якщо сільський голова і виконком не буде дбати про надходження в місцевий бюджет – район в цьому питанні не допоможе.
Розв’язання основних економічних і соціальних проблем краю здійснюється через підготовку та організацію виконання щорічних програм економічного і соціального розвитку району, які затверджуються на сесіях районної ради: «Програма економічного і соціального розвитку Камінь-Каширського району», «Програма розвитку малого і середнього підприємництва у Камінь-Каширському районі на 2015-2016 роки», «Програма підтримки індивідуально-житлового будівництва на селі «Власний дім».
У програмах, з урахуванням пріоритетів та проблем, визначені першочергові завдання розвитку району та критерії їх досягнення, заходи координації дій районної державної адміністрації, органів місцевого самоврядування, територіальних органів міністерств та відомств, які спрямовані на реалізацію визначених завдань. З метою забезпечення їх виконання розроблено комплекс заходів з визначенням конкретних виконавців і строків виконання. Механізм контролю реалізації даних програм передбачає звітність про виконання завдань на засіданнях колегії районної державної адміністрації та на сесіях районної ради.
Відділом економічного розвитку, торгівлі, інфраструктури та туризму апарату райдержадміністрації постійно приділяється значна увага забезпеченню збалансованого економічного і соціального розвитку району, ефективного використання природних, трудових і фінансових ресурсів. Забезпечується реалізація на території краю державної політики з питань державної регуляторної діяльності, розробляються проекти рішень щодо затвердження/внесення змін (до) планів регуляторних актів райдержадміністрації та районної ради, спираючись на Закон України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». Відділом проводиться робота по дотриманню положень рішення районної ради «Про окремі питання управління майном спільної власності територіальних громад міста і сіл району» під час здачі в оренду районного комунального майна.
Загальний обсяг реалізованої промислової продукції без ПДВ та акцизу станом на 1 січня 2016 року становив 45 млн. 56,7 тис. грн. Весь обсяг виробництва – це оброблення деревини та виготовлення виробів з деревини, крім меблів.
Державним підприємством «Камінь-Каширське лісове господарство» реалізовано промислової продукції на суму 15 млн. 926,9 тис. грн., ТОВ «ДОФ-АРБО» – на 18 млн. 539,3 тис. грн., ДП СЛАП «Камінь-Каширськагроліс» – на
8 млн. 119,4 тис. грн., ТОВ «Лісопереробне виробництво МС» –
на 2 млн. 471,1 тис. грн. У січні-листопаді 2015 року у зовнішньоекономічній діяльності підприємств району зберігалося позитивне сальдо в сумі
1 млн. 689,4 тис. дол. США. Суб’єктами господарювання на експорт відправлено продукції на суму 1 млн. 778,6 тис. дол. США, імпортовано – на суму 89,2 тис. дол. США. Найбільше експортовано товарів у Німеччину, Польщу. З Польщі отримано механічні пристрої, чорні метали, транспортні засоби.
В районі проводиться робота по ефективному використанню природних ресурсів. Станом на 1 січня 2016 року до бюджету району поступило плати за спецвикористання лісових ресурсів місцевого значення в сумі
1 млн. 784,6 тис. грн., а саме від заготівлі ягід, грибів та лікарських рослин надійшло 126,6 тис. грн. Від здавачів дикорослих ягід, грибів та лікарської сировини поступило податку на доходи з фізичних осіб – 615,7 тис. грн.
На початок цього року в районі зареєстровано 2231 суб’єкт підприємницької діяльності, в тому числі 522 юридичних особи – малих підприємств та 1709 фізичних особи – підприємців.
Для здійснення господарської діяльності в оренду надано 30,1 тис. кв. м нежитлових приміщень спільної власності територіальних громад міста і сіл району. Протягом 2015 року від оренди по 70 договорах надійшло
667,6 тис. грн. орендної плати. Відділом освіти одержано 65,604 тис. грн. орендної плати, відділом культури – 400,6 тис. грн., районною радою –
95,9 тис. грн., райлікарнею – 46,3 тис. грн., районним підприємством «Теплокамінь» – 68,7 тис. грн., в районний бюджет надійшло 2,6 тис. грн. За оренду приміщень до бюджетів 18 сільських рад – 52,02 тис. грн.
(по 2,9 тис. грн. на кожну).
В рамках Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ» продовжують реалізовуватись 4 мікропроекти: «Покращення якості надання медичних послуг жителям с. Нові Червища шляхом здійснення реконструкції ФАПу», «Енергозберігаючі заходи у загальноосвітній школі І-ІІІ ст. с. Бузаки (капітальний ремонт системи опалення)», «Покращення якості надання медичних послуг жителям с. Фаринки шляхом здійснення реконструкції ФАПу», «Інноваційні енергозберігаючі заходи у с. Черче. Реконструкція вуличного освітлення з використанням ВДЕ (енергії сонця)».
Ще у 2014 році було підписано Угоду про партнерство між Програмою розвитку ООН, Камінь-Каширською районною державною адміністрацією та районною радою. Для сільських рад оголошувався конкурс на участь у Проекті «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - ІІІ». Отож, для впровадження Проекту на конкурсній основі були відібрані чотири сільські ради: Новочервищанська, Бузаківська, Пнівненська, Черченська. Минулого року відбувся Форум місцевого розвитку, в рамках якого розглядався стан справ по кожній з перерахованих громад.
Важливим напрямком роботи є зміцнення й модернізація матеріально-технічної бази закладів освіти та культури. Відтак, кошти спрямовуються на проведення ремонтів будівель, енергетичного обладнання, котельного господарства, зовнішніх інженерних мереж, накопичення запасів палива.
1-го вересня після реконструкції відкрито частину корпусу загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів села Оленине, здано в експлуатацію загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів села Житнівка. Дивлячись на цю сучасну новобудову, розумієш суть фрази «не буває нічого неможливого». Саме реалізацією таких масштабних проектів і позначається діяльність представників влади всіх гілок. Звісно, проведено колосальну роботу не одного дня чи місяця, витрачено чимало зусиль, коштів, старань. Повірте: це того варте. Сьогодні вчителі та учні мають комфортні умови, щоби навчати і вчитися. Адже головні інвестиції – вклад у майбутнє, в наших дітей, в їх знання. Завершити будівництво в Житнівці вдалося за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку на умовах співфінансування з обласного та районного бюджетів. Загальна сума інвестованих ресурсів складає близько 24 млн. грн. У минулому році проведено також косметичні та поточні ремонти сільських будинків культури та клубів. Наразі триває реконструкція приміщення клубу в селі Підріччя.
Медична галузь завжди була і буде пріоритетом у планах життєзабезпечення району, області, держави. Адже від того, наскільки швидко, якісно та кваліфіковано людина отримає медичне обслуговування, залежить її здоров’я та життя в цілому. Наш поліський край дотримується цієї базової установки. Про це свідчить відкриття у селах Сошичне та Піщане пунктів екстреної медичної допомоги, ФАПу – в селі Теклине.
Мережа закладів охорони здоров’я, що надають первинну медичну допомогу сформована із 9-ти лікарських амбулаторій загальної практики сімейної медицини (АЗПСМ) та 47-ми фельдшерсько-акушерських пунктів (ФАПів), які структурно підпорядковані першим. Обслуговування населення відбувається за територіальним поділом на лікарські дільниці (19 дільниць загальної практики сімейної медицини, 4 – терапевтичних, 2 – педіатричних). Сумарний показник забезпеченості амбулаторіями в 2015 році становив 1,41 на 10 тис. прикріпленого населення, в тому числі у сільській місцевості – 1,54 та 0,82 на 10 тис. міського населення при нормативі 3,3 та 2,41 відповідно. У штатному розписі ЦПМСД зареєстровано 38 посад лікарів, на яких працює 33 фізичні особи. Забезпеченість штатними посадами на 10 тис. прикріпленого населення становить 5,94 і фізичними особами лікарів – 5,1. З усіх лікарів, що надають первинну медичну допомогу населенню району, 67 % складають посади лікарів загальної практики сімейної медицини (на цих посадах працює 20 лікарів). Показник укомплектованості штатних посад сімейними лікарями сягає 80 %, середнім персоналом по ЦПМСД – 23,7 на 10 тис. прикріпленого населення (134 особи), 17,9 % – молоді спеціалісти (24 особи). У 2015 році проведено обов’язковий щорічний профілактичний огляд школярів, здійснюється профілактичний комплексний медичний огляд ветеранів війни (охоплено 1284 особи, що становить 66 % від загальної кількості – 1966), демобілізованих із зони АТО.
Фінансовий кошторис Камінь-Каширської ЦРЛ на 2015 рік по загальному фонду складав 28 253,7 тис. грн., в т.ч. 28 145,8 тис. грн. – медична субвенція, по спеціальному фонду – 1832,4 тис. грн.
Подбали й про «візитну картку» району: спільними зусиллями виконавчої та представницької влади, лісогосподарських, будівельних підприємств, підприємців реконструйовано межовий знак, який об’єднує Камінь-Каширщину та Ратнівщину.
Це результат спільної роботи влади всіх рівнів і громадськості. Досить часто можна почути думки, що керівники на місцях не повинні хизуватися проектами і програмами, які реалізуються за державні кошти. Однак, погодьтеся, що державне управління та використання фінансового ресурсу може бути різним. Критерій спроможності влади – це те, наскільки ефективно їй вдається розвивати основні ланки суспільного життя.
Камінь-Каширська районна державна адміністрація надала перелік інвестиційних проектів регіонального розвитку району на 2016 рік, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку. Серед об’єктів – будівництво ЗОШ І-ІІІ ступенів (с. Осівці), реконструкція незавершеного будівництва адмінбудинку під ДНЗ (с. Добре), будівництво ЗОШ І-ІІ ступенів (с. Оленине), будівництво соціально-культурного центру (с. Карпилівка), реконструкція ДНЗ (с. Бузаки), реконструкція школи з добудовою двох класних кімнат, їдальнею і санвузлами ЗОШ І-ІІ ступенів (с. Соснівка), реконструкція ДНЗ (с. Качин), реконструкція приміщення народного краєзнавчого музею (м. Камінь-Каширський), капітальний ремонт вулиці Ватутіна (м. Камінь-Каширський). Є необхідність у будівництві ЗОШ І-ІІ ступенів с. Стобихівка, добудові ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Сошичне.
Протягом 2015 року на ремонт дорожнього покриття місцевих доріг інвестовано 6,4 млн. грн. З цією метою з місцевих бюджетів освоєно 5,8 млн. грн. (капітальний та поточний ремонти – по 2,9 млн. грн. відповідно). Крім того, за рахунок коштів обласного бюджету проведено ремонт дорожнього полотна в м. Камінь-Каширський на суму 415 тис. грн., дороги в с. Хотешів – 182 тис. грн.
Перед настанням зими прогрейдеровано дороги: Запруддя – Карасин, Карпилівка – Стобихва – Великий Обзир – Піщане – Полиці, Піщане – Верхи, Полиці – Оленине, Запруддя – Личини – Качин – Олександрія – до Т-03-11, а також проведено підсипку щебенем наступних доріг: Бузаки – Мостище – Мельники – Острівок – Черче – Щитинь, Полиці – Гута Боровенська – Оленине.
Районною державною адміністрацією вживаються заходи щодо якісного забезпечення перевезень пасажирів на приміських автобусних маршрутах загального користування, забезпечення автобусним сполученням всіх населених пунктів району, покращення умов перевезення пасажирів.
Важливим завданням є вжиття заходів по енергозбереженню та енергоефективності. Нелегкою видалася підготовка до опалювального сезону. Одначе, об’єднавши зусилля, враховуючи пропозиції, озвучені на обласних засіданнях Антикризового енергетичного штабу, вдалося пережити зиму без енергетичних промахів. Проводилася робота із переобладнання газових котелень та твердопаливні (ЗОШ № 2 та ЦРЛ м. Камінь-Каширський,
ЗОШ с. Грудки, адмінприміщення по вулиці Воля, 2). Минулоріч у районі впроваджено 14 енергозберігаючих заходів, вартість реалізації яких становить більше 2 млн. грн. Вжитими заходами забезпечено економію 0,379 млн. м. куб природного газу, 0,012 млн. кВт год. електроенергії, 0,036 тис. Гкал теплоенергії та 0,062 тис. т.у.п.
Рослинництво та тваринництво складають своєрідний кістяк сільськогосподарського виробництва району. Хочеться відмітити позитивні тенденції по стабілізації галузі рослинництва в питаннях виконання намірів по посіву сільськогосподарських культур та виробництву продукції. Незважаючи на складні кліматичні умови 2015-го, виконано наміри по валовому збору зернових і зернобобових культур по всіх категоріях господарств. Зокрема, намолочено 28500 тонн зерна, що становить 101 % виконання. В агроформуваннях району утримується більше п’ятисот голів ВРХ.
В районі працює 26 пунктів по штучному осіменінню.
На підтримку сільгоспвиробника спрямовані заходи, що здійснюються за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів. Функціонують районні програми: «Штучне осіменіння великої рогатої худоби Камінь-Каширського району на 2013-2016 роки», «Зерно Камінь-Каширського району на 2011-2016 роки». На першу програму з районного бюджету в 2015 році було виділено
15 тис. грн., на другу – 30 тис. грн. В свою чергу, за Програмою підтримки ОСГ у Волинській області на 2012-2016 роки субвенція з обласного бюджету склала 32,4 тис. грн.
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони тваринного світу» (№ 322- VIII від 09.04.2015 року) були внесені зміни до ч. 5 ст. 39 Закону України «Про тваринний світ». Райдержадміністрацією поінформовано населення району щодо виконання вимог вищезазначеного Закону України, а саме: «У місцях масового розмноження диких тварин з 01.04.2016 до 15.06.2016 на території Волинської області заборонити проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (пальба, проведення вибухових робіт, феєрверків, санітарних рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення раллі та інших змагань на транспортних засобах)».
Протягом звітного періоду діяла «Програма розвитку земельних відносин і охорони земель у Камінь-Каширському районі на 2010-2015 роки», затверджена рішенням сесії районної ради від 22.01.2010 р. № 40/5, відповідно до якої здійснено ряд заходів щодо раціонального використання та охорони земель. Зокрема, проведено інвентаризацію земель сільськогосподарського призначення на площі 4,5 тис. га. Інформація про ці землі занесена до державного земельного кадастру і, відповідно, до публічної кадастрової карти. Повністю проінвентаризовані землі запасу та землі резервного фонду.
В усіх населених пунктах проведена нормативно-грошова оцінка земель, яка проводиться один раз на сім років з метою встановлення розміру орендної плати, земельного податку, нарахування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, а також стягнення державного мита при здійсненні цивільно-правових угод.
У 15 сільських радах розроблені схеми землеустрою та техніко-економічні обґрунтування використання та охорони земель. Це є основний передпроектний та планувальний документ. На підставі схем землеустрою були розширені межі населених пунктів сіл Видричі, Теклине, Дубровиця, Бузаки, Краснилівка та Залісся.
Загальна площа Камінь-Каширського району становить 174 917 га. Із загальної площі землі приватної власності – 42063 га, державної та комунальної власності – 132854 га. В тимчасовому користуванні на умовах оренди перебуває 850 га земель, з них 694 га земель сільськогосподарського призначення.
Всього на території району укладено 613 договорів оренди. Розмір орендної плати відповідно до Податкового кодексу України становить від 3 до 12 % нормативно-грошової оцінки.
Використання землі здійснюється громадянами на площі 38514 га, сільськогосподарськими виробничими кооперативами – 588 га, господарську діяльність здійснюють 12 фермерських господарств, у користуванні яких перебуває 135 га земель. Використання земель здійснюється на підставі державних актів на право постійного користування землею. Заклади, установи та організації використовують земельні ділянки на площі 273 га.
Відповідно до розпорядження голови обласної державної адміністрації від 27.01.2015 р. № 25 «Про проведення інвентаризації земель сільськогосподарського та несільськогосподарського призначення, розташованих в межах населених пунктів і за їх межами та оцінку ефективності їх використання» проведено інвентаризацію земель. Відбулося 5 засідань комісії, в ході яких дано відповідне доручення міській та сільським радам щодо виготовлення правовстановлюючих документів на використання цих земель та з подальшою сплатою плати за землю.
В умовах проведення в Україні антитерористичної операції виникла необхідність у забезпеченні додатковими соціальними гарантіями вояків АТО, а також сімей загиблих воїнів. Земельні ділянки надаються військовослужбовцям в межах норм безоплатної приватизації, визначених статтею 121 Земельного Кодексу України, а саме: для ведення садівництва
(не більше 0,12 га), особистого селянського господарства (не більше 2 га), для будівництва та обслуговування житлового будинку в селах (не більше 0,25 га), у містах (не більше 0,10 га). Аби задовольнити право на земельну ділянку всім заявникам цієї категорії населення в сільських радах здійснюються резервування земельних масивів. Головним управлінням Держгеокадастру в області надано 35,2 га земель на території Видертської сільської ради та
13,5 га – Камінь-Каширської міської ради, адже саме так визначили свої пріоритети воїни АТО.
На виконання вимог Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», Регіональної програми з розробки планувальної документації в області на 2011-2016 роки, а також районної програми з розробки планувальної документації в Камінь-Каширському районі на 2012-2016 роки, було прийнято рішення районної ради від 18.11.2011 р. №12/19 про розроблення схеми планування Камінь-Каширського району. Даним рішенням райдержадміністрації доручено забезпечити організацію роботи з розроблення вищезазначеної містобудівної документації. Так, 25 листопада 2013 року між державним підприємством «Український науково-дослідний і проектний інститут цивільного будівництва «УКРНДПІЦИВІЛЬБУД» та райдержадміністрацією укладено договір на виконання проектних робіт, загальна вартість яких складає 253 566,00 грн. У 2013-2014 роках профінансовано початкові етапи робіт, вартістю 100 тис. грн. Ця містобудівна документація розроблена і 30 вересня 2015 року пройшла містобудівну раду при обласній державній адміністрації та рекомендована до проходження державної експертизи, вартість якої, згідно договору, складає 39 235,20 грн. Зволікання з виділенням коштів на проходження експертизи та проектних робіт тягне за собою порушення договірних зобов’язань перед розробниками проекту та неможливість ведення будь-якої містобудівної діяльності за межами населених пунктів.
В районі значна увага приділяється ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. У зв’язку з аномальним температурним режимом (спекотною погодою та відсутністю опадів), через людську недбалість влітку минулого року в районі виникали пожежі в лісових масивах та на торф’яних полях, найбільші з яких фіксувалися на територіях Пнівненської, Тоболівської, Нуйнівської, Стобихівської, Броницької сільських рад. Надзвичайна ситуація місцевого рівня займала площу горіння торфу понад 100 га на територіях Видертської та Ворокомлівської сільських рад.
Для проведення локалізації та ліквідації пожежі було задіяно Ковельський зведений загін УДСНС України у Волинській області, до якого входили сили і засоби підрозділів ДПРЧ-8 м. Камінь-Каширський, ДПРЧ-7
м. Володимир-Волинський, ДПРЧ-4 та ДПРЧ-19 м. Ковель, а також залучалась частина спеціальної пожежної техніки аварійно-рятувального загону м. луцьк та працівники Управління ДСНС України у Волинській області. У зв’язку з відсутністю джерел водопостачання в даних місцевостях було прийнято рішення локалізувати пожежі за допомогою облаштування та очистки меліоративних каналів. Вартість інженерних робіт склала більше
168-ми тис. грн. При райдержадміністрації було створено оперативний штаб координації дій з проведення заходів та мінімізації можливих негативних наслідків надзвичайних ситуацій, пов’язаних з пожежною небезпекою в екосистемах. З резервного фонду районного бюджету на гасіння торф’яних пожеж у 2015 році виділено майже 80 тис. грн., з обласного бюджету збільшено дохідну частину районного бюджету за рахунок субвенції місцевим бюджетам на загальну суму 95 тис. грн. Також залучалися кошти місцевих бюджетів: Видертської (10 тис. грн.) та Ворокомлівської (30 тис. грн.) сільських рад. Загалом на гасіння пожеж було спрямовано 732 тис. грн., витрачено 6 тонн дизпалива, 5 тонн бензину, а це – 446 тис. грн. Прямі матеріальні збитки, завдані пожежами становлять 3,7 млн. грн. Надзвичайно важливу роль у забезпеченні пожежної безпеки в населених пунктах відіграє наявність і функціональний стан підрозділів місцевої пожежної охорони, яких у районі – 11. На їх функціонування в минулому році виділено 286 тис. грн., в поточному – 120 тис. грн.
Одним із пріоритетних завдань в умовах сьогодення є забезпечення індивідуального підходу до кожної людини, надання оперативної та якісної допомоги у працевлаштуванні.
Станом на 1 січня 2016 року в районному центрі зайнятості зареєстровано 299 безробітних громадян.
Протягом 2015 року послугами служби зайнятості скористалися 1230 громадян. З початку року роботами тимчасового характеру охоплено 242 безробітних особи. Працевлаштовано 664 незайнятих громадян.
Одноразову допомогу по безробіттю для зайняття підприємницькою діяльністю виплачено 9 особам.
Застосовуються різноманітні форми роботи і в профорієнтаційній галузі (надано 6281 профорієнтаційних послуг). З метою ознайомлення випускників шкіл, професійно-технічного училища про світ професій, з можливостями працевлаштування в сучасних умовах проводяться семінари, виховні години, ярмарки професій та зустрічі з роботодавцями району. Крім того, надається широкий спектр відповідних послуг учасникам АТО, демобілізованим, переселенцям. Бажаючі відвідують заходи, метою яких є не тільки соціально-психологічна підтримка та допомога, а й навчання техніці пошуку роботи.
Протягом звітного періоду в районі було заявлено 688 вакансій, рівень укомплектування вакансій склав 90,4 %.
До бюджету управління Пенсійного фонду України в Камінь-Каширському районі з усіх джерел фінансування за січень-грудень 2015 року надійшло 363 млн. 625 тис. грн. Протягом звітного періоду профінансовано потребу в коштах на виплату пенсій та грошової допомоги загальною сумою
майже 288 млн., чим забезпечено стовідсоткове фінансування видатків на виплату пенсій усіх пенсіонерів району, які одержують пенсії за рахунок коштів Пенсійного фонду. За результатами роботи щодо виконання планових показників по власних надходженнях до бюджету Пенсійного фонду в районі за 12 місяців 2015 року надійшло 73 млн. 989,56 тис. грн., при планованих –
67 млн. 894,98 тис. грн. (109 %). Загалом на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Камінь-Каширському районі перебуває 17185 пенсіонерів (станом на 1 січня 2016 року середній розмір пенсій становив
1422,66 грн.). Крім того, кількість пільговиків у районі складає майже 25 тисяч.
Систематично здійснюється моніторинг щодо своєчасної виплати заробітної плати та стану оплати праці на підприємствах, організаціях та установах району. Керівники підприємств, які виплачують заробітну плату у межах мінімального розміру встановленого законодавством та менше середньої заробітної плати по району чи мають заборгованість із виплати заробітної плати запрошуються на засідання районної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.
Систематично проводиться індивідуальна роз’яснювальна робота з керівниками підприємств, з фізичними особами-підприємцями спрямована на боротьбу з проявами порушень законодавства та нелегальної зайнятості, роз’яснювальна робота щодо прав громадян на легальну працю та соціальних ризиків громадян, які не легалізують свою зайнятість та отримують заробітну плату неофіційно.
Управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації забезпечено виплату жителям району з усіх джерел фінансування
212,8 млн. грн., в тому числі 160 млн. грн. – соціальних допомог,
20,1 млн. грн. – постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи.
У минулому році на безоплатне зубопротезування учасників АТО виділено 24,3 тис. грн., на отримання лікарських засобів за рецептами профінансовано на суму 15 тис. грн. Рідні загиблого в серпні 2014 року воїна Дмитра Герасимика з села Видерта отримали ордер на житло. Варто зауважити, що будинок придбано за рахунок субвенції з державного бюджету, включаючи кошти родини воїна. Діє Районна програма заходів реабілітації військовослужбовців та інших осіб, які брали участь в антитерористичній операції та членів їх сімей на 2016 рік.
Значна кількість вимушено переміщених осіб з Донецької та Луганської областей, а також АР Крим сформувалась унаслідок декількох міграційних хвиль, безпосередньо пов’язаних з періодичністю та інтенсивністю бойових дій, які відбуваються на сході держави. Тому питання соціального забезпечення переселенців з тимчасово окупованих територій, їх розселення, працевлаштування, надання освітянських, медичних послуг тощо – нині дуже актуальне. В 2015 році внутрішньо переміщеним особам виплачено адресної допомоги на суму 475,3 тис. грн., крім того за січень-березень ц. р. –
100 тис. 876 грн.
За пільгове перевезення окремих категорій населення 2 перевізникам відшкодовано 624,3 тис. грн. ( в т.ч. погашення кредиторської заборгованості за минулий рік).
Позаду залишилася чимала підготовча процедура, пов’язана з інформуванням населення про модель державних житлових субсидій, відпрацюванням методики нових розрахунків, створенням спеціальних робочих груп та місцевих комісій. Фахівцями управління соціального захисту проводиться об’ємна робота, до якої залучаються працівники «Укрпошти», безробітні, які перебувають на обліку в центрі зайнятості. Наразі прийнято більше десяти тисяч заяв для призначення субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, тому така практика є досить ефективною та дієвою.
Видатки по соціальному захисту за звітний період склали 195 млн. грн. (99,9 %). Видатки за рахунок субвенції з державного та обласного бюджетів проведені в сумі 188 млн. 404,5 тис. грн., в тому числі: по додаткових виплатах населенню (субсидії) – 11 млн. 698,5 тис. грн., по виплаті допомоги сім’ям з дітьми – 154 млн. 830,0 тис. грн., по наданню пільг ветеранам Другої світової війни, військової строкової служби, реабілітованим громадянам –
2 млн. 734,3 тис. грн. та пільг постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС –
10 млн. 248,5 тис. грн., пільги окремим категоріям громадян на послуги
зв’язку – 303,4 тис. грн., надання пільг за професійною ознакою –
670,5 тис. грн., надання пільг багатодітним сім’ям – 2801,5 тис. грн. та інші видатки – 5117,7 тис. грн.
На виконання місцевих програм по соціальному захисту населення в звітному періоді виділено 829,0 тис. грн. проти 679,5 тис. грн. за минулий рік, в тому числі на допомоги по зверненнях громадян – 544,5 тис. грн., фінансову підтримку громадських організацій ветеранів та інвалідів – 100,0 тис. грн.
З метою здійснення делегованих повноважень районної ради районній державній адміністрації відділом освіти районної державної адміністрації, загальноосвітніми навчальними закладами, позашкільними та дошкільними установами вживаються заходи для забезпечення умов здійснення навчально-виховного процесу у 2014-2015 та 2015-2016 навчальних роках.
Освітня стратегія району спрямована на забезпечення функціонування і розвитку дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти, підвищення якості освітніх послуг з урахуванням демографічної ситуації відповідно до вимог суспільства, стану соціально-економічного розвитку, запитів громадян і потреб держави та району.
В районі – 53 загальноосвітні школи: 28 – І-ІІІ ступенів
(в т.ч. 3 навчально-виховні комплекси: ЗОШ І-ІІІст. - гімназія та ЗОШ І-ІІІ ст. - ліцей у м. Камені-Каширському, загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад с. Видричі), 15 – І-ІІ ступенів та 10 – І ступеня. У 562 класах навчається 9425 учнів.
Функціонує 3 консультпункти заочної школи при денних загальноосвітніх школах, де у 8 групах навчається 222 учні; міжшкільний навчально-виробничий комбінат, де допрофільну та допрофесійну підготовку отримують 577 старшокласників району.
Збережена мережа позашкільних навчальних закладів: 3 позашкільні навчальні заклади (Будинок дитячої та юнацької творчості, Станція юних техніків, Станція юних туристів), де 1082 вихованці відвідують 63 гуртки за такими напрямами: науково-технічний, художньо-естетичний, еколого-натуралістичний, туристсько-краєзнавчий, спортивно-туристський, соціально-реабілітаційний, гуманітарний. Навчально-виховний процес з гуртківцями у різних за профілем гуртках здійснюється з урахуванням можливостей сучасних технологій навчання і виховання та орієнтується на формування освіченої, гармонійно розвиненої особистості.
Збільшується мережа дошкільних навчальних закладів. У 2015/2016 навчальному році працює 21 постійно діючий дошкільний навчальний заклад та 7 дошкільних установ з короткотривалим режимом роботи. Сформована стабільна система роботи щодо забезпечення рівних стартових умов для майбутніх першокласників. Різними формами підготовки до школи було охоплено 100 % дітей старшого дошкільного віку; 70 % – на базі дошкільних навчальних закладів, 30 % – на базі 29 груп для дітей старшого дошкільного віку при загальноосвітніх навчальних закладах.
Мережа навчальних закладів збережена, є достатньою для виконання Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту».
Організовано регулярне безоплатне перевезення 585 школярів (100 %), які проживають за межею пішохідної доступності, до місць навчання і додому, причому всі – шкільними автобусами. 100 % старшокласників технологічного профілю підвозиться до МНВК.
Одним із пріоритетних напрямків роботи відділу освіти є соціальна адаптація дітей з особливими освітніми потребами. З метою надання якісної консультативно-методичної, психолого-педагогічної, корекційно-розвиткової, інформаційно-аналітичної та просвітницької діяльності в цьому напрямку продовжує роботу районна психолого-медико-педагогічна консультація.
28 загальноосвітніх навчальних закладів укомплектовані медичним персоналом.
На обласному рівні Камінь-Каширський район посідає І місце за підсумками предметних олімпіад. У 2015 році за результатами ЗНО три випускники отримали максимальний бал оцінювання (200). Щорічними є стипендії районної та міської рад для обдарованих учнів, які урочисто вручаються на фестивалі обдарованої учнівської молоді. Цьогоріч такі стипендії отримують 5 школярів.
У постійному полі зору перебувають діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. 32 із них навчаються у загальноосвітніх школах району, 1 – у ДНЗ. Всі вони забезпечені шкільною та спортивною формами, шкільним приладдям, вчасно отримують єдині квитки.
Станом на 31 грудня 2015 року на профілактичному обліку служби у справах дітей райдержадміністрації перебувало 110 дітей, які проживають у 40 сім’ях, де батьки або особи, що їх заміняють ухиляються від виконання своїх безпосередніх обов’язків. Окрім того, 49 дітей зафіксовано на первинному обліку (26 дітей-сиріт та 23 дитини, позбавлених батьківського піклування), з них 31 дитина проживає в сім’ях опікунів, піклувальників, 4 – перебувають в інтернатних закладах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 2 – навчаються в інших закладах, знаходячись на повному державному забезпеченні, 5 – у прийомних сім’ях, 7 – в дитячих будинках сімейного типу.
Для вирішення житлових питань дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування функціонує відповідна районна програма, орієнтована на 2012-2016 роки. На виконання цієї програми в 2015 році з районного бюджету було виділено 135 тис. грн. та 45 тис. грн. – субвенція з обласного бюджету. За ці кошти придбано соціальне житло для 3-х дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа.
Відділ у справах молоді та спорту райдержадміністрації забезпечує роботу із оздоровлення дітей пільгових категорій, здійснює заходи, спрямовані на забезпечення соціального та правового захисту дітей та молоді, розвитку фізичної культури та спорту.
Минулоріч оздоровлено 377 дітей пільгових категорій віком від 7 до 17 років, а з початку поточного року – 20. Молодь району залучається до проведення змагань з різних видів спорту, конкурсів, турнірів, фестивалів та інших заходів. Активізовано роботу Молодіжної громадської ради, яка є механізмом вирішення проблемних соціальних питань, має на меті консолідацію молодіжного руху та моніторинг процесу реалізації молодіжної політики на місцевому рівні. За ініціативою вищезазначеного органу завершується створення громадської організації «Школа молодого лідера», оновлюється робота громадської молодіжної організації «Ініціатива», проходить підготовка до реєстрації громадської молодіжної організації «Національний альянс». Відділ у справах молоді та спорту райдержадміністрації тісно співпрацює з районним військовим комісаріатом: щороку проводяться спортивні змагання за участю допризовної молоді. Спортивний актив Камінь-Каширщини здобув першість на обласній спартакіаді «Волинь спортивна – 2015». Культурне надбання є індикатором морально-естетичного сприйняття.
В районі функціонує 48 клубних закладів, 48 бібліотечних установ, діють дитяча школа мистецтв, народний краєзнавчий музей. На території району знаходиться 77 пам’яток історико-культурної спадщини. Робота по їх збереженню належить до пріоритетних напрямків діяльності районних працівників галузі. Розпочато паспортизацію об’єктів культурної спадщини. На даний час виготовлено паспорти та облікові картки на 7 пам’яток архітектури та містобудування району місцевого значення. Укладено охоронні договори терміном на 5 років на всі пам’ятки культурної спадщини.
Приємно відзначити, що колективи художньої самодіяльності району приймають участь в обласних, всеукраїнських та міжнародних оглядах-конкурсах. Зокрема, народні аматорські фольклорні колективи «Приданки» будинку культури с. Гута-Боровенська та «Дубровойка» клубу с. Оленине взяли участь у зйомках програми «Фольк-music» на Першому національному каналі. Безперечно, це неабияке досягнення. Зачаровують своїм грандіозним мистецтвом ансамбль народної музики «Рідні наспіви» (керівник – Дмитро Смолярчук), народна аматорська хорова капела «Колорит» і хор ветеранів війни та праці «Дзвони пам’яті», керівником яких є заслужений працівник культури України Тетяна Смолярчук, народний аматорський ансамбль народної пісні «Родовід». До речі, Указом Президента України почесне звання «Заслужений працівник культури України» з нагоди Міжнародного жіночого дня було присвоєне керівнику цього ансамблю Людмилі Довгун. Знаю, що на теренах нашого краю активно популяризується література, яка сприяє прищепленню почуття патріотизму, причетності до історичної долі України, висвітленню подій, котрі відбуваються на сході держави, вшануванню героїв-захисників. Мені довелося побувати на презентаціях неперевершеного видання «Вклоняємось доземно українському солдату», публіцистичної трилогії від творчого колективу газети «День», до якої увійшли знакові книги: «Котел», «Я – свідок», «Катастрофа і тріумф». У Камені-Каширському активно втілюється в життя ідея встановлення пам’ятного знака визначній постаті українського культуротворення, істинному патріоту своєї землі – Тарасу Григоровичу Шевченку.
Також звертаю вашу увагу на те, що окрім виконання делегованих районною радою повноважень відповідно до Закону України «Про місцеві державні адміністрації» районна державна адміністрація забезпечує на території району виконання Конституції, законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України та інших органів виконавчої влади вищого рівня.
На завершення хочу подякувати за підтримку усім, хто допомагав нам не лише практичними діями, а й розумінням та конструктивними порадами. Впевнений, що саме від наших спільних зусиль, значною мірою залежить як буде і надалі розвиватися соціально-економічна складова, як житимуть люди в районі.
Камінь-Каширська районна державна адміністрація і надалі тісно співпрацюватиме з органами місцевого самоврядування, в тому числі депутатами районної ради, територіальними органами міністерств та відомств, аби продовжити започатковані кроки по збереженню власного потенціалу району, відновленню процесів нарощування виробництва, стимулюванню інвестиційної діяльності і, основне, недопущенню зниження рівня життя населення та підтримці найуразливіших верств населення району.
Достарыңызбен бөлісу: |