Закріплення букви «це». Опрацювання тексту «Хто уважний»



Дата12.07.2016
өлшемі136.01 Kb.
#193974
түріКонспект

Олександрівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Конспект уроку

навчання грамоти


Ч И Т А Н Н Я

2009
Тема: Закріплення букви «це». Опрацювання тексту «Хто уважний».

Мета: закріплювати вміння учнів читати звязні тексти, відповідати на запитання по змісту , аналізувати вчинки дійових осіб. Виховувати почуття доброзичливості.

Матеріали до уроку: оповідання, малюнки, план уроку, зошит для читання, таблиці для розчитування , записи на дошці.

Методи і прийоми: «Передбачення», «Інтерв ю».

Форми: парна і групова.

Тип уроку: комбінований.

Х І Д У Р О К У



І. Організація класу

Я вітаю сонечко « Здрастуй золоте»

Я вітаю квіточку «Хай собі росте»

Я вітаю дощичок «Лий, як із відра»

Друзів привітаю я : Зичу їм добра!

Я вітаю друзі вас

Я вітаю цілий клас.

В ефірі урок мандрівка студіями дитячих телеканалів.

Вимовимо девіз і дізнаємося у яких студіях побуваємо

Девіз: Ми прийшли знання здобути,

Хочем грамотними бути.

Ми побуваємо у різних студіях на дитячому телеканалі. Там нас чекають різні цікаві завдання, а також закріпимо уміння читати зв язні тексти, відповідати на запитання, аналізувати вчинки дійових осіб.

П л а н : Студія «Срібна куля»

Студія «У гості до книжки»

Студія «Юні диктори»

Студія «Театральна»

Студія «Художники і фантазери»

Психологічне налаштування на урок

Я бажаю вам гарного настрою, щоб вам легко і успішно працювалось. Працювати будем дружно, злагоджено тому, що сьогодні діють такі правила:

- Правило піднятої руки

- Співпраця у групі

- Вміння слухати іншого

- Активно і творчо працювати



ІІ. Cтудія «Срібна куля»

  1. Вправа «Совенята»

Сплять маленькі «совенята»

Раз – розкрили оченята.

Подивилися навколо

Потім вгору і додолу.

Оченята - блим, блим, блим.

Відпочити треба їм.

Вправо, вліво оченята

Повертали совенята

Совенята будуть спати

А ми –далі працювати



  1. Читання за таблицями

а) ст.65, зошит «Від А до Я»

б) скоромовка: Летів горобець, сів на хлівець.

Прибіг стрілець, утік горобець.

в) «Пеньок» : рак, рак, рак, грак, рак

волос, волос, волос, голос, волос


  1. Читання в парі ( ст.. 65, зошит)

  • Прочитайте віршик один одному

  • Який сон снився киці ?

  1. « У яких словах сховався звук «ц»»?


ІІІ. Cтудія «У гості до книжки»

У студію нас пропустять, коли продовжимо речення:

Добра людина та, яка…

- Чи доводилось вам робити добрі справи?

- Або вам зробив хтось добро?

Книжка пропонує нам познайомитися з текстом «Хто уважний»

Метод « Передбачення»

- Розгляньте малюнок. Складіть передбачення.

- Про кого або про що буде йти мова ?

1. Читання вчителем


  • Чи справдилися ваші сподівання?

  • Хто запам ятав як звати подружок?

2. Словникова робота. «Луною»

Ціпок, кишеня, хустинка, неподалік.



3. Читання «Дощиком». « Півник п’є водичку»

4. Фізхвилинка

5. Відтворення змісту прочитаного

  • Де були подружки?

  • Хто йшов по доріжці ?

  • Де зупинився старий чоловік?

  • Що трапилося в цей момент?

  • Що гукнула Оленка ?

  • Як вчинила Ганнуся?

  • Чий вчинок ви схвалюєте? Чому ?

  • Хто з дівчаток уважний?

6. Гра «Хто уважний»

  • Чи є таке речення в тексті: «По доріжці йшов старий дідусь.»

« Неподалік від лавочки старий зупинився.»

« У нього з під руки випала книга.»

« Беріть,будь ласка, це Ваше.»
IV. Студія «Юних дикторів»

Завітаємо до студії юних дикторів.



  • Хто бажає нам виразно прочитати?

  • Послухайте уважно, який диктор читав краще .

V. Студія «Театральна»

VI. Студія «Художники і фантазери»

Робота в парі.

- В парі з товаришем визначте, яке речення з тексту можна підписати під малюнком.


  • Які ще малюнки ви намалювали б?

  • Уявіть, що ви режисери. Розмістіть малюнки, щоб утворилися кадрики з фільму.

«Інтерв’ю.» Робота в групах.

  • Уявіть що ви можете зустрітися з одним із героїв.

  • Що ви йому хотіли б сказати?

Робота за малюнками.

  • Кого ви можете назвати уважним і добрим на цих малюнках?

VII. Підсумок.

Наша мандрівка по дитячих каналах закінчилася.



  • На якій студії вам найбільше сподобалось?

Я хочу подякувати вам за урок. Будьте добрими до людей і до всього живого.

Станьте в коло по групам і легким потисканням руки подякуйте за співпрацю.

Олександрівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Конспект уроку

навчання грамоти


П И С Ь М О

2009
Тема: Закріплення вміння писати вивчені букви. Списування з друкованого тексту.

Мета: Закріплювати вміння писати вивчені букви, склади, слова, речення під диктування; удосконалювати навички звуко-буквеного аналізу слів; розвивати увагу, спостережливість, пам'ять при списуванні; вчити учнів аналізувати написане, перевіряти, виправляти помилки. Формувати уміння спостерігати, аналізувати. Розвивати зв’язне мовлення, збагачувати словниковий запас слів. Виховувати охайність під час письма. Бережливе ставлення до води.

Матеріал до уроку: сигнальні картки настрою, план уроку, мікрофон, зошити – хмаринки, картки з складами, картки для групової роботи, малюнки на тему « Дощ», «Сонячний день», «Капітошка».

Методи і прийоми: «Очікування», «Мозкова атака».

Форми: Парна і групова робота.

Тип уроку: Комбінований.

Х І Д У Р О К У



І. Організація класу.

Дзвоник всім нам дав наказ

До роботи швидше в клас

Біля парти станем чемно

Хай мине час недаремно

Будем уважні і старанні всі

Сядемо тихенько на місця свої.

- Сьогодні особливий урок, тому я хочу щоб ви :

Вчитель Діти

Не просто слухали, а чули.

Не просто дивились, а бачили.

Не просто відповідали, а міркували.

Дружно і плідно працювали.

- У мене хороший настрій! Ось такий!

- А у вас? ( сигнальні картки настрою)

ІІ. Вправа «Очікування».

- Щоб ваші сподівання збулися :

Працюватимем старанно

Щоб почути у кінці

Що у нашім першім класі

Діти просто молодці!



ІІІ. Хвилинка каліграфії.

Кожна людина починає свій новий день з чистої водички. І ми почнемо свій урок з джерельця чистоти – з хвилинки каліграфії. Гарно і акуратно в зошитах-хмаринках напишемо диктант букв.

- На що будемо звертати увагу під час письма ?

К а П і Т о Ш к А

Знайдіть букву «королеву», «одягніть корону»

- Яка в тебе сьогодні буква королева. Чому?

Кому сподобалась робота – на полях плюсик.

- Яке слово можна скласти з цих букв?

Сьогодні на урок завітав незвичайний, веселий, казковий герой – Капітошка.

Хто працюватиме старанно, отримає від Капітошки «чарівні» краплинки.



  1. «Мозкова атака».

Капітошка хоче знати, скільки голосних звуків є в його імені. Назвіть їх.

- Які ще є звуки?

- Які приголосні звуки бувать за звучанням?

- Чим позначаються звуки на письмі?

- Яка буква не позначає звука?

- Яка буква завжди позначає два звуки?



V. Робота в парах.

Капітошка мандрує по всьому світі. Він шукає лист, який йому надіслали друзі. Допоможемо Капітошці?

Щоб перепливти річку Парну, попрацюємо в парах і дізнаємося про друзів Капітошки.

1 ряд : ч, ка, рі ( річка); к, ста, во, ( ставок)

2 ряд : о, м, р, е ( море); ке, ан, о ( океан)

3 ряд : ця, кри, ни, ( криниця) ; х, ра, ма, ( хмара)

Запишемо слова під диктовку. ( Самоперевірка з дошки)


  1. Робота в групах.

Припекло сонечко і наш Капітошка стрибнув високо на яскраву хмаринку. Ваші веселі зошити-хмаринки різного кольору. За кольорами зошитів об'єднаємось у групи і продовжимо роботу.

1 група – скласти речення



Раптом велика

хмара


небо. затягла

2 група – розмежувати речення

Дітигуляливсаду.

3 група – скласти із слів речення

швидко, Діти, додому, побігл

4 група – скласти речення із слів

сильний, дощ, спустився

Презентація роботи.



VII. Робота творчої групи.

Розмістити речення так, щоб одержався зв’язний текст.

Презентація роботи.


  1. Робота за малюнками.

- Який малюнок відповідає змісту тексту. Чому?

ІХ. Гра « Кому належить?».

Оленка, Микола, Дніпро, Іван Петрович, Мурка, Віра Сергіївна, Черкаси, Сивко.

Ось ми дісталися «Підсумкового океану».

Х. «Підсумковий океан».

Ось і лист. Що тут? Слова зашифровані. Прочитати ми їх зможемо, якщо виправимо помилки.

Царвна, київ, йожак, ден.

Запишіть слова правильно, зробіть звукову схему до слів:

Гр. « Сині хмаринки» - царівна,

Гр. « Зелені хмаринки» - Київ,

Гр. « Червоні хмаринки» - їжак,

Гр. « Жовті хмаринки» - день.

Розшифрували слова.

- Що можна скласти із слів?

Доведіть, що це речення.

Без води нема життя.

Запишіть красиво у зошити-хмаринки. ( Взаємоперевірка).

Для чого потрібна вода?



ХІ. Підсумок.

- Як вам працювалося?

- Який настрій?

- Чиї сподівання здійснилися?

- Хто молодець?

Ось і уроку кінець

Хто працював – той молодець!

За роботу по заслузі

Щиро дякую вам друзі.
Капітошка дарує вам чарівні краплинки на згадку про сьогоднішній урок.

Олександрівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Конспект уроку
«Я і Україна»

2009
Тема : Вода в природі. Властивості води. Як берегти воду.

Мета: формувати уявлення про воду, про зміни станів води, формувати вміння встановлювати взаємозв’язки води з об’єктами живої і неживої природи. Виховувати повагу до традицій українського народу шанувати воду, бережливее ставлення до води.

Матеріал до уроку: склянки з водою, лід, цукор, сіль, пісок, барвник, камірчик, цвях, інвентар для дослідів, грам. запис, план уроку, малюнки, таблиці «Джерела», «Кругообіг води в природі», «Капітошка», макет «Українське подвір’я. Криничка», карта, глобус.

Форми і методи: парна і групова, «асоціативний кущ», міні проект.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

І. Організація класу.

Усміхнемось всім довкола

Небу, сонцю, квітам, людям.

І тоді обов'язково день для вас

Привітним буде.

- У мене гарний настрій, тож і ви візміться за руки по двоє і побажайте один одному гарного настрою.



ІІ. Мотивація навчальної діяльності

  1. Загадка.

Я потрібен зеленим лугам

Я потрібен полям і лісам

Усе навкруг засинає

Коли мене довго немає. (Дощ)



  1. Грам. запис (Дощик)

- Дощ: Це добре чи погано? Чому?

- Ну то що , пустимо дощ на урок ?



Іди, іди дощику,

Зварю тобі борщику,

Мені каша, тобі борщ.

Щоб рясніше ішов дощ.



- Дощик приніс нам завдання на своїх краплинках. Якщо ми їх позбираємо у відерце, то нам обов'язково усміхнеться сонечко.

Тож покажемо дощику, що ми вже знаємо.



ІІІ. Повторення вивченого матеріалу.

  1. – До якої природи відноситься дощик?

- Що ще відноситься до неживої природи?

- Доведіть, що квіти і люди – це жива пртрода.

2. Гра «Жива-нежива»

Метелик, пісок, зірки, окунь, повітря, Микола, ведмідь, місяць, сніг, тюльпан,.

3.Закінчити речення.

Повітря є в …

Без повітря не можуть жити …

Вітер – це …

Доведіть , що повітря рухається

ІV. Повідомлення теми і завдань уроку

Відома всім ця рідина

Усяк її вживає

Буває хмаркою вона,

Пушинкою буває

Бува, як скло

Кригка, тверда

Звичайна, підкажіть …(Вода)



V. Робота над вивченням нової теми.

  1. Розповідь вчителя.

У народі кажуть: «Де вода, там життя». Вода є в кожній живій істоті. Без води все гине: і рослини, і тварини.

Більшу частину нашого тіла становить вода. Вода входить до складу крові, регулює температуру тіла. Вода потрібна організму для виведення шкідливих речовин.




  1. Водні простори.

Більшу частину поверхні Землі займає вода. Вона знаходиться в океанах і морях, річках і озерах, під землею. Вода займає дві третини поверхні земної кулі.

  1. Робота в групах.

Перша група « Знайки» - значення води для людей.

Друга група «Вмійки» - значення води для тварин.

Третя група «Розумійки» - значення води для рослин.

Презентація.



  1. Властивості води. Робота в групах. Міні проекти.

Дослід 1. Перелийте воду з посудини в посудину.

- Чому вдалося це зробити? (вода рідка)

- Що треба зробити, щоб вона стала твердою?

- На що вода перетвориться? (на лід)

- В що перетвориться вода, коли вона кипить у чайнику? (в пару).

- В яких станах буває вода?

Висновок: Вода в природі буває в трьох станах: рідкому, твердому, газоподібному.

Дослід 2. У склянки з водою вкинути:

перша група - сіль , друга группа – цукор,

третя група – барвник

Висновок: У воді розчиняються – сіль, цукор, фарба.

Дослід 3. У склянки вкинути :

Перша група – пісок, друга група – камінь,

Третя группа – цвях.

Висновок: у воді не розчиняються - пісок, камінь, цвях.

Фізхвилинка.

Встаньте, діти, посміхніться

Землі нашій поклоніться

За щасливий день вчорашній.

Ви до сонця потягніться

Веретенцем покрутіться

Раз присядьте, два присядьте

І за партии тихо сядьте.

VІ. Зустріч з Капітошкою. Асоціативний кущ.

1.Загадки від Капітошки.



Білий, як пір’їнка,

А холодний, як крижинка. (Сніг)

Біла морква, росте зимою. (Бурулька)

Текло, текло і лягло під скло. (Лід)

Сидить дід за подушками

І стріляє галушками. (Град)

Місяць бачив, не підняв,

Сонце встало і зібрало.(Роса)

Не дід, а сивий

Не спить, а стелиться

Вкриває землю й океан,

А зовуть його …(Туман)

В нас зимою білим цвітом

Сад зацвів, неначе літом.(Іній)





ВОДА



  1. Як берегти воду.

Вода – це …(ас. кущ)

Бережіть її. Бо кажуть: хліб – це тато, а вода – мати.

- Як ви бережете воду?

3. Олімпіада для «кмітливих»

а ) Чи можемо носити воду в решеті?

б ) Як довести, що сніг і лід це мерзла вода.

в ) Під яким кущем ховається заєць, коли йде дощ?

г ) У який горщик не можна налити воду?



VІІ. В гостях у «Живої кринички»

Господиня:

- Прошу, прошу у гості, на моє подвір'ячко, на зелене зіллячко. Рада всіх вас вітати. Тут чекає на вас криничка, зроблена руками одного односельця. Сядемо біля кринички і спочинемо. У народі кажуть: «Де вода, там і життя». То недарма вважають, що криницю копати у будь-якому місці не можна. У кожному селі місце для криниці шукали по-своєму. В одному селі жив дід, який прикладав вухо до землі і слухав де шумить вода. Де він чув шум води, там копали криницю.

Жива криничка

За селом у нас криничка, неглибока, невеличка,

Клен шумить над нею листом, в ній вода холодна й чиста.

Йдуть із поля трудівниці – завертають до криниці,

Знають люди: як нап'єшся, наче сили наберешся,

І говорять: то криниця, у якій жива водиця.

Господиня:

Мати кожного з дитинства навчає: замулити, забруднити джерело – то великий гріх, розчистити ж навпаки, - благо і добро.

VІІІ. Робота над прислів'ями.

Не плюй в криницю, знадобиться води напитися.

Найсмачніша вода з тої криниці, з якої пили твої батьки.

ІХ. Підсумок уроку.

- Чи потрібна вода на землі?

- Для чого потрібна вода?

- Що вас найбільше зацікавило на уроці?

- Що нового дізналися?

- Ми позбирали всі краплинки, тож покличемо сонечко.





Сонечко, сонечко !

Визирни в віконечко

На весняні квіточки

На маленькі діточки.





Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет