Білім беру ұйымының атауы:
|
Б. Момышұлы атындағы ЖОББМ
|
Пәні:
|
Математика
|
Бөлім
|
Өнер
|
Педагогтің аты-жөні
|
Нургалиева Альмииа
|
Күні:
|
01 .02.2024
|
Сынып:
|
3 “Д” сынып
|
Сабақтың тақырыбы
|
№99 Текше,тікбұрышты параллелепипед
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
3.3.2.4 солға және оңға бұрғанда, үстінен және жанынан қарағанда кеңістіктік фигуралардың қалпындағы өзгерістерді түсіндіру
|
Сабақтың мақсаты
|
Солға және оңға бұрғанда, үстінен және жанынан қарағанда кеңістіктік фигуралардың қалпындағы өзгерістерді түсіндіреді
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезең
уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
5 минут
|
Психологиялық ахуал
«Тәттілерге тәтті болжам»
«Ой қозғау» әдісі арқылы жүреді:
- Өткен сабақта қандай тақырып өттік?
- Ендеше бүгінгі сабағымызда да осы мақсатта тапсырмалар орындайтын боламыз.
Оқу мақсаты жарияланады.
Ынталандыру.
Пейзаждың, натюрморттың портретін, әдемі қалалардың суреттерін көрсету арқылы оқушылардан: «Фотосуретті неге өнер деп айтуға болады?» – деп сұраңыз.
Фотоөнер — көркем фотосуреттер өнерін жасау. Яғни фотосуреттер суретші сияқты фотографтың шығармашылық көрінісінен хабар беретін фотосуреттер.
Фотоөнер үшін әртүрлі техникалық құралдар мен көркем тілдің байлығы маңызды. Фотоөнер тауарларды және қызметтерін жарнамалауға арналған коммерциялық фотосуреттерге қарама-қарсы қойылады.
|
Үй тапсырма-сын тексертеді.
Сұраққа жауап береді.
-Тақырыпты ашады.
|
Бағалау: «Телефон»
|
Слайд
|
Сабақтың ортасы
10 мин
|
ФС 1- тапсырма
ОДД: білу, түсіну, қолдану
Оқулықпен жұмыс
«Мен бәрін білемін!» әдісі
Нұсқау
Жазбаны қара. Фотосуретші текшелерді үлгіде көрсетілгендей түсірді. Текшенің сол және оң, жоғарғы және төменгі жақтарында, артқы жағында қанша нүктеден болатынын анықта.
Текшені ал. Нүктелердің орналасуы жазбамен сәйкес келе ме? Тексер.
Ж: Нүктелердің орналасуы жазбамен сәйкес келмейді.
|
Текшенің сол оң, жоғарғы және төменгі жақтарында, артқы жағындағы нүктелерді анықтайды
Нүктелердің орналасуын анықтайды
|
Дескриптор:
- Текшенің сол оң, жоғарғы және төменгі жақтарында, артқы жағындағы нүктелерді анықтайды -2 балл.
Нүктелердің орналасуын анықтайды-1балл.
|
Оқулық дәптер
|
10 мин
|
ФС 4,5- тапсырма
ОДД: білу, түсіну, қолдану
Жұптық жұмыс
«Мен бәрін білемін!» әдісі
1 жұп Егер текшенің үстіңгі жағынан қараған болсаң, төмендегі нұсқалардың әрқайсысының астыңғы жағында неше нүкте болады?
А)6 нүкте. Ә) 5 нүкте.
Б) 4нүкте. В) 3нүкте.
Г) 2 нүкте. Г) 2 нүкте.
Ғ) 1 нүкте.
2 жұп Екі фотосуретші бір апта бойы күнде табиғатты суретке түсірді. Біріншісі күн сайын 25 суреттен, ал екіншісі 45 суреттен түсірді. Бір аптада қайсысы суретке көп түсірді және неше сурет артық түсірді?
Ш: 45*7-25*7=140
Ж: Бір аптада екінші фотосуретші суретке көп түсірді және 140 сурет артық түсірді.
ЕБҚО ойлау төмен оқушыға тапсырма
Есепттің шартын құрады
|
Сызба бойынша өрнек құрастырып, амалдардың орындалу тәртібін белгілейді
|