Сабақтың тақырыбы: №101 Өзіңді тексер! Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты



бет1/2
Дата17.02.2024
өлшемі0.57 Mb.
#492223
түріСабақ
  1   2
Математика. 3 сынып. 101-105 сабақ.222


Білім беру ұйымының атауы




Пәні:

Математика

Бөлім:

3В Кеңістік фигуралар.

Педагогтің аты-жөні:




Күні:




Сынып:

3 сынып




Сабақтың тақырыбы:

№101 Өзіңді тексер!

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

3.3.2.3 кеңістіктік геометриялық фигуралардың (тікбұрышты
параллепипед, куб) жазбасын дайындау және олардың моделін құрастыру
3.3.2.4 солға және оңға бұрғанда, үстінен және жанынан қарағанда кеңістіктік фигуралардың қалпындағы өзгерістерді түсіндіру

Сабақтың мақсаты




Құндылықтар

Талап: ізденімпаз,жаңашыл ұрпақ

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//
уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ
тың басы
5 минут

Өткенді пысықтау


5 минут
Сабақ
тың ортасы
24 минут

Сабақты қорыту
6минут

Кері байланыс


5 минут



Психологиялық ахуал қалыптастыру

Өткенді пысықтау


6-тапсырма(қалғаны)
у-420=600-56
55*х=820-710
300-х=42*2
Жаңа тақырып
Ұжымдық жұмыс
«Топтастыру» әдісі
Оқулықпен жұмыс
1-тапсырма
Өзіңді тексер!
Мен өзімнің жетістіктерімді тексерем.

Тікбұрышты параллепипедтің жазбасын әзірлеу.

2-тапсырма



Текшенің астыңғы жағында-3
Сол бүйір жағында-6
Артқы бүйір жағында-5
3-тапсырма



АД=ВС=Еl=TO=FK=RP=1cм2мм
AB=DC=ET=LO=MN=1см6мм
DE=CT=LM=ON=EF=KL=TR= OP=9мм
Бұл жазбада 6 тіктөртбұрыш бар.

ЕБҚ
4-тапсырма



5-тапсырма


ЕҚБ
6-тапсырма



Үсті көк,күлгін,қызыл.
Асты қызыл сары, қызыл,күлгін.

Үйге тапсырма:


Текше деп, барлық өлшемдерді тең тікбұрышты параллелепипедті атайды. Текшенің жақтары бір-біріне тең 6 шаршыдан тұрады.Егер текшенің қабырғасының ұзындығын a деп белгілесек, онда бір жағының ауданы S=a(кв) болады.




Амандасады.


Жақсы тілектер айтады.
Үй тапсырмасын тексертеді
Жаңа тақырыпты меңгереді

Тапсырмаыны орындайды


Тапсырманы орындайды

Есептерді шығарады


Жеке жұмыс

Тапсырманы орындайды


Тапсырманы орындайды


Жеке жұмыс

Тапсырманы орындайды


Үй тапсырмасын орындайды


Кері байланыс жасайды








Дескриптор:


Теңдеулерді шешіп, мәнін тексереді-1б

Дескриптор:


Фигураларды атайды-1б
Тікбұрышты параллепипедтің жазбасын әзірлейді-1б



Дескриптор:
Текшенің орналасуындағы өзгерісін қалай айтуға болады-1б
Тіктөртбұрыш туралы білімімді тіктөртбұрышты папллепипедтің жазбасын жасау үшін қолданады-1б

Тамаша жұмыс жасадың!


Дескриптор:
Суреттегі текшелердің қайсысы жазбаға сәйкес келетіндігін айтады-1б
Жазба нүктелерінің суретін салады-1б
Текше мен оның жазбасын дұрыс табылғандығын тексере алады-1б



Тамаша жұмыс жасадың!



Жарайсың!
Мен сенімен мақтанамын!

«Білім гүлі» әдісі





Көңіл күй стикерлері

Суреттер

Суреттер
оқулық
Плакат
Оқулық

Жұмыс дәптері


Оқулық

Суреттер
Жұмыс дәптері
Жұмыс дәптері

Тақта

Кесте
Оқулық
Тақта

Оқулық
Тақта


Оқулық




Кері байланыс тақтасы



Білім беру ұйымының атауы




Пәні:

Математика

Бөлім:

3В Кеңістік фигуралар.

Педагогтің аты-жөні:




Күні:




Сынып:

3 сынып




Сабақтың тақырыбы:

№102 Екі таңбалы санға бір таңбалы санға жазбаша көбейту

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

3.1.2.10 мынадай жағдайларда: 23∙2, 123∙2, 46:2, 246:2 екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану
3.1.2.11 мынадай жағдайларда: 28∙3, 269∙2, 84:3, 538:2 екі/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану

Сабақтың мақсаты

Мынадай жағдайларда: 23∙2, 123∙2, 46:2, 246:2 екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану

Құндылықтар

Талап: ізденімпаз,жаңашыл ұрпақ

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//
уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ
тың басы
5 минут
Өткенді пысықтау
5 минут
Сабақ
тың ортасы
24 минут

Сабақты қорыту
6минут

Кері байланыс


5 минут



Психологиялық ахуал қалыптастыру

Өткенді пысықтау
Қайталауға арналған есептер шығару.

Жаңа тақырып


Ұжымдық жұмыс
«Топтастыру» әдісі
Оқулықпен жұмыс
1-тапсырма

42,48,63,65,86 Ринат
701,277,270,207,117,107 Әбенов
Ринат Әбенов

2-тапсырма


Есептеудің қалай орындалғанын түсіндір.
23*3=(20+3)*3=20*3+3*3=60+9=69

3-тапсырма


Есептуді түсіндіре отырып, баған түрінде орында.

а) 23*3=69 ә)32*3=96


44*2=88 21*3=63
12*3=36 31*3=93
12*4=48 24*2=48

ЕБҚ
4-тапсырма «Жағдаят» әдісі


Есептерді шығар.
А)маусым-43оқушы.
Тамыз-?2есе артық
Барлығы -?оқушы
Ш:х-43=43*2
Х-43=86
Х=86+43
Х=129
Ж: барлығы 129 оқушы.

Ә)Автобус -13 сағат


Пойыз-?2 есе артық
Барлығы -?Уақыт
Ш: Х-13=13*2
Х13=26
Х=26+13
Х=39
Ж:барлығы 39 сағат жұмсалды.

5-тапсырма


Көбейтіндінің мәнін тап.Қалай есептегеніңді түсіндір.
24*2=48
33*2=66
21*4=84 Баған түрінде жаз.

ЕҚБ
6-тапсырма


Теңдеуді шеш.
5*х500-460
5*х 40
Х40:5
Х8
5*8500-460
4040

7 тапсырма


Бір тәсіл суретте бейнеленген.
Басқа тәсілдерді көрсет.

Үйге тапсырма:


Текше деп, барлық өлшемдерді тең тікбұрышты параллелепипедті атайды. Текшенің жақтары бір-біріне тең 6 шаршыдан тұрады.Егер текшенің қабырғасының ұзындығын a деп белгілесек, онда бір жағының ауданы S=a(кв) болады.




Амандасады.


Жақсы тілектер айтады.

Үй тапсырмасын тексертеді


Жаңа тақырыпты меңгереді

Тапсырмаыны орындайды


Тапсырманы орындайды


Есептерді шығарады


Жеке жұмыс


Тапсырманы орындайды

Тапсырманы орындайды


Жеке жұмыс

Тапсырманы орындайды


Үй тапсырмасын орындайды


Кері байланыс жасайды








Дескриптор:


Қайталауға арналған есептер шығарады-1б
Есептердің шығару жолын түсіндіреді-1б



Қазақ халқының негізін қалаушы-лар туралы айтады-1б
Есептеудің қалай орындалғанын түсіндіреді-1б



Дескриптор:
Есептуді түсіндіре отырып, баған түрінде орындайды-1б
Есептерді шығарады-1б

Тамаша жұмыс жасадың!



Мен сенімен мақтанамын!
Дескриптор:
Теңдеуді шешу жолын біледі-1б
Суретте бейнеле-нген есептерді шығарады -1б



Тамаша жұмыс жасадың



Жарайсың!

«Білім гүлі» әдісі





Көңіл күй стикерлері

Суреттер

Суреттер
оқулық
Плакат
Оқулық

Жұмыс дәптері


Оқулық

Суреттер
Жұмыс дәптері
Жұмыс дәптері

Тақта

Кесте
Оқулық
Тақта

Оқулық
Тақта


Оқулық




Кері байланыс тақтасы



Білім беру ұйымының атауы




Пәні:

Математика

Бөлім:

3В Кеңістік фигуралар.

Педагогтің аты-жөні:




Күні:




Сынып:

3 сынып




Сабақтың тақырыбы:

№103 Екі таңбалы санды бір таңбалы санға жазбаша көбейту

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

3.1.2.10 мынадай жағдайларда: 23∙2, 123∙2, 46:2, 246:2 екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану
3.1.2.11 мынадай жағдайларда: 28∙3, 269∙2, 84:3, 538:2 екі/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану

Сабақтың мақсаты

Мынадай жағдайларда: 23∙2, 123∙2, 46:2, 246:2 екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану

Құндылықтар

Талап: ізденімпаз,жаңашыл ұрпақ

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//
уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ
тың басы
5 минут
Өткенді пысықтау
5 минут
Сабақ
тың ортасы
24 минут

Сабақты қорыту
6минут

Кері байланыс


5 минут



Психологиялық ахуал қалыптастыру

Өткенді пысықтау
Қайталауға арналған есептер шығару.

Жаңа тақырып


Ұжымдық жұмыс
«Топтастыру» әдісі
Оқулықпен жұмыс
1-тапсырма
Сандарды ондықтарының кему реті бойынша орналастырып, Қасым хан шығарған заңның қалай аталатынын оқы.
264,119,95,48
Қасым ханның қасқа жолы

2-тапсырма


Есептеуді баған түрінде орында.
31*2=62 13*3=39
13*2=26 32*2=64
21*4=84 22*4=88
14*2=28 33*3=99

3-тапсырма


Амалдардың орындалу тәртібін анықта. Баған түрінде есепте.
1000-(425-403)*4=912
520+21*4+136=970
(399-366)*3+298=397
32*3+44*2=184

ЕБҚ
4-тапсырма


Eсепті теңдеудің көмегімен шығар.
а) ересек-325
балалар-х
барлығы-900
х=900-325
х=575
Ж: фильмді 575 адам көрді

ә) ескі кітап-118


Жаңа кітап-х
Ш:118+х=265
Х=147
Ж:147 жаңа кітап әкелді.

5-тапсырма


Қасымханда -100 жылқы
Оның-20 құлын
Жылқысы одан -2 есе артық
Қасымханда қанша табын бар?
Ш:х+20+20*2=100
x+20+40=100
x+60=100
x=100-60
x=40
Ж:Қасымханда 40 табын бар.

ЕҚБ
(8+9)*1=17 (8+9)*4=68


(8+9)*2=34 (8+9)*5=85
(8+9)*3=51 (8+9)*6102

«Тик-ток» әдісі


6-тапсырма Кестедегі санды деректерді пайдалана отырып,бір амалмен орындалатын есептер құрастыр.
Қ=б*с
24*2=48
33*3=99
13*3=39
7 тапсырма Кесте бойынша өрнектер құрастыр және жаз.Олардың мәнін тап.
1000-400*2=1000-800=200
450-32*2=450-64=386
300*2-24*2=600-48=552

8-тапсырма


Баған түрінде жазып,өрнектердің мәнін тап.
а) 41*2=82 34*2=68
12*3=36 33*3=99
23*3=69 42*2=84
22*4=88 24*2=48
ә) 23*3+14*2=87
43*2-13*3=57
200-44*2+126=242

Үйге тапсырма:


9-тапсырма
Теңдіктер тура болатындай, барлық сандардың арасына амалдар таңбасын қой. Жақшалар қоюға да болады.
а) 1*2+3=5
ә) (1+2):3+4=5




Амандасады.


Жақсы тілектер айтады.

Үй тапсырмасын тексертеді


Жаңа тақырыпты меңгереді

Тапсырмаыны орындайды


Тапсырманы орындайды


Есептерді шығарады


Жеке жұмыс


Тапсырманы орындайды

Тапсырманы орындайды


Жеке жұмыс

Тапсырманы орындайды


Үй тапсырмасын орындайды


Кері байланыс жасайды








Дескриптор:


Қайталауға арналған есептер шығарады-1б
Есептердің шығару жолын түсіндіреді-1б

Дескриптор:
Сандарды ондық-тарының кему реті бойынша орналастырады-1б
Есептеуді баған түрінде орындайды-1б
Амалдардың орындалу тәртібін анықтайды-1б




Мен сенімен мақтанамын!
Дескриптор:
Eсепті теңдеудің көмегімен шығарады-1б
Сызбаны пайдалана отырып, үш амалмен шығарылатын есептер құрастырады-1б
Тамаша жұмыс жасадың!

Мен сенімен мақтанамын!

Дескриптор:


Кестедегі санды деректерді пайдалана отырып,бір амалмен орындалатын есептер құрастырады-1б
Кесте бойынша өрнектер құрастыр және жазады-1б
Баған түрінде жазып,өрнектер -дің мәнін табады-1б

Тамаша жұмыс жасадың



Жарайсың!

«Білім гүлі» әдісі





Көңіл күй стикерлері

Суреттер

Суреттер
оқулық
Плакат
Оқулық

Жұмыс дәптері


Оқулық

Суреттер
Жұмыс дәптері
Жұмыс дәптері

Тақта

Кесте
Оқулық
Тақта

Оқулық


Тақта

Оқулық



Жұмыс дәптері


Жұмыс дәптері

Тақта

Кесте
Оқулық

Кері байланыс тақтасы






Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет