Бекітемін Б. Момышұлы атындағы жоббм нің Бастауыш білім беру мұғалімі



Дата04.04.2024
өлшемі0.64 Mb.
#497685
Математика 08.02



Бекітемін
Б. Момышұлы атындағы ЖОББМ нің
Бастауыш білім беру мұғалімі
Наймантаева Р.К.______



Білім беру ұйымының атауы:

Б. Момышұлы атындағы ЖОББ

Пәні:

Математика

Бөлім

Атақты тұлғалар

Педагогтің аты-жөні

Нургалиева Альмира

Күні:

08.02.2024

Сынып:

3 “Д” сынып

Сабақтың тақырыбы:

№104 Разрядтан аттамай үш таңбалы санды бір таңбалы санға жазбаша көбейту

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

3.1.1.3 үш таңбалы сандардың разрядтық және кластық құрамын және разрядтық бірліктердің жалпы санын анықтау, разрядтық қосылғыштар сомасына жіктеу

Сабақтың мақсаты

Үш таңбалы сандардың разрядтық құрамын анықтап, үш таңбалы санды бір таңбалы санға жазбаша көбейту тәсілін түсіндіре алады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезең
уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
5 минут



Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді.
Математика қызық қой,
Есептерін сызып қой.
Математика үйренсең:
Озат бала боласың,
Космосқа да ұшасың,
Айға барып қонасың!


Үй тапсырмасын тексеру «Триггер» әдісі
Жаңа сабақ
-Біз бүгін қандай амалға байланысты жұмыс жасаймыз деп ойлайсыңдар?
«Квест» әдісі арқылы амалды анықтаймыз. Ол үшін,кодттағы әріптерді ретімен қою керек.
-Дұрыс таптыңдар.Біз бүгін көбейту амалына байланысты есептер шығарамыз.
Ребусты шешу қосалқы тақырыпты ашу.
Сабақтың мақсаты:
үш таңбалы санға жазбаша көбейту алгоритмін қолдануды үйренеміз.



Үй тапсырма-сын тексертеді.
Сұраққа жауап береді.
-Тақырыпты ашады.

Бағалау

«Ауызша мадақтау» әдісімен бағалау. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау






Сабақтың ортасы
10 мин

ФС 1- тапсырма
ОДД: білу, түсіну, қолдану
Жұптық жұмыс
Есептеудің ауызша тәсілдерін есіңе түсір және түсіндір. Есепте. Өрнектің жұп мәндерін атасаң, Ш.Уәлихановтың кім болғанын, ал тақ мәндерін атасаң, Ы.Алтынсариннің кім болғанын білесіңдер.
Шоқан
142*2=284 –тарихшы
21*4=84-журналист
32*3=96- саяхатшы
Ыбырай
31*3=93-жазушы
231*3=693-аудармашы
221*3=663-педагог
Есептеудің жазбаша тәсілін түсіндіріңдер.

ЕБҚО ойлау төмен оқушыға тапсырма
Өрнекті баған түрінде жаз,есепте
142*2=284 122*4=488 242*2=484
134*2=268 132*3=396 312*3=936
321*2=642 143*2=286



Екі таңбалы сандарды өсу ретімен, үш таңбалы сандарды кему ретімен көшіріп жазып, монументтің авторын анықтайды
Есептеудің қалай орындалғанын түсіндіреді

Бағалау критерийі
. Үш таңбалы сандардың разрядтық құрамын анықтап, үш таңбалы санды бір таңбалы санға жазбаша көбейту тәсілін түсіндіре алады.
Дескриптор:
Өрнектің жұп мәндерін атап, Ш.Уәлиханов, Ы.Алтынсариннің кім болғанын анықтайды -2 балл.

Оқулық дәптер



5 мин

Сергіту сәті.



Балалар бірге орындайды

Жарайсыңдар!




10мин

5,6- тапсырма
ОДД: білу, түсіну, қолдану
«Құрастыр» әдісі
Топтық жұмыс
1-топ
Есепті шығар.
ХІХ ғасырда қазақтың тұңғыш ашылған мектептерінде бар –жоғы 211 қыз оқыған. Бұл ұлдарға қарағанда 4 есе кем еді. Алғашқы мектептерде барлығы қанша оқушы оқыған?
Ш:211+211*4=1055
Ж: Алғашқы мектептерде барлығы 1055 оқушы оқыған.
2 топ Есепті шығар.
А) Мәнерлеп оқудан өткізілетін байқауға 48 ұл және 36 қыз қатысты. Оларды әр топқа 4-тен бөлді. Барлығы қанша топ болды?
Ш:(48+36):4=84:4=21
Ж: Барлығы 21 топ болды.



Есепті шығарып, шешуін, жауабын анықтайды -







Дескриптор:
- Есепті шығарып, шешуін, жауабын анықтайды -2балл.






10 мин

7,8- тапсырма Жұптық жұмыс
ОДД: білу, түсіну, қолдану
«Жұптас,ойлан» әдісі
1 жұп Есепте. Өрнектердің біреуіне есеп құрастыр.
720-360:90=716 50*10-360=140
700+270:9=730
2 жұп Өрнектерді баған түрінде жазып, есепте.
318+498=816 300-195=105
1000-654=346 676-167=509
784-206=578 68+525=593


ойлау жоғары оқушыға тапсырма


Өрнектердің мәнін есептейді
- Өрнектерді баған түрінде жазып есептейді

Дескриптор:
Өрнектердің мәнін есептейді -2балл.
- Өрнектерді баған түрінде жазып есептейді-2балл.




Сабақтың соңы
5 мин

Рефлексия: «Бәйтерек шыңы»

Үй тапсырмасы: 9 тапсырма
Көбейту кестесің жаттау

Жинаған балдарын санайды. Көңіл күйлерін бәйтерек қабаттары арқылы анықталады.

ҚБ қойыла-ды.








Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет