Бекітемін: Бөлімі: Физика-табиғат туралы ғылым Педагогтің аты-жөні



бет1/2
Дата23.09.2023
өлшемі23.44 Kb.
#478401
  1   2
Документ Microsoft Word


Бекітемін:

Бөлімі:

Физика-табиғат туралы ғылым

Педагогтің аты-жөні:

Альжанов С.

Күні:

21.09.2023

Сыныбы: 7 а, ә, б

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

№1 зертханалық жұмыс. «Кішкентай денелердің өлшемін анықтау»

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

12.1.3.2 – кішкентай денелердің өлшемін қатарлау әдісі арқылы анықтау;

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар істей алады: Қатарлау тәсілімен өлшеп үйрене алады
Көптеген оқуышылар істей алады: Кішкентай денелердің өлшемдерін анықтай алады.
Кейбір оқушылар істей алады: Қатарлау тәсілімен өлшеуді күнделікті өмірде қолдана алады.

Бағалау критерийлері



- Қатарлау тәсілімен өлшеп үйренуді біледі.
- Кішкентай денелердің өлшемдерін анықтай алады.
- Қатарлау тәсілімен өлшеуді күнделікті өмірде қолдана алады.

Құндылықтарға баулу



«Мәңгілік Ел» идеясының «Инновация негізіндегі тұрақты экономикалық өсім » құндылығы, жалпыға бірдей еңбек қоғамы құндылығы бойынша инновациялық дамуға үлестерін қосуға тәрбиелеу.

Сабақтың барысы:



Сабақ кезеңі/
Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

3 мин.

5 мин.
«Зерделі сұрақ, дәлелді жауап» (сұрақ-жауап әдісі)

15мин
Топтық бірлескен жұмыс



Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау.
Ынтымақтастық ортасын құру.
«Мозайка әдісі» бойынша
2 топқа бөлу

Өткен тақырыппен жұмыс.


«Зерделі сұрақ, дәлелді жауап» (сұрақ-жауап әдісі)
1. Қандай физикалық шамаларды білеміз?
2.Аспап шкаласы бөлігінің құны қалай анықталады?
3.Өлшемдердің метрлік жүйесін енгізудің өркениет пен ғылым үшін мәні қандай болды? Метрлік жүйенің ең басты артықшылығы қандай?
4.Өлшеу дәлдігі аспап шкаласы бөлігінің құнымен қандай байланыста болады?
5.Өлшеулер жаңылысы қандай себептерден туындайды?

Топтық бірлескен жұмыс. Кіші жоба қорғау.


1-топ. Шариктің диаметрін өлшеу

2-топ. Бұранда қадамын өлшеу





Әлеуметтік орта, ынтымақтастық ортаға енеді
Оқушылар ойланып, ойын жинақтап, сұрақтарға жауап береді

Арнайы рөлдерге бөліну арқылы шағын топта кіші жоба әзірлейді. Топтық жұмысты құрылымдауға үйренеді. Басшы ролдерге бөледі, бақылайды.



Ынталандыру
Дескриптор
-Аспап шкаласының бөлік құнын анықтай алады.
- Аспап шкаласының өлшеу дәлдігін біледі.
Жалпы балл-2

Дескриптор


-Шариктің диметрін анықтайды
-Бұранда қадамын өлшей алады.
Жалпы балл-4



Слайд, сұрақтар


Оқулық

Постер
Маркер, ұсақ денелер(шарик, тары, бытыра, бұранда шеге)





Сабақтың ортасы.

12мин



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет