Білім беру ұйымының атауы) Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары



Дата02.03.2023
өлшемі39.6 Kb.
#470283
түріСабақ
мерей кмж


«Бекітемін»


___________
«____»____________2022 ж.

Мұрын Жырау Сеңгірбекұлы атындағы жоғары педагогикалық колледж


________________________________________________________________

(білім беру ұйымының атауы)



Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары


________________________ Ақпаратты шифрлау______________________________________
(сабақтың тақырыбы)

Бөлім:

1-бөлім

Педагогтың Т.А.Ә (болған жағдайда)

Жеңісұлы Мерей

Күні:




Сынып 5

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Ақпаратты шифрлау

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

5.2.1.3 мәтіндік ақпаратты кодтау және декодтау;

Сабақтың мақсаты:

Мәтіндік ақпараттың кодтау және декодтау жолдарын түсіну және қолдану. Мәтіндік ақпаратты шифрлау әдістерін үйренеді. Кодтау жүйесіндегі басқаша кодтау жүйлерін қарастырады.


Сабақ барысы



Сабақтың кезеңі/уақыты

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Ресурстар

Сабақтың басталуы


Ұйымдастыру
кезеңі
( 5мин)

-Оқушылармен амандасу. Сыныпта жағымды ахуал орнату үшін.


Мен саған сенемін, себебі
әдісі арқылы бір біріне жылы лебіздерін білдіреді.




-Оқушыларға жаңа сабақтың тақырыбымен, мақсатын сілтемеде берілген бейне- ақпарат арқылы таныстыру:
https://youtu.be/fyMKf_2piM4



- Оқушылар мұғаліммен амандасып, «Саған сенемін, себебі» атты психологиялық ахуалға қатысады.

-интербелсенді тақта,
презентация



Сабақтың ортасы
(15мин)


(5мин)


(5мин)


Сабақтың аяқталуы


(5-10мин)

-Оқушыларға жаңа сабақтың тақырыбымен, мақсатын сілтемеде берілген бейне- ақпарат арқылы таныстыру:
https://youtu.be/fyMKf_2piM4
Үш топқа «Кластер құрастыру» топтық жұмыс

І топ.
Шифрлау деген....


ІІ топ.
Дешифрлау деген...
ІІІ топ.
Криптография деген...
Дескриптор:
- Шифрлау, дешифрлау, криптография анықтамасын айтады;
- Мысалдар келтіреді.
Тапсырма: 1
Білгеніңді жинақтап, жаз. (жеке жұмыс, дәптермен жұмыс)
1. Цезарь шифрын қолданып өз есіміңді шифрла.


Есім _________________
Шифр _________________

2-Тапсырма
Әріптердің номері бойынша кодталған сөздерді
декодтау.
13 11 42 11 13 34 44 11 43
Қазақстан
31 63 23 11 65 11 61 26
болашағы
32 11 34 44 11 24
жастар
72 63 23 26 43 71 11
қолында

Дескриптор:


- Цезарь шифрын қолданып есімдерін шифрлайды;
- Шифрды пайдаланып сыныптасына хабарлама жазып, оны дешифрлайды.
- Кодталған сөздерді декодтайды.

3-тапсырма
Ағылшын тілі әліпбиі мен «Цезарь коды» шифрлау әдісін қолданып, SCHOOL сөзін сағат тілімімен бағыттас екі әріпке жылжыту арқылы кодтау керек.
Дескриптор:
-«Цезарь коды» әдісін қолданып, кодтау орындайды

4-Тапсырма


Wordwall да сөздерді табу
wordwall.net/ru/resource/29135906

«Жасырын сөздер» (жеке жұмыс)

Дескриптор:
Оқушылар бүгінгі тақырып бойынша естіген сөздерін жасырылған әріптердің ішінен табады.


Бағалау
«Бадаршам» әдісі
Балалар бас бағдаршамның жасыл түсінде мен бәрін білдім түсіндім , және сары түсі орташа қызыл түсі әлі де үйренетін және білетін нәрселерім көп.
Үй тапсырмасы
Ауызша өз түсініктерін айту.

-Оқушылар сілтемеде берілген бейне- ақпарат арқылы жаңа сабақпен танысады. Сабақта көп кездесетін термин сөздерді дәптеріне жазып алады және жаттап алады.
Тапсырмаларға көз жүгіртеді.
Берілген тапсырмаларды орындайды.
Топпен жұмыс жасайды.
Оқушылар берілген бірінші тапсырма бойынша цезарь шифры арқылы өзінің аты жөнін шифрлайды
Оқушылар берілген екінші тапсырма бойынша шифрлар арқылы сандарды сөздерге айналдырады
Оқушылар берілген үшінші тапсырма бойынша ағылшын сөздігін және цезарь кодын пайдаланып сөздерді кодтайды


Оқушылар берілген үшінші тапсырма бойынша интерактивті тақтада көрсетілген сөзжұмбақтың ішінен жасырынған 10 сөзді табады


жеке жұмысты орындайды.
Бағдаршам арқылы бүгінгі сабақты жалпы тақырыпты бағалайды.
Және үйге берілген тапсырманы келесі сабаққа дейін орындап келеді.



-слайд
-интербелсенді тақта

тапсырмаларды жеке тапсырма дәптері
Сандар жазылған қағаздар


Бағалау стикері


Интербелсенді тақта
Бағалау
стикерлер


Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет