Інсталяція та налагодження ппз



бет1/4
Дата28.04.2023
өлшемі22.27 Kb.
#472957
  1   2   3   4
У 2 (1)


Тема: Інсталяція та налагодження ППЗ


Програмне забезпечення (ПЗ) - це сукупність програм, що забезпечують функціонування обчислювальних засобів і їх застосування за призначенням. За функціональною ознакою ПЗ ділиться на системне і прикладне.
Системне програмне забезпечення (ВПЗ) використовується, в першу чергу, для управління всіма ресурсами ЕОМ, виконання і розробки програмних продуктів, а також для надання користувачам певних послуг. Воно є необхідним доповненням до технічних засобів ЕОМ і без нього машина фактично млява.
Прикладне програмне забезпечення (ППЗ) призначене для створення програмних продуктів в будь-якій проблемній області, включаючи СПЗ.
Системне програмне забезпечення.
СПЗ включає в себе операційні системи (ОС), мережеве ПЗ, засоби розширення функцій ОС, засоби тестування і діагностики ЕОМ, а також засоби розробки програм (транслятори, редактори зв'язків, наладчики та ін.).
Програмне забезпечення - це те, що «оживляє» комп'ютер, який без програм був би нагромадженням непотрібної і дуже дорогої електроніки. Програми зазвичай є послідовним набором команд, які повідомляють комп'ютеру, що йому потрібно робити в тій чи іншій ситуації.
Класифікація програм. Всі програми можна розділити на кілька класів, кожен з яких займає певний щабель в ієрархії програмного забезпечення.
Вбудована система введення-виведення (BIOS). Вбудована система введеннявиведення зберігається в постійній пам'яті комп'ютера. Вона розкладає на примітивні операції всі команди, які стосуються введення або виведення даних з комп'ютера. Крім цього BIOS здійснює початкову (при включенні харчування) завантаження операційної системи з дисковода або жорсткого диска.
Операційна система. Операційна систем завантажується при кожному включенні комп'ютера. Вона є як би прошарком між базовою системою вводу-виводу і всіма іншими програмами. Її основне завдання - розподіл ресурсів комп'ютера, запуск прикладних програм і обробка запитів цих програм на виконанні операцій введення-виведення. Операційна система здійснює також діалог між користувачем і комп'ютером: дозволяє працювати з даними і програмами.
Оболонки систем. Наступним класом програм є оболонки систем. Їх завдання - максимально спростити діалог користувача з комп'ютером; в основі їх зазвичай лежить принцип «що бачу те й роблю». Крім того, вона надає безліч додаткових сервісних функцій. В результаті робота з системою будується за принципом «сиди і натискай», що, безсумнівно, дуже зручно. Останнім часом простежується тенденція включення функцій оболонки безпосередньо в операційну систему.


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет