Қысқа мерзімді сабақ жоспары



бет1/3
Дата04.03.2024
өлшемі236.62 Kb.
#494127
түріСабақ
  1   2   3
процессор




Қысқа мерзімді сабақ жоспары


Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:
8.1.А Компьютер мен жүйелердің
техникалық сипаттамалары. Күні:

Мектеп:




Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: «8-сынып»

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Процессор және оның сипаттамалары







Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

8.1.1.1 Қарапайым деңгейінде процессордың қызметін және оның негізгі сипаттамасын түсіндіру.

Сабақтың
мақсаты

Барлық оқушылар: Процессор ұғымы мен қызметін түсіну
Басым көпшілігі: Процессордың құрылымын сипаттау.
Кейбір оқушылар: Процессор жұмысы мен адам миының жұмысын салыстырып, талдау жасау.,

Бағалау критерийі

  1. Процессор қызметі мен негізгі параметрлерін тісініктеме береді

  2. Процессордың құрылысы мен қолдану аймағын анықтай алады.

  3. Процессор жұмысын адам миының жұмысымен салыстыра алады.О




Тілдік мақсаттар



Пәндік лексика және терминология:
Жүйелік блок-Системный блок- system blok
Процессордың ядросы-ядро процессора- processor core
Екі ядролы процессор- двухъядерный процессор- Dual Core



Құндылықтарға
баулу


Оқушылар арасында
достық қарым -қатынас
қалыптастыру
және шығармашылыққа
баулу.

Пәнаралық
байланыс

Физика, ағылшын тілі.лше/ немесе мазмұн арқылы).

Алдыңғы білім



Компьютердің ішкі құрылысы мен қосымша құрылғыларын біледі. нені біледі және осы сабақтың алдында нені білулері керек? (негізгі түсініктер, деректер, формулалар, теориялар)
Сіз бар біліміңізді қалай тиімді пайдалана аласыз?

Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері



Ресурстар

Сабақтың басы


Ұйымдастыру кезеңі:
Оқушылардың зейінін шоғырландыру үшін «Сиқырлы қалпақ » әдісі бойынша музыка үнімен оқушылар шеңбер құрып, бір-біріне қалпақты кигізді. Музыка тоқтаған сәтте қалпақ киген оқушы бір сөзбен тілек айтады.
Топқа бөлу: Сыныптағы оқушыларды «Жыл мезгілдері»әдісі арқылы оқушылар өз туған күндері қай мезгілде екенін атап шығады.Оқушылар
I-қыс
II-көктем
III-жаз
IV-күз топтары болып бөлінеді.
Алдынғы білімді еске түсіру.
(С)Оқушылардың өткен тақырыпта алған білімдерін есіне түсіру үшін «Ішкі-сыртқы шеңбер» әдісі бойынша үй тапсырмасы тексеріледі. . Оқушылар ішкі және сыртқы шеңбер болып бір-бірлеріне қарап тұрып тұрады. Бірінші ішкі шеңбер сұрақ қояды, сыртқы шеңбер жауап береді.Бір минуттан соң, сыртқы шеңбер сұрақ қояды, ішкі шеңбер жауап береді. Осылай ауысып отырады.
1)Компьютердің құрылғыларына жататын құрылғыларды ата?
2)Процессор дегеніміз не?
3)Жүйелік блоктың енгізу-шығару порттарына қандай құрылғылар жалғанады?
4) Аналық тақша дегеніміз не?
Бағалау: Оқушылардың белсенділігін арттыру үшін
«Көңіл күй смайликтері» арқылы бағалау

Сиқырлы қалпақ


«Жыл мезгілдері»


суреттері бар үлестірме

Смайликтер:




Сабақтың ортасы


Жаңа білімді меңгерту.
(М) Жаңа сабақ. «4 сурет,1жауап» әдісі. Оқушыларға интерактивті тақтадан сурет қиындылары беріледі, сол суретке қарап жаңа сабақтың тақырыбын ашады.
Сабақты өзектендіру үшін «Миға шабуыл» әдісі қолданылады.
Жаңа тақырыптың түсінігін толықтыру мақсатында оқушыларға Youtube.com және Bilimland.kz сайтынан бейне ролик көрсетіледі.



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет