Кіші мектеп оқушыларымен педагог-психологтың сабағы. Тақырыбы:"менің сезімдерім мен эмоцияларым әлемі" Мақсаты: өз сезімдеріңізді көрсету нәтижесінде эмоцияларыңызды түсінуге ықпал ету Тапсырмалар: оқушылардың «сезімдер»



Дата28.04.2024
өлшемі17.46 Kb.
#500046
Менің сезімдерім (2) (3)


Кіші мектеп оқушыларымен педагог-психологтың сабағы.
Тақырыбы:"менің сезімдерім мен эмоцияларым әлемі"
Мақсаты: өз сезімдеріңізді көрсету нәтижесінде эмоцияларыңызды түсінуге ықпал ету Тапсырмалар: - оқушылардың «сезімдер» және «эмоциялар» психологиялық ұғымдары және олардың функциялары туралы түсініктерін жаңарту; - белгілі бір эмоциялардың көрінуіне әсер ете отырып, өз көңіл-күйіңізді реттеу дағдыларын дамыту; - балаларды басқалардың жағымсыз эмоцияларына сындарлы әрекет етуге үйрету.
1. Ұйымдастыру кезеңі.
2. Сәлемдесу. Сәлем балалар, мен сендерді бүгінгі сабақта көргеніме өте қуаныштымын. Барлығыңыздың көңіл-күйлеріңіз керемет және біз сіздермен жақсы жұмыс жасаймыз деп сенемін. Мен сендерге енді шеңберге тұрып, бір-бірлеріңмен амандасуларыңды ұсынамын. Бірақ сәлемдесуіміз сәл ерекше болады. Қош келдіңіз (қыздыру) «Сәлемдесу ойыны» жаттығуы
Мақсаты– эмоционалды күйзелісті жеңілдету және топты біріктіру
Мазмұны: барлық қатысушылар шеңберге тұрады. Бірінші ойыншы (жетекші) былай дейді:
«Сәлеметсіз бе, мен Аружан. Мен бүгін осындаймын» (мимика, ым-ишара арқылы өз көңіл-күйін көрсетеді. Барлық қатысушылар айналасындағылармен амандасып жатқанда ойын аяқталады. (Балалар психологпен бірге амандасады)
Психолог: Ал енді мен сендерге отырып мультфильмнен үзінді көрулеріңді сұраймын.
3.Мультфильмнен үзінді көру: «Ежик и друзья»
Тақырыпқа кіріспе:
Балалар «Ежик и друзья» мультфильмінен үзінді тамашалайды. Неліктен бұл үзінді көрсетілгенін психологпен бірге талқылаңыз.
Педагог-психологтың сұрақтары:
-Бұл мультфильм не туралы?
-Ежикпен кім бірінші дос болды?
-Ежикпен қалай достасты?
4. Теориялық бөлім
Эмоциялар - бұл сезімдерді, ойларды және дене сезімдерін қамтитын бүкіл дене тәжірибесі.
6 ерекше эмоциялар бар:
МҰҢ,
АШУ,
ЖІРКЕНУ,
ҚОРҚЫНЫШ,
БАҚЫТ,
ТАҢҒАЛУ
5 "Негативті қалпына келтіру" жылыту
Музыкаға арналған жаттығулар (би-бұл адамдар өздерінің сезімдері мен эмоцияларын білдіру үшін қолданатын ежелгі тәсілдердің бірі. Ол адамзат өмірінің алғашқы кезеңінде пайда болды. Би физикалық, психикалық және эстетикалық әрекеттерді біріктіреді.
Қазіргі уақытта би үйреншікті жағдайға айналды. Ол адам эмоцияларының тұтас гаммасын білдіруге қабілетті және қазіргі терапияда белсенді қолданылады. Бұл жағдайда еркін қозғалыс пен импровизацияда сезімдердің өздігінен босатылуы жүреді. Би қимылдары-қарым-қатынастың бір түрі.
Би-адам сөйлейтін тірі тіл. Бұл жағдайда ойлар мен сезімдер бейнелер мен аллегориялар арқылы беріледі. Сонымен қатар, музыка міндетті компонент емес.
Би жаттығулары өткізіледі.
«Кім сыныпта ойыны»
https://vm.tiktok.com/ZMMbmQpta/
9."Сезімді тану" ойыны
Оқушыларға эмоциялардың біреуінің аты жазылған карталар таратылады, бір біріне тілек жазады
10.Сабақ қорытындысы
Рефлексия
"Мен түсіндім"
"Мені таң қалдырды"
"Мен сезіндім"
"Менің ойымша,..»
"Мен ренжідім"
"Маған ұнады"
"Мен риза болдым"
- Эмоциялар мен сезімдер дегеніміз не?
- Бүгін қандай эмоциялармен таныстыңыз?
- Эмоцияны кім басқарады: біз немесе олар бізді?
- Эмоцияларыңызды қалай басқаруға болады?


Сізге жақсы көңіл-күй тілеймін, сіз өмірде тек позитивпен жүресіз, сонда сіз тек жағымды эмоциялармен жақсы адамдармен қоршаласыз (сабақтың әр қатысушысы жағымды эмоциялармен алады)

Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет