Мектеп: Аманкелді негізгі мектебі



бет1/2
Дата13.04.2024
өлшемі189.2 Kb.
#498572
  1   2
Кмжж 12.04 (копия)


Мектеп:

Аманкелді негізгі мектебі

Мұғалімнің есімі:

Тыныштыкова Акерке

Күні:

қатысқандар саны

қатыспағандар саны

Сынып комплекті:3-4 сыныптар

Сыныбы:3сынып

4 сынып

Пәні: Әдебиеттік оқу

Тақырыбы: Дауыссыз дыбыстар.



Тақырыбы: Дауыссыз дыбыстың өзара үндестігі.

Сабақтың мақсаты :
S- Дауыссыз дыбыстарды біледі.
M-. Дауыссыз дыбыстарды анықтайды.Сұрақтарға жауап береді.
A-Өзара сөздерді дұрыс айтады,жазады.
R-Сөздерді дұрыс айтуға, сауатты жазуға үйрету.
T- Дауыссыз дыбыстарды өзара айтады.



Сабақтың максаты:
S- Дауыссыз дыбыстың өзара үндестігі туралы түсінеді.
M-.дауыссыз дыбыстың үндестігі туралы түсінгенін анықтайды.Мысалдар келтіреді.
A-. Өзара дауыссыз дыбыстың өзара үндестігі туралы түсінеді. Қорытындылайды.
R-Дауыссыз дыбыстың өзара үндестігі туралы түсінеді.Мысал келтіреді.
T-Өзара ауызша өз ойларымен бөліседі.

Сабақтың типі: Жаңа білім беру.
Сабақтың әдіс-тәсілдері: сұрақ-жауап, түсіндіру, оқулықпен жұмыс,көрнекілік, рефлексия
Сабақтың көрнекілігі: білім бағалау,тірек –сызба, спортшылардың суреттері
Сабақтың барысы:
І Кіріктірілген бөлім
Бағдарлау –мотивациялық кезең
Мұғалім сабақты саяхат түрінде өткізеді.«Адам –керуе, өмір -жол» демекші, бүгінгі сабағымызды «Жеті ата» ауылына жолға шығамыз. Өздерің білесіңдер, әр адам өзінің жеті атасын білуі тиіс. Қазақта «Жеті атасын білмеген — жетесіз» деген нақыл сөз бар. Сендерге сәттілік тілеп, «Жеті ата» ауылында кездескен тапсырмаларды мүдірмей орындауларыңа тілектеспін.

  1. Ауыл. Ата ауылы. Суретпен жұмыс

Спорт түрлері бейнеленген суреттер беріледі. Мұғалім жетекші сұрақтар қояды.

  • Спорт не үшін қажет?

  • Суретте берілген спорт түрлері туралы не білесіңдер?

2 – ауыл. Әке ауылы. Тірек-сызбамен жұмыс.


Дауыссыз дыбыстар
ды


Берілген тірек-сызба бойынша оқушылар өз ойларын айтып, ойтұжырым жасайды.


Ой тұжырым:Салдырдан жасалған дауыссыз дыбыстарды қатаң дауыссыздар дейміз.
Салдыр мен үннің қатысты арқылы жасалған, бірақ үннен салдыры басым дауыссыз дыбыстарды ұяң дауыссыздар дейміз.
Үн мен салдырдың қатысынан жасалып, бірақ салдырдан үні басым болатын дауыссыз дыбыстарды үнді дауыссыздар дейміз.
ІІ Сараланған бөлім.
Операциялық-орындаушылық кезең.
3 – ауыл. Бала ауылы.
Әр сынып оқушылары өз оқулықтарындағы тапсырмаларды орындайды.

3 сынып

  1. сынып



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет