Рада з загальних питань



Дата02.12.2022
өлшемі21.48 Kb.
#466243
Рада Європейського Союзу


Рада Європейського Союзу (англ. The Council of the European Union), як зазначено в Маастрихтському договорі, — третя з семи інституцій Європейського Союзу. Рада складається з 27 національних міністрів певних галузей та одного відповідального за цю галузь єврокомісара, який не має права голосувати. Наприклад, якщо обговорюється сільськогосподарська політика, то на засіданні присутні 27 міністрів країн Європейського Союзу і єврокомісар, відповідальний за сільськогосподарську політику.
Рада вперше з’явилася в Європейському об’єднанні вугілля та сталі (ЄОВС) як «Спеціальна рада міністрів», створена для противаги Вищій владі (наднаціональний виконавчий орган, тепер Комісія). Початкова Рада мала обмежені повноваження: питання, що стосувалися лише вугілля та сталі, входили до компетенції Управління, а згода Ради була потрібна лише для рішень поза вугіллям та сталлю.
У 1957 році Римські договори заснували дві нові спільноти, а разом з ними й дві нові ради: Раду Європейського співтовариства з атомної енергії (ЄАЕС) і Раду Європейського економічного співтовариства (ЄЕС).
Відповідно до Договору про злиття 1967 року Спеціальна рада міністрів ЄОВС і Рада ЄАЕС (разом з іншими їхніми незалежними інституціями) були об’єднані в Раду Європейських Співтовариств, яка діятиме як єдина Рада для всіх трьох інституцій. У 1993 році Рада прийняла назву «Рада Європейського Союзу»,
Рада не проводить своїх засідань регулярно. Кількість засідань протягом року залежить від масштабів та інтенсивності законодавчого процесу в ЄС і політичних рушіїв того чи іншого особливого питання. Деякі конфігурації Ради збираються раз на місяць; інші — раз на півроку.

  1. Рада з загальних питань

  2. Рада з закордонних справ - відповідає за зовнішню політику ЄС, починаючи від зовнішньої політики і оборони, торгівлі, співробітництва в цілях розвитку та гуманітарної допомоги.

  3. Рада економічних та фінансових питань (EKOFIN- The Economic and Financial Affairs Council) - координація економічної політики, економічне спостереження, моніторинг бюджетної політики держав-членів і державних фінансів, євро (юридичні, практичні та міжнародні аспекти), фінансові ринки і руху капіталу і економічні відносини з третіми країнами.

EKOFIN також готує і приймає кожен рік, разом з Європейським парламентом, бюджет Європейського союзу, який становить приблизно 100 млрд євро.

  1. Рада з Довкілля складається з міністрів довкілля, які збираються близько чотирьох разів на рік. У цьому секторі, Європейське співтовариство має завданням сприяння гармонійному, збалансованому і стійкому розвитку економічної діяльності, яка бере до уваги необхідність забезпечення високого рівня якості навколишнього середовища. Для досягнення цієї мети діяльність ЄС спрямована на збереження якості навколишнього середовища, здоров'я людини, розумного і раціонального використання природних ресурсів та сприяти заходам на міжнародному рівні по боротьбі з регіональними екологічними проблемами.

  2. Рада з освіти, молоді та культури об'єднує міністрів освіти, культури, молоді та комунікацій, що збираються близько трьох або чотирьох разів на рік. Приймає рішення кваліфікованою більшістю (крім культурних справ, де діє одноголосно.

  3. Рада із зайнятості, соціальної політики, охорони здоров'я та у справах споживачів (EPSCO) складається з міністрів зайнятості, соціального захисту, захисту прав споживачів, охорони здоров'я та рівних можливостей, які збираються близько чотирьох разів на рік.

  4. Створення Ради з конкурентоспроможності в червні 2002 року, шляхом злиття трьох попередніх конфігурацій (внутрішнього ринку, промисловості та наукових дослідженнях) стало відповіддю на необхідність в більш послідовною і більше скоординовано розглядати питань, пов'язані з конкурентоспроможністю Європейського Союзу. Залежно від питань, включених до порядку денного, Рада складається з міністрів європейських справ, міністрів промисловості, міністрів досліджень, і т.д. Збирається близько п'яти або шести разів на рік.

  5. Рада з питань юстиції об'єднує міністрів юстиції і міністрів внутрішніх справ приблизно раз на два місяці, для обговорення, розробки і реалізацію політики співпраці в цьому секторі.

  6. Рада з питань транспорту, телекомунікацій та енергетики

  7. Рада з питань сільського господарства та рибальства - є однією з 10 конфігурацій Ради. Його метою є створення нормативно-правової бази для діяльності, що бере участь у виробництві продуктів харчування і харчових продуктів в ЄС.

Основною метою Ради є діяльність як одної з двох палат законодавчого органу ЄС, іншої частиною є Європейський парламент. Однак рада має законодавчу ініціативу тільки в окремих випадках. Спільно з парламентом вона розділяє бюджетну владу Європейського Союзу, а також має більший контроль, ніж парламент, над міжурядовими областями ЄС, таких як зовнішня політика і макроекономічна координація.

Законодавча влада ЄС розділена між Радою і парламентом. Оскільки відносини та повноваження цих двох установ розвивалися, різні законодавчі процедури були створені для прийняття законів. Переважна більшість законів приймаються звичайною законодавчою процедурою, це означає, що для того, щоб закон був прийнятий, його повинні схвалити і парламент і Рада.


Рада відповідає за координацію політики держав-членів в конкретних областях, таких як:

  • економічна та фіскальна політика: Рада координує економічну та фіскальну політики держав-членів з метою зміцнення економічного управління в ЄС, контролює їх бюджетну політику і зміцнює фінансову структуру ЄС, а також має справу з юридичними та практичними аспектами валюти «євро», фінансовими ринками і рухом капіталу.

  • політика в сфері освіти, культури, молоді та спорту: Рада приймає політичні рамки ЄС і плани роботи в цих областях, в яких викладені пріоритети співпраці між державами-членами.

  • політика в області зайнятості: Рада розробляє щорічні керівні принципи і рекомендації для держав-членів, на основі висновків Європейської ради щодо ситуації в області зайнятості в ЄС.

Рада визначає і здійснює зовнішню політику і політику безпеки ЄС на основі принципів, встановлених Європейською Радою. Це також включає в себе розвиток ЄС і гуманітарну допомогу, оборону і торгівлю. Разом з Верховним представником ЄС із закордонних справ і політики безпеки, Рада забезпечує єдність, узгодженість і ефективність зовнішньої діяльності ЄС.
Рада забезпечує ведення переговорів від імені ЄС угод між країнами ЄС і не є членами ЄС і міжнародними організаціями. Після закінчення переговорів, Рада приймає рішення про підписання та укладення угоди. Рада також приймає остаточне рішення про укладення угоди після того, як парламент дав свою згоду і вона була ратифікована всіма країнами-членами ЄС.
Рада приймає бюджет ЄС разом з парламентом.
Бюджетний період охоплює календарний рік. Це, як правило, приймається в грудні і почне працювати з 1 січня наступного року.
Попри те, що склад Ради міністрів змінюється, це єдина інституція.

Рішення в Раді ухвалюються голосуванням міністрів країн-членів. У більшості випадків рішення приймаються кваліфікованою більшістю, проте в деяких випадках необхідна одностайність. Залежно від обговорюваного питання, Рада ЄС приймає свої рішення:



  • простою більшістю голосів (15 держав-членів проголосує одностайно);

  • кваліфікованою більшістю голосів (55 % держав-членів, які представляють не менше 65 % населення ЄС, голосують на користь);

  • одностайне голосування (всі голоси на користь).


Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет