Сабақ Бөлім: Өзім туралы/ Өсімдіктер Мұғалімнің аты-жөні



бет1/2
Дата21.09.2023
өлшемі391.5 Kb.
#478132
түріСабақ
  1   2
1кл жаратылыстану 2-апта


Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
«------------------------- орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Жаратылыстану 3-сабақ



Бөлім:

Өзім туралы/ Өсімдіктер

Мұғалімнің аты-жөні




Күні:




Сынып: 1

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Өсімдіктердің негізгі бөліктері

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

1.2.1.1 өсімдіктердің негізгі сипаттамаларын және олардың тіршілік формаларын анықтау;
1.2.1.2 өсімдіктердің негізгі бөліктерін ажырату;

Сабақтың мақсаты

  • өсімдіктердің негізгі сипаттамаларын анықтайды;

  • өсімдіктердің негізгі бөліктерін ажыратады

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті



Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру
5 мин

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді.
Оқу материалын жариялау «Пазл», «Миға шабуыл» әдістері арқылы жүреді.
-Берілген сурет бөлшектерін дұрыс пайдаланып, суреттерді толық құрастырыңдар.
-Суреттерде не бейнеленген?
-Оларды қалай топтауға болады?
-Олай болса бүгінгі сабағымызда жанды, жансыз табиғат туралы түсінігімізді кеңейтіп, өсімдіктердің бөліктерін ажырататын боламыз.

Жаттығу жасайды.

Сурет құрастырады.


Сұрақтарға жауап береді.

Тақырып ашады.



Сұраққа жауап берген оқушыны мадақтау, жауабын толықтыру, «Үш шапалақ» әдісімен бағалау.





Бөліктерге бөлінген жанды, жансыз табиғат суреттері





Жаңа білім
10 мин

2 мин

Бекіту
8 мин



(Ұ) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен орындалады.
А) Сөздікпен жұмыс.
Ағаш, бұта, шөптесін өсімдік, жанды табиғат, жансыз табиғат.
Ә) «Кинометафора» әдісі.
-Табиғат туралы бейнежазбаны бірге тамашалайық.
-Бейнежазбадан не көрдіңдер?
-Табиғаттың қандай түрлерін ажыраттыңдар?


Сергіту сәтінде «Иә/Жоқ» ойынын ойнату.
Мұғалім тақырыпқа қатысты сұрақ қояды, иә немесе жоқ деп жауап береді. Қате жауап берген оқушы болса, дұрысын түсіндіру қажет.
-Өсімдікті жанды табиғат деп атауға бола ма?
-Тасты жанды табиғатқа жатқызамыз.
-Су- жансыз табиғат.
-Жануарлар жанды табиғатқа жатады.
тсс


(Т) 2-тапсырма «Ойлан, жұптас, талқыла» әдістерімен жүреді.
А) Ойлан.
-Өсімдіктер қандай жерлерде өседі?
Ә) Салыстыр.
Өсімдіктердің үш тобын салыстырыңдар.
Олардың ұқсастығы мен айырмашылығын айтыңдар.
Өсімдіктер қандай белгілеріне қарап үш топқа бөлінді?
Б) Анықта.
Суретке назар аударып, өсімдіктің бөліктерін атаңдар.
-Тамыр қандай қызмет атқарады?
Сабағы ше?
В) Мәтінмен жұмыс.
Ә) Салыстыр.
-Сыныптағы бөлме өсімдіктерін басқа жансыз заттармен салыстырыңдар. Айырмашылығын айтыңдар.



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет